Jaké to je mít dvě děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TeriiTerii
Kecalka 500 příspěvků 09.02.19 18:03
Dve deti jake to je?

Zdravim, chtela bych se zeptat na vas nazor.. nevim zda si poridit i druhe dite, jen kvuli partnerovi.. me osobne staci uz moje mala dcerka. Budou ji tri a ja se chystala do prace a opravdu se tesila mezi lidi. Miluju ji z celeho srdce ale materstvi me jaksi nenaplnuje.. Libi se mi i miminka, ale kdyz si predstavim ze by slo vsechno zase od zacatku je mi z toho mdlo.. Ke vsemu rada cestuju a se dvemi si to proste nedokazu predstavit.. navic mi bude 35 a obcas si pripadam ze nestiham vubec nic ani ted. Dcerka vyzaduje porad pozornost. Prosim, je to hodne tezke se dvemi detmi? Mate vubec nekdy cas si odpocinout? Ja vim, ze se tu doctu, ze to za to stoji ta unava a ze byste treba nemenili, ale ocenila bych opravdu uprimnost. Kdy jste napr. s nimi leteli poprve k mori? Nebo jak je to u vas s financemi, doprejete jim vse? Nejvic me vsak zajima, kdy jste meli pocit trochu oddechu pri dvou detech. Tedy jestli vubec :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
sakota
Kelišová 5644 příspěvků 09.02.19 18:10

Hele, ja jsem rada, ze mam dve deti, tak z principu. Ale je to masakr. Mam je 20 mesicu od sebe a je to fakt narocne, no. Mala uz byla skoro funkcni a prislo do toho mimino. Zase zadny spani, zase vsechno od zacatku, zrovna kdyz to nejhorsi obdobi s prvni pominulo… jedinacka bych nechtela, ale docela se tesim, az budou vetsi. Ad cestovani - u more jsme jeste nebyli, ale jako jde to, i kdyz je to samozrejme vetsi voser.

lorelai947
Kecalka 366 příspěvků 09.02.19 18:12

Pokud cítíte, že druhé dítě nechcete, tak Vám zdejší odpovědi asi k ničemu nebudou. Stejně si to musíte udělat podle sebe. :nevim:
Pokud byste se měla přemáhat, tak to pro nikoho nebude dobré - a už vůbec ne pro to škvrně :think:

Margery
Extra třída :D 10293 příspěvků 1 inzerát 09.02.19 18:14

My máme skoro čerstvé miminko, 4 měsíce. Musím říct, že to je rozdíl, mrzí mě, že se nemůžu tolik věnovat staršímu, ale nelituju toho, že jsme si miminko pořídili. Ale přiznám se, já úplně vztah k miminkům a malým dětem nemám. Až tak 4 roky a víc :) s miminkem si zkouším, co jsem s malým nedělala, kojení, nošení v šátku, chystáme se na příkrmy a uvažuju o BLW atd :mrgreen:

Co se týče financí, zatím to moc nepociťujeme. Co se týče času, mám ho na sebe o moc méně, ale počítám s tím, že se to bude zlepšovat :)

Karleon
Kelišová 5515 příspěvků 09.02.19 18:14

My máme děti po dvou letech a třech měsících. Když jsem s mladší neplánovaně otěhotněla, trochu jsem se bála, ale jen proto, že starší byla náročná a uplakaná. Nedovedu si představit, že bysme měli jen jedno dítě, i to mateřství mě vzalo až se dvěmi dětmi. Neměnila bych, nikdy.

viky23
Neúnavná pisatelka 16645 příspěvků 09.02.19 18:15

Ja mam tri a uhnana si nepripadam. Hodne s detma neco podnikame, ale jsou hodne, tak si obcas i odpocnu. Dve si vyhrajou pak spolu. Dcera 7let a syn 4roky jsou super partaci. Vydrzi si x hodin spolu hrat.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12248 příspěvků 09.02.19 18:16

K moři letame od 10 měsíců dětí. Kluci jsou od sebe 22 měsíců, finančně nemáme žádný problém. Neodpocinu si vůbec, nemáme hlídání a manžel je většinu času mimo domov. Mne to extra náročné nepřijde, ale to je individuální. Je fakt, ze začínám pohodlnet a i když jsem o neco mladší než ty, tak by se mi uz taky nechtělo vstavat k miminu, řešit koliky atd.

Aspera
Generální žvanilka 21647 příspěvků 09.02.19 18:16

Mám dvě děti 2 roky od sebe. Takže mezi nimi jsem nepoznala to, že by byl první už samostatný a já do toho měla znova padnout. Měla jsem doma pořád malé dítě, pak jen přibylo druhé. K moři jsem s nimi zatím neletěla, ale dovolené po Česku jsme udělali ihned v prvním půl roce dcery. Byla nosící, takže co se týče výletů jsme se neomezovali. S financemi bylo horší jen období rodičáku, jak jsem nastoupila do práce, tak to bylo dobré a můžeme jim dopřát co chceme. A do budoucna počítám, že tam nebude rozdíl, kdyby bylo jen jedno může na vš, protože jsou dvě nesmí. Baráky jim nepostavíme, ale to bysme nedali ani jeden, ale počítám, že podporovat je budeme. Oddechovější je to tak od 4 let mladší. To už si spolu vyhrajou, ráno nás nechají vyspat, pomůžou, dá se s nima pracovat a jsou k pomoci a ne k vzteku. U vašeho věkového rozdílu by mi vadilo, že už je větší. My třeba hrajeme stolní hry a děti 5 a 7 dokážou hrát i nějaké složitější, u vás to bude 3 a 7 a to se nesejdou na hře, aby je oba bavila.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 09.02.19 18:17

Mám kluky od sebe 20 měsíců, a narocne mi to nepřijde. Prochazka růžovým sadem mi to nepřijde, ale je, dime každý rok k moři, na výlety. A přemýšlím o 3 :)

zrcadlo
Kelišová 7238 příspěvků 09.02.19 18:17

Mám děti 20m od sebe, chtěla jsem to tak naráz, abych se pak už necítila stará (první dítě jsem měla ve 34 letech). Hodně náročný byl ten rok, kdy mladší byl 1-2 a staršímu 3-4 (mladší všechno brala, starší v období vzdoru, moje tělo po těch dvou dětech a dlouhém kojení dost vyčerpané).
U moře jsme byli loni, mladší měla chvíli po dovolené třetí narozeniny, staršímu bylo přes 4,5. Na výlety si s nimi troufnu i sama, jsou hodné (resp. zlobí jen doma, na veřejnosti jsou bezvadné a poslouchají, takže většinou vyslechnu všude spoustu chvály - ve vlaku, na hradech, v restauraci apod., a já jsem vždycky ráda pochválená :lol: ).
Ale upřímně, vždycky vyhlížíme těch pár víkendů v roce, kdy si děti vezmou jedni nebo druzí prarodiče i přes noc. A máme chalupu, takže od jara do podzimu jedeme v režimu dvou domácností, takže manžel nebo já se občas jedeme na chalupu dospat (dopřejeme si navzájem třeba 24h klidu a možnost válet se v posteli do jedenácti).
Do práce jsem ještě nenastoupila, mladší šla do školky a hrozně ji semlely ty školkové nemoci (já aktuálně ležím se zápalem plic, takže to chytám taky), finančně to nepotřebujeme, takže si asi ještě uděláme klidné léto a práci budu hledat až na podzim, a uvidím, jak se sladí rodinný život (budu hledat něco tak na 0,6-0,8 úvazek).

Kriss Tina
Echt Kelišová 7821 příspěvků 09.02.19 18:18

Já druhé teprv čekám, ale vždycky sem chtěla děti víc, plánujeme jeste jedno, ale zas nadruhou stranu staršímu jsou skoro 4 a je hrozně samostatný, kdybych mu nemusela vařit tak mě ani nepotřebuje :D s ním je mateřská úplnej klídek a naopak i doma pomůže a na miminko se těší jak bude pomáhat i s ním, ale mít už jedno náročné dítě a tvůj věk, taky bych to víc zvažovala. Určitě si ho nepořizuj kuli chlapovi, musíš se na to cítit hlavně ty sama ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10525 příspěvků 09.02.19 18:18

já bych do toho nešla..

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 09.02.19 18:20

@TeriiTerii Mám více dětí,ale nejvíce práce bylo když jsem měla jedno.Musela jsem si s ním hrát a vymýšlet různé aktivity na zabavení.To s příchodem sourozenců odpadlo,vystačili si sami a já měla volno.Rozdíly mám 3,5 let, 2 roky , a 11 měsíců.Začátky jsou náročnější ale stojí to za to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 18:22

@TeriiTerii mám 2 syny s rozdílem 2,5 roku a je to nejvíc. Ano, jsem unavená, jsou dny, kdy bych utekla, ale opravdu nikdy jsem si neřekla, že to byla chyba, nebo že bych litovala, že mám 2 děti poměrně blízko po sobě.
Odpočinku mám už hodně. Kluci si vystačí spolu. A bylo to tak už brzo. Klukům je 7 a 4,5 roku. Mladší má tedy několik problémů, které kdyby neměl, tak to je o dost jednodušší, ale není to nic, s čím by se nedalo existovat.
Aktuálně plánujeme další dítě. Chtěli bychom se začít snažit letos. Taky mi letos bude 35. Pokud chceme ještě další mimčo, tak to beru jako vhodnou dobu.
Dopřáváme jim dost, ale já jsem zastánce toho, že dítě nemá mít všechno.
U moře jsme byli prvně v 11 měsících mladšího, ale jen protože je letní, tak to tak prostě vyšlo. Na horách jsme byli v jeho půl roce. Nijak se neomezujeme. Jezdíme na výlety.
Děti, co vyrůstají se sourozencem mají velkou výhodu. Nejsou pak tolik zaskočené vstupem do dětského kolektivu. Mají parťáka do her…
Ano, není to vždy růžové, ale podle mě je víc kladů než záporů.
Prosím o nechani anonymu. Chodí sem širší rodina a nikdo neví, že plánujeme další dítě.

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 09.02.19 18:24

Jsou dny,kdy jsem unavená uhoněná a pak zase dny kdy se doslova nudím

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >