Dvoje různé antibiotika

Anonymní
4.9.20 00:28

Dvě různé antibiotika

Ahoj. Chci se zeptat. Od 28.8. jsem brala ATB xorimax a teď mi další doktorka predepsala Duracef. Mám strach po tak krátké době užívat dvoje různé antibiotika. Mám je mít na zánět v prsu. :nevim: Děkuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1266
4.9.20 08:59

Tak asi je potřebuješ, když první dost nezabraly a zánět přetrvává :nevim: Jinak není špatný se na takový věci ptát těch doktorů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13397
4.9.20 10:34

Kolikrát jsem měla dvoje ATB, věř doktorovi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5167
4.9.20 17:17

Takovou změnu ATB dost dobře nechápu… :nevim: Poslal se nějaký materiál na kultivaci a zjištění citlivosti? :think: Jste těhotná? Kojíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 21:46

@Doctus proč to nechápete? Plně kojim a nikdo nic nikam neposilal. Prvně jsem měla prso zacervenale a to mi řekla ze je zánět a podruhé prso červené již nebylo ale boule v prsu byla (a pořad je) veliká asi jako golfový míček a na pohmat bolí. :nevim: A opět mi bylo konstatováno ze je to zánět a ze mám dávat teple obklady před kojením (odstrikavanim) a poté dávat obklady z tvarohu

• Citovat
  • Nahlásit
333
4.9.20 21:47

@Doctus: já měla podobně problémy jen teda jedny antibiotika a pak mi pomohl obklad na prso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5167
4.9.20 22:16
@Anonymní píše:
@Doctus proč to nechápete? Plně kojim a nikdo nic nikam neposilal. Prvně jsem měla prso zacervenale a to mi řekla ze je zánět a podruhé prso červené již nebylo ale boule v prsu byla (a pořad je) veliká asi jako golfový míček a na pohmat bolí. :nevim: A opět mi bylo konstatováno ze je to zánět a ze mám dávat teple obklady před kojením (odstrikavanim) a poté dávat obklady z tvarohu

Daná ATB jsou si vcelku podobná, buď se neměla vysazovat ta první (a léčba potánout na 10 dnů), nebo se měla při nedostatečném efektu udělat kultivace z mléka po „promasírování“ prsu a ev. upravit léčbu. Stejně z toho prsu nekojíte (ideální je pouze přirozená drenáž odstříkáváním). Aby v prsu nebyl absces (pomohlo by ultrazvukové vyšetření), rezistence velikosti golfového míčku není zrovna malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 06:03

@Doctus tak to abces byl. Už takový ze musel být v celkové narkoze. Teď už doufám ze půjdu brzo domu kvůli dětem :)

• Citovat
  • Nahlásit
5167
8.9.20 16:27
@Anonymní píše:
@Doctus tak to abces byl. Už takový ze musel být v celkové narkoze. Teď už doufám ze půjdu brzo domu kvůli dětem :)

Tak hlavně, že je „pryč“. To by se ATB špatně zvládalo. Ať jste brzy doma a děkuji za zpětnou vazbu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 16:57

@Doctus nevíte jak dlouho si přibližně v nemocnici polezim?

• Citovat
  • Nahlásit
5167
8.9.20 21:52

Viděl bych to na 5 dnů max, samozřejmě záleží, jak velkou „ránu“ udělali, aby se absces drénoval. Dávají vám nyní jiná ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 06:35

@Doctus co jsem si všimla tak mám takovou hadicku nahoře na prsu a pak zboku a proplachuji to. davaji mi antibiotika v kapacce. První den po 4 hodinách a od včera po 6. Hlavní je ze muzu dceru kojit.

• Citovat
  • Nahlásit
5167
9.9.20 16:25
@Anonymní píše:
@Doctus co jsem si všimla tak mám takovou hadicku nahoře na prsu a pak zboku a proplachuji to. davaji mi antibiotika v kapacce. První den po 4 hodinách a od včera po 6. Hlavní je ze muzu dceru kojit.

Doufám, že vás upozornili, že dcerka může dostat lehčí průjem (i ATB se vylučují do mateřského mléka, byť v relativně nízkých koncentracích).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.20 19:17

@Doctus ano řekli mi to. Dcera zaplat pánbůh v pohodě. Dren je již vyndany a ATB už mám v tabletkach. Jen teda pořad v prsu hmatam bouli :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5167
12.9.20 09:06
@Anonymní píše:
@Doctus ano řekli mi to. Dcera zaplat pánbůh v pohodě. Dren je již vyndany a ATB už mám v tabletkach. Jen teda pořad v prsu hmatam bouli :nevim:

Drén tam ještě máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama