Dvě sady chůviček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 10:42
Dvě sady chůviček

Má někdo zkušenosti se dvěma sadami chůviček v jednom baráku? Máme 2,5 letou a čerstvé miminko. Starší budeme brzy stěhovat do samostatného pokojíčku (těší se). A miminko tím pádem přestěhujeme k nám do ložnice. Doteď fungujeme na jedné chůvičce z ložnice. Barák s podkrovím, takže z obyváku nebudu večer slyšet ani jednu kdyby něco. Starší je zatím naučená nezdrhat z postele a když něco potřebuje nebo se vzbudí skrz něco a pláče - tak zůstane sedět na posteli a počká až dojdeme. Nikdy z postele nezdrhla a neodešla z ložnice - ani když odmítala spát. Max sedí na posteli a vykřikuje, že potřebuje čúrat/pít/nepot­řebuje spát…

Mno a teď praktická stránka: nebudou se mi tlouct frekvence když budu mít dvě sady chůviček? Jak to případně vyřešit předem?
Děkuji za jakoukoliv praktickou zkušenost a radu.

Nejnovější recenze z kategorie Chůvičky a monitory dechu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8475 příspěvků 01.11.18 10:52

@iwa83 asi záleží na značce, ale třeba mě se u mamky (bydlí v přízemí) rušila chůvička s chůvičkou od sousedů co bydlí v prvním patře jakoby šikmo k našim ve vedlejším vchodě a to my máme Sencor a oni Avent :)

Já bych starší koupila kamerku a „sledovala“ přes mobil a mladší nechala chůvičku :)

Kriss Tina
Kelišová 5479 příspěvků 01.11.18 10:57

A ona starší nezvládne vylézt z postele, sejít schody a najít vás když něco potřebuje? Náš malej se od 2 let normálně pohyboval sám po baráku, když se mu chtělo čůrat tak si došel do koupelny na nočník pak zpátky do postele a já to pak většinou poznala až podle plného nočníku. Když chce v noci pít, ví kde máme ložnici tak si pro mě přijde :nevim: myslím že 2 chuvicky se vám budou vzájemně tlouct.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 01.11.18 11:02

Měli jsme chůvičky, které šly nastavit na dvě frekvence. Byly to takové ty uplně obyčejné bez kamer a podobných novot.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 01.11.18 11:03

I když mi taky přijde pro dvouapulleťačku zbytečná. Bydlíme v baráku, taky s podkrovím a doma jsem chůvičky nikdy nepoužívala, měli jsme je jen na cestování.

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 11:17

@Kriss Tina To ona zvládne samozřejmě vylézt - jen na to není naučená. A co si budeme říkat, když přešla na velkou postel, tak jsem byla ráda, že nezdrhá a nedělá lumpárny. Pro pití si sama taky dojde - má ho na parapetu vedle postele… na tohle je šikovná. A přes den samozřejmě funguje v celém baráku sama, včetně záchodu nebo když jde za mnou nahoru. Doteď jsme fungovali hlavně v přízemí. Ale v noci jak je rozespalá tak prostě sedne na postel a „čeká“.

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 11:19

@Popokatepetla To my fungujeme s chůvičkami od začátku - teď máme ložnici na opačném baráku než obyvák a kuchyň a dveře nám taky dost izolují, takže za zavřenými dveřmi ložnice ji prostě slyšet není - pokud to není vysloveně hysterák. A bohužel se doteď často budí skrz nějaké blbé sny nebo cosi kdesi. Nocí kdy lehla a nebylo potřeba k ní vstávat v noci bylo tak max 20.

podkolenka12
Povídálka 26 příspěvků 77 inzerátů 01.11.18 11:19

My měli 2 chůvičky od Aventu, ještě ty starší a úplně v pohodě, každou jsme měli nastavenou na jiný kanál. Teď už jedna dosloužila, tak jsme dokoupili od Alecto a taky se neruší. Chce to vyzkoušet a hledat kanály, které se neruší. Pro mě to zbytečnost není, mám 3 děti(7,4,1rok) a pořád 2 chůvičky používám. Děti nemusí křičet (ty starší ví, že je slyším i třeba až na zahradu), a nebudí se tolik navzájem. Jsou taky naučené počkat v posteli…

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 11:21

@Kristyna.Vechto­va Toho se právě bojím, že se bude tlouct. Sousedy chytat snad nebudeme :) ty už mají větší děti :D
Teď máme od AVENTu a jsem ráda za ten dosah - když jdu na zahradu nebo do sklepa pro něco, že je stále připojená…

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 11:25

@podkolenka12 To jsem ráda, že nejsme jediní komu nezdrhá dítě z postele. Na jednu stranu je to fajn, zas na druhou pak je potřeba řešit takovouhle situaci. :think:
A kde se na chůvičce nastavuje kanál? My to na začátku zapli a bylo, resp. odvtedy jsme nic nepřenastavovali…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8475 příspěvků 01.11.18 11:33

@iwa83 my používáme chůvičku i v bytě - syn potřeboval klid na spaní takže do ložnice zavřeno a jako miminko plakal tiše, takže bych bez chůvy neslyšela, teď už má skoro 2 roky a na odpolední spaní stále zapínám, protože jsem těhotná tak si jdu kolikrát lehnout a neslyšela bych ho - spí v postýlce zatím :) večer už ji zapnu málokdy, chodí spát v půl deváté a já tak hodinku po něm :lol: a případně křičí nahlas, teď ho právě budeme stěhovat do pokojíčku tak taky řeším jak to udělat, tak právě zvažuju pro něj kamerku a druhému pak nechat chůvičku, protože v bytě by se mi asi tuplem rušily :lol:

podkolenka12
Povídálka 26 příspěvků 77 inzerátů 01.11.18 11:38

Tak na starý od Aventu je to schované u baterky(takové kolečko s čísly)u nových netuším, ale určitě je to v návodu. Na té nové taky vždy ladím podle návodu (ta totiž funguje jako vysílačka a chytám občas cyklisty apod, tak musím občas přeladit :lol: ) Pro mě je užitečnější, když na mě počkají děti v posteli. Synovi se občas spustí krev z nosu v noci, tak sedí v posteli s kapesníkem a čeká..cesta na záchod vede kolem schodiště a občas na záchod chodí jak náměsíční a nemůžou se trefit ani do dveří, tak radši doprovodím…

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 01.11.18 11:38

@Kristyna.Vechto­va ale tá kamera přenáší jen obraz, ne?
Nám síce dítě nebrečí tiše, ale dveře izolují dost :) U našich mám právě pak problém, že je všechno přes dveře slyšet - každé vrznutí v kuchyni. A taky je právě naučená na klid.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8475 příspěvků 01.11.18 11:41

@iwa83 no zaznamená pohyb, některé mají i zvuk - ale tak když uvidíš že sedí tak dojdeš ke dveřím a poslechneš :)

podkolenka12
Povídálka 26 příspěvků 77 inzerátů 01.11.18 11:46

Já bych kameru nevyužila. Když děti spí, snažím se něco doma/na zahradě udělat a koukat na kameru bych asi zapomínala. A při želhlení si radši něco pustím v tv :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >