Dvě stě korun na den, prosím tipy?

Anonymní
20.7.21 17:14

Dvě stě korun na den, prosím tipy?

Ahoj.

Po roce s covidem jsme už úplně finančně vyčerpaní. Včera měly dorazit peníze, se kterými jsme velmi počítali a dnes zjistili, že nedorazí.

Do poloviny příštího měsíce mám tedy 200 Kč na den pro pětičlennou rodinu. Musíme to nějak přežít. V mrazáku jen pár kousků vepřového a kuřecího. Jiné zásoby nemám. 40,– Kč na den počítám na pečivo, pak něco na něj..takže počítám, že na každodenní jídlo, které musím vařit, mi zbyde stovka. Máte tipy, co uvařit do stokoruny, aby se z toho najedl muž, dva pubertaci a jeden školkáč? Luštěniny mi bohužel nesmí ani jeden. A palačinky nemůžu dělat do nekonečna. Zároveň ne noc časově náročného, abych u plotny nestrávili veškerý čas, kdy nejsem v práci.

Omlouvám se za anonym, je to pro mne velmi citlivé, že jsme takto dopadli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9847
20.7.21 17:17

To, co chceš, není možné, zajdi do potravinové banky.
Jinou práci, než máte, si najít nemůžete? Jak staří jsou puberťáci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
20.7.21 17:18

Holt se to jíst naučí. Omáčky no.., segedín, guláš, kuře na paprice, rajská. Minimum masa, nebo žádné. K tomu knedlík/těstoviny. Gothaj, výrobní salam osmažit. Mrknout sousedům na zahrádku, a odcizit rajčata/okurky.

Příspěvek upraven 20.07.21 v 17:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25179
20.7.21 17:19
@Anonymní píše:
Ahoj.

Po roce s covidem jsme už úplně finančně vyčerpaní. Včera měly dorazit peníze, se kterými jsme velmi počítali a dnes zjistili, že nedorazí.

Do poloviny příštího měsíce mám tedy 200 Kč na den pro pětičlennou rodinu. Musíme to nějak přežít. V mrazáku jen pár kousků vepřového a kuřecího. Jiné zásoby nemám. 40,– Kč na den počítám na pečivo, pak něco na něj..takže počítám, že na každodenní jídlo, které musím vařit, mi zbyde stovka. Máte tipy, co uvařit do stokoruny, aby se z toho najedl muž, dva pubertaci a jeden školkáč? Luštěniny mi bohužel nesmí ani jeden. A palačinky nemůžu dělat do nekonečna. Zároveň ne noc časově náročného, abych u plotny nestrávili veškerý čas, kdy nejsem v práci.

Asi bych zkusila sehnat pubertakum nebo sobe brigadu. Ja bych s takovou castkou nevysla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
20.7.21 17:22

Nauč se péct pečivo, kup levné nudle a i ty luštěniny se jíst naučí když jim nic jiného nezbyde. To nemáš mouky, cukr nebo nějaké základní potraviny doma? Večer bývá v supermarketech sleva nebo na věci co jim končí trvanlivost. A i ten jogurt se dá vyrobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2075
20.7.21 17:24

Polívky.. Cibulovou, vývar z bujonu, nudle s vajíčkem, brambor s volskym okem, rýže se zeleninou, z listového těsta taštičky plněné marmeládou, bublaninu s tresnema na snidani, zemlovka, rajská omáčka s testovinou z protlaku, koprovka, gulasovka s bramborem a trochou tocaku, godhaj s bramborem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
20.7.21 17:25

Napis aspon přibližně odkud ses. Urcite se tu najde spousta lidi, kteri maji na zahrade přebytky a pomohli by. Ja teda klidne jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
20.7.21 17:26
@Anonymní píše:
Ahoj.

Na pečivo tvarohovou pomazánku, luštěninovou pomazánku. Místo bílého pečiva chleba, je levnější.
Pokud nejsou peníze, tak by mě asi úplně nezajímaly chuťové preference strávníků a ty luštěniny bych vařila. Buď je sní nebo budou mít hlad, jejich boj.
Dále se dají vařit polévky, omáčky. Z jednoho kuřete se dají uvařit dva obědy pro 4-5 lidí včetně polévky. Z kostry polévku, z jedné půlky rizoto, z druhé zeleninovou směs na těstoviny. A pod.
I tak mi přijde 200 Kč/den dost málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
20.7.21 17:28

Jak říká @mroe . Chodit hodně na houby, borůvky… Třeba rodina jestli nemá něco na zahradě. Sledovat akce v obchodě. Třeba pudinky jsou levné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
20.7.21 17:28

To doma fakt nic nemáš? Testoviny, mouku, rýži, koření, pudinky, olej, mliko… Prostě trvanlivý potraviny?

S těma by se to nějak udělat dalo.

Jinak to dáte tak týden.

Receptu jsou vsude mraky. Kuře na tisíc způsobu. Zavedla bych polivky a omáčky.

Vyhledej nějakou potravinovou banku :nevim:

Nejde dát záloha na výplatu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
20.7.21 17:29

Na pečivo dělat pomazanky z tvarohu. Šunku a salam si budete muset odpustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
20.7.21 17:33

Ještě mě napadlo, podívat se do sklepa/půdu, zda nemáte něco po dětech (kočárek, prostě cokoli) co by šlo dat do bazaru. My se takhle za 1 den zbavili např mixéru, dětské sedačky na jídlo, či papinaku který jsme nepoužívali. Zaplatili hned. Je mi líto v jaké jste situaci. Jestli chápu správně - je to jen dočasně? Co třeba babičky - kdyby jste řekli v jaké jste momentálně situaci - nemohli by vám půjčit /darovat? Přeci jen je to rodina, a za kým jiným jít když je nejhůř - pokud tedy není možnost že byste šli někdo z vás na brigádu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
20.7.21 17:39
@Jahru píše:
Na pečivo tvarohovou pomazánku, luštěninovou pomazánku. Místo bílého pečiva chleba, je levnější.
Pokud nejsou peníze, tak by mě asi úplně nezajímaly chuťové preference strávníků a ty luštěniny bych vařila. Buď je sní nebo budou mít hlad, jejich boj.
Dále se dají vařit polévky, omáčky. Z jednoho kuřete se dají uvařit dva obědy pro 4-5 lidí včetně polévky. Z kostry polévku, z jedné půlky rizoto, z druhé zeleninovou směs na těstoviny. A pod.
I tak mi přijde 200 Kč/den dost málo

Zakladatelka píše nesMí, ne nesNí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
20.7.21 17:48

Zakladatelko, prosim, nestyd se a napis mi zpravu, objednam Ti aspon nakup zakladnich veci pres Rohlik, Kosik nebo Tesco..hele jak kdyz byla ve sr. ackach, taky mi tu holky pomohly..rada bych to poslala dal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
20.7.21 17:49

Nebudu sem psát recepty, je toho plný net - zadej levná jídla a budeš muset počítat s tím, že časově náročnější to bude.
Rodina by nepomohla? Kamarádi?- vždyť stačí půjčit pár tisíc, ať se dostanete dočasně z nejhoršího. Pokud je to opravdu jen ojedinělý třítýdenní výpadek.
No a zvýšit příjmy je logická cesta - ty, manžel brigáda navíc k práci, nebo puberťáci ( jestli už můžou) :nevim:
Aktuálně bych zkusila gastro - nejsou to pravidelné směny a hledají dost zoufale, ale to hodně záleží odkud jste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat