Reklama

Dvojčata... Potrat...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 19:59
Dvojčata... Potrat...

Dobry vecer.
Prodělala jsem potrat dvojčat.. Chci se zeptat jestli je možné pocit znova dvojčata a jestli třeba neznáte nějaké tipy jak,, na ne,,. :)

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19576 příspěvků 22.08.18 20:00

Je možné mít v dalším těhotenství zase dvojčata ( máme v rodině) ale nejde to nijak ovlivnit. Je to věc přírody. Pokud si teda někdo při uo nenechá vložit dvě embrya.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 22.08.18 20:03

@andelka83 ale i to není jistota.

Cepell
Povídálka 47 příspěvků 22.08.18 20:05

Já mám za sebou zamlklé těhotenství dvojčat, pak jsem otěhotněla znovu, už bylo jen a jedno Ted jsem těhotná znovu ale ještě jsem nebyla ani u doktora. Ale myslím,že ta pravděpodobnost je hrozně malá.Manžel má v rodině jednovaječná dvojčata, tak to byla náhoda.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19576 příspěvků 22.08.18 20:09

@mamina2017 to není a myslím že teď se od toho i upouští,dává se jedno. Jen je to větší pravděpodobnost než přirozeně.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 22.08.18 20:13

Nejde to ovlivnit a z hlediska zdraví děti to ani není nic, co by jsi si měla nějak přát. Riziko předčasného porodu je celkem velké plus další rizika.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 22.08.18 20:45

ja mam jednovajecne holky. Jsou jim dva roky a ikdyz teda bylo - pro me - doktori samozdrejme maji jiny nazor, tehotenstvi uplna pohoda. Tak dodnes si vzpominam na ten strach pred kazdou kontrolou. Na kazde rano kdy jsem cekala, az holky kopnou .. a samozdrejme jako driv narozene, ten strach a bezmoc, kdyz byly na jipu a v inkubatoru. Takze tehotenstvi s dvojcaty je opravdu narocne a nevyzpytatelne. Neni o co stat. Samozdrejme problem muze byt i u jednocetneho tehotenstvi …

ugluk
Hvězda diskuse 42608 příspěvků 22.08.18 20:49

Kromě genetické záležitosti, kterou neovlivníš, maximálně zvenčí hormonální stimulací nebo zavedením více embryí při IVF. Oproti celkem rozšířenému přesvědčení, jaká je zavedení víc embryí „jistota“ je pravděpodobnost početí dvojčat při zavedení dvou embryí cca 10 %, oproti 40 %, že se chytne jenom jedno, a 50 %, že se nechytí vůbec nic.
Kromě toho přát si záměrně počít dvojčata znamená přát si hodně zvýšit riziko všemožných komplikací, vč. potratu nebo předčasného porodu, což sis koneckonců právě vyzkoušela sama. Stejně jako je velmi častý syndrom mizejícího dvojčete, kdy se z těch dvou uhnízděných dokáže udržet jen jedno (a v lepším případě s sebou to druhé nestrhne). Já osobně bych se teda po tomhle zážitku modlila spíš za zdravé, nekomplikované jednočetné těhotenství.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18273 příspěvků 22.08.18 20:51

@pajinkapajinka 3× samozDřejmě v jednom příspěvku je moc. Jenom samozřejmě - a neber to ve zlém. :kytka:

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 22.08.18 21:48

@hanka.br. ty jsi nejaka chytra .. tak promin ..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >