Dvojčata... Potrat...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 19:59
Dvojčata... Potrat...

Dobry vecer.
Prodělala jsem potrat dvojčat.. Chci se zeptat jestli je možné pocit znova dvojčata a jestli třeba neznáte nějaké tipy jak,, na ne,,. :)

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 22.08.18 20:00

Je možné mít v dalším těhotenství zase dvojčata ( máme v rodině) ale nejde to nijak ovlivnit. Je to věc přírody. Pokud si teda někdo při uo nenechá vložit dvě embrya.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 22.08.18 20:03

@andelka83 ale i to není jistota.

Cepell
Stálice 52 příspěvků 22.08.18 20:05

Já mám za sebou zamlklé těhotenství dvojčat, pak jsem otěhotněla znovu, už bylo jen a jedno Ted jsem těhotná znovu ale ještě jsem nebyla ani u doktora. Ale myslím,že ta pravděpodobnost je hrozně malá.Manžel má v rodině jednovaječná dvojčata, tak to byla náhoda.

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 22.08.18 20:09

@mamina2017 to není a myslím že teď se od toho i upouští,dává se jedno. Jen je to větší pravděpodobnost než přirozeně.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25247 příspěvků 22.08.18 20:13

Nejde to ovlivnit a z hlediska zdraví děti to ani není nic, co by jsi si měla nějak přát. Riziko předčasného porodu je celkem velké plus další rizika.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18 inzerátů 22.08.18 20:45

ja mam jednovajecne holky. Jsou jim dva roky a ikdyz teda bylo - pro me - doktori samozdrejme maji jiny nazor, tehotenstvi uplna pohoda. Tak dodnes si vzpominam na ten strach pred kazdou kontrolou. Na kazde rano kdy jsem cekala, az holky kopnou .. a samozdrejme jako driv narozene, ten strach a bezmoc, kdyz byly na jipu a v inkubatoru. Takze tehotenstvi s dvojcaty je opravdu narocne a nevyzpytatelne. Neni o co stat. Samozdrejme problem muze byt i u jednocetneho tehotenstvi …

ugluk
Hvězda diskuse 43540 příspěvků 22.08.18 20:49

Kromě genetické záležitosti, kterou neovlivníš, maximálně zvenčí hormonální stimulací nebo zavedením více embryí při IVF. Oproti celkem rozšířenému přesvědčení, jaká je zavedení víc embryí „jistota“ je pravděpodobnost početí dvojčat při zavedení dvou embryí cca 10 %, oproti 40 %, že se chytne jenom jedno, a 50 %, že se nechytí vůbec nic.
Kromě toho přát si záměrně počít dvojčata znamená přát si hodně zvýšit riziko všemožných komplikací, vč. potratu nebo předčasného porodu, což sis koneckonců právě vyzkoušela sama. Stejně jako je velmi častý syndrom mizejícího dvojčete, kdy se z těch dvou uhnízděných dokáže udržet jen jedno (a v lepším případě s sebou to druhé nestrhne). Já osobně bych se teda po tomhle zážitku modlila spíš za zdravé, nekomplikované jednočetné těhotenství.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18774 příspěvků 22.08.18 20:51

@pajinkapajinka 3× samozDřejmě v jednom příspěvku je moc. Jenom samozřejmě - a neber to ve zlém. :kytka:

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18 inzerátů 22.08.18 21:48

@hanka.br. ty jsi nejaka chytra .. tak promin ..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >