Dvojčata - screening v prvním trimestru

16
25.1.16 16:57

Dvojčata-screening v prvním trimestru

Ahoj holky, dnes jsem byla na screeningu v prvním trimestru s dvojčátky a před hodinou volali, že vyšel pozitivní. Riziko na Dawna 1:176,ultrazvuk v pořádku, nosní kůstky přítomny, šíjové projasnění taky ok, ale vzhledem k věku 36 a výsledkům krve to vyšlo takhle. V pondělí mě čeká konzultace ve Zlíně, nabízejí odběr choriových klků, ale mám strach a manžel nesouhlasí. Vyšel někomu u dvojčat taky takový výsledek a vše bylo ok? Dr. říkala, že se spíš přiklánějí k ultrazvuku, který byl v pořádku. Hlava mi asi praskne, mám šílený strach z rizika, ale i odběrů, je tam vyšší riziko potratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

550
25.1.16 17:04

Co zkusit si zaplatit jeden z těch neinvazivních testů. Máš také jistotu zda je vše v pořádku a pokud je nemusíš ani na odběry klků ani na plodovku.
Jediné co je, že je dražší od deseti tisíc víš. Ale za to to stojí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
25.1.16 17:05

Jeden z těch testů se jmenuje Prenascan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3038
25.1.16 17:06

Ono to u dvojčat vychází často zkresleně, dala bych na doktory, co radí. Ta krev se nedá u dvojek jasně určit, mně to vyšlo taky špatně, ale dr. se přiklonil k UTZ, který byl v pořádku a nikam mě už neposlal. Děti jsou v pořádku. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
25.1.16 17:08

U dvojčat by měl být nejdůležitější UZ, krev se špatně hodnotí… Nevíš hodnoty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.1.16 17:20

Hodnoty bohužel nevím, na výsledek jsme nečekali, proto nám volali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14534
25.1.16 17:23

@Spigy Pokud máte UTZ v naprostém pořádku a manžel nesouhlasí s odběrem, riskni to a nechoď na něj. Bude vše v pořádku. Pokud ti ty testy vyšly špatně i kvůli věku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.1.16 17:42

Vyšla mi špatně krev, k tomu vyšší věk, ale ultrazvuk je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
25.1.16 19:03

Mně vyšla krev u dvojčat taky s podezřením na Downa a nakonec bylo vše v pořádku. Pokud máš ultrazvuk v pořádku, asi bych na odběr plodovky nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.1.16 19:39

Měla bych jít na odběr choriových klků, ale bojím se rizika ´potratu. Nikdo mě nenutí, říkali, že můžu počkat na ultrazvuk v 17 týdnu a podle toho by se dál postupovalo.Ale ten strach…Někde mají pozitivní screeningy až od 1:100 ve Zlíně na Oscarovi od 1:300

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
25.1.16 20:21

Ja jsem to mela uplne stejne, pozitivni screening (cislo si uz ale nepamatuju), vek 37, UTZ v naprostem poradku. Poslali me na konzultaci na genetiku, tam jsem si popovidala s pani doktorkou a shodly jsme se, ze odber nebudeme riskovat. Ja jsem uvazovala i tak, ze i kdyby se povrdilo postizeni u jednoho z dvojcat, tak bych stejne na potrat nesla, protoze to ohrozuje obe… a pravdepodobnost, ze jsou postizena obe, je asi dost mala. Pak uz byly vsechny testy v tehotenstvi ok a deti jsou uplne v poradku. Tak se drz, ja vim, je to stres, ale ja bych na odber nesla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.1.16 20:55

Děkuji, taky jedu v pondělí za paní doktorkou, co mi dělala ultrazvuk, sestřička mi do tel. říkala, že ho možná paní doktorka udělá ještě jednou, ale ten odběr asi odmítnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
25.1.16 21:40

Drzim palce, budou v poradku, neboj, u dvojcat se ty vysledky z krve spatne analyzuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama