Dvojčata - screening v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Spigy
Povídálka 16 příspěvků 25.01.16 16:57
Dvojčata-screening v prvním trimestru

Ahoj holky, dnes jsem byla na screeningu v prvním trimestru s dvojčátky a před hodinou volali, že vyšel pozitivní. Riziko na Dawna 1:176,ultrazvuk v pořádku, nosní kůstky přítomny, šíjové projasnění taky ok, ale vzhledem k věku 36 a výsledkům krve to vyšlo takhle. V pondělí mě čeká konzultace ve Zlíně, nabízejí odběr choriových klků, ale mám strach a manžel nesouhlasí. Vyšel někomu u dvojčat taky takový výsledek a vše bylo ok? Dr. říkala, že se spíš přiklánějí k ultrazvuku, který byl v pořádku. Hlava mi asi praskne, mám šílený strach z rizika, ale i odběrů, je tam vyšší riziko potratu.

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Reakce:
AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 25.01.16 17:04

Co zkusit si zaplatit jeden z těch neinvazivních testů. Máš také jistotu zda je vše v pořádku a pokud je nemusíš ani na odběry klků ani na plodovku.
Jediné co je, že je dražší od deseti tisíc víš. Ale za to to stojí

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 25.01.16 17:05

Jeden z těch testů se jmenuje Prenascan

rezulka
Závislačka 2984 příspěvků 25.01.16 17:06

Ono to u dvojčat vychází často zkresleně, dala bych na doktory, co radí. Ta krev se nedá u dvojek jasně určit, mně to vyšlo taky špatně, ale dr. se přiklonil k UTZ, který byl v pořádku a nikam mě už neposlal. Děti jsou v pořádku. Držím palce.

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1980 příspěvků 1 inzerát 25.01.16 17:08

U dvojčat by měl být nejdůležitější UZ, krev se špatně hodnotí… Nevíš hodnoty?

Spigy
Povídálka 16 příspěvků 25.01.16 17:20

Hodnoty bohužel nevím, na výsledek jsme nečekali, proto nám volali.

Litta
Extra třída :D 13534 příspěvků 25.01.16 17:23

@Spigy Pokud máte UTZ v naprostém pořádku a manžel nesouhlasí s odběrem, riskni to a nechoď na něj. Bude vše v pořádku. Pokud ti ty testy vyšly špatně i kvůli věku. :kytka:

Spigy
Povídálka 16 příspěvků 25.01.16 17:42

Vyšla mi špatně krev, k tomu vyšší věk, ale ultrazvuk je v pořádku.

Bessi
Kecalka 156 příspěvků 25.01.16 19:03

Mně vyšla krev u dvojčat taky s podezřením na Downa a nakonec bylo vše v pořádku. Pokud máš ultrazvuk v pořádku, asi bych na odběr plodovky nešla.

Spigy
Povídálka 16 příspěvků 25.01.16 19:39

Měla bych jít na odběr choriových klků, ale bojím se rizika ´potratu. Nikdo mě nenutí, říkali, že můžu počkat na ultrazvuk v 17 týdnu a podle toho by se dál postupovalo.Ale ten strach…Někde mají pozitivní screeningy až od 1:100 ve Zlíně na Oscarovi od 1:300

Domča3
Povídálka 36 příspěvků 25.01.16 20:21

Ja jsem to mela uplne stejne, pozitivni screening (cislo si uz ale nepamatuju), vek 37, UTZ v naprostem poradku. Poslali me na konzultaci na genetiku, tam jsem si popovidala s pani doktorkou a shodly jsme se, ze odber nebudeme riskovat. Ja jsem uvazovala i tak, ze i kdyby se povrdilo postizeni u jednoho z dvojcat, tak bych stejne na potrat nesla, protoze to ohrozuje obe… a pravdepodobnost, ze jsou postizena obe, je asi dost mala. Pak uz byly vsechny testy v tehotenstvi ok a deti jsou uplne v poradku. Tak se drz, ja vim, je to stres, ale ja bych na odber nesla…

Spigy
Povídálka 16 příspěvků 25.01.16 20:55

Děkuji, taky jedu v pondělí za paní doktorkou, co mi dělala ultrazvuk, sestřička mi do tel. říkala, že ho možná paní doktorka udělá ještě jednou, ale ten odběr asi odmítnu.

Domča3
Povídálka 36 příspěvků 25.01.16 21:40

Drzim palce, budou v poradku, neboj, u dvojcat se ty vysledky z krve spatne analyzuji…

Váš příspěvek
Reklama