Dvojka z chování

16.6.21 13:50

Dvojka z chování

Dobrý den,
Předem bych chtěl říct, že o komentáře tipu jaký jsem spratek a jak moc doufáte, že mě nevezmou nemám zájem. Tak k věci, přes koronu jsem opsal dva úkoly z matiky, z čeho mi můj učitel udělil ředitelskou dutku, dnes jsem se bránil kamarádovi, co mě ze srandy mlátil (nic extra), ale přišel náš učitel s tím, že mám dvojku, i když jsem mu jen držel ruce. Mohu se zeptat jestli je nějaká možnost na střední školu? Blbej nejsem, zlý, agresivní taky ne, jsem slušně vychovaný, ale občas blbnu jako každý, bohužel mě proste učitel jen nemusí. Opravdu nechci na ucňák, jelikož se chci živit hlavou a ne rukama. Proto bych prosil o všechny rady jak se na střední dostat. (Jsem v 8. Třídě)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1997
16.6.21 13:52

Klid. Odchazela jsem na gympl s trojkou z chovani. Tohle nikdo neresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.6.21 13:52

Neboj, u přijímacích zkoušek to nebude mít vliv na výsledek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
16.6.21 13:53

S 2 z chování mohou mít problém i na učňáku. Tohle bude záležet na dané škole, jak k tomu přistoupí. Asi to hrotit nebudou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
16.6.21 13:59

Dvojku s chování ti nemůže napařit jen tak..to musí schválit při pedagogické radě… Jinak asi bude záležet spíš na ostatních známkách a na výsledku přijímaček. Ke známce s chování by asi přihlédli ve chvíli kdy by bylo více uchazečů se stejným vysledkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
16.6.21 14:01

@Robin28916472 Aspoň jsi poučený… když tě učitel nemusí, tak nedělej ve škole blbiny. „Perte“ se až po škole :D
Každopádně předpokládám, že před sebou máš ještě devítku. Dvojka z chování v osmé třídě by neměla nic znamenat. A stejně, když uděláš na střední přímačky, tak pokud máš ukončené základní vzdělání, tak tě vezmou. ;) Jediné úskalí by mohlo být v tom, že bys nemusel dostat body za vysvědčení, ale nevim jak přesně to teď funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17419
16.6.21 14:02

Ano, můžeš, ale výrazně snáze to půjde, když se připravíš na přijímačky- protože pokud se budeš hlásit někam, kde bude velký převis zájemců a ty budeš mít zhoršené známky z chování i v pololetí a k tomu třeba mizerný známky, tak na tom můžeš pohořet.

A hlavně se naučíš o něco lépe kontrolovat to, co se v tobě děje - ano, v osmičce je to těžké. To neznamená, že to nejde. Čím si starší, tím víc zodpovědnosti za svoje chování musíš převzít.

ale primárně si musíš přiznat že v konfliktech s pedagogy máš daleko víc másla na hlavě, než si nám přiznal a žech průšvihů co dělá je daleko víc. Nemusíš to tu vysvětlovat, ale pokud sám v sobě máš pocit, že jsi chudáček co mu zlí učitelé ubližují a nevidíš svůj podíl na tom, že se spolu střetáváte v konfliktu, tak v těch konfliktech pokochpitelně budeš prohrávat.

A pokud se chceš živit hlavou, tak je nejvyšší čas se ji naučit používat tak, abys sám sebe nesabotoval.

Chceš se živit hlavou?
Tak bys měl zvládnout třeba tuhle knížku - docela ti tu cestu může usnadnit.

https://obchod.portal.cz/…ivani-kluku/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3511
16.6.21 14:08

Maturovala jsem s dvojkou z chování a nikdy to nikdo neřešil na žádné vysoké :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26009
16.6.21 14:14

Pokud budeš mít dobré známky, uděláš dobře přijímačky, a příští pololetí už dvojka nebude, tak to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14208
16.6.21 14:23

Co se zkusit jít omluvit? Třeba to nakonec nebude tak horké, jak se na první pohled zdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
16.6.21 14:31

Tak asi to nebylo za dva opsané úkoly a jednu klučičí bitku, že? Dvojku z chování ti učitel nedá jen proto, že se blbě vyspal, ta se schvaluje na pedagogické radě. Nicméně na přijetí na školu by to nemělo mít vliv. Také jsem měl v sedmé nebo v osmé třídě dvojku z chování a na gymplu to nikdo neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49024
16.6.21 14:41
@VitaminC píše:
Klid. Odchazela jsem na gympl s trojkou z chovani. Tohle nikdo neresi.

tohle skoly resi. U nas na gymplu treba odecitaji 10 bodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 15:01
@Ou píše:
Ano, můžeš, ale výrazně snáze to půjde, když se připravíš na přijímačky- protože pokud se budeš hlásit někam, kde bude velký převis zájemců a ty budeš mít zhoršené známky z chování i v pololetí a k tomu třeba mizerný známky, tak na tom můžeš pohořet.

A hlavně se naučíš o něco lépe kontrolovat to, co se v tobě děje - ano, v osmičce je to těžké. To neznamená, že to nejde. Čím si starší, tím víc zodpovědnosti za svoje chování musíš převzít.

ale primárně si musíš přiznat že v konfliktech s pedagogy máš daleko víc másla na hlavě, než si nám přiznal a žech průšvihů co dělá je daleko víc. Nemusíš to tu vysvětlovat, ale pokud sám v sobě máš pocit, že jsi chudáček co mu zlí učitelé ubližují a nevidíš svůj podíl na tom, že se spolu střetáváte v konfliktu, tak v těch konfliktech pokochpitelně budeš prohrávat.

A pokud se chceš živit hlavou, tak je nejvyšší čas se ji naučit používat tak, abys sám sebe nesabotoval.

Chceš se živit hlavou?
Tak bys měl zvládnout třeba tuhle knížku - docela ti tu cestu může usnadnit.

https://obchod.portal.cz/…ivani-kluku/

@Ou dobrý den, momentálně jsem volal přes hodinu s linkou bezpečí, kde jsem jim řekl naprosto vše a i tam přiznali, že jde spíše o šikanu ze strany učiteli, věřte mi, že jsem zde mluvil pravdu, protože kdyby jste znal okolnosti jistě by jste se mě zastal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 15:03

@Ja-rekk nevím jak jste to měli vy, ale u nás se to navrhne a je to jasné, opravdu to bylo za tuto co jsem napsal, plus to nebyla žádná bitka, napsal jsem vám tu jen pravdu, protože mi opravdu nezbývá v této situaci lhát. Učitel vystřídal 7 škol za 10let, každá třída s nim má problém, stále si myslíte, že je problém na mé straně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 15:04

@Adaneli panu učiteli jsem se rozbrečel nervami a strachem a bez emocí mě obešel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat