Dvouletá holčička a spánek

169
25.2.21 05:50

Dvouletá Holcicka a spanek

Ahoj. Dcera (za tyden 25 mesicu) od narozeni velmi špatně spala. Do dneska se nestalo, ze by nekdy spala celou noc. Budí se několikrát za noc. Abychom se aspoň trochu vyspali, vzali jsme ji uz jako maminkou k nám do postele. :zed: Pomalu začínáme odbouravat vše, co by mohlo vadit při nástupu do skolky. Zrušil jsme nocni pití (vypila tak 400 ml vody), vzali jsme dudka i na noc (měla ho v puse opravdu celou noc), a teď bychom ji rádi přesunuli do své postele s tim, ze se naučí usinat (do dvou let uspavana na ruce s dudakem, uspani trvalo do 10 minut). Vypada to teď tak, ze si s dcerou lehnu do její postele a ona si během chvilky usne. Problem ale nastává v lehčích fázích spánku, kdy se budí a hledá mě. Pro začátek jsem si dala matraci vedle její postele a když se ji nepodaří samotný zabrat, vlezu k ni a během par sekund zase spi. Jakmile me ale probudí, nemůžu zabrat zase já a prelejzam sem a tam.. bez dudaka a ve svém posteli je cca tyden. Rekord byl, ze jsem k ni musela “jen” dvakrat, většinou tak 5×. Poradíte prosim někdo jak to zlepšit? :think: Uvažují nad usinackem, ale netuším, jestli uz na to neni velika a nebylo to zas něco, co by se připadne muselo odbouravat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5139
25.2.21 06:49

V čem braní nástp do školky dítěte že má dudlik, nebo pije noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
25.2.21 06:54

Myslim ze je to prilis mnoho velkych zmen najednou, chtelo by to jit na to pomalu. A to ze ma v noci piti a spi s vama nijak nebrani nastupu do skolky. Dej tomu cas, mluv s ni, vysvetluj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
25.2.21 07:30
@Veru1987 píše:
V čem braní nástp do školky dítěte že má dudlik, nebo pije noci?

U nás v MŠ děti dudlík na spaní nemívají :) :D ve dvou letech už je navíc i dost problém kvůli zubům.. a když tolik pije ve spánku, logicky se vzbudí pocurana, což taky není žádoucí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
25.2.21 08:05

Myslím, že na to jdeš dobře. Akorát s tím, že se probouzí a hledá tě tě nepotěším, to může trvat ještě dost dlouho a souvisí to se spánkovou vyspělostí. Když nebude spát v mokré plence a budit se na vypití 400ml nebo kvůli dudlíku samozřejmě to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
25.2.21 08:32

@mokkk jo, musím říct, že bez dudliku spi úplně v pohodě.. asi i klidněji, než s ním, a to ho měla v puse fakt celou noc.. ale nevím právě jestli ji vzít zpátky k nám nebo mám takhle spát v pokoji a vždycky k ní vlézt a zas na zem :D že se to třeba zlomí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
25.2.21 08:40
@Sneezy píše:
U nás v MŠ děti dudlík na spaní nemívají :) :D ve dvou letech už je navíc i dost problém kvůli zubům.. a když tolik pije ve spánku, logicky se vzbudí pocurana, což taky není žádoucí :D

Tak u nás taky ne, ale nerušili jsme dudlík kvůli školky. Tak prostě být nesmí a basta. Doma na noc at dudlá. A kdyby měla v noci plíny i do čtyř a dítě se mi budilo, čuralo… tak ve školce jim to může být fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
25.2.21 10:28

@Sneezy Dobry den, a spinka Vam jeste pres den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
25.2.21 17:41

@Viki89 dřív mi spala přes den třeba dvě hodiny a večer jsem ji před devátou uspala na ruce. Teď když vstane dřív, usne v poledne v posteli, ale musím udělat tmu. Když ji spát nedám, jde večer spát o půl 8 a je hned tuhá. Ale potřebovala jsem, aby se naučila usnout v posteli. Vůbec to neznala, vždycky jsme ji uspali na ruce a do postele odnesli :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
26.2.21 15:09

@Sneezy Jasny. A neusne Vam teda v poledne kazdy den? Ve ktere casti noci jsou ty nocni probouzeni? Kdyz v te prvni - tak to bude nejspis tim chybejicim dennim spankem (v tomhle veku ho jeste opravdu potrebuje). Jestli v druhe pulce noci - tak to pravdepodobne bude asociaci na usinani (ve Vasem pripade teda asi vasi pritomnost, kdyz dudanek uz neni a prso, houpani - take ne). Urcite je take mozne, ze tech zmen bylo hodne a dcerka potrebuje cas na adoptaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
26.2.21 21:30
@Viki89 píše:
@Sneezy Jasny. A neusne Vam teda v poledne kazdy den? Ve ktere casti noci jsou ty nocni probouzeni? Kdyz v te prvni - tak to bude nejspis tim chybejicim dennim spankem (v tomhle veku ho jeste opravdu potrebuje). Jestli v druhe pulce noci - tak to pravdepodobne bude asociaci na usinani (ve Vasem pripade teda asi vasi pritomnost, kdyz dudanek uz neni a prso, houpani - take ne). Urcite je take mozne, ze tech zmen bylo hodne a dcerka potrebuje cas na adoptaci.

Ona se hodně často budila i s dudlíkem. Řekla bych, že určitě víc než teď bez něj. Asi jak jsou ty faze spánku, tak v když není ten spánek tvrdej, tak se probudí a hledá mě. Teď jsme zas maličko pokročili, že už stačí, když na ni dám ruku a je do pár vteřin tuhá. Jen asi takové ujištění, že tam jsem. :nevim: Zacne se budit tak dvě hodiny po tom, co usne, a pak tak každé dvě hodiny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat