Spaní u 6 letého kluka - chce spát pořád s námi

25.1.21 08:47

Spaní u 6 letělo kluka

Dobry den chci se poptat možná má nikdo stejný problém. Kluk 6let má strašně citlivý spánek v noce stačí zakašlat a ten je hned vzhůru(Odmítá spát v svém pokoji! Možná je nějaké čaje nebo sirupu na spaní pro děti. Je mne jeho strašně líto pak ráno je nevypsaný a unavený, nechávám ho pro to spát u mne ale teď čekáme na druhé dítě i už to nejde spát z nama!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
691
25.1.21 09:28

Asi bych důrazně trvala na tom, aby spal ve svém věku v pokoji. Bude to chtít důslednost a trvat si na svém. Naše malá taky nechtěla ze začátku spát ve svém pokoji, ale za týden si zvykla. S námi spala do 3 let. V 6 bych ho normálně nechala spát ve svém se zavřenými dveřmi. Možná je nevyspaný z toho, že pořád spí s váma a budíte se navzájem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24114
25.1.21 09:33

Je mu šest, není mimino. Takže vysvětlit a odsunout do jeho pokoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
25.1.21 09:46

@Ivanna 123 No a on se v pokoji sám bojí když se vzbudí? Nebo proč musí spát s tebou? Trvej na tom, že bude prostě spáte ve svém pokoji :nevim: Jesli se opravdu bojí, tak bych mu dala do pokoje noční světýlko, nechala pootevřené dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
25.1.21 10:27

Vždycky záleží, co je pro koho nejlepší. Mám holky 8 a 11, ta mladší nejradši usíná u mě, přitulí se a po usnutí ji přenesu. Nevadí mi to a celkem si to užívám, dokud je malá :srdce:
V pokojíčku mají otevřeno a vědí, že mohou kdykoli přijít. Když má občas některá z nich „couravou“, třeba špatné sny, nervozita…, tak je pro mě lepší si ji vzít k sobě, než aby za mnou 5× za noc přišla a vzbudila mě (a nervózní holčičku fakt nezavřu do pokoje) :nevim:
A o víkendu na 1 den vystěhují tatínka a mám je v posteli obě, tulící babinec :andel: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
25.1.21 10:35

A ještě k narození miminka - u nás po narození mladší dcery spalo mimino se mnou a starší s tatínkem. Asi půl roku. Pak jsme je sestěhovali do pokojíčku, starší si připadala důležitá, že hlídá miminko. Kdybychom ji tam vyšoupli a miminko si nechali v ložnici, tak by stejně chodila, budila…, takhle jsem holt šla 3 krát za noc krmit malou do pokojíčku a dalo se to. Postupně se to vylepšovalo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 11:12
@arinecka píše:
@Ivanna 123 No a on se v pokoji sám bojí když se vzbudí? Nebo proč musí spát s tebou? Trvej na tom, že bude prostě spáte ve svém pokoji :nevim: Jesli se opravdu bojí, tak bych mu dala do pokoje noční světýlko, nechala pootevřené dveře.

V právě že se boji, má tam i světlo noční i dveře otevřené! :,( vzbudí se v noci nervózní ze se mu zdály zlí sny aneb ze chce na záchod a pak ne usne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
25.1.21 13:00
@Ivanna 123 píše:
V právě že se boji, má tam i světlo noční i dveře otevřené! :,( vzbudí se v noci nervózní ze se mu zdály zlí sny aneb ze chce na záchod a pak ne usne!

Takže si vymýšlí hory, doly, jen aby mohl spát s tebou že? Nekompromisně bych ho vracela do postele, dala pusu a odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26847
25.1.21 13:30

Mně se taky nepodařilo šestiletého odsunout. Spí s námi od 3 let, co nastoupil do školky. Do té doby spal sice s námi, ale ve své posteli.
Loni dostal nový krásný pokoj, stěhovali jsme se do většího. Měsíc jsem spala s ním, teď už u sebe usne, ale kolem druhé ho mám už u sebe, někdy přijde už o půlnoci.
Když jsem nutila na sílu, tak se mu zhoršilo spaní, chování, v noci se budil a brečel, několikrát mě ráno čekala scéna jak z hororu, protože se mu spustila krev z nosu, což se mu děje vždycky, když déle brečí.
Sama jsem k mámě chodila snad ještě v 10 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2719
26.1.21 21:06

Dcerka ma pet let a spi s nama a bude tak dlouho, jak bude chtit ;)
Silne pochybuju, ze to bude do 15,ze :mrgreen:

Taky ji trapi nocni mury a spani ma lehci jak pirko…

Pokud ditko nechce a boji se, ja osobne bych nikam neodsouvala a vymyslela to ke spokojenosti vsech :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
28.1.21 11:19

@Ivanna 123 Sla bych na to citlive. Prece jen cekate druhe dite, bude to pro nej narustajici zatez, uz nebudete litat kolem nej, ale kolem miminka, deti to tezce nesou.
S detmi jsem zastancem pristupu “nic nelamat pres koleno”, nevyplaci se to. Zkusila bych se s nim domluvit po dobrem, treba by se mu libila nejaka zajimava postel nebo barevna svetylka, nebo treba chce mit led lucernicku, kterou si vzdy zapne, az bude potrebovat. Netlacte na to, ze “uz musis” a “uz jsi velky”. Nebo mozna zabere to, ze si sourozence moc preje a promluvit si s nim o tom, ze miminko v brisku uz zacina byt velke a jako starsi starostlivy braska muze (nemusi!) byt velkorysy a nechat to misto v posteli pro male. A on ze muze mit treba typi strechu nad svoji posteli nebo vyvysenou postel, nebo postel jako raketu - nemusi se hned kupovat drahe nove, staci treba vymyslet s tatou nebo s dedou najake vylepsovaky, ktere tu obyc postel na tu raketu pretvori. Nevim jaky je vas kluk cita, nektere deti jsou vetsi sobci a neni to nic spatneho.
U nas to teda problem nebyl, protoze starsi syn spal v nasi posteli cca do 4-5 let, pak jsme mu vytahli moji starou postel a dali jsme ji hned vedle nasi, kluk si ji hned zamiloval, i kdyz ze zacatku casto dobihal v noci zpatky k nam. Ale nebyla jsem teda tehotna. Po roce uz mel svuj pokojicek, protoze jsme se prestehovali do vetsiho bytu. Snazili jsme mu to podavat jako velke dobrodruzstvi, mohl si sam vybrat barvu sten, co kde bude mit, vybral si nove povleceni a plakaty. Takze na to se vylozene tesil. Take velkym lakadlem bylo to, ze bude mit u sebe starou televizi s dvd prehravacem a muze si pred spanim pustit jednu pohadku. Takze chce to trpelivost a vynalezavost, pak to jde jak po masle. Drzim palce at se vam to podari! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 09:01
@arinecka píše:
Takže si vymýšlí hory, doly, jen aby mohl spát s tebou že? Nekompromisně bych ho vracela do postele, dala pusu a odešla.

Proč by si mel vymyslet? Ty si teda skvělá..Jak by bylo tobě, kdyby si mela strach, potřebovala blízkost a tvy nejbližší ti řekli, že si vymyslis hory, doly a nechali te v tom samotnou… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 09:04
@Spendlicek píše:
Dcerka ma pet let a spi s nama a bude tak dlouho, jak bude chtit ;)
Silne pochybuju, ze to bude do 15,ze :mrgreen:

Taky ji trapi nocni mury a spani ma lehci jak pirko…

Pokud ditko nechce a boji se, ja osobne bych nikam neodsouvala a vymyslela to ke spokojenosti vsech :)

Presne..ono ji to přejde až se na to bude cítit a jak říkáš…s ženichem k vám už chodit nebude :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 09:13
@Sharmel píše:
@Ivanna 123 Sla bych na to citlive. Prece jen cekate druhe dite, bude to pro nej narustajici zatez, uz nebudete litat kolem nej, ale kolem miminka, deti to tezce nesou.
S detmi jsem zastancem pristupu “nic nelamat pres koleno”, nevyplaci se to. Zkusila bych se s nim domluvit po dobrem, treba by se mu libila nejaka zajimava postel nebo barevna svetylka, nebo treba chce mit led lucernicku, kterou si vzdy zapne, az bude potrebovat. Netlacte na to, ze “uz musis” a “uz jsi velky”. Nebo mozna zabere to, ze si sourozence moc preje a promluvit si s nim o tom, ze miminko v brisku uz zacina byt velke a jako starsi starostlivy braska muze (nemusi!) byt velkorysy a nechat to misto v posteli pro male. A on ze muze mit treba typi strechu nad svoji posteli nebo vyvysenou postel, nebo postel jako raketu - nemusi se hned kupovat drahe nove, staci treba vymyslet s tatou nebo s dedou najake vylepsovaky, ktere tu obyc postel na tu raketu pretvori. Nevim jaky je vas kluk cita, nektere deti jsou vetsi sobci a neni to nic spatneho.
U nas to teda problem nebyl, protoze starsi syn spal v nasi posteli cca do 4-5 let, pak jsme mu vytahli moji starou postel a dali jsme ji hned vedle nasi, kluk si ji hned zamiloval, i kdyz ze zacatku casto dobihal v noci zpatky k nam. Ale nebyla jsem teda tehotna. Po roce uz mel svuj pokojicek, protoze jsme se prestehovali do vetsiho bytu. Snazili jsme mu to podavat jako velke dobrodruzstvi, mohl si sam vybrat barvu sten, co kde bude mit, vybral si nove povleceni a plakaty. Takze na to se vylozene tesil. Take velkym lakadlem bylo to, ze bude mit u sebe starou televizi s dvd prehravacem a muze si pred spanim pustit jednu pohadku. Takze chce to trpelivost a vynalezavost, pak to jde jak po masle. Drzim palce at se vam to podari! :palec:

To zni moc dobre :potlesk: Člověk se musí zamyslet a tomu prckovi to nějak usnadnit…a ne takovy to razantní NE, je sice tma, bojíš se, ale NEZÁJEM…jdi sam do svého pokoje, nejlépe ještě zhasnout a zavřít :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
7.2.21 10:17
@MatildaMatilda píše:
Proč by si mel vymyslet? Ty si teda skvělá..Jak by bylo tobě, kdyby si mela strach, potřebovala blízkost a tvy nejbližší ti řekli, že si vymyslis hory, doly a nechali te v tom samotnou… :zed:

Ty to nějak prožíváš :mrgreen: Děláš jak kdybych psala, že ho maj na noc zavřít do sklepa. Zakladatelka potřebuje aby spal v pokojíčku, a tím že si ho bude brát každou noc do postele, protože údajně zlej sen, potřeba na wc a pak neuse, toho asi těžko docílí žejo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat