Nechce spát v postýlce

16
22.1.21 06:59

Kdy naučit spát v postýlce?

Ahoj maminy.
Potřebuji vaše rady a i názory. Máme téměř 4týdenní miminko a po několika nočních bojích se spaním v postýlce jsem ustoupila a malý spí se mnou v posteli. (Potřebuje být dlouho na prsu, než se nasyti a ještě k tomu usíná, často se budil k prsu - takže noce vypadaly tak, že jsem pendlovala postel postýlka a po pár nocech byla vzteklé zombie a to přenášela na dítě) Jasně, že mimčo bude vždy spát lépe s maminou… ale zas všude čtu, že u takto malého mimča je to čistá potřeba nikoliv uvědomování si.
Jenze já teď přemýšlím co ta postýlka? chci aby v ní spinkal. Jeden z hlavních důvodů je i monitor dechu, jelikož ja jako monitor nesloužím - v noci nakojim a od malého se odsunu, nespime v těsné blízkosti.
Kdy začít dávat do postylky? A jak naložit s pláčem u měsíčního mimča (rady pohladit, vysvetlit a odejit si myslim zatim nebudou mít smysl).. nebo ještě počkat?
Je tu někdo kdo preucoval z postele do svého, kdy a jak?
Případně, bude monitor snímat maleho když se ram postýlky bude dotýkat ramu postele?
Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16
22.1.21 07:04

Tak s tim snimanim dechu monitorem postel u postele - už jsem vycetla… bude to snímat mě :,( takze to stejne nevyresi nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19429
22.1.21 07:33

Z postylky si udelej vesak na pradlo a pokud touzis po monitoru dechu, kup Snuza na plenku. Necti a nastavte si to, jak to bude vyhovovat vasi rodine. A na postylku uc, az budes o tom bytostne presvedcena, ze to takto dal nejde. Takze klidne ve třech, ctyrech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
22.1.21 07:39

Nám spal v postýlce, ale na přelomu 8-10m jsem vzdala vstávání a doteď spí s námi v posteli a kolikrát stačí pohladit a spí dal. Na jaře půjde do své postele, tak snad to hladce zvládne. :) hlavně si to udělej jak to vyhovuje tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
22.1.21 07:51

Tady budes mit presne 2 opacne nazory, jedni budou psat, at spis s ditetem a druhy, at das do postylky rovnou…my davali mimco od zacatku do vlastni postylky, ja mela strach vedle nej usnout, ze se neco stane, ze ho zalehnu, jak jsem unavena, pak nevyhovujici podminky, pro spani novorozence, moc mekka matrace a tak, pri kojeni bych neusla…nejlepsi je miminko pevne zavinout, pokud hce dudlik, tak dudlik, ja spala primo u postylky, abych nemusela porad prenaset..ale je to tvoje volba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
22.1.21 07:52

Tak v měsíci je ještě na nějaké učení brzo. Moc dobře nechápe co po něm chceš. Když tam momentálně být nechce tak s tím nic neuděláš. Učila bych až cca kolem půl roku nebo ho tam dávaje aspoň přes den na spaní aby si na ni zvykal postupně. Každopádně jak tu někdo píše, že ho máš u sebe nechat až do 3,4. let je pro mě scifi 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52287
22.1.21 07:59

Napred spali od porodnice v kosiku, pak v postylce. Mi stacilo je polozit, pustit usinacka a sednout si tise bokem, nez usnuli. Nemam rada ani ty trepaci kocary. Takze jsem si je nenaucila na natrasani, hongani, at usnou. Problem nebyl. Problem nastal v roce, az vzal nejstarsi dceru pri nemoci do postele a rok ji odmitala opustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
22.1.21 08:01

Odkladani deti do vlastni postele v sestinedeli mi hranici az s tyranim. Za me je to v poradku az v dobe, kdy je dite na svete stejne dlouhou dobu, co bylo v brisku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
22.1.21 08:10
@VitaminC píše:
Odkladani deti do vlastni postele v sestinedeli mi hranici az s tyranim. Za me je to v poradku az v dobe, kdy je dite na svete stejne dlouhou dobu, co bylo v brisku.
:lol: no tak to snad nee 8o :zed: a jake „odkladani“ to dite tam nikdo neodklada, normalne tam jde dite spat proboha :roll: tyrani tvl :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
22.1.21 08:13

A na co potřebuješ ten monitor? To miminko je nějak nemocný? Mamka je úplně nejlepší monitor, i když spi kousek od tebe, tak ver, ze se hned vzbudis, kdyby něco ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3056
22.1.21 08:14

U tretiho ditete jsem postylku uz neporizovala. Dokud jsem kojila, mela jsem deti v posteli a pak bez problemu presli do svych postylek, protože se prestali budit na kojeni. Šlo to bez slz a nervu obou stran. Ja jsem vyspalá a miminko spokojený.
Monitor dechu nepoužívám. Dokonce jsem slyšela, ze jak miminko vnímá dech matky, případný výpadek dechu ho zase nahodí, ale nevim, co je na tom pravdy. Měsíční miminko bych teda nenechala plakat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
22.1.21 08:14
@VitaminC píše:

to dost prehanis :roll: vzdyt ho tam nikdo nenechava rvat bez povsimnuti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
22.1.21 08:17

Nastav si to podle vašich potřeb a ne chytrolínek na emiminu :hug:
Pro mě bylo taky lepší mít nespavce vedle sebe, než dvakrát do hodiny chodit k postýlce dát tu dudlík, tu prso. Druhé, spavé dítě naopak od porodnice v postýlce bylo a spalo tam, žádné týrání, hihi :P Dokud to vyhovuje tobě a miminku, tak i kdybyste spali v pancéřované rakvi, je po tom všem šumák :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
22.1.21 08:18

@VitaminC Vy jste blázen. To není týrání, ale normální péče. Já bych se vedle svého dítěte nikdy nevyspala. Nebyla jsem prostě schopná usnout. To samé manžel. Do toho má malý velmi lehké spaní a tak se neustále budil. V momentě, kdy šel do své postýlky, tak se nám všem ulevilo. Navíc občas přestával dýchat, takže mě uklidňoval i monitor dechu.

Autorko. Takhle malé mimino se nedá „naučit.“ Když žena kojí, tak pro mimino je to nejen potrava ale taky psychická podpora - uklidnění. Potřebují cítit matku. A čím víc si na toto pohodlí zvyká, tím horší je potom přendat do postýlky. Alespoň s tím měly potom problém všechny moje kojící známé. Teď ho ještě „nenaučíš“ nic, je prostě příliš malé a celá jeho existence se točí kolem naplnění jeho potřeb. Takže spíš než ohledně dítěte se řiď podle sebe. Pokud nemáš problém spát s dítětem v posteli, je zdravé, nemá problémy s dýcháním, tak není nutnost ho cpát do postýlky. Ale pokud ho v posteli nechceš, tak ho prostě do té postýlky dávej, ale počítej s tím, že půl noci prochodíš - jak už jsi psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
22.1.21 08:23

@Monlvice zařiď se tak, aby to vyhovovalo tobě a miminku :mavam: každý to má jinak.
Syn spal v postýlce hned od příchodu z porodnice, vyspal se tak nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat