Dvouleťák

Anonymní
25.5.16 08:59

Dvouleťák

Dobrý den, zajímá mě, jestli jsem opravdu tak neschopna matka nebo to vše záleží na dítěti?
Můj dvouleťák má stále pleny (nočník chápe, ale neřekne si a ani „na povel“ neudělá potřebu), pije z kojenecké láhve (pouze um ráno a vecer, jinak je schopný se napít ze sklenicky), musím ho krmit (má snahu to zkoušet sám, ale ne moc velkou a moc mu to nejde). Moc nemluví (říká cca 70 slov). Neumí si obléct ani vyslect žádnou část oblečení, nechce malovat (v tomto věku by už měl zvládat namalovat kruh, to vůbec nehrozí).
Jinak ale třeba umí počítat do 10, pozná barvy a tvary.
Trošku se bojím, že nám ten rok před nástupem do školky nebude stačit, aby se to všechno naučil… :/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5725
25.5.16 09:07

Zahoď tabulky, a važ si toho, že máš zdravé, chytré, šikovné dítě. Ještě budeš koukat, co všechno se za ten rok naučíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
25.5.16 09:10

Moje dvouleta je bez plen uz od 17m, na noc ji ma stale
Mleko pije z koj. lahve jen pred spanim
Naji se sama
O 70 slovech si muzu nechat zdat, nevim, kolik jich umi, ale tolik rozhodne ne… A to si myslim ze na ten vek mluvi dost
Umi se oblect i vysvlect
Kruh nenamaluje
Pocitat neumi
Tvary zvlada…
Podle me mas na nej jen premrstene pozadavky
Krom toho jidla a oblikani si myslim je uplne v norme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1481
25.5.16 09:15

Nas nocnik taky bojkotuje, sice si myslim, ze moc dobre vi kdy bude curat ale ma nejaky blok. Oblikat jsem ho zatim ucit nezkousela, jen umi sam vlizt do gumaku, umi si sundat ponozky a teplaky. Slova jsem nepocitala ale tak posledni mesic se kazdy den nauci nekolik novych, treba i deset. Jde to najednou hrozne rychle. Maluje rad ale kruh teda taky nehrozi:) Myslim ze mas naprosto normalni dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
25.5.16 09:19

Buď úplně v klidu. Náš kluk ve dvou letech sice na nočník chodil, ale často měl ucvrnknuto. Krmit jsem ho musela také, ale díky mladší sestřičce se to pak rychle naučil sám. Oblékl si v té době tak možná tepláky, když je dostal rozložené a nachystané. O malování nemohla být řeč. Mluvil pár slovy, ale na obrázcích ukazoval opravdu velikou spoustu věcí a situací. Dnes 2 roky a 10 měsíců se kompletně sám nají (jen maso nakrájím) včetně polévky, kompletně se obleče (se zipem pomůžu, do školky to dopilujem). Začal malovat sluníčka a dokonce i kočičky a pejsky a silnice. A hlavně povídá a povídá a povídá, pamatuje si strašně moc básniček, i dlouhých, počítat ale neumí ani do tří :-D… Rok je opravdu hooodně dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
25.5.16 09:19

Prijde mi vse normalni, nočnik se muze zlomit ze dne na den, oblekani taky. Nas mel najednou ambice svlikat a oblikat sam a ted bych ho (ve ctyrech) nekdy nejradsi pretrhla, co si na sebe je schopen obliknout a za boha si do toho nenecha mluvit…
Z lahve pije taky furt, teda jen rano mliko, pres den ze sportovni lahve, sklenicku sice ovlada, ale furt by mi to nekde cintal, prenasel atp. Ve dvou letech se asi taky snad sam poradne nenajedl, mluvil, to jo, az moc, to ho drzi doted a nemaluje ani ted. Nebavi ho to. Akorat ve skolce ho vybicujou k nejakemu vykonu :mrgreen: Takze klid. Vsechno se muze zmenit ze dne na den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
25.5.16 09:20

Je to úplně v pohodě, kolikrát vidím práce dětí ve školce, tam jsou děcka starší a kruh kolikrát není kruh ale brambora ;-) třeba ho malování nebaví, nic mu to neříká. moje dcera měla plíny do 2,5 let, jednoduše proto že 2 roky jí byly v listopadu a přes zimu jsem ji to učit nechtěla aby to neměla popletené že doma plína ne - venku jo, a svlíkat ji v mrazech to ne. Krmit chce občas i teď ve 4,5 letech :-D oblékání a svlékání jsem řešila až před nástupem do školky minulý rok. Na mluvení má čas, 70 slov je hezký. Pozná barvy, tvary, je to šikulka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3607
25.5.16 09:31
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímá mě, jestli jsem opravdu tak neschopna matka nebo to vše záleží na dítěti?
Můj dvouleťák má stále pleny (nočník chápe, ale neřekne si a ani „na povel“ neudělá potřebu), pije z kojenecké láhve (pouze um ráno a vecer, jinak je schopný se napít ze sklenicky), musím ho krmit (má snahu to zkoušet sám, ale ne moc velkou a moc mu to nejde). Moc nemluví (říká cca 70 slov). Neumí si obléct ani vyslect žádnou část oblečení, nechce malovat (v tomto věku by už měl zvládat namalovat kruh, to vůbec nehrozí).
Jinak ale třeba umí počítat do 10, pozná barvy a tvary.
Trošku se bojím, že nám ten rok před nástupem do školky nebude stačit, aby se to všechno naučil… :/

Můj syn ve 2 letech: byl komplet bez plen, ale nemluvil, neuměl jíst sám (ostatně on tehdy nejedl vůbec), neuměl se převlékat, nepoznal barvy, tvary…
Nyní ve 3 letech: je stále bez plen :mrgreen: mluví, Když chce, tak jí sám, ale musí mít náladu na jídlo. Když chce, tak se umí hezky převléknout. Co potřebuje o to si řekne. Barvy pozná, počítá do 5, tvary pozná, rozlišuje velikosti, pořadí atd…
Prostě ono to přijde samo, ty děti mezi 2 a 3 rokem dělají fakt velké pokroky, takže bych se tím neznepokojovala. Plenky a nočník se taky vyřeší, všechny děti, co znám, tak před školkou byly plenky fuč :palec: Chce to trpělivost a nesrovnávat s ostatními, co už umí a naopak neumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
25.5.16 09:34

Můj téměř dvouleťák:
má stále pleny (dcera měla do 25m, takže asi brzy taky zkusíme bez plen)
pije z kojenecké láhve (UM ráno a vecer, jinak je rovněž schopný se napít ze sklenicky, dcera odložila láhev před měsícem, pití ze skleničky - polije se 4krát denně, horší než ten maloch)
nají se sám, ovšem rukama :-) (dcera se nenají pořádně ve skoro 4…)
mluví plynně, říká básničky, písničky (na to mám děti šikovné)
neumí si obléct ani vysvléct žádnou část oblečení (u dcery to přišlo tak ve 2,5, tuším)
Kruh namaluje krasný, to uměla i dcera ve 2 (ta už namalovala sluníčko, u syna asi zatím nehrozí)
umí počítat do 15 minimálně, pozná barvy a tvary, dost písmenek

Obě své děti považuji za celkem šikovné, něco umí, něco ne… Plíny láhev fakt neřeším, do školy tak nepůjdou (a ségra pila z láhve ještě v první třídě, jen se tím nesměla chlubit). Tvé dítě mi taky přijde celkem normálně šikovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5029
25.5.16 09:42

Myslím, že máš normální šikovné dvouleté dítě ;) Moje 21měsíční dcera - na nočník jí musím posazovat, sama si neřekne, oblíkat se neumí, svléknout tak možná ponožky, nebo rozepnutou bundu, sundá si čepici :D Kreslí ráda, ale jsou to jen čmáranice, nají se bez problému sama, napije z hrnku. Barvy neumí, počítat taky ne a slov sotva 10 :lol: Každému dítě je jiné, něco zvládá, něco ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
25.5.16 09:49

Trošku se bojím, že nám ten rok před nástupem do školky nebude stačit, aby se to všechno naučil… :/

a co myslíš že děti potřebují umět do školky? vy máte nějaké požadavky na to aby vás vzali..klasika jako všude je, být bez plen..na to má rok čas - to zvládne - maly byl bez plen přes den nějak ve 27m..ted je léto, to vychytáš.
Potřebuje umět se najíst lžičkou ( jídlo mu nakrájí ) a musí umět komunikovat v tom smyslu aby si řekl co chce, nebo co nechce, co ho bolí atd..
Nepotřebuje umět kreslit, ani tvary - to neumí ani muj 4letý, ani oblect se nemusí umět..malý se to postupně naučil až ve školce..první rok děckám pomáhají se vším.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
25.5.16 13:22

Neresila bych, za rok se toho nauci plno. Moje dvouleta je bez plen, mluvi ve vetach, oblece si kalhotky obcas teplaky a ponozky, kruh urcite nenakresli, ted se naucila pocitat do 5, sama se sice naji ale zdaleka toho nesni tolik jako kdyz ji krmim takze to ma tak pul na pul, chvili sama, chvili krmim. Kojeneckou lahev nemela nikdy, jo a na spani ma stale dudel :lol: Kazde dite je jine ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
25.5.16 20:35
@Anonymní píše:
Můj dvouleťák má stále pleny (nočník chápe, ale neřekne si a ani „na povel“ neudělá potřebu), pije z kojenecké láhve (pouze um ráno a vecer, jinak je schopný se napít ze sklenicky), musím ho krmit (má snahu to zkoušet sám, ale ne moc velkou a moc mu to nejde). Moc nemluví (říká cca 70 slov). Neumí si obléct ani vyslect žádnou část oblečení, nechce malovat (v tomto věku by už měl zvládat namalovat kruh, to vůbec nehrozí).Jinak ale třeba umí počítat do 10, pozná barvy a tvary.
Trošku se bojím, že nám ten rok před nástupem do školky nebude stačit, aby se to všechno naučil… :/

Syn čůral na povel sice v roce a půl, ale neříkal si až do dvou a půl. Teď ve třech letech má plínu na noc a dneska se zvládnul přes den dvakrát učůrnout.

Ve dvou letech nemluvil (cca 10-15 zvuků typu haf, ňam, univerzální slovo ba), nemalova - odmítal byť jen vzít tužku do ruky (šišoid zvládne teď ve třech letech, když má náladu), barvy uměl akorát přiřadit stejné k sobě, jinak je do dvou a tři čtvrtě ignoroval, tvary tak nějak podobně, rozlišoval (a stále rozlišuje) počty do tří.
Zul si maximálně boty, když se mu chtělo. Teď si je schopný sám si obléct a svléct tak 70% oblečení, ale opět záleží na tom, jak moc se mu chce.

Zase jedl sám lžící od 13 měsíců, teď už se (za notného bordelu okolo) nají posledních pár týdnů i příborem.
V roce a třičtvrtě skládal puzzle o 24 dílkách, rád vaří (krájí ostrým nožem třeba brambory), má dobrý orientační smysl, teď ve třech letech si pod dohledem vyluxuje pokoj a trochu ho i vytře.

Za ten rok udělal velký skok. Takže být tebou, tak se nástupu do školky nebojím. Máš šikovného synka a co zatím neumí, to se naučí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama