Dvouleté dítě jí málo, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:01
dvouleté dítě jí málo,poradíte?

Dibrý den maminky nejedlíků, chci s ezeptat kolik váží vaše děti ve 2 letech?
Dcerka je od mala drobnější ale moc toho nesní snídaně pár kousků a to ji musim nutit, ovoce jí, jogurty také, polévku jen pár lžiček, hlavní jídlo děs také jen pár lžiček, nikdy s nenacpala aby měla bříško. ale evidentně ji to co jí stačí, ukecat se na větší porci nenchá, nic na ni nezabírá. po obědě je během chvilky. ikdyž ji necham hladovět prostě to vydrží a večer si veme jen kousek pečiva a něco málo k tomu a to to di ni vyloženě cpu. spí celou noc, přes den si někdy veme nějake ovoce.
Ve 25 měsících váří 9kg na výšku asi 85cm, do výšky roste ale na váze stojí, nebo přibere jen pár gramů. Jí toho málo a to jsem už zkoušela i aby jedla u kamarádky u babičky s dětmi, za odměnu, po dobrém i po zlém. chci se zeptat prý prodávají v lékárně nějaký sirup na chut k jídlu a nějaké drink zda zajimá mne zda to pomáhá. ještě dodám žádné sladkosti ji nedávám, max když někam cestujeme nebo čekáme třeba u dr.tak sní polovinu koláčku, to je jednou za čas. jinak jsem tedy ráda že jímléčné výrobky jogurty, sýry…ale potřebuji aby jedla jídlo po kterém přibere.
Dcera je zdravá nebývá nemocná je veselá a pořád v pohybu.jen má menší oblečení ai to na ni visí.
Rozjedly se vám děti a začaly přibírat???

Reakce:
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 02.10.14 17:13

Pije UM? tady je celkem hit vyhazovat UM z jidelnicku co nejdriv, ale u tech opravdovych nejedliku je to casto aspon nejaka zaruku prijmu.

jinak nas maly neji asi od 10m. neji pecivo (nikdy nejedl), neji ovoce, neji zeleninu (driv jedl), neji maso, neji lusteniny, neji ani cistou sunku, syry, neji kase… ji bilou ryzi, suche testoviny, cisty vyvar a jogurty, tecka, tot vse.
dostali jsme doporuceny tablety na zvyseni chuti k jidlu (nejaka kombinace vitaminu B) a nutricni mleko pro pripady, kdy nesni skoro nic. Jenze on mi ty tablety nesni a to mleko nevypije. :roll:

jestli ti ji jogurty, tak zkus do nich vmichvat ruzne veci, treba roztlucene susenky, nejake zdrave krupiny (kukuricne, jahlove), zkus davat ovesnou kasi, ta je vyzivna. Polivky delat co nejsilnejsi, rozmixovat do nich maso, pridat kuskus atd.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 02.10.14 17:24

Můj 22 měsíční má ráno a večer flašku mlíka (normálního kravskýho ). Mezitím sní pár cereálních kuliček, kousíček jablka, pár soust oběda, kousek chleba se sýrem… Má cca 14kg a růstem dohání bráchu, který je o 1,5r starší. :nevim: Nemám dojem, že příjem jídla a velikost dítěte spolu tvoří přímou úměru, ono se to u nejedlých hubených dětí nabízí, ale já osobně myslím, že jim to jednoduše stačí a mají víc rozumu než my dospělí, kteří máme nadpoloviční většina alespoň nadváhu, když už ne obezitu.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 02.10.14 17:26

@Bibi239
ono dost zalezi, co konkretne ji. pokud od kazdeho trochu, tak verim, ze staci i malo. ale pokud urcite veci ignoruje totalne, tak z toho muze byt problem.
my asi uz pujdem na krevni testy, jak je na tom s zelezem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:28

@Ali-Ali večer ne sunar už nechce, ale endavno ho měla ještě navečer lahvičku pak jsem ji to sebrala. jinak cerealie ji davam 1× týdně s normálním mlékem a to většinou sní malou porci. kaše nechce vubec nikdy je ani jako mimčo nejdela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:34

Ano ji od všeho tak pár lžiček nebo kousek a jen jogurt sní celý, odpoledne neji skoro nic max banan, jablko také mi přijde že ji to stačí ale doktorka plaši 12,nebo 14 kg a jsou prostě obříci, ale také počád něco papají a k obědu maji normální porce, mala když si hraje s vrstevniky tak je opravdu v porovnání drobeček.
@Bibi239 jéé 14 kg to my nebudeme mít asi nikdy.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 02.10.14 17:36
@Anonymní píše:
@Ali-Ali večer ne sunar už nechce, ale endavno ho měla ještě navečer lahvičku pak jsem ji to sebrala. jinak cerealie ji davam 1× týdně s normálním mlékem a to většinou sní malou porci. kaše nechce vubec nikdy je ani jako mimčo nejdela.

a co ovesnou s nejakym susenym ovocem nebo skorici atd. nebo jahlovou, ryzovou. ted ve 2 letechuz ji tam muzes zamichat cokoliv, co ma rada, nemusi to byt ta bila kase bez chuti a zapachu :)
mi vetsinou projde zamichat i do jogurtu neco rozdrceneho nebo treba cornflaky.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 02.10.14 17:41
@Anonymní píše:
Ano ji od všeho tak pár lžiček nebo kousek a jen jogurt sní celý, odpoledne neji skoro nic max banan, jablko také mi přijde že ji to stačí ale doktorka plaši 12,nebo 14 kg a jsou prostě obříci, ale také počád něco papají a k obědu maji normální porce, mala když si hraje s vrstevniky tak je opravdu v porovnání drobeček.
@Bibi239 jéé 14 kg to my nebudeme mít asi nikdy.

no tak ne každý obřík pořád papá ;) Asi máme doma velmi výživný vzduch :twisted:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 18:00

@Ali-Ali zkusim nějakou jinou diky a v jogurtu sni jen cerealie nebo nadrobenou sušenku poté sní kousek rohlíku. jinak když ji do něčeho dam ovoce tak to ěnco nechá a ovoce si vybere a sní. ale jak do ni dostat oběd???at je jakýkoliv…sní pár lžiček a konec, ja ji zkoušela i doma péct pizzu tu take nechce snědla jen rajčata a masa minimum. když upeču kolaček, buchtu…jim to jen ja a manžel a mala si tak 2× kousne-krupici jsme zkušela tu nechce vubec.tak zkusim tu kaši nějakou jinou koupit-
@Bibi239 hele pošli mi trošku toho vašeho zázračného vzduchu :mrgreen: dodám i na dovolené u moře jedla stejně jako doma. a to jsem si říkala že víc vyhladoví…může běhat po zahradě projde celou zoo a stejně sní pár lžiček jídla. kamarádka ta své male nabalí oběd a ještě sušenky a ještě svačinku a ona ji to všechno sní, u nás si zobne a řekne nene, sušenky si veme od někoho třeba dvě to když vidí děti jíst, víc prostě ne

mom.kri
Závislačka 4416 příspěvků 02.10.14 18:32

Bud v klidu - dcerka ve 2 letech váha 11,5 kg, výška 87cm, porodní váha 3,160g a 50cm. Sunar měla ráno a večer do 2,5 let, normální mléko nepije vůbec, kaše na noc přestala jíst už v roce…jí jogurty, sýry…Jí teda dost ovoce, zeleniny…ale nemusí sladká jídla…
Ted aktuální vážení u doktorky ve 4,5 letech - 15kg a výška 106cm. Také stále zkoumám co jí dávat aby přibrala, ale podle doktorky to nemám hrotit - krevní testy má v pořádku.

Ono také záleží jak jste na tom s váhou vy- rodiče. U nás má být po kom hubená - já mám 47kg a 163cm… :D a jím úplně všechno, mám ráda sladké, omáčky, knedlíky..

milacekadelka
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 02.10.14 18:41

Já už nevím, kolik měl syn ve dvou letech, ale teď je mu osm a má 24 kg a 138cm. Jako příklad uvedu, že k obědu 2 bramborový knedlíky k něčemu je úspěch. Večer jeden rohlík se sýrem.. zkoušela jsem všechno, ale je zdravej, nemá problém s ovocem, zeleninou, masem..jen prostě vše málo.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 02.10.14 20:21

Syn mi přestal jist ale přibírá furt, má 16kg a za 3m mu budou 3.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 21:54

@Saroya to je tedy velkej. Mě mala právě nepřibírá. ale ani nehubne

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 03.10.14 14:14
@Anonymní píše:
@Saroya to je tedy velkej. Mě mala právě nepřibírá. ale ani nehubne

je velkej, ale nejí nijak skvěle, přitom růst se ani na chvilku nepozastavil, takže to bude spíš v zásobách minerálů případně skladbě té trošky potravy co sní, dodávám mu i minerály, dostává chlorellu a ječmen, to má rád. ale jínak by jedl suchou bílou rýži.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >