Kojenecká voda saguaro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 01.10.14 10:25
kojenecká voda saguaro

Ahoj maminky, máte někdo zkušenosti s kojeneckou vodou saguaro-z lidlu??
Malý má půl roku a zatím kupujeme vodu aquilu, která je 3X tak dražší.
Dali byste ji vašemu dítěti? V D-TESTU dopadla obyčejná voda Saguaro velice špatně, ale jak je to s kojeneckou nevím… :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 01.10.14 10:28

@LLenule111 - obyčejnou neperlivou vodu Saguaro kupujeme od začátku, převařovala jsem ji na čaj, i mlíko. Od roka už nepřevařuji. Ani jsem nevěděla, že dopadla nějak špatně :?

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 01.10.14 10:34

Vidíš a já nikdy nekupovala kojeneckou vodu - převařuji z kohoutku.
@LLenule111 Vy máte vodu ze studny, že kupuješ???

LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 01.10.14 10:47

Máme městskou vodu, ale malému ji nedávám, je dost chlórovaná..Každý 3 den čistím konvici od vodního kamene..jaký je tam nános. Pro malého mám zvlášť konvici čistě jen na kojeneckou vodu.

silnice
Kecalka 130 příspěvků 01.10.14 10:58

@LLenule111 my ji kupujeme a dite zatim zije :-) pokud je ale oznacena jako kojenecka, musi splnovat urcite parametry, takze bych se nebala.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 01.10.14 10:58

@Lenka512
zalezi, co ti z toho kuhoutku tece… staci stare trubky v baraku a mas hnusnou.

@LLenule111
kupovala jsem vetsinou rajec, kdyz byl v akci, tak par baleni, vyslo to levne.

jednažena
Echt Kelišová 9319 příspěvků 01.10.14 11:13

Ja tuto kojo vodu kupuju.

Kačírek
Stálice 78 příspěvků 01.10.14 11:18

Kupuju většinou Fromin v tom 5l barelu, ale nedávno jsem koupila tuto z Lidlu a přišla mi srovnatelná s Frominem… Za mě je teda horší horský pramen nebo aqua anna, tam mi vadí, jak se sráží minerály…Mám 9ti měsíčního syna a nic mu po ní není… a cenově vychází skvěle 8)

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 01.10.14 11:34

@LLenule111 A nemáte někde v okolí takový ten automat na pitnou vodu? Ta je kojenecká a 1,5 l tam vyjde zhruba na 4 Kč.
Jinak kojenecké vody Saguaro bych se nebála, Lidl má kvalitní výrobky, které v dTestu většinou vítězí nebo se velmi dobře umisťují.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 12:33

@LLenule111 Ahoj, já co jsem přestala kojit, kupuju malýmu kojeneckou vodu Aquila. Teď jak byla nebo je akce v Lidlu na koj.vodu Saguaro, děda mi tam včera vzal tři balení. Tam je jedna voda za nějaký 4kč, aquila u nás za 12,90kč :think: Já bych se té vody vůbec nebála, není proč :nevim: Jinak náš malej má velkou spotřebu vody. Už máme za kody z etiket dva míče s papouškem :D

Lucie142
Stálice 99 příspěvků 01.10.14 15:02

Kazda voda z kohoutku by mela byt v poho, prochazi to ruznymi testy. Maly mel jenom tu, do roka jsem prevarovala, pak uz ani ne. Co v tech petkach je, ze tam voda vydrzi pul roku cerstva?!

Kačírek
Stálice 78 příspěvků 01.10.14 17:02

Já teda i tu kojo vodu stále převařuji na UM a na pití… vařím už z normální kohoutkové, ale do hrníčku na pití a na mlíčko mu převařuji kojo vodu… tak nějak pro jistotu :mrgreen:

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 01.10.14 20:11
@Lucie142 píše:
Kazda voda z kohoutku by mela byt v poho, prochazi to ruznymi testy. Maly mel jenom tu, do roka jsem prevarovala, pak uz ani ne. Co v tech petkach je, ze tam voda vydrzi pul roku cerstva?!

Přesně…když vidím, jak to skladují venku na sluníčku :roll:
Jo a taky nejsem bohatá, abych si kupovala levné věci :lol:

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 02.10.14 00:02

Pracuju v laboratoři a problematiku vody jsem řešila každý den. Proto bych ráda přispěla svou troškou do mlýna.
Je důležité sledovat množství dusičnanů, protože ty se v trávicím traktu redukují na toxické dusitany, ty se vážou na hemoglobin, ten pak není schopen přenášet kyslík a vzniká riziko tzv. vnitřního zadušení zvláště pro kojence do tří měsíců.
Voda označená jako kojenecká musí splňovat kritéria dané vyhláškou 275/2004 kde je maximální limit pro dusičnany 10 mg/l. V pitné vodě je limit pro dusičnany 50 mg/l. Pro zajímavost jsem se podívala na kvalitu pražské kohoutkové vody a v srpnu obsahovala 23,9 mg/l dusičnanů což splňuje kritéria na pitnou vodu. Odkaz zde.
Varem se dá odstranit pouze mikrobiální znečištění, chemické (dusičnany, dusitany, kovy apod.) nikoliv.
Tím nechci říct, že pokud bude kojenec pít vodu z kohoutku, tak se mu musí něco stát. Státní zdravotní ústav uvádí, že i limit 50 mg/l je bezpečný, ale optimální je 10 mg/l.

Dříve jsme pili vodu z kohoutku normálně a nic se nám nestalo :) jenom jsem to chtěla vysvětlit. :oops: :)

Elenentka
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 25.05.17 21:42

Obnovuji… já v Lidlu žádnou kojeneckou vodu nezahlédla, prodávají ji ještě?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >