Reklama

Dvouletý nepospolupracuje na programu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 14:40
Dvouletý nepospolupracuje na programu

Ahoj. Mám takový problém. Chodím cca přes rok na cvičení s dětmi, které probíhá tak, že lektorka celou lekci vede a děti poslouchají, co se po nich chce. Je to v herně, kde je asi miliarda aut a náš je prostě zvyklý si tam chodit hrát a program ho nezajímá. Bohužel vidím, že maminky to ruší, jelikož to některé děti stahuje ke hře s auty také. Kvůli jednomu klukovi opravdu prostředí cvičení měnit nebudou. Takže..co teď? Když chci syna přinutit k programu, tak samozřejmě scena a vztek..auta jsou prostě na prvním místě..jak byste se zachovaly vy? Přijde mi divné nutit dvouleté dítě k programu v herně plné aut..na druhou stranu..je jediný, kterého to nezajímá.. Máte radu? Zachovejte anonym. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

terulína
Neúnavná pisatelka 16616 příspěvků 26.03.18 14:43

Podle mě je normální, když dvouletý nespolupracuje.
U nás naštěstí je herna taková, že program probíhá v jiné místnosti a ostatní děti si mohou hrát. Přijde mi nesmysl nutit maloše do kolektivní hry či cvičení :roll:
Pokud tam taková možnost není, tak bych se na hernu vybodla. Stejně už bude venku hezky ;)

Pro příklad: moje dcerka ve dvou letech celkem spolupracovala, zpívání a cvičení ji bavilo a zajímalo. Syna vůbec :mrgreen: Každé dítě je originál.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 26.03.18 14:44

No rozhodně bych ho do ničeho nenutila. Ale pokud je to cvičení a on cvičit nechce, prostě bych tam nechodila. Chodila bych do herny, kde jsou auta a dítě si spokojeně pohraje a nebude tím nikoho rušit.

blumen
Hvězda diskuse 41146 příspěvků 26.03.18 14:46

Nechodila bych tam. Prijde mi normalni, ze ho zajimaji auta a ne ten program. Nasla bych neco jineho nebo to zrusila.

ka2ka
Extra třída :D 12763 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 14:47

Vykašlala bych se na to

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 26.03.18 14:47

Mame stejny „problem“ s dvouletakem, proste do te hernicky cvicit nechodime, chodime tam jen v dobe pro hrani.

Cvicit chodime do sokola, tam castecne spolupracuje a kdyz ne, aspon to nikoho nerusi.

Příspěvek upraven 26.03.18 v 14:49

Innocence
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 14:47

Taky bych přestala chodit. Pro dobro všech ;).

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 26.03.18 14:48

Přestante chodit. Nutit ho nema cenu a rušit ostatní je dost neohleduplné

baracon
Kecalka 181 příspěvků 26.03.18 14:48

My s dvou letym chodime do miniskolky prvne si hraji a nakonec se zpiva tancuje v krouzku a muj to moc nemusi ale spolupracuje je to priprava na rezim ve skolce kam pujde v zari.ted mu budou tri a kazdy tyden je videt zlepseni. Za mr hrat si ano ale urcita pravidla taky jsou treba, ale neni dvouletak jako dvouletak. Syn v ty dobe uz byl velky kluk bez plen na noc a dobre rozumnel co se po nem chce

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 26.03.18 14:52

Chodila jsem s dvouletým taky, resp. pak nechodila - nezapojoval se, byla jsem připravená, že s ním budu jen stál opodál a dívat se, ale pak docházelo k situacím, že jsem se zbytečně dostávala do rozporu se svoji výchovou. Např. já moc neustupuju, pokud dítě navrhne „já to vezmu a vrátím to tam“ a pak najednou začne scéna „musíš to tam dát ty“, tak já neustoupím a v klidu řeknu „ty sis to vzal, tak to taky vrátíš, můžu jít s tebou, jestli chceš“. No a na tom hromadném cvičení buď neustoupím, což bude zátěž pro všechny ostatní (dítě potichu nebude), nebo v zájmu klidu ustoupím a dítě mi to pak bude zkoušet i jinde. Takže jsem holt nechala propadnout zbytek hodin s tím, že dítě kolektiv zvládne až časem a radši si ho nejdřív vychovám. Taky bylo jediné, které to nedávalo, ale to si nejde brát osobně, zkusili jsme to asi 6×, nebylo zlepšení ani zapojení, tak jsem to odpískala, v zájmu všech.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 26.03.18 14:54

Šmarja pano, úplně normální situace v jeho věku, muj chodí do školky a je nejmenší a taky jim na všechno prdí :) Já bych přestala chodit, když je to tam ruší…

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.03.18 14:56
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám takový problém. Chodím cca přes rok na cvičení s dětmi, které probíhá tak, že lektorka celou lekci vede a děti poslouchají, co se po nich chce. Je to v herně, kde je asi miliarda aut a náš je prostě zvyklý si tam chodit hrát a program ho nezajímá. Bohužel vidím, že maminky to ruší, jelikož to některé děti stahuje ke hře s auty také. Kvůli jednomu klukovi opravdu prostředí cvičení měnit nebudou. Takže..co teď? Když chci syna přinutit k programu, tak samozřejmě scena a vztek..auta jsou prostě na prvním místě..jak byste se zachovaly vy? Přijde mi divné nutit dvouleté dítě k programu v herně plné aut..na druhou stranu..je jediný, kterého to nezajímá.. Máte radu? Zachovejte anonym. Děkuji.

Já bych s ním na to cvičení taky prostě nechodila. Evidentně ho to nezajímá a nebaví a ve dvou letech mu těžko racionálně vysvětlíš nějaké benefity cvičení a přiměješ ho, aby se zapřel a vydržel to. Pokud ti jde o pozvolné učení nějakému režimu a zvykání na organizované aktivity, našla bych něco, co ho svou náplní zaujme. A do herničky si chodila prostě hrát s auty mimo dobu cvičení.

ka2ka
Extra třída :D 12763 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 14:56
@baracon píše:
My s dvou letym chodime do miniskolky prvne si hraji a nakonec se zpiva tancuje v krouzku a muj to moc nemusi ale spolupracuje je to priprava na rezim ve skolce kam pujde v zari.ted mu budou tri a kazdy tyden je videt zlepseni. Za mr hrat si ano ale urcita pravidla taky jsou treba, ale neni dvouletak jako dvouletak. Syn v ty dobe uz byl velky kluk bez plen na noc a dobre rozumnel co se po nem chce

a v tý miniškoličce jsi s ním nebo je tam sám?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 14:58

Díky holky, kašleme na to.. posledně jsem zkusila auta vzít a scéna, takže to opravdu nemá cenu. Je to čerstvý dvouleták, takže disciplána ano..ale vocáť pocáť..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 14:59

@ka2ka spolu tam jsme..všechny děti s maminkama dohromady..každé sedí na klíně a ani se nehne, náš jediný autíčka..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >