Dvouleťák (holčička) mě fackuje, co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 24.03.18 15:13
Dvouletak (holcicka) me fackuje, co s tím?

Je to cca 14 dní, co mě dala poprvé facku. Nekdy se u toho smeje, jakoze testuje, co ji jeste dovolim. Nekdy je to ve vzteku ( v noci, když se probudila z nocni mury nebo kdyz ji nutim na poledni spani (nekdy). Řeším to tak, že jí tu ruku chytím a proste ji to nedovolím a vysvětluju, že mě to bolí a ze jsem smutná. Jednou jsem ji plácla zpátky, efekt nula. Jako nechci to řeším tím, že bych ji to oplacela. Ale přijde mi, že to dělá častěji a nerada bych něco podcenila. Jiným dětem to dělá výjimečně, cizím vůbec, s těmi, co se vídáme pravidelně to občas udělá, a nebo to udělá ten druhy, tam mi to přijde v mezích věku. Vůči mě ale to už začíná být hodně. Jak to řešíte? Nebo to přejde s vyšším věkem?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 24.03.18 15:25

Razne bych rekla NE, chytla za ruku, odesla z mistnosti. Pak az se uklidni tak to vysvetlila, porad opakovala ze se to nedela. Fackovat bych se nenechala ale ani neoplacela fackovanim.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 24.03.18 15:34

Pokud by toto dělala jiným dětem tak by viděla takový tóčo, že by nevěděla co se děje. Moje tříletá do nedávná taky zkoušela. Prvně jsem se jí to pokoušela vysvětlit, že nesmí. Podruhé jsem zvedla hlas a pak nastal zákaz. Pohádky, lego co má ráda apod. Nic nepomohlo. No a nedávno jak chytla rapla a začala do mě vzteky strkat a kopat tak jsem jí sundala kalhoty, přehla přes koleno a normálně jí nasekala vařečkou. Když to nešlo po dobrém, bohužel to muselo jít po zlém. Sice zlobí a vzteká se pořád, ale toto už neudělá. Chápu, že asi skoro každé dítě potřebuje si zazlobit a občas se vzteknout, ale fyzické ubližování komukoliv neexistuje.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 24.03.18 15:40

U nas to syn take zkousel kousek pred druhym rokem, nedaval mi tedy facku, ale bouchal do me - nekdy z legrace a nekdy ve vzteku. Vysvetlovani nepomahalo, parkrat jsem ho take bouchla a bzl klid. Totez kdyz stipal - mesic jsem vysvetlovala a nepomohlo to, tak jsem ho parkrat stipla zpatky a do par dnu byl klid.

Tolik k memu puvodnimu presvedceni, ze fyzicke tresty pouzivat nebudu… vzalo za sve. Ve vetsine pripadu jsou kontraproduktivni, ale v tomto pripade mi prijde, ze aby to pochopil, musel si to zazit.

prcekniky
Závislačka 3309 příspěvků 24.03.18 16:12

Dcera taky zkoušela. Rázně jsem jí vysvětlila, že příště ji dostane zpátky a byl klid.

alilauter
Kecalka 117 příspěvků 1 inzerát 24.03.18 16:29

Ahoj, syn to taky zkoušel a bouchal nás. Podle mě taky zkoušel, co může. Vždycky jsem mu ruku chytla a zastavila, když pokračoval, tak jsem šla do jiného pokoje. Chvíli to trvalo a pak přestal, nemusela jsem mu „oplácet“ jen vydržet. Občas jsem tedy křičela :)

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 24.03.18 16:32
@Limi123 píše:
U nas to syn take zkousel kousek pred druhym rokem, nedaval mi tedy facku, ale bouchal do me - nekdy z legrace a nekdy ve vzteku. Vysvetlovani nepomahalo, parkrat jsem ho take bouchla a bzl klid. Totez kdyz stipal - mesic jsem vysvetlovala a nepomohlo to, tak jsem ho parkrat stipla zpatky a do par dnu byl klid.Tolik k memu puvodnimu presvedceni, ze fyzicke tresty pouzivat nebudu… vzalo za sve. Ve vetsine pripadu jsou kontraproduktivni, ale v tomto pripade mi prijde, ze aby to pochopil, musel si to zazit.

Jo, asi jo, aby pochopila, že to bolí a jak to bolí…

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 24.03.18 16:35

@alilauter Ježíš fakt? To mam radost! Tak já vytrvam. Mě přijde, že kdybych ji začala mlátit, tak ji vlastně tu její strategii, že fackou člověk dosáhne svého, potvrdím…s tím, že fackovat musí ten silnější, aby to fungovalo…

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 24.03.18 16:39

@Brumbera Jste moc benevolentní, nasekat varečkpu přes pr…a nazdar! Evidentně si z Vás děla dobrý den… :cert:

Petistaaa
Kecalka 213 příspěvků 24.03.18 16:43

@Brumbera já bych ji vykárala a dala jí klečet do kouta a až by se zklidnila tak jí vysvětlit, že se to nedělá ani druhým dětem a ani tobě, že může někomu ublížit…

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 24.03.18 17:04

Já se omlouvám, ale nepište mě tady, prosim, že mlátite svoje dvoulete děti vařečkou na holou a necháváte sedět v koute. Moje dcerka je poslušná, zdraví, prosí, děkuje, půjčuje hračky, akorát teď od někoho okoukala tohle a chci to odboúrat, ale nebudu ji týrat.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 24.03.18 17:24
@Brumbera píše:
@alilauter Ježíš fakt? To mam radost! Tak já vytrvam. Mě přijde, že kdybych ji začala mlátit, tak ji vlastně tu její strategii, že fackou člověk dosáhne svého, potvrdím…s tím, že fackovat musí ten silnější, aby to fungovalo…

U nas to rozhodne nema ten nasledek, ze by ublizoval slabsim. Nebo komukoliv jinemu. Proste to prestal delat uplne.

Ale jinak drzim palce. U nas ani vytrvat nepomohlo, mel ze me legraci, ale podle me na kazde dite plati neco jineho. Tak treba to u vas vyjde.

A jinak vetsinu veci take v klidu vysvetlim a domluvime se, ale tady u toho nam zafungovalo az to oplaceni. Preslo ho to dost rychle. Podle me si predtim ani neuvedomoval, jak to boli.

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 24.03.18 17:47

@Limi123 je to možný, já ji cca před třemi hodinami placla po druhé a bolestivé. Předtím to bylo nebolestivé. Takže si to také mohla zažít, jaké to je a teď se vrátím opět k vysvětlování, že mě to bolí a že odejdu atd…jako nějaké složitější vysvetlovani v tomhle věku určitě nebude mít efekt. V nejhorším ji zase placnu. Četla jsem, že je to období vzdoru a ze děti i hodně říkáj, to je moje a to ona take ted kratce rika, obcas.Tam teda pomaha vysvetlovani a je to bez vztekání. Uvidim:-) Každopádně děkuji za dovysvětlení, jak to u vás probíhalo :-)

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 24.03.18 18:51
@Brumbera píše:
@Limi123 je to možný, já ji cca před třemi hodinami placla po druhé a bolestivé. Předtím to bylo nebolestivé. Takže si to také mohla zažít, jaké to je a teď se vrátím opět k vysvětlování, že mě to bolí a že odejdu atd…jako nějaké složitější vysvetlovani v tomhle věku určitě nebude mít efekt. V nejhorším ji zase placnu. Četla jsem, že je to období vzdoru a ze děti i hodně říkáj, to je moje a to ona take ted kratce rika, obcas.Tam teda pomaha vysvetlovani a je to bez vztekání. Uvidim:-) Každopádně děkuji za dovysvětlení, jak to u vás probíhalo :-)

Ja jsem placla bolestive parkrat za sebou. A pak, kdyz uz vedel, o co jde, kdyz zase jakoby z legrace naprahl ruku, tak jsem rikala - opravdu je to legrace? Tak jo, mne se to nelibi, ale kdyz myslis - chces se placat? A pokud i presto uhodil, placla jsem zpatky. Nekolikrat mi na to odpovedel, ze ano nebo rovnou placnul. Prislo mu to vtipne. No, ale pak zmenil nazor a kdyz naprahl ruku, tak kdyz jsem se zeptala, jestli se jdeme placat, najednou rekl, ze ne. Proste to pochopil. Toto se ale da delat jen, kdyz to zkousi. Kdyz me bouchnul ve vzteku, tak jsem ho zpatky placla rovnou. Ale netrvalo to dlouho, dohromady jsem ho musela placnout tak 10×, takze ve srovnani s mesicem vysvetlovani pred tim nebe a dudy.

A opet doplnuji, ze jinak se snazim fyzicky netrestat, ted uz nedostal placnuto ani nepamatuju.

stock
Kelišová 7467 příspěvků 24.03.18 18:55
@LimitedEdition píše:
Pokud by toto dělala jiným dětem tak by viděla takový tóčo, že by nevěděla co se děje. Moje tříletá do nedávná taky zkoušela. Prvně jsem se jí to pokoušela vysvětlit, že nesmí. Podruhé jsem zvedla hlas a pak nastal zákaz. Pohádky, lego co má ráda apod. Nic nepomohlo. No a nedávno jak chytla rapla a začala do mě vzteky strkat a kopat tak jsem jí sundala kalhoty, přehla přes koleno a normálně jí nasekala vařečkou. Když to nešlo po dobrém, bohužel to muselo jít po zlém. Sice zlobí a vzteká se pořád, ale toto už neudělá. Chápu, že asi skoro každé dítě potřebuje si zazlobit a občas se vzteknout, ale fyzické ubližování komukoliv neexistuje.

A jak se říká tomuhle? Třeba vyhánění čerta dablem?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama