Dvouletý syn každého šťípe :-(

4.1.20 19:50

Dvouletý syn každého šťípe:-(

Dobrý večer maminky,
potřebovala bych radu a zároveň ujištění, že se to neděje jen u nás. Už jsem zoufalá, máme syna, kterému bylo koncem října 2 roky. Je moc šikovný, hravý, víceméně i hodný ( lumpačí jako každý kluk ), co mě ale zaráží, že chce všechny štípat. Dovoluje si nejen na mladší, starší děti, ale i na dospělé návštěvy u nás doma. Nejdříve jsem vysvětlovala, zkusila mu to oplatit i dostane na zadek, ví že se to nesmí. Několikrát denně mu to říkáme a opakujeme… problém je v tom, že se sním bojím chodit do kolektivu s dětmi. Pořád koukám, kde co dělá, abych popřípadě mohla rychle zasáhnout a zakročit.
Syn ještě tolik nemluví, umí pár slovníček ale jinak je šikovný kluk, umí všechny barvy, tvary atd… ( když řekněme barvu, ukáže.. ), může to být proto, že ještě jeho slovní zásoba není tak rozsáhlá..???
Mohly by jste mi poradit, kdo se s tímto setkal nějaké tipy?
Moc Vám děkuji a přeji krásný večer. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1221
4.1.20 19:51

Já bych asi donekonečna, pokud vysvětlování nepobírá, štípala nazpátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
4.1.20 19:54

Přejde to, je to jen období. Může to být pokus o komunikaci, je ve věku, kdy se mezi lidmi socializuje a neumí se s nimi dorozumět. Já mám syna od roka v jeslích a kolem 18 měsíců zkoušel taky mlátit děti. Kamarádčin syn to dělal půl roku, náš naštěstí jen pár týdnů. Přešlo to a teď si k nikomu nic nedovolí. Teď těm mladším pro změnu zase bere hračky, objevil slovíčko,, moje". Já bych mu zabránila v tom to dělat, ale nijak zbytečně na to neupozorňovala. Možná se mu líbí ta pozornost, kterou u toho má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
4.1.20 19:56

Zkus za štípnutí poslat na hanbu, když ani plácnutí nepomůže. Neříkám nechat ho tam stát hodinu, stačí chvíle. Oni jsou v tomhle věku mnohem chytřejší, než si myslíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
4.1.20 19:56

Řešila jsem něco podobného u dcery, akorát s tím rozdílem, že ona kousala. Klidně si i pohledej diskuse o kousajících dětech, tipů je tam dost. U dcery byl třeba problém, že takto vyjadřovala svoje emoce, protože je ještě neuměla vyjádřit slovně. S postupným vývojem řeči a chápání se to zlepšilo. Zkoušela jsem vše možné, včetně kousnutí na oplátku. Nakonec zabralo jen důsledně hlídat, předcházet útokům, dokola vysvětlovat a ukazovat správný vzorec chování. A v případě, že ublížila, musela se omluvit. Do kolektivu jsem s ní chodila, jen jsem jí stála skoro pořád za zadkem a neexistovalo, že bych si sedla ke kávě. Musela jsem ji hlídat. Bylo to náročné, ale přešlo to. U ní toto období trvalo cca půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 19:57

@yocheved to děláme, pořád vysvětlujeme… pořád dokola… akorát už to dělá 3 měsíce a už začínám z toho být zoufalá. Zajímavé je že ke mně si to nedovolí, ale manžela a na ostatní úplně v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
4.1.20 19:59
@yocheved píše:
Já bych asi donekonečna, pokud vysvětlování nepobírá, štípala nazpátek.

Ano a takto dítěti v podstatě ukážeš, že štípání je správný vzorec komunikace, protože ho používá i maminka… Neříkám zkusit štípnout na oplátku, na některé děti to zabere a štípat přestanou. Ale pokud to nefunguje, nemůžeš to dělat donekonečna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 20:00

@nozu děkuji za tip, určitě si diskuze pročtu. U nás to trvá pár měsíců… ke mně si to nedovolí, ale k ostatním ano. On mi ale rozumí, že udělal něco špatně. Když se ho zeptám co to provedl, tak naznačí štípnutí do své tváře… takže si uvědomuje moc dobře co dělá.. a že to bolí.. nejhorší je že ta 3 měsíce se nám má narodit miminko a mám strach aby to nedělal i jemu.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
4.1.20 20:07

@Karcoolka01 hele, musí psychicky dozrát. Já když jsem později s dcerou probírala, proč kouše, tak i říkala, že ví, že nesmí, ale že si v ten okamžik nemohla pomoct. A takto to mají děti se spoustou věcí, kde se my dospělí rozčilujeme, že neposlouchají. Je fakt dost dobře možné, že je to jeho způsob, jak na sebe poutat pozornost a „zahájit“ komunikaci. On to zatím jinak neumí. Vydrž!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
4.1.20 20:15

At ho štipnou ty deti taky. Klidne at breci, on si uvedomi, ze i je to bolí a ze to neni fajn chovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
4.1.20 20:16

@Karcoolka01 neřeš to, co bude dělat sourozenci, protože toho bude hromada :lol: u nás už je dcera(6 měsíců), přejetá Tatrou, několikrát jsem ho nachytala, že si na ni sednul, placnul ji, strčil do ní. Nechci vidět, až malá začne lézt, bude si ji chtít osedlat :roll: někde jsem četla citát, že miminka jsou tak odolná, aby přežila péči staršího sourozence… Dej mu čas :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 20:22

@tothova to se ale kolikrát nekdy stane že začnou dřív oni, že praští nebo tak… on to nedělá pořád.. třeba jsme na návštěvě 2 hodiny a z toho to začne dělat poslední hodinu, jinak do té doby je hrozně hodný, hraje si, dává jim hračky, podává jim krupky atd… třeba ve čtvrtek jsme byli u kamarádky a on kamaráda objimal a smál se u toho ale jak ho držel kolem.krku tak ho zezadu do krku stipnul :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 20:24

@nozu asi ano, dle me deti ma rad, objímá je, jsme v obchodě a vidí děti a hned jde k nim a pohladit je po ruce… ale pak přijde okamžik kdy na něm vidím jak už se natahuje a chce stipnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
4.1.20 20:28

@Karcoolka01 tak je to zpusob kterym se snazi komunikovat, ale nevi jak. Za to by jsem netrestala vubec, ale ukazala mu spravny smer. I kdyby porad dokola. Proste kdyby stipal, ukazu mu ze takhle ne a pomuzu mu ukazat lepsi zpusob

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416
4.1.20 20:30

Nestipala bych naoplatku, hlidala a vysvetlovala. Mozna tim chce jen navazat komunikaci, pritahnout pozornost. Casem to urcite prejde, preji pevne nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama