Dvouměsíční chlapeček moc nespí

833
23.11.15 11:02

Dvouměsíční chlapeček moc nespí

Dobrý den,

máme šestitýdenního chlapečka( dva měsíce teprve začíná) a moc toho nenaspinká. V noci když ho uspíme, tak spí hezky, po minimálně čtyřech hodinách. Klidně by spal i šest hodin ale to ho budím na kojení. Nenechávám ho déle než těch šest hodin. Ale přes den, přebalím, nakojím. U kojení už pěkně pospává ke konci, dám ho od prsu je vláčný a pak najednou jak blesk oči dokořán a musíme uspávat. pevně zavinutý u bílého šumu a když pláče tak houpeme a děláme ššš do ucha. Usne docela rychle, položíme do postýlky, pospí 15-30 minut a je vzhůru. V bříšku mu vaří tak pocvičím, tedy když je to tak brzy po kojení tak nahřívám bříško, necvičím, aby se nepoblinkal. A pak zase uspáváme, ale to už většinou uspáváme do dalšího kojení. Někdy má dny, že pospí i dvě hoďky, tři. Jo a samozřejmě po kojení nechám odříhnout.

Je mi jasné, že některé tady to mají, měly mnohem horší, ale mě nejde do hlavy, proč je tak nespokojený? Že by ty prdy?

PS: Taky už se snažíme mu ukazovat hračky, má hrací deku, štěrkátka, ale to ho moc nebaví. Chvíli kouká a jak už je to dlouho, začne brečet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.11.15 11:11

Dej si bacha, abys nedopadla jako já. Jen aby se malá prospala, seděla jsem sní i 3 hodiny a měla jí na prsu. Jakmile jsem ji dala totiž od něj, tak byla hned vzhůru. Je to špatný návyk. Nakojit a odložit do postýlky. Začala bych hned.Je ještě maličký, snáz ho to odnaučíš, hůř se to odnaučuje v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 11:11

I děti mají své nálady, jestli mu žbrblá v bříšku, tipla bych bolavé bříško. Dáváš Vigantol? Ten někdy zhoršuje koliky.
Malá byla taky hodně náročné mimino, s tím rozdílem, že nespala ani v noci. Pomohlo nosit v šátku, v tom občas na chvíli usnula a já nemusela poslouchat řev. Když už mi docházely síly a nebyla jsem schopná nosit v šátku, chovat ani houpat na balonu, chodila jsem mezi kojením venku s kočárem, to taky někdy pomohlo, i když zrovna ten kočár malá moc nemusela. Říká se, že tyhle stavy po třech měsících začnou odeznívat, u nás to trvalo půl roku, prostě se to asi musí nějak přežít, když se nenajde objektivní příčina - hlad, žízeň, bolavé bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
23.11.15 11:20

Ono s uspáváním není moc problém, usne docela rychle, ale někdy mu to prostě dlouho nevydrží. Prsem ho neuspávám. Nechávám ho max půl hoďky a když vidím, že jen dudlá, tak ho dám pryč a uspávám. Ale kdybych ho neuspávala, tak se uřve. I horečku už z toho měl.

Bříško ho trápí každopádně!! Dáváme mu probiotika. Vigantol taky. A bohužel musím kojit přes kloboučky, takže tam je i ten zádrhel, že spolyká vzduch. Jako ještě je to šikovné dítě, protože v noci spí. Už se mi i stalo, že jsem ho fakt položila a on sám po pár minutách brblání usnul. V kočárku nebo autosedačcce vytuhne, to jo, ale tady u nás na karvinsku je ovzduší na prd a nejde moc chodit ven teďka.

Co se týče hladu atd. Mám někdy pocit, že mám málo mléka, ale někdy mi i ublinkává po nakojení, bříško plné, klobouček taky. Když mám prsa fakt měkká tak přikládám častěji a k oběma a zase se nalijou. Tak nevím jestli je to hladem. Do plínky čůrá dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
23.11.15 11:23

Souhlas se suzuveverka @catchthem

• Nahlásit
  • Citovat
3284
23.11.15 11:25

@catchthem

tak to jedině vydržet…měla jsem podobného prvního syna a přiznám bez obalu, že jsem myslela, že se zblázním…nestíhala jsem uvařit, nic…prostě nedokázal „zabrat“ a neutišil se ani v zavinovačce, prostě nic…mně psychicky aspoň pomohlo to, že jsem od cca 2 měsíců chodila pravidelně na prochajdy tak
na 2 hodiny ven, ale doma to samé…ale aspoň jsem venku koukala na něco jiného než na tu malou tvářičku, která ne a ne zabrat :nevim:…DRŽ SE, znám a soucítím!!

Druhý syn po 7 letech byl naprostý andílek - ukázkové miminko, které se nakojilo a nádherně spinkalo v noci, ve dne…já se v podstatě v šestinedělí a i pak nudila!! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
23.11.15 11:26

A k tomu šátku, jeden doma mám, včera jsem ho obdržela. Zatím jsem ho nepoužila, protože dnes je docela hodný. ALE…jak ho vlastně používáte? Máte tam dítě celý den? Nebo větší část dne? Ono vám tam i spí, nebo ho po usnutí vyndáte a dáte do postýlky? Co se týče úvazů, koukala jsem na netu, ale mám strach, že to uvážu špatně a nějak mu ublížím(páteř) mě se tedy líbí úvaz kolébka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
23.11.15 11:27

Tak v tom pripade radim co nejrychleji odbourat kloboucky, dale skoncit s vigantolem. @catchthem

• Nahlásit
  • Citovat
833
23.11.15 11:28

@Gerberka No já taky nic nestíhám, vařit, uklízet a jíst jedině, když je manžel doma. Jinak vaří tedy manžel, chystá mi svačinky a uspává. Ale to fakt když jsou blbé dny. Je nám jasné, že musíme vydržet. Snad až se začne víc hýbat, prdíky ustoupí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
23.11.15 11:29

@brko jak ale odbourat kloboučky? On mi ty bradavky nechytí. Mám je tuhé a malé a on má propadlý spodní ret. Vždycky se strašně vztekal a prso mu z pusy vypadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
23.11.15 11:34
Jojo, vetsi cast dne-jak je potreba, dite tam i spi.uvaz neporadim, ja nosila v manduce.
@catchthem píše:
A k tomu šátku, jeden doma mám, včera jsem ho obdržela. Zatím jsem ho nepoužila, protože dnes je docela hodný. ALE…jak ho vlastně používáte? Máte tam dítě celý den? Nebo větší část dne? Ono vám tam i spí, nebo ho po usnutí vyndáte a dáte do postýlky? Co se týče úvazů, koukala jsem na netu, ale mám strach, že to uvážu špatně a nějak mu ublížím(páteř) mě se tedy líbí úvaz kolébka.
  • Nahlásit
  • Citovat
24
23.11.15 11:41

@catchthem vydrzet, bolest briska prejde. S tim hranim taky opatrne, muze myt prilis podnetu, ktere pak nevi zpracovat a to muze byt taky pricinou spatneho spani. At jste zdravi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
23.11.15 11:41

@catchthem

před 15-ti lety ty šátky ještě neexistovaly, takže s tím neporadím :nevim:…mně osobně se to moc líbí, ale neměla bych odvahu - mám pocit, že bych to určitě uvázala blbě a dítě by mi vypadlo (hrozná představa…), za druhého syna už to bylo, ale ten byl naprostý anděl, takže šátek jsem vůbec nepoužívala…jediná vymoženost v roce 2000 byla autosedačka (to „vajíčko“ ;) ), kam jsme synka začali dávat přes den, když byl vzhůru - ale to až tak od cca 3 měsíců - to se mu strašně líbilo, jak mohl koukat a pozorovat…do té doby pevné nervy, synek furt někde po rukách, příp. v kočárku a vydržet, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
23.11.15 11:42
@catchthem
@catchthem píše:
@brko jak ale odbourat kloboučky? On mi ty bradavky nechytí. Mám je tuhé a malé a on má propadlý spodní ret. Vždycky se strašně vztekal a prso mu z pusy vypadlo.

na netu jsou ruzna videa na spravne prisati, plus bych zavolala lakt. poradnkyni, ale ne z porodnice-tam nebyvaji uplne ty nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
11509
23.11.15 11:51

Nezkoušeli jste nechat malého spinkat na bříšku, nám to pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie