Únava a totální vyčerpání

20.11.15 12:31

únava a totální vyčerpání

Ahoj, potrebuju poradit, povzbudit. Mám deti 15 mesicu od sebe, mladsi syn (2,5 m) má v noci koliky, zkoušíme všechno, všechno, ale prostě nespí. Vždy spí vcelku tak 30 minut. jsem strašně unavena a vyčerpaná, protože přes den se musím starat o starší dítko a není šance si ani sednout, natož zdřímnout si. Přes den nosím mimi v šátku, jednak abych něco vůbec udělala, jednak aby se mu trochu masírovalo bříško a nebyly ty koliky tak hrozné, ale mám posledních pár dní pocit, že už prostě nemůžu. Doma jsem pak nervozní, hlavně na partnera, ale posl. dobou i na starší dceru, pak si to vyčítám, prostě kolotoč. POmoc od partnera není, je dlouho v práci, babičky daleko a navíc pracující. Máte/měly jste to některá taky tak? a nemáte tip jak přežít to příšerné nevyspání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.15 12:38

@kocarfirkon pevně doufám, že ten náš rozdíl dvou let nebude tak devastující. posílám hodně sil. zkus po ránu vymačkat si dva čerstvé pomeranče a vypít…mě to při vyčerpání moc pomáhá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
20.11.15 12:40

Zažila jsem a pomůže jen čas.
Zkus aspoň jednou týdne spát, že pohlídá muž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
20.11.15 12:46

@kocarfirkon vyčerpání znám, ale jako mám děti 8 let od sebe. Ovšem v tomto případě opravdu není jiná možnost, než hlídání - chlap se jedno za týden snad urve, ne? A Ty si prostě odpočiň, vyspi se, nebo dobij baterky dle svého. časem se to vyvrbí, ale jde o to přežít začátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 12:49

@kocarfirkon ahoj, posílám hodně sil, nebude to trvat věčne, jak se mimi začne víc hýbat, bude to lepší. Asi se ptám zbytečně, píšeš, že jste vyzkoušeli leccos, ale přece jen… kapky dáváte? Sabsimplex by mohl pomoci, případně Espumisan, přes den dávat co nejvíc na bříško, použít rektální trubičku (ta u nás fungovala u prostředního syna). Ty zkus vyřadit z jídelníčku vše, co by mohlo dráždit vč. čerstvého pečiva. Já mám teď ozkoušeno, že kromě klasicky nadýmavých potravin typu luštěniny našemu mimču vadí cibule a česnek i ve vařeném stavu, tak teď nic z toho nepoužívám. Pak je dobré, abys hodně pila, zařadila bezbublinkové nápoje, kmín, fenykl. Pokud radím zbytečně a už jste vyzkoušeli, tak se omlouvám. No a v poslední řadě nebrat mimčo z postýlky pokaždé, když v noci zabrečí, protože to v 30 minutových intervalech dlouhodobě možné není a taky mimina si na to navyknou a pak můžou plakat i ze zvyku a aby byly u maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
20.11.15 12:53

Mam deti 15m od sebe. nektere obdobi jsou totalne o nervy, plne chapu.

zkuste udelat s manzelem bojovy plan. vyclente aspon jednu noc v tyndu jen pro tebe - tzn. vstavat a uspavat bude jen manzel (jestli kojis, at ti ho jen prinese na piti a zas odnese). plus treba jeden pulden o vikendu a jedno odpoledne-vecer v tydnu, at se stara jen on. bude z toho urcite napoprve silet, ale jednak aspon pochopi, proc jsi unavena ty a hlavne ty si aspon treba na 2-3 hodiny lehnes.

mate dvoukocar? jestli ano, nalozit detma a vyslat s partnerem ven. to zvladne kazdy chlap i parkrat tydne. a babicky poprosit, aby treba jednou za mesic prijela kazdy na cely den a pomohla, treba aspon navarit, pohrat si se starsim.
jo a pokud je to financne mozne, tak zaplatit pani na uklid jendou tydne nebo na zehleni.

a sebe laduj ovocem a zdravou stravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 13:05

Holky děkuju za povzbuzeni, kapky a všchno na břiško zkoušíme, nekojím, malej má alergii na mlíko, takže je na speciálním nutrillonu. Manžel přijde z práce vždy večer, až kolem 19.00 takže v týdnu hlídat nemůže. blbý je, že i když třeba vyjede o víkendu na dvě hodiny s dvoukočárem, tak já jsem tak unavená, že mi nejde usnout…Zkusím to ovoce, třeba pomůže. Už jsme uvažovala i o redbullu ale toho se bojim, aby nebyl navykový, navíc je to blivajz… budu ráda za každé rady nebo jen podobnou zkušenost. pomáhá vědomí, že v tom člověk není sam:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
20.11.15 13:06

To znam. Mame deti 2 roky od sebe.
3/4 roku jsem spala 3 hodiny denne a to prerusovane. Kolikrat jsem brecela vycerpanim, kdyz jsem nosila malou, za oknem svitalo, ja jeste vubec nespala a vedela jsem, ze za hodinu mi vstava starsi a ja budu muset fungovat.
Pamatuju si situaci, kdyz mi mala konecne usnula v 6 rano, ja si myslela, ze si chvíli lehnu a z chuvicky se ozval hlas starsiho. To jsem musela holku supnout manzelovi, protoze bych nevím co a 10 minut jsem tu hystericky brecela na gauci, nez jsem si ji mohla vzit. Brrrrrr
Dceru taky bolelo brisko a ve 4 mesicich, proste,,spala,, tak, ze usnula mezi 21-22 hod., o pulnoci vstala a byla vzhuru do 4 do rana a pak na 2 hodinky usnula a v 6 vstavala. Nepomohlo vubec nic. Az do roka.
Radu nemam, musela jsem to prezit a deti trosku odrust. Ovoce a zelenina jsou fajn, jenze kdyz maji prdlave decko… Taky jsem byla kolikrat rada, ze jsem jedla vubec neco, resit zdravou stravu nebyl moc cas :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
20.11.15 13:08
@kocarfirkon píše:
Holky děkuju za povzbuzeni, kapky a všchno na břiško zkoušíme, nekojím, malej má alergii na mlíko, takže je na speciálním nutrillonu. Manžel přijde z práce vždy večer, až kolem 19.00 takže v týdnu hlídat nemůže. blbý je, že i když třeba vyjede o víkendu na dvě hodiny s dvoukočárem, tak já jsem tak unavená, že mi nejde usnout…Zkusím to ovoce, třeba pomůže. Už jsme uvažovala i o redbullu ale toho se bojim, aby nebyl navykový, navíc je to blivajz… budu ráda za každé rady nebo jen podobnou zkušenost. pomáhá vědomí, že v tom člověk není sam:)

Redbul urcite neeee. Jeeee to znam. Takove huceni hlave a clovek chce spat a ono to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
20.11.15 13:10
@Ali-Ali píše:
Mam deti 15m od sebe. nektere obdobi jsou totalne o nervy, plne chapu.

zkuste udelat s manzelem bojovy plan. vyclente aspon jednu noc v tyndu jen pro tebe - tzn. vstavat a uspavat bude jen manzel (jestli kojis, at ti ho jen prinese na piti a zas odnese). plus treba jeden pulden o vikendu a jedno odpoledne-vecer v tydnu, at se stara jen on. bude z toho urcite napoprve silet, ale jednak aspon pochopi, proc jsi unavena ty a hlavne ty si aspon treba na 2-3 hodiny lehnes.

mate dvoukocar? jestli ano, nalozit detma a vyslat s partnerem ven. to zvladne kazdy chlap i parkrat tydne. a babicky poprosit, aby treba jednou za mesic prijela kazdy na cely den a pomohla, treba aspon navarit, pohrat si se starsim.
jo a pokud je to financne mozne, tak zaplatit pani na uklid jendou tydne nebo na zehleni.

a sebe laduj ovocem a zdravou stravou.

Nic lepšího bych nenaspala. Chce to se vyspat, nějak si to zařídit. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
20.11.15 13:11

S dvema je to fakt tezky, s jednim si člověk lehl pres den, jidlo taky nejak poresil. Ale proste ted se o to starsi musi postarat, uvarit a tak.
Nase mala teda v satku byt nechtela. No ale zase jsem se naucila oloupat brambory s ditetem na ruce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 13:13
@Luca82 píše:
To znam. Mame deti 2 roky od sebe.
3/4 roku jsem spala 3 hodiny denne a to prerusovane. Kolikrat jsem brecela vycerpanim, kdyz jsem nosila malou, za oknem svitalo, ja jeste vubec nespala a vedela jsem, ze za hodinu mi vstava starsi a ja budu muset fungovat.
Pamatuju si situaci, kdyz mi mala konecne usnula v 6 rano, ja si myslela, ze si chvíli lehnu a z chuvicky se ozval hlas starsiho. To jsem musela holku supnout manzelovi, protoze bych nevím co a 10 minut jsem tu hystericky brecela na gauci, nez jsem si ji mohla vzit. Brrrrrr
Dceru taky bolelo brisko a ve 4 mesicich, proste,,spala,, tak, ze usnula mezi 21-22 hod., o pulnoci vstala a byla vzhuru do 4 do rana a pak na 2 hodinky usnula a v 6 vstavala. Nepomohlo vubec nic. Az do roka.
Radu nemam, musela jsem to prezit a deti trosku odrust. Ovoce a zelenina jsou fajn, jenze kdyz maji prdlave decko… Taky jsem byla kolikrat rada, ze jsem jedla vubec neco, resit zdravou stravu nebyl moc cas :zed:

uplne presene tak to mám ted. ráno kolikrát brečím únavou nebo vlastně nevím čím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
20.11.15 13:18
@kocarfirkon píše:
uplne presene tak to mám ted. ráno kolikrát brečím únavou nebo vlastně nevím čím…

poprave jsem se unavou rozbrecela, uz kdyz jsem byla tehotna s mladsi a starsi se ucil postavit a mlatil hlavou o nabytek… ;)

ted maji necele 2r a kousek pres 3r a pres den je to porad o nervy, ale aspon spi celou noc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
20.11.15 13:18

No trochu povzbuzení, dneska mají skoro 2 a skoro 4 a půl dne si hráli spolu, stihla jsem uklidit, dát si kafe a jsou super, je dojemný pohled, když starší chtěl bonbóny i pro malého a naopak. Občas si dají i pusu a spaní je lepší a lepší. A to jsem často vyčerpáním brečela a chtěla to skončit.
Na tu nespavost mi pomohlo pivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
20.11.15 13:21

Každopádně se domluv s chlapem a občas si odpočiň ať ti nepřeskočí nebo se nesložíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama