Reklama

E. coli ve stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 10.06.09 15:23
EColi ve stolici

Ahojky, malému byla ve stolici objevena Ecoli. Měl týden řídší kakání a proto jsem s ním šla k doktorce na výtěr. Doktorka říkala, že nejvíc jsou původem vody ze studně, což my nemáme. Nechodíme ani teď na plavání. Nikdy neměl ani antibiotika, které by mu mohly narušit střevní mikroflóru. Nevím si vysvětlit, co může být původem. Doktorka říkala, že u dětí nad rok se to nijak neléčí, tak jsem mu koupila Nutrolin B. Pokud jste měly také tento poblém, prosím poraď te, co bylo u vašich dětí původem a drželi jste nějakou dietu? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 10.06.09 15:52

Escherichia coli je normalni strevni bakterie, nekdy se tim detim kolonizuji zamerne. maximalne mu muzes pridat nejake mlecne bakterie z probiotickych ka­pek.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 10.06.09 18:55

no v bobku je to normalne, problem je , kdyz se to moc rozmnozi, nebo se to dotane na pipku

Fifik
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 10.06.09 19:05

Ahoj,
Ondra to měl taky, je to sice „normální“ bakterie, ale nesmí se přemnožit, to se pak projevuje řídkou stolicí nebo průjmy. Onďa kadil klidně 5× za den, na roční prohlídce jsem to řekla dr., udělaly se výtěry a měl to dalších možná 8 nebo 9 měsíců.

Dávala jsem Biopron na mikrofloru, docela draha sranda :roll: , pak ještě prý pomáhá lichořeřišnice, taky jsme zkoušeli. Dietu žádnou neměl, byla jsem spokojená, že aspoň dobře jí, když už to všechno vykakal… Všechno jím prošlo strašně rychle, co snědl na oběd, měl do večera v plíně, takže jsem se bála, aby z toho třeba nehubnul, ale to naštěstí nehrozilo a nehrozí dodnes :lol:

Jo a z čeho to je, to mi nikdy nikdo neřekl.

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 10.06.09 21:06

Ahoj,

E.coli je pěkná mrcha. Záleží taky na tom, jaký kmen je - rozlišují se podle čísel a na životu ohrožující dětem do dvou let je E.coli 157 a 026.

Bohužel jsme měli tu čest taky a dítěti jsem podávala po dobu 14 dnů Hylak forte - perorální roztok. Na začátku jsem k tomu ještě přidávala Enterol, a když průjmy ustoupili, už jsem pouze dávala ten Hylak. Opravdu to zabralo a byl klid.

E.coli 157 se prý nachází na povrchu syrového masa, tepelným opracováním se likviduje. Taky se může nacházet ve výkalech dobytka, tím se může dostat i do spodních vod a následne nesprávným ošetřením vody do kanalizace a tím i do domácností. Jo a tahle mrška je právě v Egyptě, proto tam máme všichni brutální průjmy. S dětma do dvou let bych tam raději nejezdila. Je to hnus fialovej.

Tak hodně štěstí. Snad nemáte zrovna jednu z těchto dvou E.coli.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.06.09 12:52

Děvčata a přišly jste na to, z čeho to vaše děti měly?

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 13.06.09 12:50

Moje dcera taky mela E.Coli ve vyteru, bohuzel my jsme skoncily na infekcnim odd. v nemocnici. Bylo ji 7 mesicu a hrozila dehydratace po prujmu, kdy to z ni doslova strikalo a zvraceni. Chytla to v prebalovaci mistnosti v Tescu, kdyz tam byla nejaka valentynska akce a hromada deti. Bohuzel i nejake s prujmem a ac dodrzujeme hygienu - prebalovaci podlozka, vlhcene ubrousky i na ruce apod. tak se to proste preneslo. Takze ne vsechne E.Coli je pro deti neskodna.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.06.09 13:19

Tak to jsem netušila, že i tímto způsobem to jde přenést. Jak mi dr oznámila EColi ve stolici, tak jsem se ji ptala zda můžem chodit mezi jiné děti a ona říkala, že ano. Když malého přebalují já, tak musím dodržovat samozřejmně
hygienu. Uvažuji, zda to malý třeba nechytil od zvířatek, tahá kočky za ocas. Když jdem dom, tak první věc je, že si jdeme umývat ručičky, ale on je pořád v tom věku, že si je rád strká do pusiny.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 27.06.09 23:58

Escherichia Coli je standardní střevní bakterie, záleží na kmeni, některé jsou patogení a způsobují např. průjmy, opět jejich vážnost závisí od kmenu, např. O157H7 je největší sviňucha, jsou další co způsobují brutální novorozenecké průjmy.
sama bakterie je používána např. v potravinářství jako indikátor fekálního znečištění. často jsou, zejména u žen/dívek způsobované záněty moč. cest/měchýře E Coli, právě díky „blízkosti cest“.
některé kmeny způsobují tzv. průjem cestovatelů - asi ten z egypta :wink:

ze samotné přítomnosti téhle bakterie ve stolici bych nic nevyvozovala, záleží na konkrétním kmeni.

zkusila bych probiotika - úprava střevní mikroflory. nutrolin, my používali lacidofil (což jsou tobolky, které se dobře rozdělávají…)

Miramaxa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.11 11:14
Oživení diskuse

Zdravím!
Po nekonečných sedmi dnech průjmu u roční dcery bylo z výtěru zjištěno, že původcem je bakterie z kmene Coli (na konkrétním typu ještě v laboratoř pracují) + dost kvasinek. Léčit prý jen Hylak, probiotika, dieta. A je to nadlouho… Víc jsem se nedozvěděla.
Měli jste taky někdo? Nějaká aktuální zkušenost? Chytnul to i někdo další v rodině a jak jste postupovali? (u nás je blbě i mně, ale u doktora jsem zatim nebyla)
Díky za zkušenosti!

olaaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.12 16:22
ola

Mám roční dceru a potýkám se také s ecoli, týden řidší stolice až 5 x denně, chvíli jsme držely dietu a enterol, ale teď už to bylo týden dobré, pěkná tuhá stolice, až dnes zase trochu nahnědlé vody v plínce, ale jen málo, tak nevím, zda se to nevrací…? Máte nějaké zkušenosti po zaléčení? vrátilo se to někomu? a v jaké formě? My jsme bez teplot a plný energie, tak nevím , zda ty příznaky mohou znamenat návrat.Poraďte.

mam26 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.13 06:49

Ahoj holky, moje mala taky chytla tady tu potvoru a uz ji mame mesic, ale mam pocit, ze je to porad stejne, bereme probiotika, enterol a jsme uplne bez mleka. Ja mam pocit, ze to snad neprejde, ted nam i doktorka nasadila antibiotika. :? Jsem z toho zoufala :( Holky jak to u vas dlouho trvalo a mate dietu a jakou

svadlinka
Kecalka 164 příspěvků 24.06.13 08:22

My už to máme 3 týden a jsem úplně zoufalá, také berem probiotika, týden jsme užívali Hylak, pak jsem ho měla vysadit. Malý je plně kojen, takže já jím mrkev, rýži a dietnější jídla. A malýmu mám dávat taky mrkvičku a rýžový odvar před každým kojením par lžiček, ale jelikož mu jsou tři měsíce, tak se mi to trochu příčí. :?

svadlinka
Kecalka 164 příspěvků 24.06.13 08:23

Jo a sama mám také užívat probiotika.

mivadi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.13 08:54
ecoli

Ahoj tak my ji mame už měsíc holce je 2,5 roku a nemužeme přijit na to s čeho to chytá. ve dvou kontrolních stěrech už to bylo dobré a zase jsme dostali prujem a doktorka rikala že snědla něco co ji muselo znova rozeběhnout. mala mi hubne protože tou dijetou už ani nic nechce jist. :nevim: co stim hlavně že mi pije.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >