Angína bez teplot?

Anonymni
8.6.09 08:35

Angína bez teplot?

Prosím maminky může být angína bez teplot? Dcerka od pátku si stěžovala že ji škrábe v krku a že s ejí špatně někdy dýchá že si nemůže odkašlat atd. atd. Já to do včerejška přikládala alergii ale dnes e ráno probudila s tím že ji bolí krček..tak nevím teplotu nemá..může to být angína?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.6.09 08:39

Třeba teplota ještě vyleze. My měli bolest v krku jeden den, jedl, pil, lítal, nic mu nebylo, přesto měl v krku masivní nález streptokoka, dostal atb.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
15672
8.6.09 09:19

Taky jsem měla angínu bez teploty, jeden den jsem měla „knedlík“ v krku, v noci začalo šíleně bolet, do rána se to zlepšilo, ale stejně jsem radši zašla k doktorovi. Můj obvoďák antibiotika jen tak nedává, málokdy bez výsledků výtěrů, ale tenkrát řekl, že v krku je to katastrofa a dal mi ATB okamžitě. Nicméně přeju, ať jste brzy fit a pokud možno bez ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
8.6.09 09:25

Já mívám angíny taky bez teplot. Vlastně - pokud už někdy mám teplotu, tak je to maximálně 37,5 a to už mám pocit, že fakt umírám. Musím říct, že to je dost blbé, protože kdybych mívala horečky, tak prostě zalehnu, vypotím to a vyležím, ale takto většinou všechny nemoci (včetně angín) přecházím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
8.6.09 11:33

Holka taky měla angínu bez teplot, jen ji dost bolelo v krku. teplotu měla 1 den asi 37,4 (to ani není teplota).
Jinak přecházet angíny je dost nebezpečný- nás dr, starý vojenský doktor říkal, že viděl z vojny odcházet hodně kluků, kteří doplatili na přechozené angíny.Angíny a chřipky sedají na srdce. Viděla jsem dokument, kde ukazovali mladé lidi kolem 25 let co přechodili angínu či chřipku- te´d čekají na tranplantaci srdce. :cry:
Lepší zajít 3× zbytečně k doktorovi než 1× nejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
8.6.09 13:56

Magdulko, a to je právě to, čeho se bojím. Když nemám hnorečku, tak vlastně jako bych ani nebyla nemocná. Ta bolest v krku se přežije. A pak to tak dopadá..... Ach jo :( Mmít tak někdy pořádnou horečku!!! ;) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.6.09 07:40

Maminky včera jsem zde psala o dcerce 5 let že ji již od pátku bolí v krku. My byli včera u lékařky..v krku nemá nic, průdušky čisté. Je alergik bere již půl roku zodac. Dostala ACC a na noc singulair. Ale ona nekašle nijak moc prostě trošku a stále si stěžuje že ji bolí krček a nemůže vykašlat. Jsem z toho jelen…dneska ráno to samé..bolí mě v krčku a nemůžu vykašlat. Nechci být za hypochondra a běhat s ní zase třeba zítra k lékaři když má krku čistý..chápete to?

• Nahlásit
  • Citovat
adala
15.5.11 21:40

Jaký dokument, prosím, chtěla bych ho vidět moc. Prosím o zaslání odkazu. Děkuju, A.

• Nahlásit
  • Citovat
5164
28.1.12 08:24

Tak já jdu taky s dotazem od úterý mě příšerně bolí v krku, ještě ( i podle mojí máti) jsem neměla v životě angínu,takže já ani nevím jak se projevuje :mrgreen: :oops:
No k věci jako ten největší vůl jsme si nechala kartičku VZP u neurologa včera :mrgreen: a na pohotovost tedy nemůžu

Takže vy co jste někdy měli angínu bylo vám asi takhle ? sudy v krku , bolest za krkem,nemoct otočit příliš hlavu, nesmět mluvit dlouho a nahlas jinak strašně sucho v krku a škrábe…NEMÁM HOREČKU :! bolest hlavy tlak v uších
Na svou samoléčbu používám orofar s s lidokainem ( naprosto nezabírá) paralen ,a zábal na krk - mokrý igelit suchý,schý :mrgreen:
a teď to nejdůležitější co si mámkoupit na bolest v krku abych do pondělí přežila …děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20696
28.1.12 10:03

moc nerozumím tomu „sudy v krku“? a to s tím mluvením a suchem mi moc jako angína nepřijde, u angíny je krk spíš oteklý a hodně špatně se polyká (i sliny) ale jinak já taky měla příšernou angínu bez horeček…bolelo mě v krku, já to podomácku zalečila (musela jsem do práce) no a asi 14 dní nato v práci zničehonic strašně vysoký horečky (nemohla jsem ani zvednout telefon, myslela jsem, že tam pojdu - měla jsem skoro 41!) tak jsem šla k Dr., ta na mě nic neviděla, tak jsem jí řekla, že mě před 14 dny bolelo v krku, ona na mě koukala jak na blázna, protože v krku už nic nebylo, ale poslala mě na krev, tam se ukázal zánět, nakonec jsem byla doma s antibiotikama skoro měsíc :cert:
jinak v lékarně ti poradí, možná nějakej bioparox nebo tak něco
:think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3267
28.1.12 10:06

Angína může být bez teplot, u tebe mi to na ní nepřijde, spíš něco virovýho, ale to se bez vyšetření říct nedá - zavolej na pohotovost a zeptej se, jestli by tě nevzali bez kartičky, já myslím, že by mohli - já jí taky jednou u dětí zapomněla a ošetřili nás - jen jsem řekla rodný číslo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
28.1.12 12:20

sudy v krku jako,že nemůžu vůbec nic polikat,strašně to bolí.......
do pondělí musím vydžet, přeci jen na pohotovost si myslím to není , jen jsme chtěla vědět jestli někdo nemáte něco ozkoušeno co pomáhá na bolest v krku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20696
28.1.12 12:43
aha :mrgreen: a jak ten krk uvnitř vypadá? Já mám celkem velký mandle a při angíně na nich vždy byly vidět čepy (bílé fleky) jestli je to angína, tak ti pomůžou jen antibiotika…
tetma píše:
do pondělí musím vydžet, přeci jen na pohotovost si myslím to není , jen jsme chtěla vědět jestli někdo nemáte něco ozkoušeno co pomáhá na bolest v krku
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
28.1.12 12:46
gabriela82 píše:
aha :mrgreen: a jak ten krk uvnitř vypadá? Já mám celkem velký mandle a při angíně na nich vždy byly vidět čepy (bílé fleky) jestli je to angína, tak ti pomůžou jen antibiotika…
tetma píše:

no já tam koukala,ale nic moc nevidím -bílé fleky nejsou :think: teda nevidím tak to angína fakt nebude :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
29.1.12 15:58

Tak já zase mívám angínu jedině s teplotama,nemůžu vůbec polikat a střílí šílená bolest do uší.Někdo ty čepy mít nemusí,každý má tu angínu jinak…Já teda bohužel vždy s čepama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama