Neštovice

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.06.09 18:44
nestovice

Ahojte,mam dotaz kamaradka me zve k nim na pristi txden jenomze jeji malej vcera dostal nestovice ma rok.No a nase mala ma pul roku.Do kdy je infekcni?kdybych tam mohla jit asi tak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

meowth
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 08.06.09 18:46

ahojky,
meli jsme nestovice v breznu…
infekcni doba je cca 3 tydny. rika se ze kdyz ma dite uz pupinky zaschle a nejsou vodnate tak infekcni neni. ale tvoje mala je jeste hodne mala a radila bych pockat at to fakt nechytnete.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.06.09 18:48

on prave prvni pupinek dostal vcera.

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.09 18:57

Infekční jsou den dva před prvním pupínkem a po celou dobu výsevu, do zaschnutí, u nás to bylo asi tak 7 dní. Infekční je právě ta tekutina v pupíncích. Za sebe říkám že bych s návštěvou počkala.

meowth
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 08.06.09 18:58

hmm tak 4-5dni nez se mu to cele vyseje a pak tak 3 tydenni „lhuta“ nez se poradne zahoji. driv bych tam nesla s takhle malym mimcem…

kamiŠ
Generální žvanilka 23784 příspěvků 08.06.09 19:03

Holky, využiju této diskuze ke svému prospěchu :oops:

Může pro mně být nějak nebezpečné když s nimi přijdu do styku? Nepřímo, mamka chodí hlídat neštovičáka a bydlíme v jednom baráku (s maminou) a vídáme se denně. Neštovice jsme měla jako 13tiletá a pak v 17 pásový opar. Jsem 19tt a mám z toho docela strach…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.06.09 19:06

to bud v klidu pokud jsi je uz prodela.to vim.zjistovala jsem to kdyz jsem byla tehu

kamiŠ
Generální žvanilka 23784 příspěvků 08.06.09 19:09

Dík :wink: Ale stejně mám strach :roll:, aby to neprovedlo něco s miminem… :oops:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 08.06.09 20:17

Kami neboj, vaše miminko je pod „dvojnásobným dohledem“ , a holky mají pravdu pokud si už neštovice měla tak si z obliga. Taky jsem si to zjišťovala, u dítěte v Mš nikdy nevíš…

kamiŠ
Generální žvanilka 23784 příspěvků 08.06.09 20:29

Lacenko, díky moc!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! :-) Ale malinkej hlodavec tam stejně ještě hlodá… :roll:

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 08.06.09 20:41

nejde se nakazit pres nekoho kdo je nema :) mohla bys je maximalne dostat primo od toho ditete, ale ne pres mamu ktera je zrejme uz prodelala…

jo a rika se ze nestovice nemuzes dostat vickrat, bohuzel muzes viz muj bratr, ale je to malo pravdepodobne. CHapu te , ze ti to neda spat, ale myslim ze pravdepodobnost je miziva :)

N.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.09 21:01

Kamis neboj, tve protilatky - a ty mit budes -ma i mimco :wink: Nebezpecne by bylo , pokud by jsi je prodelala poprve, jelikoz ty pocatecni protilatky (tzv. IgM) placentou k mimcu neprojdou, jsou proste moc velke, projdou az ty pozdejsi (tzv.IgG).
A i kdyby jsi je jeste neprodelala - nejvetsi riziko je pro mimco az kolem porodu.
A to tu pocitam se situaci, kdyby si mela primy kontakt s nemocnym.
Takze opravdu NEBOJ!

meowth
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 08.06.09 22:38

Kamiš kliiiid :D dcerka mela v breznu nestovice a chytla je od manzela ktery mel pasovy opar… ja byla v te dobe cca v 15.tydnu tehotenstvi ;) celou dobu jsem se o ni starala, mazala pupinky, spala s ni v jedne posteli! ja nestovice mela jako mala holka ale spis slabsi. doktorka mi rekla, ze miminko je opravdu chranene diky mym protilatkam tak se nemusim niceho bat ;) nebezpecne je to pouze v uplnem pocatku tehotenstvi kde vetsinou bohuzel dochazi k potratu :(
tak se neboj a vsechno bude urcite v poradku :)

kamiŠ
Generální žvanilka 23784 příspěvků 08.06.09 22:42

Tak už jsem skoro klidná :-) Děkuju

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 09.06.09 08:25

Kattko, já se přidám k holkám. Návštěvu bych odložila. Náš malý měl neštovice letos v dubnu a zasychaly mu cca 14 dní, tj. celou dobu byl infekční.

Kamiš, pokud jsi neštovice prodělala, pro mimčo nebezpečné nejsou. V době, kdy měl malý neštovice jsem byla cca ve 12tt . Celou dobu jsem se o něj starala, natírala ty infekční neštovice, spala s ním v posteli, objímala ho a tak jsem taky měla obavy. Zjišťovala jsem to tenkrát u 3 různých doktorů (pediatr, gynekolog a genetik), všichni mě uklidnili, že je to pro mimino naprosto bezpečné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >