Reklama

EEG při problémech se spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quera
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 28.12.17 19:54
EEG při problémech se spánkem

Dobrý den. Mám potíže se spánkem (od doby užívání jednoho léku - vysazen před půl rokem, postupně jsem se zbavila aspoň té nejhorší nespavosti téměř totální až po buzení každých pár minut), byl s tím někdo na EEG? :oops:
Zatím jsem přečetla diskuze o epilepsii… Taky tam někdo řešil časté buzení, ale u dítěte. Mohlo by se to projevovat jen takto? Bez jiných záchvatů a symptomů? Zjistili by něco i v noci, kdy spím normálně?

Pozn. Stresy a psychika vyloučena, navíc při tom jsem vždy spávala dobře. ;) Spánková hygiena dodržována, kofein neužívám, fakt to začalo a zhoršovalo se to lékem působícím na CNS. Díky moc :oops:

Reklama

Reakce:

hari7070
Nováček 9 příspěvků 28.12.17 20:15

Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

quera
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 28.12.17 20:20
@hari7070 píše:
Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

Ano ano, jak jsme psaly v jiné diskuzi. Jen by mě zajímalo, zda to zjistí v každém případě, nebo jen při problémovém turnusu nocí. To zmapování mozku a aktivity center při jednotlivých fázích spánku a hlavně při těch probuzeních by bylo skvělé a ráda bych to podstoupila. Jen ty objednací doby… :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >