EEG při problémech se spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
quera
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 28.12.17 19:54
EEG při problémech se spánkem

Dobrý den. Mám potíže se spánkem (od doby užívání jednoho léku - vysazen před půl rokem, postupně jsem se zbavila aspoň té nejhorší nespavosti téměř totální až po buzení každých pár minut), byl s tím někdo na EEG? :oops:
Zatím jsem přečetla diskuze o epilepsii… Taky tam někdo řešil časté buzení, ale u dítěte. Mohlo by se to projevovat jen takto? Bez jiných záchvatů a symptomů? Zjistili by něco i v noci, kdy spím normálně?

Pozn. Stresy a psychika vyloučena, navíc při tom jsem vždy spávala dobře. ;) Spánková hygiena dodržována, kofein neužívám, fakt to začalo a zhoršovalo se to lékem působícím na CNS. Díky moc :oops:

Reakce:
hari7070
Nováček 9 příspěvků 28.12.17 20:15

Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

quera
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 28.12.17 20:20
@hari7070 píše:
Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

Ano ano, jak jsme psaly v jiné diskuzi. Jen by mě zajímalo, zda to zjistí v každém případě, nebo jen při problémovém turnusu nocí. To zmapování mozku a aktivity center při jednotlivých fázích spánku a hlavně při těch probuzeních by bylo skvělé a ráda bych to podstoupila. Jen ty objednací doby… :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >