EEG při problémech se spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 28.12.17 19:54
EEG při problémech se spánkem

Dobrý den. Mám potíže se spánkem (od doby užívání jednoho léku - vysazen před půl rokem, postupně jsem se zbavila aspoň té nejhorší nespavosti téměř totální až po buzení každých pár minut), byl s tím někdo na EEG? :oops:
Zatím jsem přečetla diskuze o epilepsii… Taky tam někdo řešil časté buzení, ale u dítěte. Mohlo by se to projevovat jen takto? Bez jiných záchvatů a symptomů? Zjistili by něco i v noci, kdy spím normálně?

Pozn. Stresy a psychika vyloučena, navíc při tom jsem vždy spávala dobře. ;) Spánková hygiena dodržována, kofein neužívám, fakt to začalo a zhoršovalo se to lékem působícím na CNS. Díky moc :oops:

Reklama

Reakce:

hari7070
Nováček 9 příspěvků 28.12.17 20:15

Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 28.12.17 20:20
@hari7070 píše:
Jak jsem Vám již psala jinam, každopádně řádné polysolnografické vyšetření ve speciálním pracovišti. Tam Vám neposoudí jenom EEG křivku, ale i stav uvolnění svalů, pohyby očí v různých fázích spánku apod a celkově lépe posoudí celkový stav jednotlivých spánkových cyklů, je třeba zvážit cyrkadiánní cykly atd.,.opravdu řádné vyšetření ve spánkové laboratoři.

Ano ano, jak jsme psaly v jiné diskuzi. Jen by mě zajímalo, zda to zjistí v každém případě, nebo jen při problémovém turnusu nocí. To zmapování mozku a aktivity center při jednotlivých fázích spánku a hlavně při těch probuzeních by bylo skvělé a ráda bych to podstoupila. Jen ty objednací doby… :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama