Protialkoholová léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:24
Protialkoholova léčba

Dobry vecer,

Mate, prosim, nekdo zkusenost (rodina, okoli) s protialkoholovou lecbou - ambulantni?
Neco jako psychoterapie.. ze clovek treba jednou tydne nekam dochází…

Jak to probiha? Pomohlo to?

Dekuji,

DIANA

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:29
@Anonymní píše:
Dobry vecer,

Mate, prosim, nekdo zkusenost (rodina, okoli) s protialkoholovou lecbou - ambulantni?
Neco jako psychoterapie.. ze clovek treba jednou tydne nekam dochází…

Jak to probiha? Pomohlo to?

Dekuji,

DIANA

Ne, nepomohlo. Měl jak ambulantní léčbu, tak 2× léčebnu, ze které ho vždy vyhodili.
Antabus přepil, tak jej už ani nesmí.

Dokonce měl soudní zákaz alkoholu - všechno marné.

Chlastá dál.

Dotyčný či dotyčná musí SÁM/-A CHTÍT, jinak nikdo nic nezmůže. A také musí chtít sám kvůli sobě, nikdy ne kvůli někomu či něčemu.

(z pochopitelných důvodů anonym, děkuji)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:38

Jako už psala 1.anonymní, musí clovek chtít. Nepomohlo ani přímo umístění do léčebny, podepsala reverz…ani to, že přišla o několik bydlení, je na tom zdravotně špatně, každou chvíli v nemocnici, všichni přátelé přejdou na protější chodník, když ji vidí… nic, dál žije ve svém světě. Je z ní poloviční bezdomovec, sem tam někdo ještě nabídne pomoc že staré známosti, odvděčí se nadáváním, ostudou v domě, většinou i krádeží. Takovým lidem už snad ani není pomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:42

V naší širší rodině to jedné osobě pomáhá vždy jen krátkodobě- tak na 3 měsíce. Pak se zase dotyčný zvolna rozpije. Je tedy schopen relativně fungovat (pracuje, sportuje, ale cestou domů si dá první pivo a pak u to jede), takže zas na hospitalizaci to asi není. Nejvíc fakt záleží, zda si dotyčný svůj problém skutečně vnitřně připouští nebo jsou to návštěvy pod nátlakem partnera.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:57

Teď třetí léčba u rodinného příslušníka ( střednědobá, krátkodobá, střednědobá + návštěvy adiktologa ( i toho dokázal obelhat )). Po první to vydržel měsíc, po druhé půl roku…a to léčbu vždy úspěšně dokončil, takže ani to není záruka. Alkoholik musí opravdu chtít přestat pít, ale to je hlavně v hlavě.

Emimin7
Echt Kelišová 9373 příspěvků 27.12.17 23:10

Znam jich nekolik, protoze obcas delam v hospode a podle dojmu lecba ani lecebna vlastne nic neudelaji. Nekteri se vylecili, nekteri do toho znovu spadli. To ale i spousty tech, kdo to zkusili sami. Musi se jednoduse prestat pit a prostredi na to zda se nema vliv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 23:34

Moje mamka ma za sebou lecebnu. Ta jako jedina zabrala..ale je dlouhodobe. Pak do toho zas spadla. Stridaly se dobry a spatny obdobi. Jakykoli dochazeni nekam vzdy pomohlo jen po tu dobu co tam chodila. Jak tu vsichni pisou, je to v hlave a musi chtit sam. Tu lecebnu brala jako trest za to co udelala…i to je spatne. Aktualne je rok vporadku a to diky anonymnim alkoholikum, kteri si denne pisi a volaji a sdeluji si vse mozne. Jestli chces, zjistim ti presne oc jde. Nevim z hlavy ten nazev. Zlomilo se to v ni loni na Vanoce, kdy je vsem totalne posr…tehdy mymu synovi bylo 1,5roku…zatim je vporadku a rada bych verila tomu ze uz to jinak nebude :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 08:22

Nepomohlo. Chlasta dál. Dám od sebe nechtěl byl donucen ze strany ženy a bez vysledku. Sam o sobě říká, že problém nemá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 09:23

U nás pomohlo, ale chtěl sám. U nás probíhá tak, že jednou týdně dostává antabus a jednou za pár měsíců dochází k psychiatrovi. Na začátku teda cca 2 měsíce neschopenka a docházení 1× měsíčně. Jde to i tak, že si na antabus dochází na ambulanci. Další možností je psychoterapie, popř. léčebna - to by měl zhodnotit psychiatr. Taky je dobré na první návštěvu psychiatra jít s ním - závislí mají tendence zlehčovat a nepřiznat úplně všechno.

Emimin7
Echt Kelišová 9373 příspěvků 28.12.17 10:48

Já ještě četl v životopise Stephena Kinga, který byl sám v jednu chvíli alkoholik, že ho k tomu mnohem víc dokopal dopad na rodinu než na něj samotného. Když mu rodina ukázala, jak to na ně působí a zároveň mu manželka dala ultimátum, přestal ze dne na den a od té doby se nenapil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 11:06

Od meho pritele uz zena s ditetem utekla.. chodi rad do hospody, zvrdi ze prehanim.. ze nema problem.. píšu si znacky do kalendare kdyz je v hospode nebo pije.. vychazi to na kazdej druhej den. Taky mame male miminko a me uz dochazi trpelivost. Nasliboval hory doly, ale skutek utek..
Kdyby nekalil, je idealni partner.. jiny problem s nim nemam. Uz jsem i zasvetila jeho mamu, at je v obraze.
Ja bych nejradeji sla k tomu dr se poradit, jestli skutecne jde o alkoholismus a aby mi rekl, jak to bude probihat a jak muzu byt napomocna ja.. zbytek uz je na priteli..

DIANA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 11:25
@Anonymní píše:
Od meho pritele uz zena s ditetem utekla.. chodi rad do hospody, zvrdi ze prehanim.. ze nema problem.. píšu si znacky do kalendare kdyz je v hospode nebo pije.. vychazi to na kazdej druhej den. Taky mame male miminko a me uz dochazi trpelivost. Nasliboval hory doly, ale skutek utek..
Kdyby nekalil, je idealni partner.. jiny problem s nim nemam. Uz jsem i zasvetila jeho mamu, at je v obraze.
Ja bych nejradeji sla k tomu dr se poradit, jestli skutecne jde o alkoholismus a aby mi rekl, jak to bude probihat a jak muzu byt napomocna ja.. zbytek uz je na priteli..DIANA

Pokud tvrdí, že nemá problém, tak se možná bude léčit pro „klid“ v rodině, ale v hlavě si to nesrovná a bude to pokračovat dál…Je mi to líto, ale to je má zkušenost ( anonymní z 22:57 ). Ani dítě ho nezmněnilo, jen možnost ztráty zaměstnání ho donutilo jít pokaždé do léčebny, ale jak jsem psala, rozpil se znovu. Alkoholik si na to opravdu musí přijít sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 11:50
@Anonymní píše:
Pokud tvrdí, že nemá problém, tak se možná bude léčit pro „klid“ v rodině, ale v hlavě si to nesrovná a bude to pokračovat dál…Je mi to líto, ale to je má zkušenost ( anonymní z 22:57 ). Ani dítě ho nezmněnilo, jen možnost ztráty zaměstnání ho donutilo jít pokaždé do léčebny, ale jak jsem psala, rozpil se znovu. Alkoholik si na to opravdu musí přijít sám.

A ses s nim pořád?

Ja verim ze by si pomoci odbornika (terapie) mohl uvedomit to piti, proc, od kdy,…

DIANA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 11:52
@Emimin7 píše:
Já ještě četl v životopise Stephena Kinga, který byl sám v jednu chvíli alkoholik, že ho k tomu mnohem víc dokopal dopad na rodinu než na něj samotného. Když mu rodina ukázala, jak to na ně působí a zároveň mu manželka dala ultimátum, přestal ze dne na den a od té doby se nenapil.

Hm, tak to byl jeden z miliónu. :(

U nás taky každý chlapovi říkal, jak je šikovný, zručný, chytrý, že má krásnou rodinu a já svatou trpělivost - nepřestal… :,(

Emimin7
Echt Kelišová 9373 příspěvků 28.12.17 12:00
@Anonymní píše:
Hm, tak to byl jeden z miliónu. :(U nás taky každý chlapovi říkal, jak je šikovný, zručný, chytrý, že má krásnou rodinu a já svatou trpělivost - nepřestal… :,(

No, takle to nebylo. V jeho případě mu nejdřív ukázali, kolik toho denně pije, což si sám moc neuvědomoval, dokud neviděl asi těch 12 plechovek piva vedle sebe.
Pak mu žena a děti jasně, ale tvrdě, vyjádřily, jak moc jim to vadí a jsou nešťastní jak za sebe, tak za něj, a jestli bude pokračovat, tak bez nich.
Dali mu asi dva týdny na rozmyšlenou a řekli, že pokud jednou ujede, je konec.
A on skutečně přestal.
Ale žádná chvála od rodiny nenastala. Bylo to spíš považované za samozřejmost.
Možná je na tom vidět, že tvrdší přístup je efektivnější.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >