Ekzém - 8 týdenní kojenec

249
18.3.21 13:24

Ekzem - 8 tydenni kojenec

Ahoj vsem,

Mam 2mesicni dcerku, plne kojenou. Cca 3 tydny zpet ji zacala krupicka na obliceji a hrudniku, postupne se zacala rozsirovat dal a poslednich par dni se ji na horni casti tela zacala slivat do cerveneho ekzemu, zejmena hrudnik, brisko, horni zada, za krkem, loziska na ruckach.

Vcera jsme zkusili ovesnou koupelna prijde mi to snad jeste horsi. Ted jsem ji zkusila namazat Excipial U lipolotio, jenom jsem trochu namazala brisko a straslivej, ale opravdu straslivej plac, takze ji to, predpokladam, stipe a pali. Mate nekdo takovou zkusenost? A co zkusit jineho? Docela se bojim ji cimkoliv namazat, protoze podle place ji to muselo fakt bolet, to ani pri bolestech briska takhle neplace.

Jinak samozrejme budu rada za zkusenosti, jak tomu zamezit uplne, zda to u vas byla alergie na jidlo nebo neco jineho. Obleceni ma pouze bavlnene, snazim se, aby se nepotila, prasek Lovela, jim v zasade par veci - maso, ryze, testoviny, nejaka bezna zelenina, celozrnny chleb, maslo, syr, sunka, orechy, mak, presnidavky, ovoce jablko/banan, mleko pouze trosku rano a vecer do cara, kojici caj. To je vlastne asi vsechno…

Predem diky moc za kazdou zkusenost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
635
18.3.21 13:37

@JednaPrazacka pozor na ty orechy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67858
18.3.21 13:49

@JednaPrazacka pridej se do skupiny na fcb Svet non toxic a prostuduj si tam soubor ekzem. Uplne vyrad z jidelnicku mleko a mlecne vyrobky. Lovela je chemie, chce to jiny praci prasek, krem taky. Ovesna koupel kazdemu nesedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
18.3.21 14:03

Zkus cokoliv se zinkem. Nemáš třeba doma vzorek Sudocreamu? A prací gel bych vyměnila jako první. Excipial u nás taky neprošel, stejně jako spoustu jiných krému. Nevadilo třeba bambucke máslo, ale to ani nepomáhalo. Teď používáme hlavně Baza plus krém. Příčinu jsme u dcery nezjistili, známým se u dítěte rozjel ekzem, když se přestěhovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4211
18.3.21 14:05

Zkus na měsíc vysadit mléko a veškeré mléčné produkty (nestačí nahradit bezlaktozovými ani sojovými) a uvidíš. Může se tak projevit alergie na mléčnou bílkovinu. Dieta musí být striktní, tzn. ani stopové množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
18.3.21 14:10

V této akutní fázi ekzému nám nejvíc pomáhal sudocrem. On to vlastně vysuší a hlavně to nepálí. Potom, když už je to klidnější, musíš promazávat - najít si něco, co dítěti sedne. U nás to byla A-derma Exomega krém, nic jiného nepomáhalo. U druhého dítěte klasická Lipobase, ale ta je na recept. A osobně bych si nedělala moc hlavu s tou stravou, protože já držela všemožné „antiekzémové“ diety a bylo to pořád stejné. Museli z toho prostě vyrůst. Jo a studený odchov! Nesmí se zpotit, lepší, když bude studená, než zapařená. A to zvlášť v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
18.3.21 14:14

Tak prvne bych se poradila s doktorem, jestli je to v takovem rozsahu a jestli to je opravdu exem… jestli to nejsou suche fleky, zkus odvar z repikoveho caje..postizena mista jim omyvat, da se dat i do koupele, at vyrzka vyschne, mazala bych ji bephatenem kremem. To zabiralo u nas na jakykoli druh vyrazky, odreniny, opruzeniny…to je takova prvni pomoc, kterou mam lety ozkousenou u sebe a ted i u dcery…ale v prvni rade to musi videt doktor…jestli muzes neco udelat ty, tak drzet eliminacni dietu, najdi si na netu, jak postupovat. At je lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
18.3.21 14:15

Já pro obě děti používám Biodermu Atoderm, syn má sem tam flicek, ale dcera to má po celém těle. Jinak bych vyzkoušela dietu u tebe, vyzkoušet, na co reaguje. Může to být mléko a mléčné výrobky, začala bych u nich. Jinak po Excipialu plakat bude, obsahuje Ureu-močovinu a pálí. Já mám atopický ekzém a vůbec to používat nemůžu, okamžitě mi to zčervená a pálí jako čert.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
18.3.21 14:24

Hlavne nic mastneho, zadne kremy, masti, nic. Zinek, zinek a zas zinek (treba ten sudocrem jde, jestli mas).
Mrkni na stranky Very Zikove, verim, ze je to ekzem z kvasinky u tak maleho miminka, to tak byva. Doktor (at pediatr, tak kozar) maloktery uzna, ze jde o kvasinku. Jedou si svuj atopak, takze promastovat a nebo hend lupnou kortikoidy. Opravdu mrkni sem. Nevim jak ted, ale poskytovala i online poradenstvi :) dceri to hodne pomohlo, kojila jsem, takze jsem drzela protikvasinkovou dietu. Az byla cista :dance: Ale je treba dodrzovat soubor vsech opatreni dusledne.

http://verazikova.cz/…-kvasinku-2/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
18.3.21 14:37

@Neuz orechy zkusim vysadit, taky me to napadlo, na druhou stranu, jim je od zacatku a ty problemy prichazeji az ted..

@blumen S tou ovesnou koupeli je mi to jasny, ja kdysi taky mivala ekzem a ovesna koupel byla vysledek nula. Kazdopadne do skupiny jsem se pridala, diky za tip, nejsem tedy primarne eko, ale pokud by to pomohlo, rada budu.

@Sue2008 Sudocrem mam, jen jsem myslela, ze ten na to prave neni vhodny, davala jsem na tu krupicku zpocatku a lepsil to, to je pravda, diky! No a ja si myslela, jak je Lovela pro deti :roll: achjo! Ten spoustec vypozorovat je tezky a nekdy zahada, sama jsem byvala atopik jako dite, pak dlouho nic a pak najednou z neznamych duvodu v 17 se mi to rozjelo, pomohla az solna jeskyne a nejaky prirodni svycarsky krem z bylin, vypadal jako smula ze stromu a i tak smrdel :lol:

@Whitedog Takze vyradit i testoviny, maslo? To je v podstate jedine, co posledni dny jeste jim, plus tedy ta troska mlika v caru, ale jinak nic. I kdyz ona i ta troska asi dokaze nadelat paseku…

@unuděná ten sudokrem zkusim a o a-derme uz jsem cetla, tak diky za zkusenost. Ja se snazim tu stravu nejak hlidat, neexperimentovat, ale mam dojem, ze za chvili nebudu moct nic a to pak nevim, z ceho se bude delat mliko :lol: prave ze pediatricka mi tez rikala, at zatim nepraktikuju nejake diety.

@Melodie91 u pediatra jsme byli v utery na kontrole, prave mi doporucila tu koupel a pak vybrat nejaky krem - excipial, a-dermu,…myslim, ze ekzem to je, taky jsem mivala, ma presne loziska tam, kde se ohyba ruka napr. Kde porizujes ten repikovy caj?

@Aduš8 Jej, tak to jsem nevedela o tom Excipialu, presne proto plakala, ze ji to palilo. Jak jsem psala vys, ja prave uz prakticky vyradila to, co mi prislo, ze muze vadit nejvic, ale budu tedy dusledna a zbavim se i toho trosku mleka v caru a orechu a uvidime, protoze pak moc nevim, co bych mela vyrazovat dal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
18.3.21 14:39
@Kukacka123 píše:
Hlavne nic mastneho, zadne kremy, masti, nic. Zinek, zinek a zas zinek (treba ten sudocrem jde, jestli mas).
Mrkni na stranky Very Zikove, verim, ze je to ekzem z kvasinky u tak maleho miminka, to tak byva. Doktor (at pediatr, tak kozar) maloktery uzna, ze jde o kvasinku. Jedou si svuj atopak, takze promastovat a nebo hend lupnou kortikoidy. Opravdu mrkni sem. Nevim jak ted, ale poskytovala i online poradenstvi :) dceri to hodne pomohlo, kojila jsem, takze jsem drzela protikvasinkovou dietu. Az byla cista :dance: Ale je treba dodrzovat soubor vsech opatreni dusledne.http://verazikova.cz/…-kvasinku-2/

Diky, prostuduju! Ke kortikoidum bych se nerada dopracovala, sama mam zkusenost a je to prokleta berlicka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
18.3.21 14:46

@JednaPrazacka kupuju normalne pytlickovy, podle navodu ho nenechavam louhovat, ale primo ho varim..vetsinou 2 pytliky asi 15minut, ja ho pouzivam radsi nez zinek, precejen je to bylina a take vysousi hrozne rychle a je protisvedivy…ja jsem dceri jednou na nohu uz musela pouzit hydrokortizon, po konzultaci s lekarkou, jen tri dny s namazanim jednou denne a pomohlo to hrozne rychle, ale to uz mela vic nez rok a bylo to na jednom miste flek..a ted jsem si vzpomnela, ze uplne uzasne na to mazani nam pomohl skinfood od weledy, uplny zazrak, take prirodni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
18.3.21 14:51
@JednaPrazacka píše:
Diky, prostuduju! Ke kortikoidum bych se nerada dopracovala, sama mam zkusenost a je to prokleta berlicka…

Opravdu mrkni. Dobry je do koupele repik nebo dubovka (ale pozor, ta jen opravdu malicko a slaby odvar). Lovela je strasna sraj.da (pardon). Mrkni na stranky radimradi.cz (ci tak nejak). Dobry je treba gel Frosch. Zinek je super urcite, treba i domaci zinkovka. Fajn je upravit stravu svoji (kdyz kojis), nasadit sobe i prckovi probiotika, bavlnene obleceni, zadna avivaz, dvakrat machat, treba i v octu, sode,…je toho plno. Mam to a dcerkou za sebou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
18.3.21 15:04

Já (oproti vysušovacim radám výše) mažu bambuckym máslem a báječně to mizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4211
18.3.21 15:43

@JednaPrazacka

V těstovinách mléko není, těstoviny můžeš.

Ale máslo určitě ne. Pozor i na Heru. Je potřeba číst složení potravin - sledovat složku: mléko, syrovátka, kasein (to jsou ty mléčné bílkoviny - někdy je vtipně napsáno obsahuje kasein, takže to může zmást, když nevíš, že zrovna kasein, je ta mléčná bílkovina). Pozor také na probiotika - málokterá nemají mléčnou složku.
My měli bezmléčnou dietu víc než rok, klidně napiš, kdyby něco.
Zkus to na měsíc, když uvidíš zlepšení, vydrž dál.

Z mazání - úplně obyčejná zinková mast (např. herbacos) stojí pár korun a je dobrá i na opruzený zadek. Využili jsme hojně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat