Ekzém u 8,5 měsíčního dítěte

13
31.3.17 20:31

ekzem u 8,5 mesicniho ditete

Nazdarek maminky.male se nedavno (8,5 mesice) udelal ekzem.ma ho na rucickach, hrudniku, brade a par flicku na nozickach. kozni mi predepsala excipial hydro. ctvrty den to mazu a mam pocit, ze se to spis zvetsuje.tak nevim, jestli mam prestat, nebo jeste par dni pockat. jinak na koupani mam olejcek linola.sem z toho vyrizena. porad si ji prohlizim a mam strach, ze to bude mit horsi a horsi.mate nekdo s tim zkusenosti? co vam nejvic pomaha?,jinak koupu uz cca 4 mesice v persilu sensitive.moc dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5639
31.3.17 21:15

@et000
Predpokladam, ze jsi htela napsat, ze peres v Persilu :lol:.
Jinak, ja mam 9.mesicni dceru a ma take ekzem.Na koupani pouzivam Linollu, ale jen 1× tydne.Je tu jedna uzivatelka, ktera mi velmi pomohla s ekzemem, namichala mi i masticku.Tou jsem potirala a ekzem se zlepsil a mista se velmi vysusila. V teto fazi promastuji Linollou fett.
Ono s tim ekzemem moc delat asi nemuzes. Prpste budou klidnejsi a horsi chvile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59180
31.3.17 21:17

Pridej se na Modry konik - Poradna pro atopicky ekzem. Je to zpusobeno stravou vetsinou, kojis? Nebo ma UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
31.3.17 21:21

@blumen
Souhlasim. S jidlem.se ji ten ekzem. hodne meni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59180
31.3.17 21:28

@sara1000 pridej se taky do te skupiny. Jsem lina to rozepisovat, ale kuze je odrazem strev, se rika. Ekzem = pomnozena kvasinka ve strevech. Proto se ma dodrzovat protikvasinkova strava - vynechat cukr, bilou kouku a hlavne nleko a mlecne vyrobky - ze zacatku uplne, pozdeji zaradit jogurt 2-3× tydne je mozne. K tomu jist hodne zelene zeleniny, maso. Poridit si Hylak forte na obnovu strevni mikroflory a loziska mazat zinkovou masti (treba Herbacos nebo Sudocream). Delat velke rozestupy v ockovani, neockovat s ekzemem. Zhorsuje se to pri zubech, nachlazeni, prujmu atd…

V te skupine vse vysvetli… bojujeme dlouhodobe. Porusi dietu a je to.

Pokud kojite, musite drzet dietu i vy. A UM pouzivat Nutrillon allergy care (je tam nejak nastepena bilkovina KM).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59180
31.3.17 21:29

A vynechat mrkev z prikrmu, je kvasinkomnozic. Nekomu vadi i dyne (nam).

Koupat jen 2-3× tydne v ciste vode, bez oleju (mnozi kvasinku).

Kuze potrebuje vodu (hydrataci) a ne olej, ale hydratuje se, az jsou loziska svetla a ne cervena (proto se pouziva zezacatlu zinkovka na vysuseni, kvasinka miluje vodu, vlhko).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17299
31.3.17 21:32

@blumen To jsem rada, ze to ctu o te mrkvi. Take mam dojem, ze nam mrkev ekzem horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
31.3.17 21:35

To jídlo je fakt důležitý, akorát nevím proč, ale nám teda Sudocrem vůbec nepomáhá

nejvíc na malou pomohlo kombinace mazání Glycerínový krém namíchaný v lékárně a Excipial mastný krém, vytrvale mazat, vyhodit nevhodné potraviny a určitě se to zlepší

ikdyž nevím jestli naše malá je typický zástupce atopického ekzému, protože u nás je to alergie jen na rajčata a když je nedávám, tak jemalá ok i bez mazání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59180
31.3.17 21:43

@Conulka ono s temi zinkovkami je to tezke, i v nich je rozdila kazdemu sedne neco jineho. Chce to testovat na mensim kousku kuze. Nam vyhovuje pro zmenu jen sudocrem :) zinkovka jak kdy, Herbacos. Pak existuje Galmed a ten nam nesedl vubec, pritom si ho chvali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3209
1.4.17 07:03

Moje doktorka říká, že na jarní alergie (bříza, jíva…) jsou zkřížené s alergiemi na kořenovou zeleninu. poradila tedy vynechat kořenovou zeleninu, tedy i tu mrkev. jemu i sobě. nám se ekzém velmi zlepšil.

takže teď se ekzém zhorší, ale v létě je možné zeleninu zas jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
1.4.17 08:10

@blumen
Dekuji za rady. Tohle vse uz v podstate vim.Jen jsme nenajeli na nejakou dietu. Proste zatim mazu domaci zinkovkou a pote Linollou.
Ale dietu zadnou nedrzime.
Respektive od mala mela.mala intoleranci na laktozu a vejve.Tak jsem. drzela prisnou dietu(kojeni).Ale.dost me to zacalo nicit.Ted uz je hodne na prikrmech a zacala jsem davat jogurt pomaloucku. Brisko ji tedy neboli, ale ten ekzem se trohu zhorsil, to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59180
1.4.17 09:01
@sara1000 píše:
@blumen
Dekuji za rady. Tohle vse uz v podstate vim.Jen jsme nenajeli na nejakou dietu. Proste zatim mazu domaci zinkovkou a pote Linollou.
Ale dietu zadnou nedrzime.
Respektive od mala mela.mala intoleranci na laktozu a vejve.Tak jsem. drzela prisnou dietu(kojeni).Ale.dost me to zacalo nicit.Ted uz je hodne na prikrmech a zacala jsem davat jogurt pomaloucku. Brisko ji tedy neboli, ale ten ekzem se trohu zhorsil, to je pravda.

No tak kojis a dietu nedrzis? To je lepsi ale odstavit. Nebo to chapu spatne. Jogurty bych zarazovala, az bude bez ekzemu, ted ne. Z prikrmu davej hodne brokolici, zelene fazolky, kedlub, okurku a podobne (zelenou zeleninu), bez mrkve. A ten Hylak taky muze nebo Biopron bakterie.

Ale zakladem je dieta, mazani je jen doplnek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
5.4.17 11:50

Vlastní zinková mast

Dobrý den,
vyrábím vlastní zinkovou mast, která pomohla s kvasinkovým ekzém mnohým maminkám zde na emiminu, na koníkovi i Fleru. Ráda nabídnu recept.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 13:24

Já jsem takhle musela změnit prací prášek pravě používá jen ariel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama