Emočně chladná

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:18
Emočně chladna

Chtěla bych se jen vypovídat a zjistit, zda je na tom někdo stejne jako ja nebo jsem fakt divna.
Přijde mi, že neumím doopravdy dlouhodobě hluboce milovat (anebo mam na lásku příliš vysoka ocekavani ). Na začátku každého vztahu je vždy vse v pohodě, velká láska, vašen, sex mne baví, partner se mi líbí, pritahuje mne, klasika, to zná asi každý. Vydrží to tak rok a pak se něco zmeni.
Z partnera se pro mne stává kamarád a už mne nepřitahuje, chci s nim trávit čas ale necítím vuci němu lásku, takovou tu opravdovou. Chci si povídat, chodit spolu na jídlo atd, ale potřebuji byt taky hodně sama a rozhodovat samostatně. Hlavně už se mi nechce s dotyčným sexovat. Je to divne, ale raději se v klidecku udělám sama než někoho dělat pusou, rukou a bůhví co.
Ale o :zed: ten sex mi az tak nejde. Spis o tu emoční prázdnotu, ktera se dostaví vuci partnerovi, který se chudák většinou velmi snaží.
Dospělo to do tohoto stadia i s manželem. Brali jsme se rok a půl po seznámení, byla jsem zamilovala a přesvědčena, že s nim už se to nikdy nezmění. No a změnilo.
Můžu říct, že má jedina zivotni láska je naše roční dcera. Tu prirozene miluji nadevše a to jsem si jistá, že se nikdy nezmění. Ale čim jsem starší (je mi 30 ) tim více se začínám smirovat s tím, že partnera nebudu asi milovat nikdy tak, jak bych mela (nebo aspoň tak, jak znám z amromantických filmu)
Na priklad prostě nemám potřebu ho obejmout, pohladit, privonet k němu. Jen tak většinou ne. Je to možná dáno i tim, že jsme spolu s mužem téměř porad a ja nemam ani moc příležitosti se na něj těšit (mimo domov byva tak max 5 hodin denne, zbytek práce dela z domu a to vždy časne ráno, třeba od 4h, takže to ja spím). No prostě necítím nějakou radost, teplo, že se vrací domu, že mi vola, že mne hladi atd. A sex mne s nim nebaví, takže to dělám jen kvůli němu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 28.11.18 22:25
@Anonymní píše:
Chtěla bych se jen vypovídat a zjistit, zda je na tom někdo stejne jako ja nebo jsem fakt divna.
Přijde mi, že neumím doopravdy dlouhodobě hluboce milovat (anebo mam na lásku příliš vysoka ocekavani ). Na začátku každého vztahu je vždy vse v pohodě, velká láska, vašen, sex mne baví, partner se mi líbí, pritahuje mne, klasika, to zná asi každý. Vydrží to tak rok a pak se něco zmeni.
Z partnera se pro mne stává kamarád a už mne nepřitahuje, chci s nim trávit čas ale necítím vuci němu lásku, takovou tu opravdovou. Chci si povídat, chodit spolu na jídlo atd, ale potřebuji byt taky hodně sama a rozhodovat samostatně. Hlavně už se mi nechce s dotyčným sexovat. Je to divne, ale raději se v klidecku udělám sama než někoho dělat pusou, rukou a bůhví co.
Ale o :zed: ten sex mi az tak nejde. Spis o tu emoční prázdnotu, ktera se dostaví vuci partnerovi, který se chudák většinou velmi snaží.
Dospělo to do tohoto stadia i s manželem. Brali jsme se rok a půl po seznámení, byla jsem zamilovala a přesvědčena, že s nim už se to nikdy nezmění. No a změnilo.
Můžu říct, že má jedina zivotni láska je naše roční dcera. Tu prirozene miluji nadevše a to jsem si jistá, že se nikdy nezmění. Ale čim jsem starší (je mi 30 ) tim více se začínám smirovat s tím, že partnera nebudu asi milovat nikdy tak, jak bych mela (nebo aspoň tak, jak znám z amromantických filmu)
Na priklad prostě nemám potřebu ho obejmout, pohladit, privonet k němu. Jen tak většinou ne. Je to možná dáno i tim, že jsme spolu s mužem téměř porad a ja nemam ani moc příležitosti se na něj těšit (mimo domov byva tak max 5 hodin denne, zbytek práce dela z domu a to vždy časne ráno, třeba od 4h, takže to ja spím). No prostě necítím nějakou radost, teplo, že se vrací domu, že mi vola, že mne hladi atd. A sex mne s nim nebaví, takže to dělám jen kvůli němu.

Je mi vás líto. Podle mě to bude v genetickem nastavení. Jediné, co by pomohlo, najit si nejakého „odmítače“, jako jste Vy. Pak by tam z té druhé strany nebyl zájem a vznikl by prostor pro chtění, nejistotu, zamilovanost a chtíč. Já bych ovšem zůstala s Vaším manzelem..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16799 příspěvků 28.11.18 22:31

napadlo mě přísloví „Pálí ho dobré bydlo“ :think: Najdi si nějakýho dacana, záletníka a nemakačenka! Zřejmě po něm budeš pořád toužit, ale jestli budeš štastná, to už ti nezaručím :think:

Uživatel je onlinea_aňa
Povídálka 35 příspěvků 28.11.18 22:32
@Anonymní píše:
Na priklad prostě nemám potřebu ho obejmout, pohladit, privonet k němu. Jen tak většinou ne. Je to možná dáno i tim, že jsme spolu s mužem téměř porad a ja nemam ani moc příležitosti se na něj těšit (mimo domov byva tak max 5 hodin denne, zbytek práce dela z domu a to vždy časne ráno, třeba od 4h, takže to ja spím). No prostě necítím nějakou radost, teplo, že se vrací domu, že mi vola, že mne hladi atd. A sex mne s nim nebaví, takže to dělám jen kvůli němu.

Mám soukromou otázku, prosím, napište mi vzkaz ;)

AloisR
Nováček 4 příspěvky 28.11.18 22:35

Jaký máte vztah sama k sobě, máte se ráda?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:36

@sediza hodlám zůstat s manželem. Rozhodne nechci nic měnit. Stara se o nás s dcerou dobre, vím, že nas obě miluje. On je dobrý člověk, lepšího člověka pro rodinu bych jen těžko hledala. Já ho nechci opustit a rozbít rodinu, hlavně kvůli dceři, jen jsem to potřebovala někomu sdělit… je to divne, přitom mam rada lidi, opravdu mam. Posílám peníze na charitu, dělám dětem z azylového domu balíčky na Mikuláše /velikonoce, vencime spolecne pejsky z útulku. Jako nejsem žádná hnusna ženská, jen prostě s tou láskou to mam nějak jinak. Jediná příčina, ktera mne napadá je nefungující rodina z mého dětství, kdy jsem u rodičů nezazila jediny jejich vzájemný projev lásky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:40
@AloisR
@AloisR píše:
Jaký máte vztah sama k sobě, máte se ráda?

Rada se mam. Myslím, že jsem docela normální, průměrně inteligentní, s dobrou prací (před dítětem s dobrým příjmem), nevypam spatne, mám ráda naše hezké bydlení a mám se ráda za to, jak úžasnou se nám podařilo splodit dceru :-)

Cosmopol
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 28.11.18 22:42
@Anonymní píše:

…je celkem sympaticke zjistit, ze i lecktere zeny zazivaji to, co kazdy standardni chlap.

Vubec nezoufej - navrhni manzelovi, ze byste si ten vztah mohli opeprit nejakou trojkou nebo ctyrkou. Bude nadsen a tebe zase zacne bavit sex.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:43
@pe-terka píše:
napadlo mě přísloví „Pálí ho dobré bydlo“ :think: Najdi si nějakýho dacana, záletníka a nemakačenka! Zřejmě po něm budeš pořád toužit, ale jestli budeš štastná, to už ti nezaručím :think:

Po takovým bych rozhodne netoužila , s tím bych si ani nezačala. Výhoda na mem problému je ta, že to člověku umožňuje uvažovat celkem racionálne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:45
@Cosmopol píše: …je celkem sympaticke zjistit, ze i lecktere zeny zazivaji to, co kazdy standardni chlap.Vubec nezoufej - navrhni manzelovi, ze byste si ten vztah mohli opeprit nejakou trojkou nebo ctyrkou. Bude nadsen a tebe zase zacne bavit sex.

Můj hlavni problém není ten, že mne nebaví sex, ale ten, že mne stoji celkem velke úsilí, abych svého muže emočně uspokojila

Cosmopol
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 28.11.18 22:50
@Anonymní píše:
Můj hlavni problém není ten, že mne nebaví sex, ale ten, že mne stoji celkem velke úsilí, abych svého muže emočně uspokojila

Emocne uspokojila? Jak takove emocni uspokojovani vypada?

Moc to resis.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16799 příspěvků 28.11.18 22:51
@Anonymní píše:
@sediza hodlám zůstat s manželem. Rozhodne nechci nic měnit. Stara se o nás s dcerou dobre, vím, že nas obě miluje. On je dobrý člověk, lepšího člověka pro rodinu bych jen těžko hledala. Já ho nechci opustit a rozbít rodinu, hlavně kvůli dceři, jen jsem to potřebovala někomu sdělit… je to divne, přitom mam rada lidi, opravdu mam. Posílám peníze na charitu, dělám dětem z azylového domu balíčky na Mikuláše /velikonoce, vencime spolecne pejsky z útulku. Jako nejsem žádná hnusna ženská, jen prostě s tou láskou to mam nějak jinak. Jediná příčina, ktera mne napadá je nefungující rodina z mého dětství, kdy jsem u rodičů nezazila jediny jejich vzájemný projev lásky.

a není to jen taková ta okoukanost, vyprchání hormonálních bouří, které nastane u každého? A manžel se ti jako muž líbí, je přitžlivý? Nepřibral třeba, nenechal si narůst vousy, kníra, něco co by ti vadilo?

Eule
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 28.11.18 22:51

to co píšete potvrzují všichni psychologové… první rok-dva je to zamilovanost a pak to buď přejde v trvalý cit - lásku, nebo ne… romantické filmy jsou jen filmy… láska, manželství, to je vztah, kde je důležitá tolerace, respekt, dělání kompromisů, komunikace…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:55
@pe-terka píše:
a není to jen taková ta okoukanost, vyprchání hormonálních bouří, které nastane u každého? A manžel se ti jako muž líbí, je přitžlivý? Nepřibral třeba, nenechal si narůst vousy, kníra, něco co by ti vadilo?

Jo, přibral a dost. Ted konecne začal hubnout, ale ta kila (navíc uplne zbytecna -parky, klobásy, dorty) to mi vadi dost

Lalelale
Závislačka 2710 příspěvků 28.11.18 22:55

Je mi blbé takhle hádat od boku, ale jaké jsi to měla doma jako dítě? Moje kamarádka to má podobně jako ty a přišlo mi, že ji emočně úplně vysálo ne moc ideální dětství. Doma všechno fungovalo, ale rodiče jí v životě neřekli, že jí mají rádi, neobjali, prostě dostala najíst a oblečení a šlus. Je to hrozně hodná holka, ale emočně šíleně studená, i když si to uvědomuje a snaží se.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >