Endometrioza a rakovina

11
16.3.21 10:57

Endometrioza a rakovina

Ahoj holky,
byla jsem na preventivní prohlídce na gynekologii a paní doktorka mi našla nález na sono, prý endometrióza. Nabrala mi i krev kvůli rakovinným markerům. Dnes jsem se dozvěděla, že jsou zvýšené a ihned mě poslala na další vyšetření do nemocnice. Vím, že markery může zvyšovat jak rakovina, tak endometrióza. Stalo se vám to někomu a jak jste dopadly? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15970
16.3.21 11:39

@janina2098 ja mela ca125, tedy rakovinne markery, mega vysoké kvuli endometrioze.
Ale endo se da potvrdit pouze laparkou, to ze si něco mysli diky utz, je opravdu nic nevypovidajici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
16.3.21 12:13

@lachtanice86 díky, já jsem právě někde našla, že endo na vaječnících jde poznat i z utz..každopádně je to zatím samozřejmě všechno jen podezření, proto mě posílá dál, ale i tak mě ty hodnoty vyděsily..ale myslím, že na laparku se teď uplně nedostanu, když se ruší téměř všechny zákroky😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15970
16.3.21 13:46

@janina2098 ne, endometrioza se 100% pozna pouze laparkou. Situace je ted blba, ale pokud by to bylo jen trochu možné, snažila bych se ji podstoupit a pak by se vidělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
16.3.21 13:50

@lachtanice86 vyzvedla jsem si zprávu a markery jsou dost vysoké, ale to nemusí nic znamena..každopádně bylo mi řečeno, že operace teď bude problém, protože všechny neakutní zákroky se odkládají :zed: zítra jdu na další vyšetření do nemocnice, tak se snad dozvím víc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
16.3.21 15:46

@lachtanice86 jinak laparka, je se čeho bát? Nikdy jsem na operaci nebyla a mám strach z narkózy a celkově všeho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 15:54

Vím o jednom případu, vysoké rakovinné markery. Byl to zánět v okolí vejcovodu a vaječníku.

• Citovat
  • Nahlásit
15970
16.3.21 17:28

@janina2098 jak píšu ja mela hodnoty hodne vysoké a bylanto endo. A co se týče laparky, za svůj život jsem na ji kvůli endo byla 5×, lepší laparka nez endo nechat růst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
16.3.21 17:32

@lachtanice86 aby rostla samozřejmě nechci, ale nepopíram, že z nemocnic a operací mám mírně vítr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat