Epidemie chřipky u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 02.02.18 15:33
Epidemie chřipky u dětí

Naše čtyřletá dcera je u babičky na prázdninách a nejspíš má chřipku, co v čechách řádí. Včera měla horečku, dnes už je lepší, zítra mám jí chtějí dovézt (4 hodiny cesty autem), z čehož nejsem nadšená, ale ona chce domů a já budu taky radši. Spíš se chci zeptat, na co se připravit, co případně koupit za léky (na teplotu mám), zda je nutné jít k lékaři nebo stačí zůstat doma. Tedy rady od těch, co už to prodělali. Bydlíme v Německu, takže tady to asi zatím nedošlo.

Díky moc

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 15:42

Něco na rýmu, pokud nebude mít vysoké horečky a dlouho k mudr bych nechodila

len008
Kecalka 283 příspěvků 02.02.18 15:43

@pikola u nas u 5ti leteho byla teplota 38,5 (v noci ze stredy na ctvrtek), vydrzela do ctvrtecniho odpoledne. Pri navsteve lekarky crp do hodnoty 5. Pouze doporucen klid, hodne tekutin. Vcera od podvecera naprosto bez teplot. Krom rymy je to ted naprosto zdrave dite. Takze u nas teplty vydrzely asi 15 hodin. Doktorka avizovala 3-4 dny. Asi to ma u kazdeho jiny prubeh. Drzim pesti at se z toho brzy dostanete :mavam:

Helileli
Závislačka 2879 příspěvků 02.02.18 15:46

Chřipka je virového původu, takže třeba ATB potřeba nejsou. Většinou se s ní pojí ale hnusný kašel, který může nastoupit až tři dny po horečkách, dobře je doma mít něco na odkašlávání přes den a tlumení dráždivého kašle v noci. A pokud to zní fakt hnusně, tak k Dr na poslech.
My měli chřipku před dvěma lety a krom kašle mě překvapilo velké nechutenství, hodně jsem zhubla a do jídla jsem sebe i děti musela nutit. Takže bych se zásobila tím, co má dcera ráda k jídlu a spíš lehčí, typu přesnídávky, jogurty, smoothie, piškoty…
Naštěstí dětí to snášejí líp jak dospělí, mě vylitla teplota ke 40 a problila jsem noc :roll: Děti naštěstí jen teplotu, celkem dobře reagující na nurofen.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 02.02.18 15:48

Měla tak kolem 39 předpokládám, dneska ráno 37,5 a už i trošku jí a chová se zase normálně, jen leží. Včera spala, ječela že chce domů a odmítala se měřit (to ale vždy, když má horečku :) ) Jinak jí nic není, rýma žádná jen čekám co z toho bude dál :?

Já jsem právě typ co k lékaři hned nechodí, pokud to není nutné.

Yoy
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 02.02.18 16:00

@pikola doporucujem vitaminy nasadit, multi dzus a pod., urobit si na doma cibulovy sirup, nakrajas cibulu na kolecka a zalievas medom vrstvíš to postupne do kompotovej flase nechaš odstat 3-4 hod, pak tu stavu zlejes a pije sa, detom to chuti a tiez je dobry kalciovy sirup. nech skoro zdrave : :srdce:

Lucie_Sx
Závislačka 3013 příspěvků 02.02.18 16:01

To vůbec nemusí být chřipka, takhle může vypadat i normální viroza.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 02.02.18 16:06
@Lucie_Sx píše:

No co jsem si přečetla, je v libereckém kraji, kde je teď epidemie chřipky http://www.ceskatelevize.cz/…uji-navstevy

Hoa Mai
Kelišová 5655 příspěvků 16 inzerátů 02.02.18 16:08

@pikola K lékaři chodím až poté, co horečka čtvrtý den neklesá nebo když se nemoc táhne a teploty vrací - pak dr. měří CRP a zvažuje nasazení ATB. Ale s běžnou chřipkou stejně nic neudělá, takže tam je zbytečné chodit. Doma mívám jen něco na srážení horečky, kdyby bylo třeba, plus něco na propláchnutí nosu. Chřipka se dá jen vyležet, resp. u dětí v rámci možností být v klidu.

Hoa Mai
Kelišová 5655 příspěvků 16 inzerátů 02.02.18 16:09
@Lucie_Sx píše:

To je stejně fuk, co to je. Léčba je stejná - vyležet.

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 02.02.18 16:09

U nas tedy chripka u vsech. Zacal s tim manzel, vysoke horecky, bolest kuze, kloubu, bylo mu zle asi 6 dni v kuse, ze ani nemohl stat na nohou. Pak to chytly obe deti. Dcerka uz 4 den teplotu pres 39, kluk 38-39, a to tedy syn neni absolutne horeckovy.
Kazdy, kdo s nami přišel do kontaktu, tak to chytil. Hrozny bacil.
Kluk tedy zacal jeste hodne kaslat.
Uz nekolik noci nespime, tak snad to brzy prejde.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 02.02.18 16:10

@Luca82 Dik, to potěší že se máme na co těšit :mrgreen:

pucinka1
Kecalka 408 příspěvků 02.02.18 16:31

Tak mi taky chripkujeme. Chytla to cela rodina, trvalo to 3 dny, ale ten nejmladsi toho se to nechce pustit. Teploty uz ma od soboty, dam neco na horecku, 24 hodin v pohode a pak zase horecky. U dr jsme byli uz 3× vzdy na poslechu, vse v poradku. Dneska udelane crp-to vyslo 5, takze zadna bakterie. Mame cas pres vikend, pak uz nevim co s nama dr udela :roll: :,(

Petra Z
Hvězda diskuse 51933 příspěvků 02.02.18 16:35

@pikola tak náš lehnul s teplotou ve středu večer…39…a dnes už je v pohodě…ale je doma, většinu dne polehává…tak snad už z toho nic víc nebude…
MMCH…jsem v Libereckém kraji…a pracuju ve škole a děti fakt padají jako hrušky…
ale i dopěláci

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 02.02.18 16:40

Chripki jsem nikdy nemela, ani deti, ale je to jak jakakoliv jina viroza, hlavne byt v klidu doma, pripadne leky na teplotu, kdyz uz je moc vysoka, lecit se to jinak neda

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Proč Rolins přiživuje spor s Rytmusem? Tady je její vysvětlení!

Rozhodli se Dara Rolins a Patrik Rytmus Vrbovský definitivně znemožnit u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >