Epidurál v Prostějově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.08 18:42
epidurál v Prostějově

Ráda bych se zeptala, zda jste některá z Vás rodila v Prostějově s pomocí
epidurálu. Jak jste byly spokojené, kdy jste si o něj řekly a za jakou dobu
byl aplikován?
Prostě, zda je to tam běžné a jak se na to tvářili lékaři a porod. asistentky.
Děkuji
nepřihlášená Eva-nějak se dnes nedaří

Nejnovější zkušenosti z porodnice Prostějov

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Handah
Kelišová 7094 příspěvků 28.02.08 21:13

Ahoj,
rodila jsem v PV v prosinci 2006, při žádosti o epidurál nebo něco, co mi pomůže (to už mi bylo opravdu hoodně zle), začala doktorka chystat Dolsin. Ozvala jsem se, že jej nechci (prý proč…bla bla, nechci zvracet, být mimo…), tak mi udělali testy a pak jsem jej po drobné nepříjemné poznámce dostala.
Neplatila jsem nic, ale mám z toho takový pocit, že se jim to do krámu moc nehodilo. Ale nevím, třeba se ozve ještě někdo další s jinou zkušeností, taky určitě hodně záleží na doktorovi, PA…

Kamarádka rodila v Olomouci a hned při přijetí jí vysvětlili, jaké má možnosti úlevy od bolesti a testy na epidurál jí dělali dopředu pro případ, že by se pro něj později rozhodla, aby nemusela čekat.
Tím nechci říct, že bych šla rodit do Olomouce, co se týče prostředí, je v Prostějově mnohem hezčí, ale toť o epidurálu…

Taky by mě zajímalo, jestli je tu ještě někdo s nějakou zkušeností :?: :wink:

celtica
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.04.08 11:07

Zdravím, je tu ještě některá z vás co rodila v prostějově? JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI ATD.. rozhoduji se mezi Olomoucí a Prostějovam.. děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 09:51
EPIDURAL PROSTEJOVSKA PORODNICE

ahojky taky jsem rodila v Prostejove ( cervenec 2008 ) prijela jsem kontrakce co 5 minut otevrena na 3 cm, hned jsem upozornila , ze mam o nej zajem tak az prijde vhodna doba at stim pocitaji,, kolem 11 vecer jsem sla na sal , klistyr atd v poho super,, kolem druhe rikam sestricce at mi zavola lekare ze chci ten epidural - ke kteremu se na prijmu vubec nevyjadrovali ,, pry ho mozna ani nestihneme a ja na to ze prave pro to to rikam uz ted,,, ve dve rano vzdy sestra prisla a pak odesla byla mila enovala se Lenicka uzasna kocenka a ja se citila na pohodu ,, ale doktor porad nikde tak nevim ci ho zavolala ve 4 rano tam ale uz prisla jinaci sestr nejaka starsi s copem Jitrka O. byla neprijemna pak mi muj gynekolog rekl ze to je velmi zvlastni dama ale rekl to arogantne asi by to rekl na plnou hubu jinak ale ze tam dela jen na zaskoky v dobe dovolenych,,, coz bylo presne v lete to zodpovidalo !!! nakonec jsem se otevrela celkem brzy ve 4 rano na 9 cm,,, ale malicky neklesal ,, doktor se ukazal az v 6 rano posila jsem ho o neco od bolesti ,, pichl mi vodu a rekl ze ted uz je pozde strasne jsem se vnitrne nazlobila vic nebyla sila,, ale rekla jsem mu ale ja vam to rikala uz v 10 vecer na prijmu ze budu mit zajem,, a vy jste poprve prisel az ted v sest rano ,, pac mu snad koncila smena ci co?? malicky porad neklesal ,, cekala bych at chodim kdyz jsem otevrena ale dite je moc nahore nebo balon,, ale pry mam jen lezet to mi pripadalo strasne neprirozene ,, ale nejsem odbornik,, konce si moc nepamatuju nakonec prisel v 9 rano PAN PRIMAR NEVRLA A BEHEM 3 MINUT VOLAL NA SAL ,, A SLA JSEM NA CISARE,,,, UPRIMNE KDYZ JSEM BYLA VE 4 RANO PLNE OTEVRENA REKLA JSEM SI ,, NO CEKALA JSEM TO VSE HORSI ,, ASI JSEM SI TO NEMELA RIKAT ALE JELIKOZ JSEM SE CITILA DOBRE CEKALA BYCH ZE SE UVOLNIM A PUJDE TO,, ALE SYN NEKLESAL !! V NOCI JSEM RODILA SAMA A EPIDURAL MI NEDALI ,, VSUDE HO NABIZI ,, NE KAZDY HO CHCE ,, ALE POKUD ANO MEL BY TOMU LEKAR ALESPON DAT PROSTOR A PROMLUVIT SI S RODICKOU O MOZNOSTECH A KDY CO A JAK A CHODIT SE DIVAT A MIT TO NA VEDOMI,, RODIL ME MLADY DOKTOR FEIT,, KTEHY MI PRISEL PRISERNY .. NEKOMUNIKATIVNI A HLAVNE SE TAM NA TE NOCNI ANI NEUKAZAL .. DRUHY DEN NA VIZITE MI RIKA CO JE CO SE MRACITE? A JA ZE SE NEMRACIM ALE ZE ME TO ZKLAMALO ZE ZNAL ME POZADAVKY A ANKONEC JSEM HO TAM ANINEVIDELA AZ RANO ,, KDYZ ODCHAZEL ,, ODKLONIL HLAVU UDELAL ULTRAZVUK KONTROLA PO CISARI A UZ NIC NERIKAL,, MYSLIM SI ZE VEDEL PROC . NEVIM CI BYLA HORSI TA SESTRA KTERA BYLA STARSI TAK MOZNA ANI LEKARE NEVOLALA JAK JSEM CHTELA MELA SVE TAKTIKY VELMI ZASTARALE ,, A PRIJEMNA NEBYLA VUBEC,, PRITEL MI RIKAL TAK ALESPON ZAKTRIC AT TE SSLYSI ALE TO JA FAKT U PORODU KRICET NECHTELA ZHLUBOKA JSEM DYCHALA ALE NEKRICELA NEBYLA SILA,, PRIPADALO MI TO NEZBYTNE ALE KAZDY TO MA JINAK,, U DRUHEHO BUDU RVAT TREBA SE DOVOLAM HAAAA HAAAAAA
MUSIM RICT ZE SE NA DRUHY PORD MOC TESIM NEBOJIM SE PORODU NEBYLO TO TAK HROZNE I KDYZ JSEM TO ZROVNA LEHKE NEMELA ,,, ALE ZKLAMALO ME OSAZENSTVO !!! VZDY SI VZPOMENU NA NE,, A JE MI ZLE ,, Z CELHO PRISTUPU,, JEN LENICKA KTERA ME MELA PRVNI 4 HODINKY A PAK PRIMAR NA ME DELALI UZASNY DOJEM,, UZ POHLED , HLAS CELKOVE JSEM CITILA ZE JSOU TAM PRO ME I KDYBY NIC NERIKALI ASI TEN POCIT ZNATE :-)) PORODU SE NEBOJTE S TIM EPIDURALEM BYCH SE URCO SLA DOMLIUVIT CI OPRAVDU HO NA VYZADANI DAVAJI POKUD MUZOU Z TECH. DUVODU A NEBO SE TO JEN PISE A PAK TO ZALEZI NA TYPU LIDI NA SMENE,, PAC PRY NIKDO NECHCE ANEST EZIOLOGA PRI PORODU ABY JIM PAK CUMEL POD RUKY CELY POROD ,, PAC PRI VAS PAK PRY MUSI BYT PO CELOU DOBU ,, PROSIM

xzuzkax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 10:05

Ahoj! Já rodila v Pv obě děti a epidurál jsem neměla ani u jednoho. Při prvním porodu jsem se ptala (ale nevím jestli už nebylo pozdě, měla jsem hrozné bolesti, tak jsem hledala nějakou záchranu) a nic jsem nedostala…U druhého porodu jsem se nestačila ani rozkoukat a malej byl na světě :mrgreen: Ale pokud bych se měla rozhodovat kde rodit, volila bych opět Prostějov. Já narazila na vlídné PA, neměla jsem s ničím a nikým problémy. V Olomouci jsem byla navštívit švagrovou a porodnice se mi VŮBEC nelíbila! Chodba hnusná, pokojíček měl 2×3 metry, mezi lůžkama mezery cca 0,5m, takže miminka byly u nohou maminek…S PV je prostědí porodnice nesrovnatelné!

anomisisi
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 06.12.10 10:13

joooo souhlasim prostejov je uzasny ,,, krasny a tak jak si kazdy stezoval na odd. sestinedeli ja byla nad miru spokojena ani se mi nechtelo domu :-)) a doma jsem rada velmi rada !!! porodnice prostejov svym vybavenim vzhledem se citim dobre ne jako v nemocnici a to pro me je velmi dulezite olomouc nebo stemberk hnus opravdu hnus,,, ale je fakt ze nekdo uz psal ,, ze ruzove kachlicky jsou sice super krasna vec ale od bolesti mi nepomuzou ;-)) tak asi tak nejde o to ze se to neda vydrzet ale jde o to mit tu volbu to mam strasne rada,,, kdyz to tam pisou tak by to tak melo byt ,, kazdy mame volbu none?

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28265 příspěvků 06.12.10 10:22

Já jsem v Prostějově nerodila ze zdravotních důvodů, ale z povídání známých vím, že epidurál dávají jen ve vyjímečných případech. Je to asi proto, že epidural zavádí lékař z ARA a ten musí být okamžitě k dispozici v případě možných komplikací při epidurálu. Prostějovská nemocnice asi nemá takové personální obsazení a možnosti. Tyto informace ale nemůžu potvrdit.
Já jsem s epiduralem rodila - FN Brno, nemám srovnání, jaké by to bylo bez něj, ale ulevil od bolesti. Před zavedením epiduralu se dělá krevní vyšetření, výsledky byly za půl hodiny.

anomisisi
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 06.12.10 10:54

janinko dekuji Vam za krasny prispevek :-) asi mate pravdu ale vite nikdo nic nerikal nevysvetlil ,, mozna by stacilo par slov jak to u nich chodi a proc a jak v pripade ze jsem se ptala a byla bych informovana k situaci v dane dobe ,, ale nic vite jak,, brno je urco jina kapacita ale je to z ruky ,, pac clovek nikdy nevi muze to byt do hodiny od prvich priznaku porodu ale taky az druhy den,, je to indivudualni ,, brno me mooc lakalo ,, jste z brna?

Nadpozemská drbna 28265 příspěvků 06.12.10 11:01

Ne, nejsem z Brna. Rodila jsem tam ze zdravotních důvodů. Porody jsem měla plánované a vyvolávané. První nešel vyvolat, tak mě tam nechali ležet. Den před novým termínem vyvolání porodu se mi rozeběhl sám. Epidural jsem dostala, přestože jsem začala rodit v noci ze soboty na neděli :-)

Ve FN Brno se řeší hlavně komplikované porody a porody rodiček se zdravotními problémy - srdeční vady, poruchy ledvin apod.Menší oblastní porodnice neberou nemocné rodičky, v případě komplikací původní nemoci by jim nebyly schopny poskytnout odpovídající péči. Tyto rodičky, včetně mě, jsou s péčí tohoto perinatalogického centra většinou velmi spokojeny. Zdravé rodičky toužící po klidném prostředí, alternativním porodu, pro ty tato porodnice není. To vím taky od známých.

Nadpozemská drbna 28265 příspěvků 06.12.10 11:08

Co se týče prostějovské porodnice - když se maminky mezi sebou baví, většinou jsou spokojeny - když je porod nekomplikovaný a vše proběhne podle plánu. Pokud přijdou vážnější komplikace, rodička musí být převezena do jiné porodnice.

Já jsem do PV chodila jen v prvním těhotenství na monitory ke konci. Přístup lékařů i sester normální,vstřícný, neměla jsem výhrady. Co jsem potřebovala, bylo mi odpovězeno, dostala jsem radu. Byla jsem poučena, že kdybych začala rodit dřív, nemám riskovat cestu do Brna, ale jet tam, oni by se už zařídili podle situace - buď převoz nebo porod tam za zvláštních opatření.

Na oddělení jsem nebyla, nevím, jak to tam vypadá ani probíhá.
Zkuste se tam přímo zeptat, co a jak. Taky si myslím, že by měli být schopni odpovědět, zda epidural dávají nebo ne, případně za jakých podmínek. Pokud nedávají, byli by být schopni vysvětlit proč.

Genovesa
Extra třída :D 11352 příspěvků 26.06.14 13:11

Ahoj, rodily jste některá v Prostějově sekcí se spinálem? Čeká mě to v úterý a pořád nevím, jaký typ anestezie zvolit… Snad mi nedají na vybranou :lol:.
Díky.

Radanka25
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 26.06.14 13:35

Ahoj, já rodila v Prostějově před rokem přirozeně. S Tvojí otázkou Ti nepomůžu, jen jsem Ti chtěla napsat, že jsou tam super príma lidi i na poporodním jsou bezva sestřičky, ráda na to vzpomínám, tak si to tam užij :-) Přeji pohodový porod :kytka:

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 26.06.14 13:47

@Genovesa
Do Prostějova bych si po mnoha špatných zkušenostech nešla ani pro recept. Ve spinálu sekcí jsem rodila ve FN Olomouc.

Genovesa
Extra třída :D 11352 příspěvků 26.06.14 13:55

@Anael To si nevybereš. Ve FN Olomouc mi před 4 lety po sekci málem umřela kamarádka, když jí na šílenou infekci v děloze dávali paralen… A takových případů je tam více. Poslední pár týdnů starý - chtěli propustit domů holku s dvojčaty ve 33.tt, že je ok. Sestře se nezdál monitor a tak zavolala jiného lékaře. Byla z toho okamžitá sekce, chlapečer měl tep 40/min. před sekcí, po operaci ho sedm minut oživovali. Přitom lékařka sestře tvrdila, že má paní propustit… Tož si vyber :nevim:.
Ale děkuju za reakci :kytka:.

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 26.06.14 16:40

@Genovesa
Já mám zase ve FN výborné zkušenosti. Před třemi lety mi tam při porodu zachránili syna a teď také vše bez promlémů…
jinak přeji hodně štěstí :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama