Nemocnice Prostějov, Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice s kapacitou přes 900 porodů ročně. Rodit zde lze od 34. týdne těhotenství.

Dva zdejší porodní boxy jsou klimatizované a mají samostatné sociální zařízení. Vybaveny jsou i porodní vanou pro alternativní vedení porodu. Dále pak lze provádět porod s epidurální anagezií. Přítomnost doprovodu u porodu je možná, a to včetně císařských řezů.

Porodní sály si lze od pondělí do pátku v čase 14 - 17 hodin prohlédnout. Předem si zavolejte na tel. číslo 582 315 873 a prohlídku si domluvte.

V porodnici jsou k dispozici celkem tři nadstandardní pokoje.

Na internetových stránkách porodnice naleznete kompletní seznam věcí, které byste si měla vzít sebou do porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Prostějov, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 70x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Martin Balák

Ambulance porodního sálu: +420 582 315 870

Porodní sál: +420 582 315 873

Oddělení šestinedělí: +420 582 315 874

Adresa: Mathonova 291/1, Prostějov 796 04

URL: http://nemocniceprostejov.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Prostějov

2910
01.08.20

Do prostějovské porodnice jsem nastoupila 10.7. na vyvolání porodu, malé se ven prostě nechtělo. Až na třetí den… celého půl dne jsem strávila na porodním sále s manželem a p. Halouzkovou, která je nejzlatější na celém světě. Porod byl dlouhý, ale za mě super, čekala jsem to horší. Vše bez zranění a šití. Maličká měla trošku komplikace s adaptací na tom našem světě, ale o vše se lékaři a sestřičky z novorozeneckého postarali. Jsou zde všichni milí, vždy mi poradili, pomohli. Kdykoliv jsem něco potřebovala, nebyl problém. Po dvou nocích od narození nás propouštěli domů zdravé, plně kojené a šťastné. Těším se na další porod. Děkuji všem za péči o mě a maličkou

Personál:

Jana Halouzková, celý tým skvělých sestřiček a doktorů

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebojte, tady jste v nejlepších rukou. Určitě zde budu rodit znovu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, kartičku pojištěnce a potřebné dokumenty. A samozřejmě tašku do porodnice

26.07.20

Do porodnice jsem nastoupila 30.4.2020 z důvodu objevení preeklampsie. Což se nebylo čemu divit, jelikož jsem čekala dvojčátka a do té doby bylo všechno v pořádku. Od začátku jsem byla na pokoji sama, i když byl dvoulůžkový, tak mi tam nikoho nedali. Pan primář Balák a Mudr. Feit, který je zároveň mým gynekologem byli od začátku pro to, abych dvojčátka donosila a vydrželi u mě bříšku do 38+0, do čehož mi zbývalo ještě 10 dní. Tudíž jsem 10 dní jen ležela a nechala se obskakovat úžasnými, hodnými PA, uklízečkami, sanitářkami atd. Nemůžu si na nikoho ani při nejmenším stěžovat. Přála jsem si, aby mě odrodil Feit, ale bohužel tehdy nesloužil. Porod se vyvolával 11.5., ráno v 8.30 mi Mudr. Kincl zavedl první tabletu a zároveň poslední. V 18:06 se narodil chlapeček a 18:11 holčička. Kontrakce jsem si protrpěla v klidu a sama na pokoji. Až po prasknutí vody jsem s PA odešla na sál, a tam už šlo vše velmi rychle. Takže u porodu jsem měla Mudr. Kincl, MUDr. Sosýnovou, PA Janu Pospíšilovou a dále skvělé novorozenecké sestry, pediatričku. Zrovna se střídaly směny, tak tam bylo lidí až až. Po porodu bylo vše v pořádku a hned třetí den, tudíž ve čtvrtek, jsme šli domů. Jen po dvou měsících jsem musela jít na čištění dělohy, ale nic strašného. Ráno se to provedlo a po 13:00 jsem šla z nemocnice domů. Takže pokud bych někdy zase rodila, jakože nejspíše nebudu, tak si určitě opět vyberu Prostějovskou porodnici. Všem jsem moc vděčná a děkuju za vše, co pro mě a následně pro nás tři udělali.

Personál:

Mudr. Kincl, MUDr. Balák, Mudr. Sosýnová, MUDr. Feit, PA Jana Pospíšilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid, nestresovat se. Vzít si s sebou zdravé mlsání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Držet se manuálu na stránkách porodnice co s sebou. Doporučuji za sebe i nějaký intimní gel a tekuté mýdlo na ruce.

10.05.20

Do porodnice jsem nastupovala na vyvolání porodu začátkem února 2020. V porodnici jsem strávila celkem 7 dní (vyvolávání se moc nedařilo a miminku se nechtělo ven). Můj porod na konec proběhl císařským řezem. Ač jsem byla v porodnici týden, nepotkala jsem tam jedinou sestřičku, porodní asistentku, uklízečku, lékaře, prostě nikoho, kdo by byl nějak nepříjemný. Sestřičky byly milé i přes to, že musely celé dny řešit chování nezodpovědných pacientek, které si na pokoje pouštěly návštěvy, i přesto, že kuli chřipkové epidemii byly návštěvy zakázané. Některé sestřičky byly dokonce víc než jen milé, byly ochotné s čímkoli pomoci, poradit. Dcera se po několika neúspěšných pokusech o vyvolání porodu nakonec narodila císařským řezem. Díky skvělému přístupu všech, kteří se o mě po celou dobu starali, jsem byla já a dcera naprosto v pořádku a 4. den po porodu jsme odcházely domů. Měla jsem zaplacený jednolůžkový pokoj, o který je tam velký zájem (co jsem tak slyšela) a peněz nelituji, za to soukromí a klid to opravdu stojí (obzvláště, když jsem tam byla mnohem déle, než jsem původně plánovala). Porodnici doporučuji a příště rodit rozhodně zase v Prostějově.

09.01.20

Kontrakce jsem začala mít 3.12.2019 ve 20:00 jsem jela do porodnice, nechali si mě tam. Některé sestry byly moc příjemné, ale některé i arogantní. 4.12 asi kolem poledne jsem měla hlad, donesly mi oběd, ale to se nedalo jíst, tak jsem zašla za sestřičkami, jestli si mužů skočit do kantýny, na mě hned vyjely, že si jdu zapálit a když jsem jim řekla, že ne, tak ony začaly po mě řvát, že ať jim nelžu. Pak mě pustily.
V 19:00 jsem šla na monitor a už si mě nechali na sále, dvě příjemné asistentky.
Jedna se jmenovala Jana Halouzková a druhá nevím . Paní Halouzková mě odrodila dceru, moc fajn a příjemná paní. Zasmáli jsme se všichni na sále.
Nástřih jsem neměla, paní Halouzková to udělala tak, abych vyšla bez nástřihu. Zašita nejsem a jsem moc rada.
Malá se narodila 23:55. 3400g 49cm
Ještě jednou chci poděkovat asistentkám za příjemný přístup.

Personál:

Jana Halouzková

25.10.19

Rodila jsem sice před 15 měsíci, ale pobyt v porodnici si pamatuji velmi dobře. Celkově hodnotím naši porodnici velmi kladně. Jediný nedostatek byl teda příšerný přístup u příjmu, kdy paní asistentka (nebo sestra) div nekroutila očima, co tam jako pohledávám, když jsem ráno byla na poradně a vyšetření ukázalo, že rodit ještě nebudu. Já, vystrašená prvorodička se slzami v očích jen pípla, že mám kontrakce. Neochotně mě teda přijala a dala mi natočit ozvy. Pak mě ale vyšetřil můj lékař, usoudil, že rodím a od té doby už to pěkně odsýpalo. Strašně chválím sestry na novorozeneckém a na oddělení šestinedělí. Všechny byly bezvadné, lidské a moc mi pomáhaly s kojením, které mi vůbec nešlo. Skvělý přístup a péče jak o maminku, tak o miminko.

2599
09.10.19

V Prostějově jsem rodila své třetí miminko. Dva předchozí porody byly v Ostravě. Za sebe asi nejlepší porod, ale mám pár výhrad. Přijímali mě s odteklou vodou. Porod se mi krásně rozbíhá, i tak mě dali na šestinedělí, protože měli plno. Poté co mě přesunuli na box, tak mi udělali ozvy a klystýr a bohužel až tehdy jsem mohla zavolat doprovod k porodu a to už bylo pozdě. Nejvíc mě mrzí, že pokud si neřeknete o bonding, tak máte smulu. Miminko hned odnesou a donesou zabalené. A první kojení se zabaleným miminkem je hrůza. Každopádně na šestinedělí je úžasně. Opravdu milé sestřičky a z novorozeneckého úžasné. Moc jim za vše vděčím

17.07.19

Šlo o vyvolávaný porod. Jak už bylo napsáno níže, ráno nástup, natočení monitoru, sepsání dokumentů, vyšetření, zavedení tabletky a ubytování. Dvě hodiny po zavedení začaly bolesti, když jsem po hodině a půl zazvonila na sestru, přišla ta stará pa edita, která mi oznámila, že kontrakce jsou slabé a vydržím další hodinu a půl do kontrolního monitoru. No budiž, svíjela jsem se v bolestech a chodila se vyprazdňovat. Když si po té hodině a půl pro mě přišla studentka pa, že natočíme monitor, řekla jsem ze to nedám, tak ta že skočí pro vozík. Přišla bez vozíku za to s tou pa Editou, která říkala ze to zvládnu. Fajn, šla jsem po svých, ani nevím jak. Při příchodu na box jsem musela na záchod, kde jsem zjistila že krvácím, tak studentka pa rychle zavolala další a já si musela lehnout, zapínaly monitor, začaly vyšetřovat a já začala žadonit o něco na bolest, na čež mi pa Hodová řekla, že nehrozí že rodím, ať volám manžela. Tak se čekalo až přijede manžel, píchla se voda, párkrát jsem zatlačila a přesně za 40 minut od příchodu na box byl malý na světě. Porod byl pro mě neskutečným a nezapomenutelným zážitkem, na který nezapomenu. Zpětně ho beru jako pohodový a rychlý a skvělý díky personálu, kdy jsem byla bez jediného škrábance. Novorozenecké oddělení je také skvěle, sestřičky až na jednu jedinou milé, hodné a empatické, pomáhaly ať už při problémech s malým, nebo s kojením.

Shrnutí - až na pa Editu dostává porodní sál a šestinedělí 95%, novorozenecké 100%. Moc rada na porod i pobyt na šestinedělí vzpomínám.

Personál:

MUDr. Andrea Frgálová, PA Petra Hodová, Zuzana Špačková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Cvičit s aniballem, popíjet maliník a jíst lněné semínko. Doporučuji i den otevřených dveří a předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jsem ráda, že jsem měla zásobu vod, přece jen je v porodnici voda tvrdší a ve vedrech pít sladký teplý čaj, je nic moc. Taky pár ručníků, v koupelně bylo dost vlhko. A nějaké jídlo (sušenky, ovoce a zeleninu). V mém případě jsem byla ráda i za lanolin na bradavky a hydrogelové polštářky na ragády.

07.04.19

Do porodnice jsem přijela po odtoku plodové vody. Bylo mi řečeno, že si mě tam nechají. Byla to sobota. A kdyby se nic nedělo, tak v pondělí porod vyvolají. Nastala neděle večer, byla jsem dvakrát na ozvech, jinak si nás nikdo nevšímal. Večer v neděli mi bylo divně, tak jsem si zavolala PA. Prý zbytečně plašim a dali mi prášek na spaní. Za tři hodiny, kdy se bolesti zvetšovaly, jsem je opět zavolala. Přišly, byly nepříjemné, vyšetřily mě tak necitelně, že nikdy více. Odešly, že je to možná začínající porod. To bylo krátce po desáté večer. Měla jsem nadstandard a trpěla bolestí na pokoji sama. Za čtyři hodiny jsem volala znovu. Přišly a prý, že už rodim a ať netlačím. Odvezly mě. Kontrakce co minuta. Porodila jsem. Trauma mám doteď. Na průběh porodu jsem byla naprosto sama a to nemluvím, jaké zde muselo být riziko pro dítě. To že mi udělali nástřih, aniž by mě informovali, je zbytečně asi mluvit.

Personál:

Svobodová, Gebauer

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou manžela, a i když ho budou vyhánět, mít ho poblíž. Nerodit pokud možno o víkendu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co doporučuji

03.04.19

Porodní asistentka paní Špačková - vynikající a velká pochvala, některé ostatní porodní sestry nebyly tak příjemné jak paní Špačková. Prostředí nemocnice pěkné, jak porodní sály, tak pokoje. Celkem moderně vybavená porodnice, s automatem na nápoje na chodbě.
Jako mínus vidím, že rodící ženy jsou dávány na pokoj na prvních několik hodin a to i k maminkám, které celou noc a část dne rodily a večer by si rády po porodu prospaly a dostanou „hekající“ rodící maminku na pokoj, takže maminka po porodu, která je unvená z porodu se ani následující noc nevyspí.
A také dle mého názoru není porodnice čistě Baby-Friendly, když miminkům, které přišly na svět přirozenou cestou se podává bez vědomí maminek umělé mléko z klasické flašky (ani ne např. z calmy či stříkačkou po prstě apod.), to se mi stalo. Udělají to zřejmě proto, aby měli např. v noci na oddělení klid a ne plakající mimina. Odnesou dítě a podají automaticky UM z flašky, a to i v případě, kdy se mamince nalila prsa a zajisté by později mohla plně bezproblémově kojit. Kojenci si tak odnáší špatnou techniku sání, hůře pak sají z prsu a pak se dostanou tito kojenci z porodnice místo plně kojené, tak naučené pít z flašky a na umělém mléku. Tohle vidím jako mínus. Je tam asi nějaká sestra, která dala i správně ze stříkačky po prstě, ale další sestry dali z klasické kojenecké lahve, což není dle mého názoru profesionální. Když miminka řvou, odnesou matce sestry mimino a neřeknou, co s ním dělaly, zda daly umělé mléko nebo nacpaly dítěti Infacol nebo jak jej vlastně záhadně utišili.

Personál:

Zuzana Špačková, MUDr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat vše o kojení a co si vzít vše sebou do porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodní tašku a vše co by měla obsahovat dle doporučení.

07.02.18

Vzhledem k tomu, že jsem šla na vyvolávaný porod kvůli přenášení, tak si myslím, že byl příjem standardní. Evidence, kontrola, natočení ozev, ubytování. Až na to, že to byly nejkrutější tři dny a nakonec musel být porod ukončen sekcí, tak jsem byla velice spokojena s paní doktorkou Jarošovou a porodní asistentkou Matouškovou. Opravdu lidský přístup, trpělivost a komunikace. Na oddělení gynekologie a šestinedělí si nemohu také stěžovat (až tedy na jednu sestru na šestinedělí, ale bohužel si nepamatuji jméno), takže za mě 1* a porodnici doporučuji, samozřejmě je to i o tom, kdo má zrovna směnu a jakou má náladu, já měla vesměs štěstí.

Personál:

MUDr. Kateřina Jarošová, Květoslava Matoušková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si vzít s sebou dostatek poporodních vložek, jednorázových kalhotek, toaletní papír a čaje pro kojicí matky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebnou dokumentaci.

19.07.17

Přidávám zkušenost s touto porodnicí z letošního června tedy 2017, rodila jsem zde své druhé dítě plánovaným císařem. Byla jsem strašně spokojená a to můžu srovnávat, protože první syn se narodil taktéž plánovaným císařem v roce 2013 v Brně Bohunicích - kde po zlehčování mé diagnózy (podotýkám doporučené od 2 neurologů včetně jejich Bohunického) a obstrukcí s operací, kdy ještě ten den jsem pomalu nevěděla, jestli mi to milostivě říznou jsem již zvolila nemocnici Prostějov (to pominu, že v Bohunicích jste jen další z mnoha a nějakém individuálním přístupu se vůbec nedá mluvit).

Tady naopak, klid a pohoda, téměř rodinná atmosféra, ať už na sále, dospávacím pokoji, šestinedělí a i s novorozeneckým jsem byla 100% spokojená, za celou dobu jsem se nesetkala s nějakým negativním zážitkem… Oceňuji i to, že při problémech se spuštěním mléka, syn netrpěl hlady - dali mi lahvičku s namíchanou Bebou, lahvičky a ohřívačku - vše jsem si mohla řídit sama. Zřejmě nic pro lesany a biomatky, ale určitě to tam dětem nikdo do pusy netlačil a sestřičky byly ochotné vždy poradit při problémech s kojením.

Není tu žádný tlak na vážení, kojení a zapisování, jako v Bohunicích-vše v poklidu, jak to má pro čerstvou maminku být… Skvělý je i automat na teplé nápoje zdarma a výborné bylo i to, že jsem byla 3 dny na dvoulůžkovém pokoji sama (nadstandard stojí jen 500 Kč). Líbila se mi i služba novorozeneckého focení na pokoji - o nic se nemusíte starat a jen pošlete peníze na účet až dojdete domů. Za mně rozhodně doporučuji a pokud budeme mít ještě další dítě určitě se sem vrátím. :-)

Personál:

MUDr. Součková a opravdu celý kolektiv porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic, vybraly jste si dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic mimořádného, věci dle internetových diskuzí, nepostrádala jsem nic, jen možná snídaně byly slabší-asi nějaké sladkosti,ale já jsem celkem náročná…

19.07.17

Přidávám svoji zkušenost z června 2017, Prostějvskou porodnici můžu jenom doporučit, byla jsem strašně spokojená, za celou dobu jsem se nesetkala s jediným negativním zážitkem. Můžu porovnávat protože v roce 2013 jsem rodila V Brně Bohunicích, plánovaným císařským řezem (stejně jako v Prostějově). Oproti Bohunicím individuální přístup, nezlehčování zdravotního stavu (důležitého pro provedení c.s) a řekla bych skoro rodinná atmosféra - opravdu všude, ať už na sále, na dospávacím pokoji, pak na šestinedělí a i novorozeneckém oddělení byli všichni skvělí…

Co se týče kojení, moc se mi líbil i přístup podpory, netlačení do ničeho a nestresování (koloběh vážení a krmení, což matkám rozhodně nepomáhá), mléko se mi nespustilo, tak nebyl žádný problém s dokrmováním - syn rozhodně hlady netrpěl a nemusela jsem se o nic prosit, jak to tak jinde bývá…, dali jednorázové lahvičky Beba s namíchaným mlíčkem, ohřívačku a lahvičky, ale určitě by nebyl problém ani s alternativním dokrmováním, případně radou LP. Využila jsem i automat na nápoje zdarma a možnost novorozeneckého focení na pokoji - o nic se nemusíte starat, jen jak příjdete domů, pošlete peníze na účet… Pokud budeme mít ještě další dítě určitě se se vrátím. :-)

Personál:

MUDr. Součková a celý kolektiv porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic speciálního - vybraly jste si dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jako všude, dle internetových diskuzí, chtěla jsem mít vlastní oblečky na mimi, možná nějaké sladkosti, snídaně nic extra, ale já jsem náročná…

04.07.17

V prostějovské nemocnici jsem rodila v roce 2014 své první dítě. Porod byl plánovaný císařským řezem. Miminko se ovšem rozhodlo, že se narodí dříve, než byl stanovený termín „operace“. Po předchozí telefonické konzultaci jsem do porodnice dorazila kolem desáté hodiny ráno a miminko se narodilo ve tři hodiny odpoledne (čekalo se, až se uvolní operační sál). Táta dítěte čekal před porodním sálem (nechtěl být u porodu) a za celou tu dobu neměl o mě téměř žádné zprávy. Telefon jsem musela při příjmu nechat v šatně. Na mé naléhání šla za ním jednou sestřička, aby ho informovala, jak to se mnou vypadá.

Porod proběhl v pořádku. Musím pochválit veškerý personál na operačním sále. Šířili kolem mě příjemnou a veselou atmosféru.

Co se týká poporodní péče, tak s péčí o mě jsem byla spokojená a nemám žádné výhrady.
Co se týká miminka, tak katastrofa. Miminko jsem mohla mít u sebe, jen když přišla návštěva, i přes to, že jsem se po operaci cítila dobře. Na kojení mi ho sestřičky vozily jen zřídka a ve velkém do něho tlačily umělé mléko. Přitom jsem prsa měla nalitá mlékem tak, že to bolelo. Snaha poradit mi s péčí o miminko, jako je koupání, kojení a podobně téměř žádná. Vždy jsem jen slyšela, že přijdou později. Nepřišly.

Z porodnice jsem odcházela vystresovaná a s dítětem živené umělou stravou, přestože jsem vlastního mléka měla dostatek.

Ze svého okolí vím o případech, kdy umělé mléko dávali i miminkům, které se narodily přirozenou cestou.

V roce 2016 jsem rodila své druhé dítě, ovšem už v jiné porodnici a porod a celý pobyt jsem si náramně užila.

Jak to vypadá v prostějovské porodnici dnes, nevím. Proběhla výměna pzimáře gynekologicko-porodnického oddělení a dle webových stránek poskytují už dokonce i bonding (v červenci 2016 mi ho poskytnout ještě nechtěli). Jsem velkým zastáncem kojení, takže kdybych přemýšlela nad porodem v této porodnici, tak bych se informovala mimo jiné i na to, zda stále miminkům dávají umělé mléko, místo toho, aby podporovali kojení.

Personál:

MUDr. Petr Konečný

10.04.17

V prostějovské porodnici jsem rodila před týdnem své první dítě. Ráno jsem šla na ozvy (poprvé do nemocnice) a rovnou si mě tam nechali, protože jsem byla otevřena na 4 prsty. Ve 12hod jsem šla na vyšetření a přípravu, kolem 13hod. mi praskli vodu a ve 14hod. se mi narodil syn. Musím říct, že jsem byla v porodnici naprosto spokojená, PA byly skvělé, říkaly mi přesně co mám dělat. Na oddělení šestineděli byly sestřičky taky skvělé, s miminkem mi pomohly, často chodily, jestli něco nepotřebujeme. Když to všechno shrnu - za mě určitě 100% doporučuji. Rodila bych tam znovu.

Personál:

PA Zuzana Špačková a Marta Svobodová, Mudr. Kincl a Mudr. Vystavěl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, kalhotky.

12.09.16

25.8.2016 jsem v Prostějovské porodnici na svět přivedla dceru Vanessu.
Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat za skvělou péči jak o mě,tak o dcerku. Sestřičky z novorozeneckého, porodní asistentky, sestřičky od maminek, doktorka Grulichová, která mě rodila, doktor Feit u kterého jsem byla na ultrazvuku. Všichni laskaví,ochotni odpovědět na jakýkoliv dotaz,usměvaví.

Rozhodovala jsem se mezi porodnici v Olomouci, když ji mám 10 minut od domu a Prostějovskou. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro Prostějov. Nemůžu říct nic negativního, nebo že bych byla s něčím nespokojena. Za mě palec nahoru a určitě doporučím i ostatním nastávajícím maminkám.

Personál:

MUDr. Grulichová, MUDr. Feit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si více oblečků pro svoje miminka, než jen na cestu domů. Na skladě měli jen velikost 72.

02.05.16

Prostějovskou porodnici mohu jen doporučit až na to, že jsem od začátku až dokonce nevěděla jména nikoho kdo se o mě během porodu staral. Jako prvorodička jsem měla ze všeho neuvěřitelný strach.

Hned po příjezdu mě vyšetřil lékař, který byl velmi příjemný. V klidu mě nechali vyplnit potřebné papíry a odvedli na box. I když byl porod zdlouhavý a nakonec museli napíchnout kapačku, porodní asistentky byly celou dobu velmi ochotné, se vším mi pomohli, na cokoli jsem se zeptala tak odpověděly. Po napíchnutí jsme společně všechno zvládli a to bez porodních poranění. Mimouška mi ihned přiložili a nechali nás s manželem, abychom se mohli radovat s nového člena rodiny.

I sestřičky na oddělení šestinedělí byly úplně bezvadné. Měla jsem problém s kojením, malý se nechtěl přisát. Kolikrát už mi to bylo trapné pořád otravovat, ale sestřičky pokaždé ochotně pomohli, a to i v noci, když jsem sestru musela budit. Všechno mi vysvětlili, ukázali, na všechny mé otázky ochotně odpověděli. Jsem moc ráda že jsem si vybrala tuto porodnici. Podruhé bych neváhala a opět rodila v Prostějově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstíčka a trpělivosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi, pití, pomádu (ta se opravdu hodila), toaletní papír, vložky… atd. (vše, co potřebujete, je na stránkách nemocnice).

27.04.16

Ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost s prostějovskou porodnicí.

Všechno to začalo 10.4. když jsem přijela do prostějovské porodnice, přivítala mě sestřička kterou jsem znala už ze záznamů ozev. Nikdy nebyla nijak moc příjemná, její postoj byl spíše profesionální. Napřed si poslechli miminko a u toho mi pomáhala ještě s jednou sestrou vyplňovat potřebné papíry. Po té jsem byla předána na pokoj na oddělení šestinedělí.

Velmi příjemná sestra se mě každou chvíli chodila ptát zda něco nepotřebuju, jestli jsem v pořádku, jak se cítím, prostě se zajímala. Když nastal čas přešla jsem na porodní box, kde mě napojili na snímače ozev, a zase si pamatuju jen to, že tam co chvíli byla sestra a zajímala se o můj stav.

A z ničeho nic, se tam nakupily sestry a pan doktor Prachař, který mě seznámil s dalším průběhem porodu. Pamatuju si jen to, jak se mě sestry snažily uklidňovat a podporovat a jak pan doktor neustále opakoval, že už to bude. Když se moje princezna narodila sestry se o ni postaraly a daly ji mému příteli. Pan doktor mě ještě zašíval a u toho jsme si i zavtipkovali :D.

Moje dcera měla po narození novorozeneckou sepsi, takže jsme strávily ještě 12 dní v nemocnici. Ale můžu s čistým svědomím říct, že jinde bych rodit nechtěla. Za těch 12 dní jsem poznala všechny sestry jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém oddělení. Ani jedna nebyla nepříjemná, všechny milé usměvavé. Žádná špatná zkušenost. :) Rozhodně doporučuji. :)

Personál:

MUDr. Prachař

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažte se, pokud se vyskytne nepříjemná sestra, to brát tak že ona je tam celý den/noc a bůhví, co za případy tam někdy najde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu u vedeného na internetových stránkách nemocnice Prostějov.

3
05.04.16

Na předporodním kurzu jsem se dozvěděla, že se před porodem (nebo vlastně při něm) vypisuje hromada papírů a mám na to být připravená. Když jsem chodila na monitory, ptala jsem se, zda by šlo něco vyplnit už doma, pročíst si to, připravit, aby to pak bylo „ještě letos“. Ne, nejde, musí se to vyplňovat na místě, jen si můžete donést nějaké anamnézy, alergie apod., napsané na papíru. Papír jsem donesla, nikdo ho nechtěl. O plán porodu jsem se ani nepokoušela, pouze jsem na onen papír napsala celkem slušně prosbu o bonding (pokud to umožní stav dítěte i mě, tak po nejnutnějším ošetření položit na břicho).

Porodní asistentky jsou tak nějak napůl. Část je úplně super, moc příjemná, a zbytek velmi arogantní, povýšený studený čumák. Samozřejmě jsem schytala na porod asistentku z té druhé skupiny - paní Grulichovou. Nepopírám, že porodům jistě rozumí, má to v malíčku, to všechno jistě ano. Ale připadala mi úplně bezcitná. Nepotřebuju nějaké chlácholení, nejsem malé děcko, ale ona byla opravdu velmi protivná. Její řeči ve smyslu: „No bóže, tak to bolí - některé matky jsou takové přecitlivělé“ mi opravdu příliš nepomohly. Kdyby řekla „Já vím, že to teď bolí, ale už brzo to bude za váma a budete mít miminko,“ řekla by prakticky totéž a člověka to prostě víc povzbudí. Neječela jsem jako siréna, jak vídám ve filmech, a přesto jsem si vyslechla, že s tím moc nadělám. No tak to bolí (s tím jsem samozřejmě počítala). Bolí to hodně moc, a když něco hodně moc bolí, tak to člověk zpravidla dá nějak najevo.

Těsně po narození dcery přišla novorozenecká sestra a se slovy: „Ona je trochu studená, vezmu ji dohřát,“ na tři čtvrtě hodiny s dítětem odešla. Dodnes nechápu, jak může být čerstvě narozené dítě studené, ale asi tomu jen dostatečně nerozumím - nejsem zdravotník. Pak ji donesla už zabalenou jak vánočku, takže bondingu jsem se už nedočkala. Přiložila k prsu na několik vteřin, a protože dítě není automat a nechytlo se okamžitě, tak prohlásila „Ona teď asi nechce,“ a konec.

V době mého porodu byla porodnice úplně narvaná, tak chápu, že jsou lidi napružení a přetažení, že není čas. Ale ono je to prostě dost důležité, ty první chvíle. Sestry jsem prosila, aby mi nějak pomohly s kojením, aby se mnou někdo poseděl tu chvíli, než se dítě napije, ukázal jak to má být… jenže „to absolutně nepřipadá v úvahu tady s každou sedět dvacet minut - víte, kolik vás tady je?!“. A jak to v porodnici nezačalo, doma už jsem to nevzkřísila ani s laktační poradkyní, odsávačkou, hektolitry čajů a polévek - všechno marné. Takže údaj o kojicích matkách, které to zvládají při odchodu z porodnice, mi připadá s tímto přístupem prakticky nemyslitelný.

Jsou tam dobré sestry, dobří doktoři, dobré asistentky, ale bohužel i pravý opak, který na mě zrovna z většiny vyšel. Dr. Feit byl vždy příjemný a profesionální, dětská lékařka, jejíž jméno bohužel neznám, byla taky fajn, ale bohužel jsou tam opravdu v menšině.

Personál:

PA Jitka Grulichová, MUDr. Blahová a MUDr. Feit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednoznačně neopakovat moji chybu tím, že se rozhodnete nečíst poučky o kojení a péči o novorozence a vyčkat rad personálu porodnice (myslela jsem si, že si zbytečně nebudu v hlavě dělat guláš, protože každý stejně říká něco jiného - a spolehla jsem se, že mě v tom přece nenechají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, nebo jakýkoliv doprovod pro případ, že schytáte některou z „velmi příjemných a citlivých“ asistentek. Pokud není po ruce partner, tak kohokoliv, hlavně tam nejít sama. Dál nějaké zařízení, na kterém si můžete vyhledávat rady o kojení apod. a nespoléhat na personál. Toaletní papír, kojicí čaj a v případě, že nechcete mít dítě pouze v košilce a plence, tak i oblečení. Miminka jsou v zavinovačkách, ale v mezičase při kojení apod. mají prostě holé nožky.

106
14.02.16

Deziluze, zřejmě přehnaná očekávání, propagační materiály neodpovídají skutečnosti. Přetížený personál, naprosto nevyhovující strava, neustálé podepisování edukačních protokolů, i když jste vlastně nijak vzdělána nebyla.

Je vidět, že je Agel firma, cíle jsou někde jinde než u nemocnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, časopisy, hodně vody na pití, peníze na nákup jídla v bufetu - ovoce atd.

06.02.16

Ráda bych se podělila o zkušenost, protože i já coby prvorodička jsem hltala každý názor. Byla jsem hospitalizována ještě před samotným porodem. Porod mi za 4 dny vyvolávali. Měla jsem obavy z pana doktora vzhledem ke špatným recenzím, ale když přišla hodina H a já měla ke konci obrovské problémy, zachoval se velmi profesionálně a moc mi pomohl. I šití bylo prý moc dobře provedené. :-)

Být PA bych si odpustila připomínky typu: jak snášíte menstruační bolesti či návštěvu zubaře. To se s kontrakcemi, zvláště pak po vyvolávačce, nedá srovnat. Od prasknutí vody do konce porodu jsem měla stejně intenzivní kontrakce. Před prasknutím - pohoda (nic jsem necítila).

Poporodní péče OK. Jen mě trošku obtěžovaly nutné úkony, kvůli mému zdravotnímu stavu (odběr krve, měření tlaku při kojení). Co mi vadilo: chození fotografů na pokoj bez ohlášení. Jediná světlá výjimka - moc slušné duo paní s pánem s jejichž přístupem a prací jsem byla velmi spokojená. Přístup personálu hodnotím jako profesionální. Je to jejich práce, ne koníček. Nelze hodnotit jestli je někdo víc empaticky nebo ne .I my v jiných zaměstnáních máme někdy slabší chvilky.

Personál:

MUDr. Prachař

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a všechny možná už vyplněná lejstra. Pak to tam vyplňovat v kontrakcích je na nic. Určitě toaleťák a pomádu. Jinak vše ze seznamu na webu. Lepší je i oblečení pro miminko. Kruh (na plavání) k sezení po nástřihu a následném šití. :-)

27.01.16

Tak v prostějovské porodnici jsem rodila mezi svátky a můžu s politováním hodnotit: nikdy víc.

Měla jsem akutní císař. Porodní asistentky děs a hrůza, nepříjemné bez empatie či porozumění. Jsem laik, a tak jsem se bála, stačilo pár povzbudivých slov. Jen mě mrzí, nepamatuji si jména. Neustále do mě hučeli to či ono. Můj manžel, jak dojel, tak se zhrozil, jak tam se mnou jednají. Zavádění cévky hnus, bolestivé (a to jsem již cévku několikrát měla a bez problému).

Pan MUDr. Konečný přišel na vyšetření. Byl hrubý, naštvaný, jeho vyšetření bolestivé, ale co bych chtěla při kontrakcích ne… Nebo já nevím, nic nevysvětlil. Rodila jsem tu před 12 lety a vše ok, ale letošní zkušenost děsná. Sestry na oddělení nepříjemné, neochotné, věčně zaksichtěné, jen na pár výjimek (jedna sestřička velice moc milá, a ta snad jediná s člověkem dokázala promluvit normálně, ale jméno opět si nepamatuji).

Pan primář při vizitě, jako by ho člověk ani nezajímal, jen tak nahlédl. Když jsem se na něco ptala, tak dělal, že neslyší (a to před 12 lety byl příjemný). Měla jsem pocit, jako bych někoho stále obtěžovala. Mé problémy se bagatelizovaly, a sice oddělení pěkné nové, ale po císaři dát pacientku na postel, kde není ani hrazdička, která může pomoci při otáčení, mi přijde v 21. století jako zcela mimo mísu!

Hodnotím jako nedoporučuji! Závěr je, že jsem se tam cítila jako dobytek, který čeká na porážku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi pevné nervy a přát si porod bez komplikací.

15.01.16

V porodnici jsem rodila na Silvestra 2015 a byla jsem zde maximálně spokojená. Porodní asistentka i pan doktor byli úžasní, neustále chodili na sál mě kontrolovat a všechno vysvětlovali. Pomáhali mi i po psychické stránce. Cítila jsem, že dělají maximum, aby porod proběhl pokud možno co nejvíc v pohodě.

Sestřičky na novorozeneckém i na šestinedělí byly také naprosto skvělé. Milé, usměvavé, se vším poradily, často chodily na pokoj, ptát se, zda je vše v pořádku. Celkově personál v porodnici hodnotím na velkou jedničku podtrženou.

Vybavení porodních sálů i pokojů je nadstandardní, všechno je nové a účelově vybavené. Pokud bych se měla znovu rozhodovat, kde chci rodit, tak bych si vybrala znovu Prostějov.

Personál:

MUDr. Petr Feit, PA Květa Matoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj. Doporučuji vzít pro miminko nějaké oblečení, půjčují pouze košilky.

27.11.15

Naprosto profesionální a zároveň lidský přístup personálu, soukromí na porodním boxu, včetně vlastního soc. zařízení. Čisté a příjemné prostředí, všichni byli velmi ochotní a velmi starostliví. Přesně mi byly dány pokyny, jak na co, což jsem jako prvorodička moc ocenila.

Rozhodovala jsem se mezi Olomoucí a Prostějovem a jsem moc ráda, jak jsem si vybrala. Moc doporučuji.

Personál:

PA Lenka Šilhanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je na stránkách porodnice.

03.11.15

S nemocnicí jsem byla naprosto spokojená. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém naprosto úžasné, ochotné… Možná trochu, co mi vadilo, některé PA byly až moc přísné a někdy až nepříjemné. To byl můj první dojem, ale potom jsem pochopila, že to myslely dobře, abych správně dýchala a tlačila.

A co se týče doktorů, jak některé rodičky nadávají na doktora Kincla, já nemohu říci ani půl slova! Nebýt něho, tak jsem nikdy neporodila a nechci ani myslet, jak by to skončilo.

Takže za mě nemocnici Prostějov doporučuji a určitě zde budu rodit i druhé dítě.

Personál:

MUDr. Kincl, PA Jitka Grulichová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji dostatek vody, vložek a jednorázových kalhotek, plenky pro miminko, pomádu na rty! Ta se mi při porodu šikla. Měla jsem vyschlé rty jako Saharu. :D

Chystají se rodit v porodnici Prostějov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici