Porodnice Prostějov

, http://nemocniceprostejov.agel.cz/pracoviste/od...

Akutní příjem: 582 315 870
Ambulance porodního sálu: 582 315 870
Gynekologické oddělení: 582 315 523
Porodní sál: 582 315 873
Oddělení šestinedělí: 582 315 874
Novorozenecké oddělení: 582 315 783

Primář: MUDr. Martin Balák

Porodnice s kapacitou přes 900 porodů ročně. Dva zdejší porodní boxy jsou klimatizované a mají samostatné sociální zařízení. Vybaveny jsou i porodní vanou pro alternativní vedení porodu. Dále pak lze provádět porod s epidurální anagezií. Přítomnost doprovodu u porodu je zajištěna, a to včetně císařských řezů.

Doporučují maminky porodnici Prostějov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Prostějov

Rodila jste v porodnici Prostějov?
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 07.04.19 napsala :

Do porodnice jsem přijela po odtoku plodové vody. Bylo mi řečeno, že si mě tam nechají. Byla to sobota. A kdyby se nic nedělo, tak v pondělí porod vyvolají. Nastala neděle večer, byla jsem dvakrát na ozvech, jinak si nás nikdo nevšímal. Večer v neděli mi bylo divně, tak jsem si zavolala PA. Prý zbytečně plašim a dali mi prášek na spaní. Za tři hodiny, kdy se bolesti zvetšovaly, jsem je opět zavolala. Přišly, byly nepříjemné, vyšetřily mě tak necitelně, že nikdy více. Odešly, že je to možná začínající porod. To bylo krátce po desáté večer. Měla jsem nadstandard a trpěla bolestí na pokoji sama. Za čtyři hodiny jsem volala znovu. Přišly a prý, že už rodim a ať netlačím. Odvezly mě. Kontrakce co minuta. Porodila jsem. Trauma mám doteď. Na průběh porodu jsem byla naprosto sama a to nemluvím, jaké zde muselo být riziko pro dítě. To že mi udělali nástřih, aniž by mě informovali, je zbytečně asi mluvit.

Personál: Svobodová, Gebauer

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou manžela, a i když ho budou vyhánět, mít ho poblíž. Nerodit pokud možno o víkendu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co doporučuji

Nahlásit
neutrální
Porodnice Prostějov - Anonymní 03.04.19 napsala :

Porodní asistentka paní Špačková - vynikající a velká pochvala, některé ostatní porodní sestry nebyly tak příjemné jak paní Špačková. Prostředí nemocnice pěkné, jak porodní sály, tak pokoje. Celkem moderně vybavená porodnice, s automatem na nápoje na chodbě.
Jako mínus vidím, že rodící ženy jsou dávány na pokoj na prvních několik hodin a to i k maminkám, které celou noc a část dne rodily a večer by si rády po porodu prospaly a dostanou „hekající“ rodící maminku na pokoj, takže maminka po porodu, která je unvená z porodu se ani následující noc nevyspí.
A také dle mého názoru není porodnice čistě Baby-Friendly, když miminkům, které přišly na svět přirozenou cestou se podává bez vědomí maminek umělé mléko z klasické flašky (ani ne např. z calmy či stříkačkou po prstě apod.), to se mi stalo. Udělají to zřejmě proto, aby měli např. v noci na oddělení klid a ne plakající mimina. Odnesou dítě a podají automaticky UM z flašky, a to i v případě, kdy se mamince nalila prsa a zajisté by později mohla plně bezproblémově kojit. Kojenci si tak odnáší špatnou techniku sání, hůře pak sají z prsu a pak se dostanou tito kojenci z porodnice místo plně kojené, tak naučené pít z flašky a na umělém mléku. Tohle vidím jako mínus. Je tam asi nějaká sestra, která dala i správně ze stříkačky po prstě, ale další sestry dali z klasické kojenecké lahve, což není dle mého názoru profesionální. Když miminka řvou, odnesou matce sestry mimino a neřeknou, co s ním dělaly, zda daly umělé mléko nebo nacpaly dítěti Infacol nebo jak jej vlastně záhadně utišili.

Personál: Zuzana Špačková, MUDr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat vše o kojení a co si vzít vše sebou do porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodní tašku a vše co by měla obsahovat dle doporučení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Maruška92 07.02.18 napsala :

Vzhledem k tomu, že jsem šla na vyvolávaný porod kvůli přenášení, tak si myslím, že byl příjem standardní. Evidence, kontrola, natočení ozev, ubytování. Až na to, že to byly nejkrutější tři dny a nakonec musel být porod ukončen sekcí, tak jsem byla velice spokojena s paní doktorkou Jarošovou a porodní asistentkou Matouškovou. Opravdu lidský přístup, trpělivost a komunikace. Na oddělení gynekologie a šestinedělí si nemohu také stěžovat (až tedy na jednu sestru na šestinedělí, ale bohužel si nepamatuji jméno), takže za mě 1* a porodnici doporučuji, samozřejmě je to i o tom, kdo má zrovna směnu a jakou má náladu, já měla vesměs štěstí.

Personál: MUDr. Kateřina Jarošová, Květoslava Matoušková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si vzít s sebou dostatek poporodních vložek, jednorázových kalhotek, toaletní papír a čaje pro kojicí matky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebnou dokumentaci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - hanelore82 19.07.17 napsala :

Přidávám zkušenost s touto porodnicí z letošního června tedy 2017, rodila jsem zde své druhé dítě plánovaným císařem. Byla jsem strašně spokojená a to můžu srovnávat, protože první syn se narodil taktéž plánovaným císařem v roce 2013 v Brně Bohunicích - kde po zlehčování mé diagnózy (podotýkám doporučené od 2 neurologů včetně jejich Bohunického) a obstrukcí s operací, kdy ještě ten den jsem pomalu nevěděla, jestli mi to milostivě říznou jsem již zvolila nemocnici Prostějov (to pominu, že v Bohunicích jste jen další z mnoha a nějakém individuálním přístupu se vůbec nedá mluvit).

Tady naopak, klid a pohoda, téměř rodinná atmosféra, ať už na sále, dospávacím pokoji, šestinedělí a i s novorozeneckým jsem byla 100% spokojená, za celou dobu jsem se nesetkala s nějakým negativním zážitkem… Oceňuji i to, že při problémech se spuštěním mléka, syn netrpěl hlady - dali mi lahvičku s namíchanou Bebou, lahvičky a ohřívačku - vše jsem si mohla řídit sama. Zřejmě nic pro lesany a biomatky, ale určitě to tam dětem nikdo do pusy netlačil a sestřičky byly ochotné vždy poradit při problémech s kojením.

Není tu žádný tlak na vážení, kojení a zapisování, jako v Bohunicích-vše v poklidu, jak to má pro čerstvou maminku být… Skvělý je i automat na teplé nápoje zdarma a výborné bylo i to, že jsem byla 3 dny na dvoulůžkovém pokoji sama (nadstandard stojí jen 500 Kč). Líbila se mi i služba novorozeneckého focení na pokoji - o nic se nemusíte starat a jen pošlete peníze na účet až dojdete domů. Za mně rozhodně doporučuji a pokud budeme mít ještě další dítě určitě se sem vrátím. :-)

Personál: MUDr. Součková a opravdu celý kolektiv porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic, vybraly jste si dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic mimořádného, věci dle internetových diskuzí, nepostrádala jsem nic, jen možná snídaně byly slabší-asi nějaké sladkosti,ale já jsem celkem náročná…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - hanelore82 19.07.17 napsala :

Přidávám svoji zkušenost z června 2017, Prostějvskou porodnici můžu jenom doporučit, byla jsem strašně spokojená, za celou dobu jsem se nesetkala s jediným negativním zážitkem. Můžu porovnávat protože v roce 2013 jsem rodila V Brně Bohunicích, plánovaným císařským řezem (stejně jako v Prostějově). Oproti Bohunicím individuální přístup, nezlehčování zdravotního stavu (důležitého pro provedení c.s) a řekla bych skoro rodinná atmosféra - opravdu všude, ať už na sále, na dospávacím pokoji, pak na šestinedělí a i novorozeneckém oddělení byli všichni skvělí…

Co se týče kojení, moc se mi líbil i přístup podpory, netlačení do ničeho a nestresování (koloběh vážení a krmení, což matkám rozhodně nepomáhá), mléko se mi nespustilo, tak nebyl žádný problém s dokrmováním - syn rozhodně hlady netrpěl a nemusela jsem se o nic prosit, jak to tak jinde bývá…, dali jednorázové lahvičky Beba s namíchaným mlíčkem, ohřívačku a lahvičky, ale určitě by nebyl problém ani s alternativním dokrmováním, případně radou LP. Využila jsem i automat na nápoje zdarma a možnost novorozeneckého focení na pokoji - o nic se nemusíte starat, jen jak příjdete domů, pošlete peníze na účet… Pokud budeme mít ještě další dítě určitě se se vrátím. :-)

Personál: MUDr. Součková a celý kolektiv porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic speciálního - vybraly jste si dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jako všude, dle internetových diskuzí, chtěla jsem mít vlastní oblečky na mimi, možná nějaké sladkosti, snídaně nic extra, ale já jsem náročná…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - aall 04.07.17 napsala :

V prostějovské nemocnici jsem rodila v roce 2014 své první dítě. Porod byl plánovaný císařským řezem. Miminko se ovšem rozhodlo, že se narodí dříve, než byl stanovený termín „operace“. Po předchozí telefonické konzultaci jsem do porodnice dorazila kolem desáté hodiny ráno a miminko se narodilo ve tři hodiny odpoledne (čekalo se, až se uvolní operační sál). Táta dítěte čekal před porodním sálem (nechtěl být u porodu) a za celou tu dobu neměl o mě téměř žádné zprávy. Telefon jsem musela při příjmu nechat v šatně. Na mé naléhání šla za ním jednou sestřička, aby ho informovala, jak to se mnou vypadá.

Porod proběhl v pořádku. Musím pochválit veškerý personál na operačním sále. Šířili kolem mě příjemnou a veselou atmosféru.

Co se týká poporodní péče, tak s péčí o mě jsem byla spokojená a nemám žádné výhrady.
Co se týká miminka, tak katastrofa. Miminko jsem mohla mít u sebe, jen když přišla návštěva, i přes to, že jsem se po operaci cítila dobře. Na kojení mi ho sestřičky vozily jen zřídka a ve velkém do něho tlačily umělé mléko. Přitom jsem prsa měla nalitá mlékem tak, že to bolelo. Snaha poradit mi s péčí o miminko, jako je koupání, kojení a podobně téměř žádná. Vždy jsem jen slyšela, že přijdou později. Nepřišly.

Z porodnice jsem odcházela vystresovaná a s dítětem živené umělou stravou, přestože jsem vlastního mléka měla dostatek.

Ze svého okolí vím o případech, kdy umělé mléko dávali i miminkům, které se narodily přirozenou cestou.

V roce 2016 jsem rodila své druhé dítě, ovšem už v jiné porodnici a porod a celý pobyt jsem si náramně užila.

Jak to vypadá v prostějovské porodnici dnes, nevím. Proběhla výměna pzimáře gynekologicko-porodnického oddělení a dle webových stránek poskytují už dokonce i bonding (v červenci 2016 mi ho poskytnout ještě nechtěli). Jsem velkým zastáncem kojení, takže kdybych přemýšlela nad porodem v této porodnici, tak bych se informovala mimo jiné i na to, zda stále miminkům dávají umělé mléko, místo toho, aby podporovali kojení.

Personál: MUDr. Petr Konečný Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - kacka.dlabi 10.04.17 napsala :

V prostějovské porodnici jsem rodila před týdnem své první dítě. Ráno jsem šla na ozvy (poprvé do nemocnice) a rovnou si mě tam nechali, protože jsem byla otevřena na 4 prsty. Ve 12hod jsem šla na vyšetření a přípravu, kolem 13hod. mi praskli vodu a ve 14hod. se mi narodil syn. Musím říct, že jsem byla v porodnici naprosto spokojená, PA byly skvělé, říkaly mi přesně co mám dělat. Na oddělení šestineděli byly sestřičky taky skvělé, s miminkem mi pomohly, často chodily, jestli něco nepotřebujeme. Když to všechno shrnu - za mě určitě 100% doporučuji. Rodila bych tam znovu.

Personál: PA Zuzana Špačková a Marta Svobodová, Mudr. Kincl a Mudr. Vystavěl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Vanessa2016 12.09.16 napsala :

25.8.2016 jsem v Prostějovské porodnici na svět přivedla dceru Vanessu.
Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat za skvělou péči jak o mě,tak o dcerku. Sestřičky z novorozeneckého, porodní asistentky, sestřičky od maminek, doktorka Grulichová, která mě rodila, doktor Feit u kterého jsem byla na ultrazvuku. Všichni laskaví,ochotni odpovědět na jakýkoliv dotaz,usměvaví.

Rozhodovala jsem se mezi porodnici v Olomouci, když ji mám 10 minut od domu a Prostějovskou. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro Prostějov. Nemůžu říct nic negativního, nebo že bych byla s něčím nespokojena. Za mě palec nahoru a určitě doporučím i ostatním nastávajícím maminkám.

Personál: MUDr. Grulichová, MUDr. Feit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si více oblečků pro svoje miminka, než jen na cestu domů. Na skladě měli jen velikost 72.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - SareskaN 02.05.16 napsala :

Prostějovskou porodnici mohu jen doporučit až na to, že jsem od začátku až dokonce nevěděla jména nikoho kdo se o mě během porodu staral. Jako prvorodička jsem měla ze všeho neuvěřitelný strach.

Hned po příjezdu mě vyšetřil lékař, který byl velmi příjemný. V klidu mě nechali vyplnit potřebné papíry a odvedli na box. I když byl porod zdlouhavý a nakonec museli napíchnout kapačku, porodní asistentky byly celou dobu velmi ochotné, se vším mi pomohli, na cokoli jsem se zeptala tak odpověděly. Po napíchnutí jsme společně všechno zvládli a to bez porodních poranění. Mimouška mi ihned přiložili a nechali nás s manželem, abychom se mohli radovat s nového člena rodiny.

I sestřičky na oddělení šestinedělí byly úplně bezvadné. Měla jsem problém s kojením, malý se nechtěl přisát. Kolikrát už mi to bylo trapné pořád otravovat, ale sestřičky pokaždé ochotně pomohli, a to i v noci, když jsem sestru musela budit. Všechno mi vysvětlili, ukázali, na všechny mé otázky ochotně odpověděli. Jsem moc ráda že jsem si vybrala tuto porodnici. Podruhé bych neváhala a opět rodila v Prostějově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstíčka a trpělivosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi, pití, pomádu (ta se opravdu hodila), toaletní papír, vložky… atd. (vše, co potřebujete, je na stránkách nemocnice).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - NikaSoukupová 27.04.16 napsala :

Ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost s prostějovskou porodnicí.

Všechno to začalo 10.4. když jsem přijela do prostějovské porodnice, přivítala mě sestřička kterou jsem znala už ze záznamů ozev. Nikdy nebyla nijak moc příjemná, její postoj byl spíše profesionální. Napřed si poslechli miminko a u toho mi pomáhala ještě s jednou sestrou vyplňovat potřebné papíry. Po té jsem byla předána na pokoj na oddělení šestinedělí.

Velmi příjemná sestra se mě každou chvíli chodila ptát zda něco nepotřebuju, jestli jsem v pořádku, jak se cítím, prostě se zajímala. Když nastal čas přešla jsem na porodní box, kde mě napojili na snímače ozev, a zase si pamatuju jen to, že tam co chvíli byla sestra a zajímala se o můj stav.

A z ničeho nic, se tam nakupily sestry a pan doktor Prachař, který mě seznámil s dalším průběhem porodu. Pamatuju si jen to, jak se mě sestry snažily uklidňovat a podporovat a jak pan doktor neustále opakoval, že už to bude. Když se moje princezna narodila sestry se o ni postaraly a daly ji mému příteli. Pan doktor mě ještě zašíval a u toho jsme si i zavtipkovali :D.

Moje dcera měla po narození novorozeneckou sepsi, takže jsme strávily ještě 12 dní v nemocnici. Ale můžu s čistým svědomím říct, že jinde bych rodit nechtěla. Za těch 12 dní jsem poznala všechny sestry jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém oddělení. Ani jedna nebyla nepříjemná, všechny milé usměvavé. Žádná špatná zkušenost. :) Rozhodně doporučuji. :)

Personál: MUDr. Prachař

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažte se, pokud se vyskytne nepříjemná sestra, to brát tak že ona je tam celý den/noc a bůhví, co za případy tam někdy najde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu u vedeného na internetových stránkách nemocnice Prostějov.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - polahe 05.04.16 napsala :

Na předporodním kurzu jsem se dozvěděla, že se před porodem (nebo vlastně při něm) vypisuje hromada papírů a mám na to být připravená. Když jsem chodila na monitory, ptala jsem se, zda by šlo něco vyplnit už doma, pročíst si to, připravit, aby to pak bylo „ještě letos“. Ne, nejde, musí se to vyplňovat na místě, jen si můžete donést nějaké anamnézy, alergie apod., napsané na papíru. Papír jsem donesla, nikdo ho nechtěl. O plán porodu jsem se ani nepokoušela, pouze jsem na onen papír napsala celkem slušně prosbu o bonding (pokud to umožní stav dítěte i mě, tak po nejnutnějším ošetření položit na břicho).

Porodní asistentky jsou tak nějak napůl. Část je úplně super, moc příjemná, a zbytek velmi arogantní, povýšený studený čumák. Samozřejmě jsem schytala na porod asistentku z té druhé skupiny - paní Grulichovou. Nepopírám, že porodům jistě rozumí, má to v malíčku, to všechno jistě ano. Ale připadala mi úplně bezcitná. Nepotřebuju nějaké chlácholení, nejsem malé děcko, ale ona byla opravdu velmi protivná. Její řeči ve smyslu: „No bóže, tak to bolí - některé matky jsou takové přecitlivělé“ mi opravdu příliš nepomohly. Kdyby řekla „Já vím, že to teď bolí, ale už brzo to bude za váma a budete mít miminko,“ řekla by prakticky totéž a člověka to prostě víc povzbudí. Neječela jsem jako siréna, jak vídám ve filmech, a přesto jsem si vyslechla, že s tím moc nadělám. No tak to bolí (s tím jsem samozřejmě počítala). Bolí to hodně moc, a když něco hodně moc bolí, tak to člověk zpravidla dá nějak najevo.

Těsně po narození dcery přišla novorozenecká sestra a se slovy: „Ona je trochu studená, vezmu ji dohřát,“ na tři čtvrtě hodiny s dítětem odešla. Dodnes nechápu, jak může být čerstvě narozené dítě studené, ale asi tomu jen dostatečně nerozumím - nejsem zdravotník. Pak ji donesla už zabalenou jak vánočku, takže bondingu jsem se už nedočkala. Přiložila k prsu na několik vteřin, a protože dítě není automat a nechytlo se okamžitě, tak prohlásila „Ona teď asi nechce,“ a konec.

V době mého porodu byla porodnice úplně narvaná, tak chápu, že jsou lidi napružení a přetažení, že není čas. Ale ono je to prostě dost důležité, ty první chvíle. Sestry jsem prosila, aby mi nějak pomohly s kojením, aby se mnou někdo poseděl tu chvíli, než se dítě napije, ukázal jak to má být… jenže „to absolutně nepřipadá v úvahu tady s každou sedět dvacet minut - víte, kolik vás tady je?!“. A jak to v porodnici nezačalo, doma už jsem to nevzkřísila ani s laktační poradkyní, odsávačkou, hektolitry čajů a polévek - všechno marné. Takže údaj o kojicích matkách, které to zvládají při odchodu z porodnice, mi připadá s tímto přístupem prakticky nemyslitelný.

Jsou tam dobré sestry, dobří doktoři, dobré asistentky, ale bohužel i pravý opak, který na mě zrovna z většiny vyšel. Dr. Feit byl vždy příjemný a profesionální, dětská lékařka, jejíž jméno bohužel neznám, byla taky fajn, ale bohužel jsou tam opravdu v menšině.

Personál: PA Jitka Grulichová, MUDr. Blahová a MUDr. Feit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednoznačně neopakovat moji chybu tím, že se rozhodnete nečíst poučky o kojení a péči o novorozence a vyčkat rad personálu porodnice (myslela jsem si, že si zbytečně nebudu v hlavě dělat guláš, protože každý stejně říká něco jiného - a spolehla jsem se, že mě v tom přece nenechají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, nebo jakýkoliv doprovod pro případ, že schytáte některou z „velmi příjemných a citlivých“ asistentek. Pokud není po ruce partner, tak kohokoliv, hlavně tam nejít sama. Dál nějaké zařízení, na kterém si můžete vyhledávat rady o kojení apod. a nespoléhat na personál. Toaletní papír, kojicí čaj a v případě, že nechcete mít dítě pouze v košilce a plence, tak i oblečení. Miminka jsou v zavinovačkách, ale v mezičase při kojení apod. mají prostě holé nožky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Ifeoma 14.02.16 napsala :

Deziluze, zřejmě přehnaná očekávání, propagační materiály neodpovídají skutečnosti. Přetížený personál, naprosto nevyhovující strava, neustálé podepisování edukačních protokolů, i když jste vlastně nijak vzdělána nebyla.

Je vidět, že je Agel firma, cíle jsou někde jinde než u nemocnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, časopisy, hodně vody na pití, peníze na nákup jídla v bufetu - ovoce atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Petrasek27 06.02.16 napsala :

Ráda bych se podělila o zkušenost, protože i já coby prvorodička jsem hltala každý názor. Byla jsem hospitalizována ještě před samotným porodem. Porod mi za 4 dny vyvolávali. Měla jsem obavy z pana doktora vzhledem ke špatným recenzím, ale když přišla hodina H a já měla ke konci obrovské problémy, zachoval se velmi profesionálně a moc mi pomohl. I šití bylo prý moc dobře provedené. :-)

Být PA bych si odpustila připomínky typu: jak snášíte menstruační bolesti či návštěvu zubaře. To se s kontrakcemi, zvláště pak po vyvolávačce, nedá srovnat. Od prasknutí vody do konce porodu jsem měla stejně intenzivní kontrakce. Před prasknutím - pohoda (nic jsem necítila).

Poporodní péče OK. Jen mě trošku obtěžovaly nutné úkony, kvůli mému zdravotnímu stavu (odběr krve, měření tlaku při kojení). Co mi vadilo: chození fotografů na pokoj bez ohlášení. Jediná světlá výjimka - moc slušné duo paní s pánem s jejichž přístupem a prací jsem byla velmi spokojená. Přístup personálu hodnotím jako profesionální. Je to jejich práce, ne koníček. Nelze hodnotit jestli je někdo víc empaticky nebo ne .I my v jiných zaměstnáních máme někdy slabší chvilky.

Personál: MUDr. Prachař

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a všechny možná už vyplněná lejstra. Pak to tam vyplňovat v kontrakcích je na nic. Určitě toaleťák a pomádu. Jinak vše ze seznamu na webu. Lepší je i oblečení pro miminko. Kruh (na plavání) k sezení po nástřihu a následném šití. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 27.01.16 napsala :

Tak v prostějovské porodnici jsem rodila mezi svátky a můžu s politováním hodnotit: nikdy víc.

Měla jsem akutní císař. Porodní asistentky děs a hrůza, nepříjemné bez empatie či porozumění. Jsem laik, a tak jsem se bála, stačilo pár povzbudivých slov. Jen mě mrzí, nepamatuji si jména. Neustále do mě hučeli to či ono. Můj manžel, jak dojel, tak se zhrozil, jak tam se mnou jednají. Zavádění cévky hnus, bolestivé (a to jsem již cévku několikrát měla a bez problému).

Pan MUDr. Konečný přišel na vyšetření. Byl hrubý, naštvaný, jeho vyšetření bolestivé, ale co bych chtěla při kontrakcích ne… Nebo já nevím, nic nevysvětlil. Rodila jsem tu před 12 lety a vše ok, ale letošní zkušenost děsná. Sestry na oddělení nepříjemné, neochotné, věčně zaksichtěné, jen na pár výjimek (jedna sestřička velice moc milá, a ta snad jediná s člověkem dokázala promluvit normálně, ale jméno opět si nepamatuji).

Pan primář při vizitě, jako by ho člověk ani nezajímal, jen tak nahlédl. Když jsem se na něco ptala, tak dělal, že neslyší (a to před 12 lety byl příjemný). Měla jsem pocit, jako bych někoho stále obtěžovala. Mé problémy se bagatelizovaly, a sice oddělení pěkné nové, ale po císaři dát pacientku na postel, kde není ani hrazdička, která může pomoci při otáčení, mi přijde v 21. století jako zcela mimo mísu!

Hodnotím jako nedoporučuji! Závěr je, že jsem se tam cítila jako dobytek, který čeká na porážku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi pevné nervy a přát si porod bez komplikací.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - konvalinka1980 15.01.16 napsala :

V porodnici jsem rodila na Silvestra 2015 a byla jsem zde maximálně spokojená. Porodní asistentka i pan doktor byli úžasní, neustále chodili na sál mě kontrolovat a všechno vysvětlovali. Pomáhali mi i po psychické stránce. Cítila jsem, že dělají maximum, aby porod proběhl pokud možno co nejvíc v pohodě.

Sestřičky na novorozeneckém i na šestinedělí byly také naprosto skvělé. Milé, usměvavé, se vším poradily, často chodily na pokoj, ptát se, zda je vše v pořádku. Celkově personál v porodnici hodnotím na velkou jedničku podtrženou.

Vybavení porodních sálů i pokojů je nadstandardní, všechno je nové a účelově vybavené. Pokud bych se měla znovu rozhodovat, kde chci rodit, tak bych si vybrala znovu Prostějov.

Personál: MUDr. Petr Feit, PA Květa Matoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj. Doporučuji vzít pro miminko nějaké oblečení, půjčují pouze košilky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - petuluka 27.11.15 napsala :

Naprosto profesionální a zároveň lidský přístup personálu, soukromí na porodním boxu, včetně vlastního soc. zařízení. Čisté a příjemné prostředí, všichni byli velmi ochotní a velmi starostliví. Přesně mi byly dány pokyny, jak na co, což jsem jako prvorodička moc ocenila.

Rozhodovala jsem se mezi Olomoucí a Prostějovem a jsem moc ráda, jak jsem si vybrala. Moc doporučuji.

Personál: PA Lenka Šilhanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 03.11.15 napsala :

S nemocnicí jsem byla naprosto spokojená. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém naprosto úžasné, ochotné… Možná trochu, co mi vadilo, některé PA byly až moc přísné a někdy až nepříjemné. To byl můj první dojem, ale potom jsem pochopila, že to myslely dobře, abych správně dýchala a tlačila.

A co se týče doktorů, jak některé rodičky nadávají na doktora Kincla, já nemohu říci ani půl slova! Nebýt něho, tak jsem nikdy neporodila a nechci ani myslet, jak by to skončilo.

Takže za mě nemocnici Prostějov doporučuji a určitě zde budu rodit i druhé dítě.

Personál: MUDr. Kincl, PA Jitka Grulichová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji dostatek vody, vložek a jednorázových kalhotek, plenky pro miminko, pomádu na rty! Ta se mi při porodu šikla. Měla jsem vyschlé rty jako Saharu. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 05.09.15 napsala :

Rodila jsem v Prostějově dvakrát. Je teda pravda, že mě tam potrápili. Byla jsem na vyvolávání, ale personál na 1. Nemám žádné stížnosti. Byla jsem spokojená.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 22.06.15 napsala :

Musím pochválit pana primáře. Je to úžasný člověk, hodný, milý, chápavý a nadto výborný chirurg, který má rád svou práci a v případě císařského řezu udělá krásnou jizvu a rodičky potom nemají žádné komplikace ani převisy.

Po akutním císařském řezu jsem byla na oddělení, kde o mě báječně pečovaly moc hodné a milé sestry, které byly ochotné se pacientkám věnovat i uprostřed noci. Myslím, že tam mají nejtěžší práci a přitom ji dělají s lidským přístupem a empatii.

Jinak bohužel (až na 2 nebo 3 sestry, které jsou výborné, ale nemohou to samy vytrhnout) nemohu pochválit oddělení šestinedělí (novorozenecké, kde se pak leží s miminkem). Personál je vyhořelý a nepřátelský, odcházela jsem vystresovaná a s pocitem lítosti, že mi nikdo nebyl ochoten poradit s péči o miminko. Kojení je nemocnice spíše nepřátelská, i když webovky hlásají něco jiného. Děti dokrmují lahvičkou bez vědomí matek a když se ozvěte, sestry vám z pobytu udělají peklo.

Také nevozí děti na pravidelně přikládání - často je jen ukáží z dálky v peřince a zase odvezou. Personál jen neustále sděluje, od čeho tam není (i když po nich člověk nic nechce, oni se už ale preventivně boji a tak jsou předem nepříjemní) než aby byl trochu nápomocny. Kamarádkám v jiných porodnicích poradili, jak s miminkem zacházet, když plakalo, ukázali co a jak, jak oblékat, kojit. Mně v Prostějově neukázali ani neporadili vůbec nic. Když jsem šla za sestrou, že mimi celou noc pláče, jen mi řekla, že ho bolí bříško, protože ho moc kojím, a že mu mám dát dudlík. Porodnici jsem opouštěla jako vystresovaná, nervózní uplakaná troska. Kdybych neměla toho císaře, asi jsem odešla na reverz hned druhý den.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a nenechat se rozbrečet hnusným chováním. Potřebný je také mobil s internetem, abyste si mohly hledat, jak pečovat o miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - LaEllaX 04.05.15 napsala :

V porodnici v Prostějově jsem rodila 1.5.2015 - byl to můj první porod.

Do porodnice jsem přijela 30.5. večer s tím, že mám bolesti po cca 10 minutách už víc jak dvě hodiny. Vyšetřili mě a řekli, že porod je v samotném začátku, jsem otevřená na 1 cm a s největší pravděpodobností porodím až druhý den.

Ubytovali mě na pokoji a dali mi injekci, která buď rozjede větší kontrakce (v případě, že už to je opravdu porod) nebo mi utlumí bolesti (v případě, že je ještě čas). Bolesti nepominuly, naopak zesílili. Noc tedy byla hrozná, nezamhouřila jsem ani oko, jak to bolelo.

Ráno mě vzali opět na vyšetření - otevřená na 6 cm, porod na spadnutí. Rychle mám prý zavolat příteli, aby to stihl. Prosila jsem PA o epidurál, ale prý je na něj už pozdě a navíc nedoporučuje jakékoliv umělé zásahy do porodu. Tak jsem šla na porodní box (v 7:30) - přítel přijel cca v 8:15 no a v 8:28 byl maličký na světě. I přes to, že vážil 4400 g, se porod obešel bez jakéhokoliv poranění nebo nástřihu. A to hlavně díky výborné PA paní Grulichové, která mi říkala, co přesně mám dělat a svým přístupem mi celý porod moc ulehčila. Pan doktor Konečný jen všechno z povzdálí kontroloval…
Porod tedy na jedničku.

Co se týče sester na novorozeneckém oddělení a „šestinedělí“, tak ty byly všechny naprosto skvělé. Milé, usměvavé, člověk se nebál na nic zeptat, se vším pomohly, se vším poradily..

Pokoj jsem měla nadstandard (cena 500,–/den, z toho první a poslední den cena 250,–). Vybrala jsem si ho kvůli neomezeným návštěvním hodinám.. Hezký pokoj s koupelnou, televizí, rádiem.

Celkově vybavení porodnice je krásné a nové.

Jídlo na jedničku. Všechno mi moc chutnalo.

Musím říct, že mi bylo až líto, že jsme museli jet domů..

Personál: Porodník: MUDr. Petr Konečná, PA Jitka Grulichová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát. :-) Pro mě osobně byl porod a celý pobyt v prostějovské porodnici nádherným zážitkem. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji několik lahví čisté vody (může je pak přivézt i manžel). Na pití je tam totiž čaj, který je až moooc sladký a pálila mě z něj před porodem žáha.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - lesniboruvka 10.02.15 napsala :

Rodila jsem v roce 2013 a měla jsem asi smůlu na personál.

Vadilo mi, že není možná volba polohy pro porod jiná než pololeh na porodnickém křesle - v této poloze se mi zpomalily a zeslábly kontrakce, porod se tím prodloužil. V porodnici nepodporují bonding, nenabídnou dotepání pupečníku apod. A celý ten proces porodu mi přišel, že nerodí žena, ale personál a žádná diskuze není možná. Na konkrétní otázky neochotné odpovědi, typu „takto to děláme u všech“. Těžko říct, jak by se postavili k porodnímu plánu.

Jinak co se týče prostředí - tak to je nadstandardní, porodní sály příjemné, prostorné se sprchou a WC, na šestinedělí standardní pokoj po dvou s příslušenstvím. Sestry z novorozeneckého byly sympatické a ochotné, akorát každá radila něco jiného, co se týče kojení apod.

Porodnici bych nedoporučila proto, že vím, že to jde přirozeněji, že v jiných porodnicích jsou komunikativnější a nabízejí více možností jak ten start do života miminku usnadnit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Emilly14 03.12.14 napsala :

Já jsem rodila v prostějovské porodnici už v srpnu 2014 a to naše malinké štěstíčko mi až teď umožnilo dostat se i k jiným činnostem, než jen běhání kolem něj.

Prostějovská porodnice byla jednou z variant, kde přivést na svět moje dítě. Prioritou byla FN Olomouc. Tam však zřejmě i díky toho času uzavřené porodnici ve Šternberku panoval zmatek a chaos. První návštěva na předporodní péči mě absolutně od možnosti rodit zde odradila. Zůstala tedy prostějovská porodnice a díky bohu za ni.

Personál(až na jedinou nevlídnou a línou sestru na šestinedělí) a prostředí na velikánskou jedničku. PA mi neskutečně pomohla při překotném porodu, který se tak v žádném případě na samém počátku nejevil. Jasně, srozumitelně a přitom rázně, ale mile mi dávala pokyny jak tlačit. Díky tomu jsem neměla nejmenší porodní poranění a pokud by bylo na mě, za půl hodiny po porodu bych nejraději „utíkala“ i s naším novorozeným miláčkem domů. Prostějovskou porodnici mohu jen a jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Seznam uvedený na webových stránkách porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 26.11.14 napsala :

Náš krteček se narodil 1. 11. 2014.

Do porodnice jsem nastoupila na příjem 31. 10., to bylo 10 dnů po termínu. Přijaly mě dvě velmi příjemné PA, napojili na monitor a sepsaly hromadu papírů. Poté přišla mladá paní doktorka, jméno bohužel nevím, a daly mi tabletku na preindukci. Pak jsem putovala na pokoj na oddělení šestinedělí. Sestřičky byli výborné, chodily se ptát a kontrolovat, zdali něco nepotřebuji. Druhý den ráno jsem šla na monitor a dostala další tabletku na indukci a další monitor, a zpět na pokoj.

Sotva co jsem z porodního sálu došla na pokoj, tak to začalo. Kroutila jsem se na posteli, chodila mne kontrolovat milá mladá blonďatá sestřička, personál tedy na jedničku. V 11 hodin se nečekaně objevil budoucí tatínek, v té rychlosti jsem si ani nevzpomněla, že bych ho měla zavolat. :) O půl 12 praskla voda, cesta na sál, chvilka funění a mačkaní ruky tatínka a za tři hodinky byl náš krteček venku.

Personál na sále vše vysvětlil, reagoval na přivolávání zvonku. PA byli moc milé, byla to skvělá psychická pomoc, všichni byli v klidné náladě. Pan doktor stál opodál a jen kontroloval situaci a pak jen šil a vtipkoval.

Sestřičky na novorozeneckém oddělení byly moc příjemné, pomohly, poradily, dokrmily našeho nenasytu.

Až budu rodit příště, určitě budu volit zase Prostějov. Přístup maximálně profesionální, pokoje „relativně“ čisté, když nekoukáte na strop a ignorujete „nevyspanou“ uklízečku.

Jediné, co zaráží, je volba jídel podávaných pro kojící maminky. Kdybych jedla vše, co nosili na jídlo, tak se náš krtek vznáší jak balonek. :)

Porodnici Prostějov mohu 100% doporučit.

Personál: PA Anička, PA Peťa, MUDr. Nevrla

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě bych si na porodní sál nezapomněla vzít vodu a balzám na rty. Já zapomněla a byla o tom přeslazeném nemocničním čaji a bez balzámu měla rty jak po přechodu Sahary. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny věci, co mají uvedeno na stránkách v seznamu, a k tomu přibrat určitě nějaké sušenky a svačinky, porce jídla jsou maličká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Vladěnečka 24.11.14 napsala :

Porodnici doporučuji na 100%! Celý personál se ke mně choval na jedničku - od paní uklízečky až po doktory. U porodu se u mě vystřídaly 3 směny doktorů a asistentek.

Největší dík patří paní porodní asistence Jitce Grulichové. Byla naprosto super, přístup u porodu byl lidský a hodně mi pomáhala. Rodila jsem jako prvorodička a šla bych klidně rodit zas… do Prostějova. ;)

Personál: PA Jitka Grulichová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně buďte maminky úplně v klidu. Vše dopadne dobře! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vše, co je na seznamu, a hlavně svoje neperlivé pití (ten čaj se nedá pít pořád). Taky je dobré mít zásobu toaletního papíru a poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Adri_Ríša 05.11.14 napsala :

Prvního syna jsem porodila kvůli předčasnému porodu v Olomouci. Druhého syna už v Prostějově a nelituji.

Pěkné prostředí, vybavení pokojů, čistota. Personál byl všechen, opravdu bez výjimky, příjemný, vstřícný, empatický! Vše vysvětlili. Nedostala jsem lék nebo injekci, aniž bych věděla, co to je a na co to je. V noci, když jsem potřebovala pomoct se synem, mi okamžitě sestřička pomohla a poradila. Potřebovala jsem něco na bolest, vždy mi sestřičky vyhověly.

Měla jsem trochu strach, protože dříve jsem četla i negativní recenze. Ale má zkušenost je hluboce vyvrací. Rodit už asi nehodlám, ale kdyby náhodou, tak rozhodně zase v Prostějově.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 14.06.14 napsala :

Rodila jsem letos v květnu podruhé a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená! Lepší asistentky jsem si nemohla přát, byly skvělé. Porod byl rychlý, takže opravdu spokojenost. Na šestinedělí a oddělení také super. :-) Doporučuji porodnici Prostějov.

Personál: PA Hodova a Silhanova, doktor Sobek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vložky, pití, intimní ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Spokojení 04.06.14 napsala :

Trochu mě zarážejí názory na špatné jednání, špínu a podobně, ale co člověk to názor. Já rodila v červnu 2010 a nemůžu říct ani slovo proti personálu, prostředí nebo úklidu. Tedy až na zdravotníka ze sanitky a operátorku.

Přeji všem maminkám jen příjemný personál. Nejsou tam zlí, nejsou špatní, ale všichni jsme jen lidi a bohužel ne každý den máme úžasnou usměvavou náladu, i když na tomhle oddělení je potřeba vidět úsměv, když je maminka vystresovaná, svíjí se bolestí a je ráda, že tam vůbec dojde.

Teď čekám druhého prcka, termín mám 1.1. 2015. Žiji s přítelem v Praze, ale jakmile vyřídím vše potřebné, tak se vracím do Prostějova a budu rodit zase tam - i s tím že zrovna nějaká PA nebude mít svůj den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - hanika231 16.05.14 napsala :

Já jsem byla spokojená. Milý a vstřícný personál, dokázali poradit a pomoct, vše mi bylo perfektně vysvětleno, nemůžu si na nic stěžovat. Prostředí taky dobré. Jen když svítilo sluníčko, bylo v pokoji docela dost teplo. Jídlo mi moc nesedělo, ale já jsem dost vybíravá :-), takže ostatní budou možná spokojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vše, co je na seznamu na jejich stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 29.04.14 napsala :

V prostějovské porodnici jsem rodila v březnu 2013 jako prvorodička.

V úterý 19.3. jsem byla na kontrole na porodním sále na vyšetřovně. Poté mi paní doktorka řekla, že dřív jak v pondělí 25.3. to nebude. Už večer mě ale začala pobolívat záda a měla jsem nepravidelné kontrakce, tak jsem toho moc nenaspala. Myslela jsem, že to jsou jen poslíčci. Ve středu do oběda to ještě docela šlo, ale pak se to začalo zhoršovat, kontrakce byly po 10 minutách. Střídala jsem sprchu s míčem, ale nic moc - zavolala jsem bývalé spolužačce, ta už měla dcerku, aby mi poradila, co dál. Řekla, že mám jet raději do nemocnice a tam řeknou, co a jak.

Na porodním sále otevřela příjemná sestřička, když jsem jí řekla, jak mi je, tak mě hned napojila na monitor. Po hodině natáčení mi oznámila, že už si mě nechají v nemocnici. Donesli mi košili a poslali na vyšetřovnu, tam pan doktor potvrdil pomalu se rozbíhající porod a poslali mě na pokoj. Přítel mi dovezl tašku s věcmi do porodnice, byl u mě do 17. hodiny. Pak ke mně dovezli na pokoj maminku už s miminkem, tak jsem byla ráda, že si mám s kým povídat. Řekla mi decentně, jak to bude probíhat.

Nemohla jsem díky těm šíleným křížovým bolestem ani ležet ani chodit, tak mi přišla sestřička píchnout injekci, abych se ještě před porodem trochu vyspala. Ale nevyspala, nešlo to. Byly 2 hodiny, když mě převezly na porodní sál, kam mě chodila PA po hodině kontrolovat. Sem tam mi něco píchli, ani nevím, co to bylo, asi něco od bolesti. V 6 hodin mi udělali klyzma a mohla jsem zavolat příteli, že už může přijet mě podpořit.

Ty hodiny byly nekonečné, kolem mě maminky rodily jak na běžícím páse a já pořád nic. Ve 12 hodin mi píchli vodu, aby se to trochu urychlilo. Malá se narodila 14.50. Za to všechno, co si maminka zažije během porodu, to je to nejkrásnější, co může být. Držet miminko v náručí, hned na všechno zapomenete.

Určitě zde budu rodit i podruhé, protože jsem byla docela spokojená jak s vybavením, tak s personálem. Všichni jsou jen lidi. Tímto bych chtěla moc poděkovat pánům doktorům i sestřičkám a hlavně PA.

Personál: MUDr. Jiří Kincl, MUDr. Pert Feit, PA Olga Malanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, být v klidu a pohodě, vše jde hned lépe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminka - kapky do nosu, dost porodnických vložek, toaletní papír, kruh na sezení. Miminko - kapky do očí, tělové mléko nebo olejíček, papírové utěrky, bodíčka 3 ks, rukavičky, ponožky, látkové pleny 3 ks a dost jednorázových plenek.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Prostějov - hematitek 31.03.14 napsala :

V Prostějově jsem rodila poprvé.

Do porodnice jsme odjeli v 11 večer, když jsem měla pravidelné kontrakce po pěti minutách. Sestra na příjmu byla protivná. Prohlédl mě MUDr. Prachař a oba se shodli, že jsem ještě dost zavřená a že v podstatě neví, proč jsem přijela. Chtěli mě dát na pokoj a manžela poslat domů. Trvala jsem na jeho přítomnosti, koneckonců i píší na stránkách, že může být doprovod po celou dobu porodu. Řekli ale, že nadstandardní pokoje jsou obsazené a na normální se mnou manžela nepustí, že by to pak chtěl každý, ale že můžu jet domů, že to na porod ještě není. Řekla jsem, že se tedy s manželem domluvím, ale než jsem to stihla, přiběhl doktor a vyjel na mě, ať se rozhodnu hned, že na mě nemá čas. Tak jsme se sebrali a jeli domů.

Za dvě hodiny už jsem měla kontrakce po třech minutách a praskla mi voda, tak jsme jeli zase do porodnice. Manžela už se mnou tentokrát pustili, ale sestry byly pořád stejně protivné a pořád se na mě tvářily, jako bych snad ten porod simulovala. Po několika hodinách hrozných bolestí mi nakonec dali analgetika, o která jsem prosila, ale sestra přitom utrousila, jak prý zvládám menstruační bolesti. Vůbec mi nepomáhala, jen řekla, ať nenaříkám, ale dýchám, podle čehož jsem se zařídila a dýchala jsem za podpory manžela až do šesti do rána, kdy nastoupila další směna. Protivná sestra mě mezitím byla jen párkrát zkontrolovat.

Další směna byla super. Konečně jsem měla pocit, že jsem v rukou profesionálů, kteří mají alespoň ponětí, jak se zrovna mohu cítit a co potřebuji a ne že někoho jen obtěžuji svou přítomností. PA Edita byla moc sympatická, rázná a velmi mi pomohla. Bez ní a bez manžela bych porod asi nezvládla. Malý už byl v porodních cestách, takže jsme začali s tlačením.

Prošla jsem si vším, co jsem původně nechtěla. Cévkování, dávka oxytocinu, epizotomie, ale bylo mi to jedno, hlavně, aby už se malý dostal ven. Porodila jsem v 10 dopoledne a malý měl 4,75 kg. Zašíval mě MUDr. Kincl - byl velmi milý a svou práci odvedl dobře - zatím se vše hojí dobře. Přemýšlím, kdyby mi pracovníci z první směny věnovali více pozornosti a více mi věřili, možná bych šla hned na císaře a neriskovali by, zda takto velké dítě zvládnu porodit přirozenou cestou.

Jinak byl pobyt v porodnici už veskrze příjemnou záležitostí. Všechen ostatní personál byl milý, usměvavý, sestřičky na novorozeneckém i oddělení šestinedělí ochotné, šikovné. Pouze složení jídelníčku mi nepřišlo právě vhodné pro kojící matky. Na snídani rohlíky a vysočina nebo tavené sýry, na tři obědy ze čtyř vepřové maso.

Do porodnice bych šla nejspíše i při svém dalším porodu, ale předem si zavolám, kdo je na příjmu. Bude-li tam MUDr. Prachař, pojedu raději do Olomouce.

Personál: MUDr. Kincl, MUDr. Prachař, PA Edita

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vody (nechcete-li být celý den o nemocničním čaji) a drobných svačinek. Pro mě to byl pytel jablek, banány a sušenky. Více jednorázových kalhotek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Bartys 12.02.14 napsala :

První porod trval 13 hodin vyvolávaně a skončil vexem. Porodní asistentky (stihla jsem ranní i noční směnu) byly úžasné všechny. Všude tady čtu špatné reakce na MUDr. Bilíka i Kincla, ale za mě měli oba dva výborný přístup. Sestry na novorozeneckém příjemné, ochotné vše vysvětlily. A také hezké prostředí. Už bych jinam rodit nešla. :-)

Personál: MUDr. Bilík, MUDr. Kincl

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětskou kosmetiku, látkové plenky a svoje oblečení na mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Lorelei1 15.01.14 napsala :

V porodnici v Prostějově jsem rodila jako prvorodička 5.10.2013, tedy byla jsem zde na vyvolání přijata již 4.10.2013. Příště nebudu rodit jinde, pokud nebudu vědět, že by mohly nastat nějaké komplikace.

Porod jako takový byl neskutečně dlouhý, ale PA Malanová byla skvělá, chválila, vysvětlila vše, na co jsem se zeptala, opravdu skvělá. S panem doktorem jsem měla čest víceméně jen párkrát - když mi píchal vodu a pak na konec porodu, ale také byl super, dokonce i vtipný, takže jsem se mezi kontrakcemi i zasmála. :) Neprovádějí zde nástřih preventivně, takže jsem se mu vyhnula a měla jsem pouze dva vnitřní stehy. Měla jsem čest i s PA Editou, která mne i přes její pověst překvapila, byla milá, a to jsem si říkala, že s mým štěstím na ní určitě narazím a taky že jo. :D Ale opravdu byla v pohodě.

Jsou zde skutečně všichni příjemní - jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém. Jedna ze starších sester mi přišla tedy až moc od rány, ale nevím, jak se jmenuje. Docela mne dostala tím, jak došla zkontrolovat, jestli mám dost mléka, drapla mi prsa a začala mi drtit bradavky. :D No, byla jsem tak v šoku, že jsem se nezmohla na slovo, ale jinak vysvětlila, poradila, ukázala. Celkově personál úžasný, pořád se ptají, jestli není něco třeba apod. Prostředí také velice příjemné. Nemůžu si tuto porodnici vynachválit. Jídlo mi přišlo dostačující, i když jen třikrát denně, je zde i kantýna.

Personál: PA Olga Malanová, MUDr. Martin Balák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se zkusit nebát a mít dobré myšlenky na to, že už brzy budete se svým miminkem. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě dostatek poporodních vložek (nejlépe Batist Flover, tak dvě, tři balení, může ale donést potom tatínek - jsou delší, než ty, které zde dostanete), papírové utěrky, plenky pro miminko, rukavičky (aby si nepoškrábalo tvářičku, ponožky a čepičku pro miminko - byla jsem v chladnějším pokoji, ale potom samy sestry zařídily přitopení), balzám na rty, Bepanthen, nějaké neparfemované mýdlo na intimní partie (já používala dětské), toaletní papír, nějaká svačina (byla jsem přijata dopoledne, takže jsem ještě neměla oběd, až večeři a jídlo je jen třikrát denně), kojící čaj, pár vlastních látkových plen - potom, co se mi nalila prsa, namáčela jsem si je ve studené vodě a přikládala na prsa - neskutečná úleva. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 09.01.14 napsala :

Všichni milí, vstřícní, příjemní a především velmi profesionální.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Prostějov - Inuska.pv 05.09.13 napsala :

Rodila jsem zde letos v červnu, celkem přes 36 hodin. Až na PA Editu, která byla opravdu „příjemná“ (užila jsem si ji u příjmu a posledních 6 hodin), tak všechny ostatní PA, které se za ty hodiny u mně vystřídaly byly moc milé a ochotné. Pana doktora jsem si moc neužila, za celou dobu jsem doktory viděla jen asi 3×, zato na konci u akutního císaře to byl fofr a hromada zdravotnického personálu. :-D Celou situaci ale zvládli.

Celkově hodnotím pobyt v porodnici jako dobrý. I když musím vytknout především to, když mi podávali infuze, tak jsem se musela pokaždé ptát, co to je a proč je mi to podáváno, což by dle mého měly PA provádět předem a vyžádat si event. svolení. Celkově měla jsem pocit, že se sestřičkám nechce nic moc vysvětlovat, hlavně chodily kontrolovat. Pokud budu rodit podruhé, budu zvažovat, zda nerodit v nějakém menším zdr. zařízení a možná s vlastní PA.

P.S. Nenapsala jsem to natolik detailně, ale mohu do posledního písmenka souhlasit s přispěvatelkou Lenka40 27.07.12 - jako by popisovala i můj porod. No, bohužel se za ten rok a půl nic nezměnilo!

Personál: PA Edita, MUDr. Prachař

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán (aspoň pár nejdůležitějších bodů).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, jídlo mi přišlo dostatečné, hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Mombree 04.09.13 napsala :

V prostějovské porodnici jsem rodila 13.07.2013. Personál si nemůžu vynachválit, na porodním sále byli zlatí - jak PA, tak pan doktor. Na šestinedělí také super. Jestli budu příště rodit, tak jedině tam! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky, gel na intimní hygienu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - soleile 08.01.13 napsala :

Měla jsem nejlepší porodní asistentku, jakou jsem mohla mít. : )Pořád mě chválila, jak to dělám dobře, i když vím, že to zrovna dobře nebylo, ale člověk to v té chvíli potřebuje slyšet. :)

Manžel byl se mnou na porodním boxu od 10 ráno a rodila jsem až v 1:55 ráno. Personál příjemný, ubytování v čistotě.

Personál: PA Olga Malanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové plenky pro mimčo, kapky do nosu, pomáda, voda, oblečení pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - jiji 05.01.13 napsala :

V Prostějově jsem rodila první dceru v červenci 2007. Zkušenost jsem měla výbornou. Příjemná PA, hezké prostředí, u porodu jsem neměla fakt problém s nikým.

Co se týká pobytu na šestinedělí, strávila jsem tam s malou 8 dní. Bylo to v době babyboomu, kdy porodnice praskala ve švech, tak byl trochu problém s prádlem (převlečení postele, čisté košile, látkové plíny), ale to se dalo pochopit. Košili jsem měla svou, oblečení pro malou taky a široké balení vydrželo až domů.

Musím pochválit personál novorozeneckého, dětská lékařka odhalila u malé kromě žloutenky také infekci a bezvadně se o ni se sestřičkami postaraly.

Vzhledem k dobré zkušenosti jsem se vrátila do této porodnice i v říjnu 2012, kdy se narodila druhá dcerka. U porodu opět všichni fajn. Pozitivně hodnotím i částečnou výměnu personálu, hlavně lékařského, docela to tam „omládlo“. :o)) Pobyt na šestinedělí také bez problémů. Každý den se ptali, zda potřebuju něco vyměnit (tentokrát jsem ani nešpinila vlastní košili) a nic nebyl problém. Sestřičky na šestinedělí i personál z novorozeneckého moc fajn.

Potřeří už asi rodit nebudu, ale kdybych měla, tak se zase vrátím do Prostějova.

Personál: MUDr. Michaela Rolná, PA Olga Malanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Jitka a Mikulášek 20.10.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnice poprvé a hned plánovaným císařem.

Všechny PA opravdu příjemné, vůbec žádný problém nebyl. Na šestinedělí a novorozeneckém taky moc ochotné sestry, dokázaly se vším poradit. Moc velké DÍKY panu doktorovi Sobkovi a všem asistujícím u císaře, který dopadl, myslím výborně.

Až budu rodit podruhé, vůbec se nebudu rozmýšlet kde… A to jsem z pardubického kraje - sice přivdaná Prostějovačka, ale do Pardubické nemocnice by mě nedostal nikdo.

Jitka a malý Mikulášek

Personál: Mudr. Sobek a spol. + všechny PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky a plínky pro prcka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - pajcka 08.10.12 napsala :

V prostějovské porodnici jsem rodila dvakrát, prvního syna v prosinci roku 2010 - to jsme stihli akorát dojet a už jsme šli na porodní sál. Dojeli jsme tak akorát, já pořád nikam nespěchala, protože jsem neměla kontrakce pravidelné a pak se to najednou rozjelo tak rychle, že jsem jen tak tak nerodila v sanitce ;). Příjem byl v pohodě, porod rychlý, bez potíží, všichni okolo byli super, ani jsem si je po pravdě při té rychlosti „neužila“. Jen na šití se na mě učila nějaká nová doktorka, ale žádný děs, přežila jsem to, na někom se to hold učit musí.

Druhý porod byl v září 2012, tentokrát nám doporučili dojet dřív ;). I tak se malý na svět podíval cca 2 hodiny po příjezdu. Příjem opět bez problémů, jen jsem tentokrát prodělala všechny procedury před porodem, které jsme u prvního nestihli. Takže klystýr (měla jsem z něho strach, ale úplně zbytečně, bylo to naprosto v pohodě), rozdýchávání na sále a nakonec píchnutí plodové vody… pak začaly šílené kontrakce a to mě ještě nechtěli nechat tlačit, ale jak mě položili na záda, tak to byl fofr a malý byl na dvě zatlačení venku ;). Uf, jaká úleva. Akorát to šití, na to mám asi pech, tentokrát mě šil sice doktor, ale bez lokálního umrtvení - nevím proč - takže do „živého“. No ne, že by se to nedalo přežít, ale hekala jsem bolestí. Naštěstí to bylo na pár stehů… ale i tak bych ráda věděla, podle čeho se doktoři rozhodují, jestli umrtví, nebo ne. Někteří si možná myslí, že když ženská přežije porod, tak už všechno???

Jinak vše ostatní super, perfektní PA Petra Hodová, moc příjemná, milá, ochotná. Na šestinedělí jsem měla tentokrát nadstandard, aby za mnou mohl manžel s prvním prckem chodit dle libosti. Až na to soukromí a TV s ledničkou na pokoji to ale za nadstandard nepovažuji, nicméně jsem byla ráda, že jsem na pokoji sama.
Další dítko sice už neplánujeme, ale kdyby přeci jen, s klidem bych šla zase rodit do Prostějova. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je na seznamu na stránkách porodnice, plus nějaké to jídlo navíc určitě ;).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Lenka40 27.07.12 napsala :

Na podzim jsem v teto porodnici rodila sveho prvniho syna.

V utery 26.10.2011 jsem byla rano na ozvach a bylo vse v poradku, sice se me ptala sestra jetli citim kontrakce, ze to pristroj zaznamenal, ale ja nic necitila. Druhy den v jednu rano jsem citila slabe bolesti, rikala jsem si zadne panikareni to jsou urcite poslicky..tak jsem chodila po byte,polehavala v posteli a rozdychavala. Manzel ten si pekne chrupkal, az rano vstaval do prace a podival se na me, jestli se neco nedeje.. Ja jen rekla,slabe bolenicko:o),urco to jsou poslicci.. On neee radsi zajedeme na kontrolu do nemocnice.

Zazvonili na zvonek a kdo nevylezl, uz zminovana neprijemna PA Edita… Pry co chceme,tak ji vse vylicili a ze se na me podiva. Trochu mi trvalo,nez jsem si sundala boty a kalhoty, ale zadna hruza a velice ,,mila" Edita mi rekla, at si pohnu, ze nema cas.. Noo, to bylo neco na me!!! Rvala mi hlenovou zatku a bolelo to, rekla to nic neni a ze pujdu na ozvy. Napojili me a ona si sla klabosit, pak vybehl ze salu nejaky tatinek a volal ji.. No a pani porodila,vubec se ji nevenovala a sla vysetrit me,kdyz tam byli i jine PA.

Pak me poslali po ozvach na vysetrevnu a uplne se divili, ze me uz nekdo vysetroval. Pry to neni nic a nevypada to na porod. Tak jsme jeli domu. Byla u me kamaradka a ja mela stale ty bolesti, porad jsme vtipkovali, dokonce jsem sla i koupit kocce granule a pak si lehla do postele. Dosel manzel z prace a pred patou mi praskla voda.. Byla jsem klidna, jen se mi honilo hlavou, at tam neni ta protivna PA…uf,koncila ji smena a pri vyplnovani papiru byla taaakkk mila,ale rano byla fakt na facku!!!!

V sest me dali na pokoj,neustale me PA Lenka kontrolovala, dala mi injekci a v jedenact sla na sal. Dojel manzel kolem pulnoci, ja byla uplne v pohode. Nemela jsem temer bolesti, tak ani nevim jake to je.. PA porad rikala to neni ono,to prijde a nic, uplne koukala. Meli hlavne strach jestli ho s temito slabymi kontrakcemi vytlacim. Byla stale na telefonu s doktorem a ten pak uz dorazil, az jsem mohla tlacit.

Pan doktor me umrtvil, nastrih a potom i pred sitim opet umrtvoval. Byla jsem za to rada, ze je napadlo, kdyz nemam takove bolesti, ze bych se u ziveho nastrihu zblaznila…ve 2:00 se narodil maly a byli jsme oba v poradku, narodil se ve 38tt a zrejme i kvuli Edite, ktera tomu napomohla rvanim te hlenove zatky!!!

Takze moc jim dekuji za prijemny porod.

Co se tykalo novorozeneckeho oddeleni s tim jsem nebyla nejak spokojena. Nektere sestry se chovali jako kdybych mela uz nekolik deti, byli neprijemne, nemeli furt cas, takze to nebyl pro me prijemny zazitek. Jinak prostredi prijemne i jidlo bylo dobry.

Personál: Dr.Konečný a PA Lenka Vozihnojová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevne nervy:o) a urcite si vzit partnera sebou…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - lucináč 27.01.12 napsala :

Na porod mám jen hezké vzpomínky. Snad uklidním budoucí maminky a aspoň některá z vás se bude těšit jako já.
1.12.2011 jsem naposledy navštívila poradnu u svého gynekologa, který mě ujstil, že brzo budu rodit i když mám termín až 25.12.. Jelikož jsem byla celá nateklá a na prcka se těšila, zpráva mě velmi potěšila. Cestou z ordinace jsem volala přítely, že na Vánoce možná už budeme s miminkem doma. Ten den mě ještě čekalo 1. měření ozev v porodnici. Na poprvé se natáčení nepovedlo, tak druhý pokus. Asi po 4 hodinách strávených čekáním a natáčením jsem břichu řekla, zde půjdeme už jen rodit. A to jsem neměla:-) V 11 večer mně začalo lehounce pobolívat břícho jako při MS, nebrala jsem to vážně, přece jen to byl těžký den na těhuli v 36+2. Během noci mi odešla hlenová zátka a to už jsem věděla, že do týdne je mimčo venku. A taky, že jo! Stihla jsem ještě naporcovat kuře, uvařit, vypít kafčo s kamarádkou. Bylo 15:30 někdo zaklepal, já vyletěla otevřít a už jsem cítila, jak mi mokrají tepláky. Dohrkly jsme kávu, koláček za škraň a kamošce jsem oznámila, že mě veze rodit. Cestou jsme se tomu hrozně smály a nikdo komu jsem volala mi nevěřil, že rodím, ani přítel:-/. Nedivím se v porodnici na mě taky koukali, jak na blázna a počítli s tím, že půjdu ještě čekat na pokoj. Ale po prohlídce u MUDr, který mi řekl, že jsem v 1. třetině porodu jsem už i já pochopila, že jde do tuhého. Stále jsem byla v pohodě, jen lehké pobolívání. Následovalo klizma, holení a pak sprcha. V té už jsem měla kontrakce. Vylezla jsem ze sprchy a už na mě čekal vyděšený prítel. Společně jsme čekali na miminko a já rozdýchávala sílící kontrakce. Do tuhého šlo od 19:00, kdy jsem měla pořád nutkání tlačit, ale ještě jsem nemohla. Pak už si to ani moc nepamatuju. Jen vím, že při samotném tlačení jsem už necítila kontrakce a doktor mi musel říkat kdy mám tlačit. Udeřilo 21:00 poslední zatlačení a 21:01 byla naše malá Eliška na světě. A jak se mi ulevilo, to bylo něco úžesného. Celá jsem se vyčerpáním třepala ale pocit jsem měla nádherný. Vše už bylo za náma a já mohla odpočívat.Pak už jsem se jen smála a byla šťasná. Elis mi na chvilku přiložili k prsu, papala jak otesánek a za chvilku šupala zpátky do inkubátoru na prohřátí. Dětská doktorka nám oznámila, že je zdravá a má se k světu. Celou noc jsem nemohla usnout a těšila až jí budu mít u sebe. Teď po skoro dvou měsících si říkám, kdyby si jí tak někdo na noc vzal :-))).
Prostějovskou porodnici mohu jen doporučit. Krásně se o nás starali. Jen si tu péči maminky užíjte, pak se už vše točí jen kolem prcka.

Personál: MUDr. Petr Feit, Olga Malanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovejte klid a hlavně žádný stres. Já jsem celé těhotenství nevěděla co to je a porodu se nebála. Myslím si, že je to hlavní důvod, proč jsem měla super porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je na seznamech „co vzít do porodnice“. Navíc doporučuji čaj pro kojící matky, podpoří laktaci. Já piju Leros a granulovaný od hippu, v něm je i složka, která tvoří energii a tu budete potřebovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 12.01.12 napsala :

Rodila jsem v PV poprvé svého synka, loni na podzim. Když celkově zhodnotím porodnici, myslím, že ta je na skutečně vysoké úrovni, ale… Při příjmu na porodní sál, mě uvítala PA „Editka“…víc nesympatickou sestru jsem snad ještě nikde nepotkala!!! Chovala se ke mně, jako ke kusu masa…Příjem a vypisování papírů bylo sice zdlouhavé, ale vcelku v pohodě, pak přišel na řadu „očišťovací manévr“…dost nepříjemná komunikace sestry mi to vše ještě více zestresovala. Mého přítele pustili na porodní sál, než jsem se vrátila z klistýru. Proběhla kontrola ze strany sestry, a pak nám řekla, že si máme udělat pohodlí a prodýchávat stahy. Tak jsme si zatáhli žaluzie, pustili rádio a přítel se posadil na křeslo, které tam bylo.Pak vlítla Editka, a místo toho, aby mi poradila, jak se snažit poprat s bolestmi, tak na nás začala pískat, že křeslo používat nesmíme(asi bysme ho rozbili nebo co), naprosto ztlumila rádio a zase zmizela. Objevila se vždy na kontrolu ca. po hodině (trvalo to celkem asi 7 hod.) a vždy strašně nepříjemná, což mě strašně stresovalo. Pořád mi tlačila do hlavy, že ty bolesti který mám (myslela jsem, že z těch bederních bolestí roztrhám postel), že to nic není, že to nejhorší teprve přijde, že z toho dělám divadlo. Byla dost necitelná a nepřátelská, jako bych ji obtěžovala, tím, že tam rodím. Pak asi po 6 hodinách přišel doktor Bilík, proběhla kontrola, už si to nepamatuju do detailu, měla jsem totálně překysličenej mozek z prodýchávání stahů, ale on se se mnou bavil na dálku od omývacího pultu a ještě otočen zády, totální arogance!!! Nepochopitelné :-( Chtěl mi dát vyvolávačku, ale jsem odmítala, protože jsem cítila, že začínám kolabovat bolestí…on odešel bez řečí. Přišla Editka s vyvolávačkou, a já jí řekla, že to už nepřežiju (tu bolest), ona mi řekla, že jsem se měla domluvit sama s doktorem, ale jak když mě ignoroval!!! Tak jsem zařvala na ní, že jestli se něco stane, tak…odešla a přišla s druhou kapačkou, že jdu na císaře! Z minuty na minutu…před tím mi doktor tvrdil, že to nejde jen tak, že to trvá asi 2 hod. než se všechno vyřídí!!! Opět jsem nechápala!Pak to šlo vcelku rychle, anesteziolog byl moc milý, snažil mě uklidŇovat, než se sešel personál k operaci. Operace byla asi v pohodě, to nevím ;-)…probrala jsem se na pokoji, asi hod. po zákroku…nikdo se sester mi nebyl schopen říct, co se mi narodilo, jestli je to v pořádku atd. Takže místo toho, abych po nárkoze spala, tak jsem asi 5 hod. čuměla celou dobu do zdi a pořád čekala, až se někdo najde, kdo mi to všechno řekne. Brečela jsem strachy, bolest šla stranou. Editka mi ani na pokoj nedonesla osobní věci z příjmu, takže jsem nevěděla, že mi přítel psal. Až těsně před vizitou, jsem na několikáté nálehání konečně uviděla svého syna. Byla jsem tak unavená a vystresovaná, že se něco stalo, že jsem nebyla schopna žádného pocitu, když jsem malého poprve uviděla :-///…to jim nezapomenu!!! Jinak sestřičky na dětském byly super!!! Milé, usměvavé, ochotné- díky jim, jsem to pak prožívala všechno snáz! Takže jim velké díky. Pokoje jsou také moc krásné, moderně zařízené, nic tam nechybí. Jídlo bylo dobré, i když málo, ale to nevadí, co bych za ty peníze mohla chtít- dostačující, chápu ;-) Doktoři při vizitách super. Každý den se na pokojích uklízelo, mohla jsem si měnit košile dle potřeby…po této stránce naprosto super!!! Takže jediné, co bych k tomu ještě dodala: Pane doktore Bilíku- proberte se, a chovejte se k pacientkám asertivněji, vím že bolest ruší úsudek rodičky, ale vy tu bolest neznáte, tak buďte víc pokorný! A sestro Editko!!! Nechápu, jak může taková ženská jako Vy, pracovat jako PA!!! Přednášíte kurzy pro budoucí rodičky, ale Vy sama byste potřebovala kurz asertivity a sebeovládání!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou někoho k porodu, je to obrovská podpora a čas lépe utíká

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuráž a potřebné doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 28.12.11 napsala :

Já rodila v této porodnici 15.7.2011 dvojčátka.Byl to akutní císařský řez,protože děvčátko mělo mnohem nižší váhu(1600g)než chlapeček(2490g).Tehdy byl UZ nekonečný.Dr.Sobek neustále přeměřoval a po konzultaci s dr.Kinclem se rozhodlo pro ukončení těhotenství v 35.týdnu.Čekání do další kontr. by znamenalo riziko.Jsem jim za to vděčná a moc děkuju.I ostatním lákařům a sestrám děkuju,byli moc příjemní.
Jediné co mi vadilo byly špinavé příbory,nechala jsem si z domu donést vlastní.Jídlo bylo chutné-nejsem náročná.Pokoje čisté,na pokoji je i sprcha a WC.

Personál: dr.Kincl a dr.Sobek ml. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Romanetka 16.12.11 napsala :

20.listopadu jsem v prostějovské porodnici porodila dceru Karolínu. Byla jsem přijata již o dva dny dřív, kvůli neustávajícím kontrakcím a velmi pomalému otvírání. Byla jsem na nadstandartním pokoji, hlavně kvůli návštěvám, aby to za námi stíhal manžel z práce. Musím říct, že těch 500,–kč / den mi stálo za to, s nikým jsme se nerušili, měla jsem klid opravdu jen na sebe a na dceru a manžel s námi býval až do 21 hodin. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by byla někde špína, denně chodila uklizečka. Velmi jsem uvítala malou spršku u toalety. Jediné minus bylo jídlo, bylo ho opravdu málo, ale v nemocnici je velký bufet, takže návštěvy obstaraly i svačinky.Porodní sály jsou moderně zařízené. Na oddělení porodnickém, šestinedělí i novorozeneckém jsem nepoznala nepříjemnou osobu. MUDr. Kincl je opravdový profesionál, já nemám měsíc po porodu jizvu po nástřihu téměř ani vidět a na dceři už druhý den nebylo poznat, že je narozena s pomocí vexu, takže jsem mu velmi vděčná.

Porodnici můžu doporučit a já se těším už ted, že se zde jěště jednou ukážu :-)

Personál: MUDr.Kincl, MUDr.Feit; všechny porodní asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně jídla, oběd a 2 krát pečivo s něčím na snídani a večeři mi jako kojící matce vůbec nestačilo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby pro sebe i pro miminko. Oblečení pro miminko, naší malé byla zima v tom erárním kabátku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - first 18.09.11 napsala :

Dobrý večer,rodila jsem v porodnici Prostějov 2.9.2011. v 5.11h, narodil se nám krásný chlapeček Petříček,3700g,50cm… Rodila jsem v této porodnici prvně,měla jsem velký strach i když je to mé 3.dítě,nemohu si vynachválit personál i paní a pány doktory… Možná jsem měla štěstí… Porodní asistentky byly super… Nevím, jak se jmenovaly, a hrozně jim moc děkuji…opravdu… Pan doktor Feit,taky super,spokojenost,ani jsem si nestačila vychutnat porod…

Přítel mě dovezl kolem 3h ranní,po 5min kontrakcích,byla jsem otevřená na 3cm,za chvíli na 6..8, a do hodinky byl piškotek na světě… Teď spokojeně spinká u maminky… Nebojte se porodu ,a ještě jednou chci poděkovat prostějovské porodnici za skvělou odvedenou práci,milé prostředí,skvělý lidé kolem sebe…tak se nebojte a hurá do porodnice Prostějov!!!!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky velké zakoupené v lékárně,super..toal.papír a jídlo!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu,oblečení na mimi…a pevné nervy…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - imila 27.08.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici Prostějov 16. 9. 2010 a zarážejí mě tu názory některých, na špínu. ? ? ? ? ? ? ? ?
Absolutně nechápu, o čem je řeč (speciálně názor z 24.10.2010)
Jak se tu v jiných příspěvcích píše, tak úklid probíhal minimálně 1× deně za mě tedy každý den 2×, košile se můžou měnit, kdykoliv se zachce a pokaždé se mě ptali, jestli chci převlíct i postel. Na zemi nikde ani smítko, takže mi nedalo abych nereagovala…To samé platí i o porodních sálech - vše čisté!!!!
Jinak můj porod probíhal tak jak má ale i tak moc děkuji Pa Petře která byla moc fajn, ale i ostatní PA na jiné směně byly příjemné. Přísnější jsou jen některé sestřičky na novorozeneckym.

Personál: PA Petra???

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko, vložky…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Fabián 06.08.11 napsala :

V prostějovské porodnici jsem měla „čest“ rodit v roce 2005 své 4. dítě. Předchozí tři v Olomouci…
10. dní po termínu jsem se dostavila na příjem, prohlídka potvrdila, že se nic neděje - jako obvykle…Takže jsem kolem 8.dostala tabletku na vyvolání…jako obvykle. V 10. hodin,při kontrole paní dr. nezjistila nic nového, takže jsem z porodního sálku byla odvelena na pokoj se slovy, pokud se porod nerozběhne, počkáme do zítřka!!!
Na pokoji ležela slečna zachumlaná do peřiny. Nesměle jsem prohodila, že budeme čekat spolu na porod. Ona mi unaveně odpověděla, že už je po. Nechápala jsem…
Za celou dobu mě byl lékař prohlédnout jen 1×, žádné monitory mimi, žádné měření tlaku. Prostě nic. Kolem 14. hod. jsem šla na toaletu a zjistila, že mírně krvácím. Zazvonila jsem si na sestřičku, která mě odvedla na PS. Tam na mě jiná sestra koukla a řekla mi, že jsem otevřená jen na 2 cm a musím být na 10… a šla jsem zpět.
Kolem třetí hodiny začlo bolení v zádech a k mému zděšení, začaly chodit návštěvy za moji spoluležící. Já se odebrala na toaletu (Jediné pozitivní-toaleta na pokoji) a já s pěstí v zubech rozdýchávala stahy. Bylo to faj, sama na záchodě…
Bylo přesně 16:30 a volal manžel, jak to se mnou je. Akorát jsem stačila říct, že jdu na sál, ať zavolá později. A už podruhé mě sestra vedla na PS. Tam jsem si vkleče - prodýchávajíc stah - vyslechla, že jsem hyperventilovaná a proto mě to tak bolí. Na vyšetřovně jsem jen lehce roztáhla nohy a ejhle už mě brali na sál. Tam jsem si dvakrát zatlačila a dcerka byla na světě. Doslova vyletěla jako dělová koule… Sestra ji sotva chytla. Čas narození 16:38. Pouhých 8 minut po odchodu z pokoje, včetně cesty přes chodby. Doktor přišel až když jsem malou měla v náručí. Šití nebylo potřeba, tak zase šel…
Vše bylo za náma, já šťastná,Beatka mi spala v náručí. V ruce kapačku antibiotik - zlatý stafilokok. Přítmí občas přerušila sestra na kontolu. A před střídáním směny jsem ji poprosila, ať mi koukne na ruku, jestli mi ta kapačka nevyjela, nějak mě to studilo. A nastal fofr…Přítmí se změnilo na ostré světlo a sestra lítala, jako hadr na holi. Ona mi ta kanyla vyjela a já nějakou dobu krvácela. Od krve celé lůžko, zavinovačka v které byla malá, krev byla i na zemi…
Rodila jsem v úterý, ve středu při velké vizitě si pan hlavní doktor vyslechl co a jak a s úsměvem se mě zeptal, jestli jsem přemýšlela o sterilizaci. To bylo místo blahopřání k zdravé holčičce.
Ještě bych se zmínila o lejstrech. Připadal jsem si jako filmová hvězda, protože tolik podpisů jsem nerozdala ani v práci, coby admin. pracovnice. A na závěr perlička. Asi dvacetiletá sestřička mi s brožůrkou v ruce vysvětlovala, jak mám kojit:-). Mě tehdy už 4.násobné matce…
Takže super, paráda a upřímně NEDOPORUČUJI!!! Jo,
k té sterilizace, 2. 9. oslaví naše 5. dítě - chlapeček dva roky. Prostě jsem si musela spravit chuť a vrátila se na „místo činu“, do Olomouce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - matta 11.07.11 napsala :

V Prostějově jsem rodila dvakrát a měla jsem pokaždé nějaký problém.Poprvé to byla anestezioložka která po mě řvala,že nechci u akutního císaře epidurál,ale chci uspat. měla jsem zimnici z nervů no katastrofa jinak super PA Monika Malínková ted má sama mimi a tak při mém druhém těhu nébyla.Rodila jsem opět císařem nástup o den dříve a katastrofa po porodu.Nechtěli jsme s manželem vědět co čekáme a tak jsem vůbec nevěděla co se mi narodilo 2 hod než pustili manžela na JIP. A syna jsem viděla poprvé až na oddělení což bylo po 23 HODINÁCH a to byl ten nejhorší pro mě zážitek. Pořád jsem prosila at mi ho už donesou a nic.Ale i tak člověk zapomene a myslí jen na to dobré. Já už dítě mít nesmím,ale kdybych mohla tak stejně rodím v Prostějově protože tam mám celou rodinu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každá porodnice má své mínus i plus. Co vadilo mě nemusí vadit nikomu jinému a co jsem třeba uvítala tak jiné může lést krkem a tak pevné nervy a zdravá miminka to je nejdůležitější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - IvankaB 09.06.11 napsala :

Porodnici chválím, doktoři v pohodě a super sestřičky na porodním a šestinedělí - vždycky, když jsem potřebovala, tak se vším ochotně pomohly a poradily. Jen pár sestřiček na novorozeneckym bylo nepříjemných, ale všude je něco.

Personál: MUDr. Petr Konečný, PA Zuzana Zikmundová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, toaleťák, plínky, vlhčené ubrousky, bepanthen mast, přezůvky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 27.01.11 napsala :

Rodila jsem v prostějovské porodnici 4.10.2010 a byla jsem se vším spokojená.Příjem byl delší a při vypisování zdravotního stavu jsem si na vše nevzpoměla.Při akutním porodu,nevím…Doporučuji si to i napsat.Měla jsem zvýšený krevní tlak a proto jsem nastoupila do nemocnice o tři dny dříve a porod jsem měla vyvolaný.Poporodní péče byla výborná.Dětské sestřičky mi přišly přísnější,ale to je asi potřeba.

Personál: Dr.Kincl,Dr.Feit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevné šetrné mýdlo,sprchový gel nedoporučují,oblečení a plenky pro mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - monika82 14.01.11 napsala :

ahoj, rodila jsem ze 9-10.11.2011 a bylo to v pohodě, šikovná asistentka Edita, při porodu mě pěkně štvala, ale myslela to dobře, jenže v tu chvíli nikoho poslouchat nechcete. u mě přišel doktor až bylo hotovo, jen na zašití. taky v prostějově automaticky NEnastříhávají pokud nemusejí, což je taky good. ale pozor, pokud chcete epidurál, tak musíte trpět jako zvíře, protože jen tak vám ho nedají.

jedna věc mi akorát vadila a to nedostatek času dětských sester, měla jsem pocit, že je obtěžuji, ale to záleží na koho natrefíte.

jinak čistota dobrý, minimálně 1× denně úklid

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

po porodu to teprve začíná:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vemte si určitě oblečení a plínečky pro mimi, wc paír, vložky do podprsenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Marketa H 13.12.10 napsala :

Už jsem zde rodila 3× a kromě prvního porodu si nemůžu na nic stěžovat.Ten poslední porod byl 2.12.2010 a musím říct,že přístup pana dr. Feita byl skvělý a por. asistentka Eva taky.Tímto bych jim i chtěla poděkovat.Vše vysvětlili,byli ochotní,milí atd.Dětské sestry byly také fajn.Určitě bych prostějovskou porodnici doporučila,protože jsem zde přivedla na svět 3 krásné děti-Adámka,Natálku a Nicolku.

Personál: Mudr Petr Feit,por.asistentka Eva??? Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - baaraa 07.11.10 napsala :

Ahoj maminky,
já rodila v nemocnici dva dny zpátky a musím říct a zároveň hrozně pochválit přístup asistentek. Měla jsem pohodové asistentky, všechno mi vysvětlili, i na příjmu když mě přijímali byli v pohodě.
Porod jsem měla dlouhý a bolestivý,ale zvládla jsem to jen díky nim, hodně podporovali a radili jak si ulevit. Mě osobně pomáhala horká sprcha když jsem se rozdýchavala na porodním sále. Jinak na novorozeneckém taky dobrý, přijde dr. podívá se na mimčo a všechno vysvětlí. Z novorozen. vám přivezou mimi po porodu až se vyspíte nebo hned na kojení , vše vysvětlí. Akorát s tím kojením je to takové , že moc prvně nevíte ..protože je to fakt technika kojení :-)))Jinak špína tu není, jsem tu druhý den a byla tu uklízečka už 2× , kdy vynesla koš a na chodbě si můžete měnit košile jak chcete podle potřeby. Tak hodně štěští…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky, pití,dečku pro mimi, je tu chladněji a ponožky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Prostějov - Anonymní 24.09.10 napsala :

porodnice prostějov katastrofa! zástup arogantních a nepříjemných sester špína na oddělení chaos-tuhle porodnici bych opravdu nikomu nedoporučovala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

porodnici boskovice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - PErika 26.08.10 napsala :

S Prostějovskou porodnicí jsem spokojená!Před 3týdny se mi tam narodil krásný zdravý syn Kubík!
Měla jsem těžký porod ale personál se choval velmi hezky!
I s poporodní péčí jsem spokojená!Sestřičky jsou velmi hodné a ochotné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky a vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - kk2 22.07.10 napsala :

Co se týká porodu ,vše zkvělé. měnily si zrovna směnu takže se staraly celkem 4 sestry .tatínek i já a miminko jsme měly maximální komfort. nastaly menší komplikace s placentou tak se porod trochu protáhl,ale žádně stresové jednání. doktoři gyn .kdybych známkovala POLZEROVÁ 1,KINCL4 FEIT 1 z doktora Konečného,aby člověk páčil jak na tom je. sestry dobré, jen prvorodičky se moc nedový jak na miminka.

Personál: Polzerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky a asi i trochu jídla jelikož mi měly všechny stále hlad toal papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - orbitt 22.07.10 napsala :

Rodila jsem v Prostejove v kvetnu 2010 a byla jsem velmi spokojena.
Behem predporodni pece jsem narazila na nekolik lekaru - 2 jsem musela trochu zpovidat, protoze sami od sebe nic moc k vysetrenim nerekli. Dalsi 2-3 byli ale vyborni, vsechno vysvetlovali.
Behem porodu se vystridaly 2 smeny porodnich asistentek, takze se o me staraly celkem 4. Vsechny byly moc prijemne, a taktni, takze k samotnemu porodu nemam vubec, co vytknout. Radily, jak dychat, jake polohy proti bolesti a to i behem 2. doby. I kdyz jsem rodila poprve, nenastrihli me. Cely porod ridila asistentka, doktor byl pritomny, ale nijak nezasahoval.
Na oddeleni byly sestricky ochotne a prijemne, i kdyz predevsim ty detske byly dost vytizene.
Vyborna byla detska doktorka, ktera u me stala, dokud jsem se opravdu na vsechno nevyptala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mydlo, rucnik, plinky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - natik 05.03.10 napsala :

Já rodila v Prostějově dvakrát,poprvé ve staré a podruhe v nové.Moje zkušenosti jsou jen a jen pozitivní.Zdejší personál at už lékaři,porodní asistentky nebo sestřičky z kojeneckého oddělení i oddělení šestinedělí jsou všichni ochotni mamince poradit a pomoci v těhotenství,tak s porodem i následnou péčí o vašeho narozeného broučka.

Personál: Mudr.Kincl,Mudr.Polzerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - natik 05.03.10 napsala :

V prostějovské porodnici jsem rodila dvakrát,jednou ve staré porodnicia podruhé v nové porodici.Z vlastní zkušenosti můžu jen a jen pochválit jak zdejší lékeře,tak personál porodního sálu,ale i sestřičky z kojeneckého oddělení a oddělení šestinedělí.Já si myslím,že zdejší přístup k maminkám i dětem je na špičkové úrovni.Mohu z vlastní zkušenosti doporučit.

Personál: Mudr.Kincl,Mudr.Polzerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - edik372 28.01.10 napsala :

Ahojky
tak já se přidávám z velmi dobrou zkušeností porodu v roce 2007 v Prostějovské nemocnici. Rodila jsem poprvé a taky doufám že ne naposled :-) Sestřičky na sále byly moc fajn, měli jsme z manželem klid a fajn atmosféru. Ke konci teda přišli komplikace tak se dost kmitalo a byly sestřičky i dr trochu nervózní ale i to jsme všichni ve zdraví zvládli.

Na novorozeneckém oddělením byly taky moc hodní, i když teda bylo plno a sestřičky kmitali tak vždycky všechno ochotně a rády vysvětlili a poradili. S kojením mi pomáhali i když se nakonec nezdařilo:-( ale snahu měli velikou.

Takže prostějovskou porodnici velice chválím a doporučuji…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - romuaska 18.01.10 napsala :

ahojky,tak rodila jsem tu 3rát.....
vždy spkojenost…jak s prostory tak i personálem
jen prvního porodu který byl ještě ve staré nemocnici…
tam byl prostory opravdu píšernéééééé

na nové m oddělení…paráda.ěla jsem manžela vždy při sobě,okmunikace velmi dobrá s personálem.nemužu nic vytknout:)
pokoje jsou po 2…co vím…a jetu i ndstandart:)
porodnici doporučuji:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mužete si vzít i cd…mají tam přehrávače,my vždy zapoměli,:))))))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vodu na pití…jo a ten toaleták:))))))))))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - Helusa80 16.01.10 napsala :

Rodila jsem v Prostějově poprvé a doufám,že ne naposledy.Setřičky i doktoři byli dobří a starali se.Jen nedostatek personálu způsobil to,že jsem byla ráda,že jsem měla u porodu svého přítele.Ten mě odvedl z pokoje na porodní sál,sama bych to nezvládla.V té době byla jedna sestřička na oddělení a musela sehnat za sebe náhradu,aby mě mohl někdo odvést.
Rodilo v té době hodně ženských,takže na porodním se kmitalo…ale doktoři i porodní asistentky stíhaly,nemůžu si ztěžovat.
Na oddělení šestinedělí to bylo taky dobré…jediné,co můžu vytnout je to,že jako prvodička máte ze všechno strach a potřebujete všechno ukázat a pomoct.Setřičky na novorozenské měly hodně práce,takže kojení mi nikdo neukázal,první koupání bylo ukázáno v rychlovce.Ale když jsem si počkala na večer a šla se na cokoliv zeptat nebo potřebovala něco ohledně miminka,tak mi bylo odpovězeno.
Jen jediná setřička,nebudu jmenovat,se vůbec nehodila na novorozenské oddělení,bud se špatně vyspala nebo co,ale byla neochotná,podrážděná,nafučená,protivná.....
Jinak hodnotím porodnici v Prostějově jedničkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si vzít:vložky,jednorázové kalhotky,záchodový papír,pro miminko oblečení (dostanete jen košilku),plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Prostějov - zdenulina 08.01.10 napsala :

S porodnicí v Prostějově mám velmi dobré zkušenosti. Poprvé jsem rodila v Olomouci a bohužel porod byl pro mě traumatizující záležitost. Jsem ráda, že při svém druhém porodu jsem v Prostějově natrefila na osoby, které svou práci dělají dobře a rádi. Přístup sester i lékařů byl profesionální, porodní asistentka mě v průběhu porodu skvěle vedla. Sestřičky i lékaři na novorozeneckém byli taktéž milí a ochotní. Druhý porod byl pro mě skutečně hezkým zážitkem a tuto porodnici určitě mohu doporučit. (I jídlo bylo v nemocnici dobré.) Všem tímto v Prostějovské porodnici děkuji.

Personál: MUDr. Petr Feit, MUDr. Kincl, sestra Věra Tisoňová, por. as. Zuzanka ???

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Papírové utěrky-jsou na očistky lepší jak ručník!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si vzít oblečení pro miminko, zde se bohužel půjčuje pouze košilka. Nezapomeňte také na dečku pro mimi.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Štěpánek se narodil 2 hodiny po příjezdu

Mikulášek, narozen císařem 5.10.2012

Dýcháme... ;) Ale už je to za pár :D

Maminka mě pěkně chová, to se mi moc líbí

To se spinká dobře

Ležím u okna , abych neměla žloutenku

Pěkně odpočívám

Narození dcery Terezky. Zrovna jsem přišla na svět. Bylo to 23.8.2011

tady rozdýchávám:-))))))) sál je příjemný..a při porodu bylo slabé osvětlní
1 komentář

porodní sál

porodní sál já tu rodila naši Johanku:-)
1 komentář

tak tudy si jdou rodiče pro miminka :-)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Prostějov.>

Děti z porodnice Prostějov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Prostějov
hapi.isis Mostkovice Jindříšek neznámé 11.08.2019
Děti narozené v porodnici Prostějov
Wejul Eliáš
50 cm, 3150g 13.01.2019
Konuve Adriana 46 cm, 2600g 05.12.2018
Broucek12 Mostkovice 433 Amalka kozelkova
48 cm, 2900g 11.08.2018
Hagic Alex
53 cm, 4000g 30.07.2018
Kjája Michal
50 cm, 2800g 04.07.2018
Terezska 24 Prostĕjov Adam 52 cm, 3950g 03.07.2018
Esmina Tomáš
47 cm, 2700g 22.06.2018
KikinaBrno Prostějov Štěpánka 52 cm, 3450g 01.06.2018
Peeetha Dominik Sebastian 49 cm, 3650g 22.05.2018
Ujka Tereza 52 cm, 3600g 20.04.2018
Tobiáš Baďura Tobiáš Baďura 53 cm, 4000g 08.04.2018
Michaelam07 Adélka
52 cm, 2g 28.03.2018
Simonka2018 Simonka
49 cm, 3100g 02.03.2018
Bicisofi Sofi
50 cm, 3850g 28.02.2018
Lucouusek Sofinka
neznámé 25.02.2018
Maruška92 Pavel 49 cm, 3700g 07.01.2018
Radu Klímová Kamil Miroslav Hanák
48 cm, 2g 29.12.2017
Radu Klímová Kamil Miroslav Hanák 48 cm, 2g 29.12.2017
Liška7 Rozárie
49 cm, 2900g 20.12.2017
Jana Hnatkova Emička
50 cm, 3700g 17.11.2017

Rodily v porodnici Prostějov

Chystají se rodit v porodnici Prostějov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Prostějov?