Exekuce příbuzných - jak to chodí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.09 21:58
EXEKUCE

ahoj dnes raději anonymně..

Holky nemáte zkušenosti či znalosti jak to chodí, když dluží příbuzný, např. nezdárný syn nějaké společnosti typu profidebt, home credit či jiné spol. peníze, nesplácí tak jak má, i přijde dopis ve kterém se hrozí exekucí, pokud se najednou nesplací celá částka. Jakou máte zkušenost, dá se i přes toto upozornění domluvit na splátkách, když není možné sehnat najednou dost peněz?

A jak se to pak řeší, když ten dotyčný/á má u rodičů trvalý pobyt, jeho tam je velké kulové, čili nic, a exekutoři by rodičům rádi zabavili majetek, neboť oni na rozdíl od syna něco mají?
Dá se to nějak vyloučit, dokázat, že je to jejich či co?

Díky za jakékoliv rady a podněty.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 26.06.09 23:47

Tak za 1.zkusila bych se domluvit v prvni rade.Nekdy se snemi dohodnes na splatkovym kalendari.2 pokud by byla exekuce a dosli tak se taky spokoji s nejakou splatkou a pote zabavuji.Ale mam takovej pocit ze zabavit by nemeli ale musis opet dokazat ze je to tvoje.Ale jista si nejsu.

Maya
Kecalka 154 příspěvků 27.06.09 00:44

Ahoj,
něco podobného řešili cca před třemi roky tchánovci právě kvůli jednomu nezdárnému synkovi.
Přišel jim od exekutora dopis, že se tehdy a tehdy dostaví aby zabavil majetek kvůli nesplaceným dluhům jejich syna (asi 15000,–). 8O Byli z toho doslova na mrtvici, protože ten synek už u nich nějakou dobu nebydlel a přijel je navštívit tak jednou za tři měsíce, když něco potřeboval.
Exekutor byl neoblomný, domluvit se s ním nešlo, platit to za syna rodiče samozřejmě nechtěli a vysvětlit mu, že majetek je jejich a ne syna, nepomohlo.
Exekutor přijel, polepil televize, pračku, mikrovlnku, nábytkovou stěnu a ještě pár dalších věcí, rodičům dal seznam a odjel. Tchánovci z toho byli opravdu na mrtvici. Ještě ten den ty nálepky přelepovali na taková místa, aby nebyly vidět, kdyby někdo přišel na návštěvu. Tu ostudu by asi nepřežili. :(
Dopídili jsme se, že jde na soud podat vylučovací žaloba , kde se dokazuje, že majetek, který jim byl zabaven je v jejich výlučném vlastnictví. Od okamžiku podání té žaloby je pozastavena veškerá exekuce a čeká se na výrok soudu. Oblepený majetek tedy nemůže být odvezen. Našla jsem ti na netu nějaké VZORY .
My jsme si na to netroufali, a tak jsme si to nechali sepsat u právníka. Ten požadoval hlavně co nejvíce paragony od těch zabavených věcí a pokud nebyly, tak stačilo svědectví někoho z rodiny, že ty věci jsou jejich. Celá ta sranda stála kolem 6000,–. U soudu to pro rodiče dopadlo dobře, od všeho je osvobodili a hodilo se jim to do budoucna, protože jak jsme zjistili, tak švagr má těch dluhů více a už to na ně zkoušeli další dva exekutoři, kteří tím pádem už neuspěli.
Taky jsme do budoucnosti zrušili švagrovi trvalý pobyt u rodičů a ten má teď ma městském úřadě. :D
TADY JE ODKAZ na podobný případ.
Tak jsem snad trochu pomohla.
Maya

Tina1
Kecalka 479 příspěvků 27.06.09 07:04

Přesně tak jak píše Maya. Domluvit se na splátkovém kalendáři se můžete pokusit,ale nemusí na to přistoupit.Jistota je odhlásit trvalé bydliště a pokud opravdu není kam, tak ho přihlásí na městském úřadě, ale chvíli to trvá, je tam nějaké lhůta,ale osvědčilo se, od exekutorů byl pak klid, přestali posílat dopisy a vzdali pokusy něcozabavit. Městský úřad ví,jak na to, vysvětlí postup přihlášení trv. bydliště a jsou na to zvyklý.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 27.06.09 07:48

Holky,na odhlaseni je poterba i toho druheho okoho se jedna.Vl.zkusenost.on se musi odhlasit sam teta chtela odhlasit manzela a neslo to musel by sam tez exekuce a neplaceni.Ale mam za to ze to jde v pripade ze se ten clovek nejakou dobu nebydli ve spolecne domacnosti coz on uz nebydli ale mel bud kratkou dobu nebo byl jinej problem.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.09 08:30

Buď si syn sám přehlásí trvalé bydliště tam, kde bydlí,nebo trvalý pobyt mohou nechat zrušit rodiče, ale musí být splněny 2 podmínky

 1. syn nesmí mít užívací právo (nájemní smlouva na něj), vlastnické právo (rodiče např. na něj část domu převedly)
 2. nesmí se tam zdržovat.

Potom obecní úřad zahájí na návrh oprávněného správní řízení o zrušení trvalého pobytu.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.09 08:33

Jo a ještě, než přijde exekutor musí proběhnout soudní řízení (minimálně musí být vydán a doručen platební rozkaz), při kterém mohou být dohodnuty splátky).

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 27.06.09 14:53

Chodí to tak:
1. Někdo dluží.
2. Věřitel podá žalobu na soud (většínou návrh na vydání platebního rozkazu)
3. Soud vydá platební rozkaz, ten buď nabude právní moci, když se neodvoláte; nebo odvoláte a pak proběhne soudní řízení a soud vydá rozsudek. A tady buď vyhrajete nebo ne. Taky musí taky nabýt právní moci. Vždy jste nakonci poučeni o opravných prostředcích. Pozorně číst.
4. Pak věřitel podá na soud návrh na nařízení exekuce a zvolí si exekutora. Soud vydá usnesení o nařízení exekuce. A to je titul pro exekutora.
5. Exekutor vydá exekuční příkaz (na nemovitosti, majetek, účty - většinou se jde nejdřív po účtech, kontrolují se nemovitosti atd.)

Pozor. Když to půjde ke každé instanci platíte krom jistiny a úroků případně smluvních pokud i náklady soudních řízení, dále náklady exekučního řízení a náklady protistrany na exekuci. Z 5 tis. můžete zaplatit i 30tis.

Nejlépe je začít platit a dohodnout se na splítkách s věřitelem.

Pozor na notářské zápisy - tam bývá vykonatelnost rovnou bez soudu. Sám notářský zápis je titulem pro exekutora.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.09 15:08

díky holky, asi v pondělí budu mít v rukou konkrétní papíry a zjistím podrobněji, o co se jedná, a podle toho se určitě ještě ozvu.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.09 19:39
exekuce - už víme, na čem jsme :-(

ahoj takže už mám papíry a není to tedy moc pěkné počtení :-(

 1. jedna exekuce na plat, byl vydán exekuční příkaz , kdy se plátci mzdy přikazuje, aby od doručení příkazu prováděl srážky ze mzdy nebo zaplatit do 3 dnů…
  (máme příkaz my, má ho i zaměstanavatel, z této situace vycházím), tudíž - má smysl se domlouvat ještě na splátkách? Já bych se domluvila a poslala hned první splátku. Provinilci z principu nechci půjčovat peníze.
 1. druhá exekuce na mnohem vyšší částku cca 55.000,–-
  zde máme usnesní OS o nařízení exekuce pro cca 20.000 k uspokojení pohledávky povinného = exekuce na majetek, kde exekutorský vyzývá k úhradě částky kč 55.000 do 15dnů ode dne doručení výzvy - tady si myslím, že by bylo vhodné žádat o splátky, zavázat se v dopise k těmto splátkam a zároveň poslat první.
  Ještě mě napadlo, je možné, že i když soud usnesení o exekuci vydal 10.2.2009, že ještě není pravomocné? dotyčný si není vědom, že by mu něco přišlo od soudu (poštu hlídala máma) a všechno si vyzvedával. Na usnesení není razítko PM.
  Bohužel se nám dnes nepodařilo tel. zkontaktovat ani jeden exekutorský úřad, tudíž žádné info nemáme. Zítra zkusím ještě zavolat na OS a zjistit, jak je to s tou pravomocností.

díky za vaše další případné podněty

farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 30.06.09 23:26

uz jsem ti odepsala do nove diskuze…

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 23.07.13 19:05

Prosím, chci dát dárek pro příbuzné, které jsou v exekuci(televizor). Stačí potvrzení z elektra, že jsem ho kupovala já a že patří mě, aby ho popř. exekutor neodnesl?

Elessar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.13 19:08

@ivodička jojo, to stačí ;) prostě účtenka na tvé jméno :)

Lejaa
Echt Kelišová 8959 příspěvků 23.07.13 19:09

@ivodička
Já myslím, že jo.. Ale nevím, jestli stačí normálně účtenka.. Asi by bylo lepší, kdyby ti v elektru vystavili fakturu na tvé jméno..

eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 23.07.13 19:17
@Anonymni píše:
ahoj dnes raději anonymně..

Holky nemáte zkušenosti či znalosti jak to chodí, když dluží příbuzný, např. nezdárný syn nějaké společnosti typu profidebt, home credit či jiné spol. peníze, nesplácí tak jak má, i přijde dopis ve kterém se hrozí exekucí, pokud se najednou nesplací celá částka. Jakou máte zkušenost, dá se i přes toto upozornění domluvit na splátkách, když není možné sehnat najednou dost peněz?

A jak se to pak řeší, když ten dotyčný/á má u rodičů trvalý pobyt, jeho tam je velké kulové, čili nic, a exekutoři by rodičům rádi zabavili majetek, neboť oni na rozdíl od syna něco mají?
Dá se to nějak vyloučit, dokázat, že je to jejich či co?

Díky za jakékoliv rady a podněty.

Tak na to už byl tady na e-miminu jeden celkem neprůstřelný tip, a to odkazem na radu jednoho notáře: Notářský zápis, kde bude prohlášení, že tyto movité věci (bude uveden seznam movitých věcí vč. výrobních čísel) patří tobě. Bude to něco stát (notářské poplatky odvozené z ceny těch věcí), ale bude to prakticky neprůstřelné: Notářský zápis je veřejnou listinou a orgány veřejné moci (vč. exekutora) musí vycházet z presumpce pravdivosti tvrzení obsažených ve veřejných listinách, leda by byl dokázán opak.

Takže když budeš mít notářský zápis, který bude tvrdit že následující movité věci (seznam přesně identifikovaných movitých věcí) jsou tvoje, tak ten, kdo by chtěl vycházet z opačného předpokladu, by opak nejdřív musel dokázat.

Zatímco bez notářského zápisu ti exekutor ty věci může zabavit a ty musíš dokazovat, že jsou tvoje.

Tady je to: http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/…exekuci.html

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama