Nebankovní úvěry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  19.05.09 11:36
Nebankovní úvěry

Ahoj holky,
nemáte některá zkušenosti s nebankovními úvěry. Případně pokud ano, jaké máte zkušenosti a na co si dát pozor. A co je vše potřeba k vyřízení atd. atp…
díky moc
Zdraví anonymní Jitka

Reklama

Reakce:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 19.05.09 12:13

Ja teda zkusenost nemam, zalezi jakej nebankovni uver myslis, jestli jde o nejakou takovou tu kreditni kartu co mivaji obchodaky nebo takovy ty pujcky „Dame vam 100 tis. bez rucitele a dokladu o prijmech.“ Do te druhe moznosti bych asi nesla, mivaji vysoky uroky a dokud jim po telefonu pujcku nepotvrdis a nedas osobni udaje, cislo uctu atd. nechteji se s tebou bavit. Osobne se vetsinou s temadle lidma nesetkas, dokud na tebe neposlou exekutora.

Anonymni  19.05.09 12:46

ahoj, taky varuju před úvěry typu … zaplatíte 6000,– Kč a do týdne máte úvěr jakýkoliv..... peníze zaplatíš a nic víc se nestane… zkušenost několika kamarádek.
Jinak taky nevím co konkrétně máš na mysli, ale společnostem typu Provident se vyhni obloukem, mají šílené úroky. I když to se snadno říká, když člověk potřebuje teď hned peníze, tak se těžko odolává.
Moc jsme Ti asi nepomohly, ale mám kamarádku, která má několik půjček od Providentu, Profirealu, Home creditu, splácí půjčku půjčkou a je to začarovanej kruh. Takhle samozřejmě nemusí dopadnout každej,,,,,, já si jednou brala od Providentu cca 7000, byla jsem na mateřské a bylo před Vánoci a prostě na dárky nezbylo a chtěla jsem mít Vánoce, tak jsem do toho šla. Splácela jsem 52 týdnů, přeplatila jsem téměř jednou tolik,,,,,,,příště bych do něčeho takovýho šla jen v případě, kdyby šlo opravdu o něco důležitého…vánoce to asi nejsou. nepřihlášená Anik

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 19.05.09 12:56

Já mám zkušenost spíše negativní ze svého okolí, takže dávej pozor na tohle:

1. Pozor na půjčky typu" neplatíte žádné úroky" zato zaplatíš pořádné poplatky okolo :!
  2. Hlavně neplať žádné poplatky dopředu, byť by to bylo 50 Kč - poplatek už neuvidíš a půjčku ti nevyřídí.
  3. ptej se, kolik činí RPSN = celkové náklady na půjčku. Banky mají povinnost RPSN sdělit, nevím jestli i nebankovní instituce. Pokud je RPSN větší než 20% tak bych do toho nešla.

janine24
Generální žvanilka 23506 příspěvků 19.05.09 14:08

Zkušenost nemám, ale z porovnání vím, že VŽDY vychází nevýhodně! Takže pokud je to nutné, zvaž bankovní úvěr nebo leasing, ale dobře si propočítej poplatky a všechny další úhrady, které jsou mimo úroků předepsány. Přesně to, co poradce většinou „zapomene“ nahlásit a nebo řekně, že to budete řešit, až kdyby to nastalo.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 19.05.09 14:58

Taky NEDOPORUČUJU… Obchodní podmínky jsou psány tak malým písmem na tolika stránkách, že není v silách „normálního“ člověka si je pořádně prostudovat, než to podepíše - a pak bývá většinou pozdě :? Na úrocích se přeplácí hrozně moc, pokud se Ti poštěstí a chceš splatit dřív, tak stejně přeplatíš na jiných poplatcích (třeba jako sankce za předčasné splacení :roll: ). Často se člověk dostane do začarovaného kruhu - aby mohl splácet jednu půjčku, vezme si na její splácení další půjčku… a už se veze…

Zrovna teď mám v Respektu rozečtený článek o kreditkách, jak je Češi neumí používat, jak se podmínky, výše úroku apod. mění skoro každý den a v závislosti na tom, kolik peněz je půjčených, jak často se karta používá apod. (vlastní zkušenost nemám - snažím se takovým věcem vyhýbat hodně širokým obloukem)

Takže rozhodně zvaž, jestli je nevyhnutelné si takovou půjčku brát a pokud ano, tak bych raději šla do banky (pokud si třeba nemůžeš půjčit u příbuzných nebo kamarádů - ale i to by bylo dobré ošetřit dobrou smlouvou :wink: )

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.05.09 20:47

NIKDY :!

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 21.05.09 09:35
cancerka píše:
NIKDY :!

Absolutní souhlas!!!!!!

Anonymni  30.06.09 20:23

Jsou i seriozní společnosti nabízenící nebankovní úvěry - byla to snad např. Credoma - bohužel zkrachovala. Ale dá se to najít. Ale souhlas s ostatními. Většinou jsou to zloději. Stačí si dát spočítat počet spůátek a vynásobit si to. Pokud přeplatíš jen jednou tolik - je to ještě výhra. Čím dýl splácíš, tím víc jim cpeš a je to začarovanej kruh.

starakosa  10.05.11 08:21
.....

Lidi,už se konečně na nebakovní půjčky vys…copak nevidíte,že vám potom všechno ukradnou?

Anonymní  26.08.11 08:25

Tady si to přečti: http://byznys.ihned.cz/…ovek-v-tisni

Anonymní  26.08.11 08:30

A ještě tohle:
Smluvní pokuty a úroky z prodlení
poskytovatel
smluvní pokuty (dny prodlení)

Provident Fin. žádné

Cetelem
přes 30 dní: 8 % ze splátky

Cofidis
přes 15 dní: 12 % ze splátky
přes 60 dní: 20 % z dluhu

Home Credit
přes 7 dní: 8 % ze splátky
přes 6 měsíců: 5 % z dluhu

z dluhu denně 0,08 %(nejméně 100 Kč!)

Essox
přes 1 den: 10 % ze splátky

Profi Credit
přes 15 dní: 8 % ze splátky
přes 30 dní: 13 % ze splátky
přes 35 dní: 50 % z úvěru (!!!) p

edad  30.09.12 18:32
František Matějka z Velkého Rybníka č.p. 65

František Matějka z Velkého Rybníka č. p. 65, okr. Pelhřimov, před tím bydlící v Pavlově u Pelhřimova ---- pozor, nedávejte mu žádné peníze, lže!!!

klarka rohozna
Nováček 1 příspěvek 08.10.12 08:48
pujcky na darky

Ahoj, pujcovat si darky, dovolenou nebo podobne postradatelne veci je sprominutim pekna blbost, presne na takove lidi cili podvodnici z nebankovnich spolecnosti. Bud vas okradou o „vratne“ poplatky nebo preplatite pujcku hroznyma urokama.

Prectete si alespon jednou (kvuli financni gramotnosti) mesec.cz nebo finance.cz. Nebo koukněte na celkem obsahlou databazi podvodnych pujcek nebankovnipuj­cky.blogspot.cz A nepodepisujte nikdy nic, cemu na 100% nerozumite
 Klarka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sója u žen zvyšuje plodnost, u mužů ji snižuje, řekl lékař v Rozstřelu

Každý čtvrtý pár v Česku má v současné době problémy s plodností. "Hlavním... číst dále >

Příběh Evy: Chci si užívat života, přítel chce svatbu a dítě

Dnešní trend mít dítě až někdy po třicítce je přesně to, co mi vyhovuje.... číst dále >

Reklama