Exekuce při manželství

26.8.20 19:25

Exekuce při manželství

Dobrý den.
Přišla mi exekuce s dvojnásobnou cenou.
Jsem ručitelem firmy která si brala půjčku a nesplatila ji v čas. Teď to visí na mně a zablokovali mi jak firemní tak i osobní účty.

Teď jsem ženatý.

Půjčku firma si brala ještě před uzavřením manželství a exekuce mi přišla už po uzavření manželství.
Chci se zeptat, jak to je. Jestli ta exekuce přejde i na manželku nebo ne.

Jeden zákon říká, že všechny dluhy před manzelstvim ma ten na koho jsou psaný a že na druhou osobu se nevztahují, ale další zákon říká, že se exekuce může přenést i na manželku. Tak jak to je? Nečekám, že tu budou právníci ale setkal se s tím někdo?

Jde mi o to, aby to bylo jen na mě, a aby to neskončilo na manželku. Tak jak je na RD.
Dekuji :zed:

Příspěvek upraven 26.08.20 v 19:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
483
26.8.20 19:28

To jste měli řešit před manželstvím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19851
26.8.20 19:32

Ted tu běží skoro stejná diskuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.20 19:33

@Kolicek95
Ale o to nejde :D nikdo nevěděl že bude pandemie :D a ta to vše pokazila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19851
26.8.20 19:37
@Santabarbara píše:
@Kolicek95
Ale o to nejde :D nikdo nevěděl že bude pandemie :D a ta to vše pokazila :nevim:

a co? výmluva vše fungovalo sice pomalu ale fungovala takže ti nic nepokazila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.20 19:46

No nevím. Výmluva tady neprojde :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4822
26.8.20 19:46

Tak dluhy jsou tvoje, a váš majetek a finance jsou společné. Tudíž bude platit i manželka. Chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 19:47

Někde v zákonu bylo, že už se to nebude vztahovat na druhého manžela, ale nejsem si jistá že

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 19:49

Někde v zákonu bylo, že už se to nebude vztahovat na druhého manžela, ale nejsem si jistá, mělo by se to týkat pouze osoby, která dluhy má napsaný na své jméno???

• Citovat
  • Nahlásit
26.8.20 19:51

@mackA159
Ale dluhy byly ještě do manželství a ne v průběhu manželství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
26.8.20 19:53
@Santabarbara píše:
@Kolicek95
Ale o to nejde :D nikdo nevěděl že bude pandemie :D a ta to vše pokazila :nevim:

To je čirá neprozíravost a lehkovážnost. Vždy můžeš přijít o práci a podobně. Měl jsi manželce říct, že máš dluhy a měli jste uzavřít předmanželskou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42983
26.8.20 19:59
@Santabarbara píše:
@mackA159
Ale dluhy byly ještě do manželství a ne v průběhu manželství

pokud mate sjm, je vse, co je tvoje, i manzelcino nerozdilne. Jeji vyplata je tvuj majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.20 20:03
@ka2ka píše:
Ted tu běží skoro stejná diskuze

A kde je ta diskuze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.20 20:06

Jinak ja jsem ručitelem te firmy která si brala půjčku. V exekuční výzvě manželka není nikde psaná. Jsem tam psán jenom já. Pokusím se domluvit na splátkový kalendář a oni nemůžou ji sáhnout na příspěvek, tak jak to jaou peníze od státu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1487
26.8.20 20:11

V exekucích jsem se pohybovala před cca 8 lety. Poslední info, které jsem v této oblasti obdržela, je staré cca 6 let. A tehdy platilo, že pokud dluh jako takový vznikl před manželstvím, nemůže exekutor na majetky, které jsou toho nedlužníka. Jak je to dnes, netuším :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama