Je lepší půjčit přes bankerat, nebo udělat vlastní smlouvu?

Anonymní
11.8.20 13:14

Je lepsi pujcit pres bankerat nebo udelat vlastni smlouvu?

Zakladam nove tema jelikoz na to predchozi vsichni odpovidali na neco jineho jak banda slepic…

Prosim jen o odpoved lidi co maji z bankeratem zkusenosti jak z pozice veritele, tak z pocize dluznika co nesplaci… (klidne anonym). Nazory, ze se nepujcuje a bla bla me nezajimaji!

Budeme pujcovat penize znamemu a muj DOTAZ ZNI, ZDA JE LEPSI pro nas jakozto veritele si sepsat vlastni smlouvu u pravnika a nebo vyuzit portalu bankerat a udelat to pod jejich zastitou?

Vyhodu bankeratu vidim v tom, ze se krom podpisu nebudeme muset o nic starat, vse za nas vyridi o ni, budou evidovat jak splaci, kolik a jak vcas etc. I pocatecni smlouvu budou resit oni za nas, my jen podepiseme a overime. Overi i sepisou rucitele znameho… pro nas bez starosti, zvlast kdyz se v tom nevyzname.

Nevyhoda je ta, ze nevim jak to funguje a jak jsou moje uvahy spravne, ale nedokazu si predstavit, ze schanim pravnika a vse sepisuju a resim…

Prosim o FUNDOVANE ODPOVEDI k tematu. dekuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41539
11.8.20 13:26
@Anonymní píše:
Zakladam nove tema jelikoz na to predchozi vsichni odpovidali na neco jineho jak banda slepic…

Prosim jen o odpoved lidi co maji z bankeratem zkusenosti jak z pozice veritele, tak z pocize dluznika co nesplaci… (klidne anonym). Nazory, ze se nepujcuje a bla bla me nezajimaji!

Budeme pujcovat penize znamemu a muj DOTAZ ZNI, ZDA JE LEPSI pro nas jakozto veritele si sepsat vlastni smlouvu u pravnika a nebo vyuzit portalu bankerat a udelat to pod jejich zastitou?

Vyhodu bankeratu vidim v tom, ze se krom podpisu nebudeme muset o nic starat, vse za nas vyridi o ni, budou evidovat jak splaci, kolik a jak vcas etc. I pocatecni smlouvu budou resit oni za nas, my jen podepiseme a overime. Overi i sepisou rucitele znameho… pro nas bez starosti, zvlast kdyz se v tom nevyzname.

Nevyhoda je ta, ze nevim jak to funguje a jak jsou moje uvahy spravne, ale nedokazu si predstavit, ze schanim pravnika a vse sepisuju a resim…

Prosim o FUNDOVANE ODPOVEDI k tematu. dekuji

pokud dotyčný nebude chtít splácet, vyjde vás to na stejno, kolikrát se nevymůže nic. Pokud to pak v případě společnosti budete chtít řešit, budete to muset vše řešit přes tu firmu, což nemusí vyhovovat všem, protože co když to oni třeba nebudou chtít dát k soud? jednodušší je ta směnka, nicméně dobytnost pohledávek v dnešní době je kolikrát nula nula nic…
Takže mu budete půjčovat, ikdyž ty sama nechceš? :think: jestli jsi připravená ty desetitisíce obětovat, ok, ale pokud ne, tak to fakt nedělej.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4928
11.8.20 13:28

Napíšeš příspěvek, kde polovinu tvoří tvoje lamentování, jak to udělat nechceš, a pak brečíš, že ti lidi píšou, ať to neděláš, když nechceš :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
11.8.20 14:15

Tak kdyz on nebude chtit platit a nebude mit z ceho, tak je fuk odkud s nim mas smlouvu, nedostanes z nej stejne nic (nebo treba jen cast). A kdyz najdes pravnika, tak on to sepise za tebe, jsi bez práce stejne jako kdyz to zadas firme. Každopádně pokud to chces pres nejakou spolecnost, tak nechapu, proc si kamarad rovnou nepujci treba pres to zonky a vas z toho nevynecha :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4928
11.8.20 14:17

@Kriss Tina
Asi otázka úroku. :think:
Tam bude standard tak 30%, což po něm asi přítel zakladatelky chtít nebude.

Příspěvek upraven 11.08.20 v 14:18

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
11.8.20 14:17
@Keyllah píše:
pokud dotyčný nebude chtít splácet, vyjde vás to na stejno, kolikrát se nevymůže nic. Pokud to pak v případě společnosti budete chtít řešit, budete to muset vše řešit přes tu firmu, což nemusí vyhovovat všem, protože co když to oni třeba nebudou chtít dát k soud? jednodušší je ta směnka, nicméně dobytnost pohledávek v dnešní době je kolikrát nula nula nic…
Takže mu budete půjčovat, ikdyž ty sama nechceš? :think: jestli jsi připravená ty desetitisíce obětovat, ok, ale pokud ne, tak to fakt nedělej.

tohle zakladatelka slyset nechtela, vitej v bande slepic 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41539
11.8.20 14:20
@matkabagristy píše:
tohle zakladatelka slyset nechtela, vitej v bande slepic 8)

dobrá společnost je vždy důležitá! 8) :pankac: :pankac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
11.8.20 14:26
@Anonymní píše:
Zakladam nove tema jelikoz na to predchozi vsichni odpovidali na neco jineho jak banda slepic…

Prosim jen o odpoved lidi co maji z bankeratem zkusenosti jak z pozice veritele, tak z pocize dluznika co nesplaci… (klidne anonym). Nazory, ze se nepujcuje a bla bla me nezajimaji!

Budeme pujcovat penize znamemu a muj DOTAZ ZNI, ZDA JE LEPSI pro nas jakozto veritele si sepsat vlastni smlouvu u pravnika a nebo vyuzit portalu bankerat a udelat to pod jejich zastitou?

Vyhodu bankeratu vidim v tom, ze se krom podpisu nebudeme muset o nic starat, vse za nas vyridi o ni, budou evidovat jak splaci, kolik a jak vcas etc. I pocatecni smlouvu budou resit oni za nas, my jen podepiseme a overime. Overi i sepisou rucitele znameho… pro nas bez starosti, zvlast kdyz se v tom nevyzname.

Nevyhoda je ta, ze nevim jak to funguje a jak jsou moje uvahy spravne, ale nedokazu si predstavit, ze schanim pravnika a vse sepisuju a resim…

Prosim o FUNDOVANE ODPOVEDI k tematu. dekuji

Jsem slepice, tak opovídám - peníze nepůjčuj. Kvok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
11.8.20 14:31
@MrsNorris píše:
@Kriss Tina
Asi otázka úroku. :think:
Tam bude standard tak 30%, což po něm asi přítel zakladatelky chtít nebude.Příspěvek upraven 11.08.20 v 14:18

No právě, proto by pro kamarada mělo být výhodnější nechat si sepsat smlouvu u právníka, protože jak do toho zaangazujou nejakou spolecnost, tak proste bude platit uroky a neco navic, nevim teda jak funguje zmineny bankreas, ale zadarmo to mit nebudou :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5936
11.8.20 14:58

Hele když jsme tady všichni slepice jak píšeš které ti mimochodem dobře radí nepůjčovat, tak se obrať na fundovaného člověka který tomu rozumí, a zaplať si ho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2361
11.8.20 15:03

Tvá úvaha o tom, že se přes Bankerat nebudeš muset o (téměř) nic starat, je správná.
Závěr: Přes Bankerat můžeš přijít o peníze pohodlněji.

@MrsNorris píše:
@Kriss Tina
Asi otázka úroku. :think:
Tam bude standard tak 30%, což po něm asi přítel zakladatelky chtít nebude.Příspěvek upraven 11.08.20 v 14:18

Bankerat žádné peníze nepůjčuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.20 21:45

@JTom

ptam se zcela seriozne… ale nerozumim tomu a popravde me prijde i dejme tomu vice seriozneji vypadajici kdyz by to zastitila nejaka spolecnost…

  • Citovat
  • Upravit
2361
11.8.20 22:43

Já ti také seriózně, ve vší vážnosti a na základě dlouhodobé osobní zkušenosti s Bankeratem odpovídám.
Bankerat nebo kdokoli jiný, může dobře zajistit provozní a právní servis, ale ani okrajově nezmenší riziko nesplácení nebo oddlužení. Od toho je zástava. Proto ti také všichni jednotně a správně radí:

Kamarádovi nepůjčovat!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
382
12.8.20 00:13
@Anonymní píše:Zakladam nove tema jelikoz na to predchozi vsichni odpovidali na neco jineho jak banda slepic…Prosim o FUNDOVANE ODPOVEDI k tematu. dekuji

zde jedna fundovaná odpověď od kohouta

⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽

✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔

‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️‍♂️

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
411
12.8.20 07:22

Zakladatelko,

nech si to sepsat u advokata a predtim sd domluv s kamaradem, jak zajisti, ze dluh splati. Chtej po nem zastavu, pokud ma nemovitost, pokud nema tak rucitele nebo smenku. To ti ale sepise pravnik, takze za me se obrat tam. Naklady na nej, at hradi kamarad.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel