Exekuce srážkami ze mzdy

5.8.15 16:30

Exekuce srážkami ze mzdy

Ahoj, mám na vás takový dotaz, kdo s tím má zkušenosti, nebo do toho vidí. Mám exekuci prováděnou srážkami ze mzdy. Na začátku bylo asi 18 a půl tisíce :oops: :( s tím, že se mi od ledna tohoto roku sráží exe ze mzdy. Už jsem si tak nějak zvykla a není to příjemý, ale lepší platit než-li nic :nevim: jen by mě zajímalo, a nikde jsem na to nenašla odpověď, když se exekuce sráží člověku ze mzdy, tím pádem exekutorovi peníze jdou, nenarůstá dluh? Všichni víme, jak exekuce dokáýe potrápit, že každý den se dluh zvětšuje a zvětšuje. Zajímalo by mě, když ho tedy splácím tímhle způsobem, zda se dluh zastavil nebo nadále narůstá? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.8.15 16:46

Pokud jde o věc, kde jsou úroky z prodlení, tak se úroky načítají až do zaplacení. A počítej s tím, že nejdříve se ze srážek hradí náklady exekutora, potom úroky a potom až jistina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 16:49

@Little_Talker To znamená, že i když budu platit a platit, tak se v podstatě nikdy nedoplatím, když tam budou pořád naskakovat úroky? 8o :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302

@Věrulínka91 tak exekucí se ti dluh zvýšil o poplatky za tu exekuci samotnou (exekutora je potřeba zaplatit) a pokud jde o úroky z prodlení, tak i ty se z té dosud nezaplacené částky počítají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jde mi o to, že ze mzdy mi měsíc co měsíc odchází cca stejná částka, takže nevím jak se pak ty „přebytečný“ úroky splatí.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302
5.8.15 16:52

@Věrulínka91 no, ze mzdy ti to bude odcházet, dokud celá exekuce nebude splacená. pokud přijdeš k penězům navíc, tak můžeš samozřejmě exekutorovi poslat i ty, aby se rychleji splatilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 16:57

@sagina to je mi jasný, že mi to bude odcházet tak dlouho, dokud to nebude splaceno. Jen mi není jasný, jak se má celá částka splatit, když tam neustále budou narůstat další a další úroky, vždyť to bude nekonečný :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 16:59

@sagina A vlastně ještě mě napadlo, zaplatí se tím „jenom“ exekuce nebo celej ten dluh, kterej nebyl splácen ještě předtím než se to předalo exekutorovi? Mám to vlastně z revizora, takže z dopravního podniku a ten to pak, po nějaké době, předal exekutorovi. Tak se tou srážkou zaplatí „jen“ exekutor a u dopravního podniku dluh nadále zůstane? Začínám v tom tápat :oops: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 17:25

@Věrulínka91 nejdřív náklady exekutora a potom až dluh u dopravního podniku. Ano, bude to nekonečné, pokud Ti sráží nějakou menší částku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302
5.8.15 17:41
@Little_Talker píše:
@Věrulínka91 nejdřív náklady exekutora a potom až dluh u dopravního podniku. Ano, bude to nekonečné, pokud Ti sráží nějakou menší částku.

ty jo, myslela jsem, že náklady exekutora se sráží až jako poslední? že z toho pak vznikají takové ty občas mediálně propírané exekuce na částku dluh nula Kč, náklady exekutora čtyřicet táců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
5.8.15 18:35

Ono to většinou je tak, že se splácí část jistiny, část exekutorovi. Doporučila bych ti, abys schrastila peníze na tu jistinu a poslala ji exekutorovi zvlášť mimo srážky ze mzdy s tím, že do příkazu k úhradě uvedeš platba výhradně na jistinu dluhu, č. j., jméno a příjmení, datum narození. Tím peníze dostane dopr. podnik a ty pak splatíš jen exekutora, ALE Z TOHO UŽ úroky myslím nenarůstají. Takhle jsem se zbavila exekuce po manželovi já. Poslali jsme jistinu a ze zbytku už nešly úroky.

• Nahlásit
  • Citovat
Otakar Z.
5.8.15 18:54

Záleží na tom, jak je dluh úročen.

Příklad: Je to dluh z půjčky 10 000 Kč na úrok 10% p. a., ale se smluvní pokutou 100 Kč / den prodlení s úhradou.

I když si odmyslíme ostatní poplatky, tak by splácení bylo v případě srážky menší než 3000 Kč měsíčně opravdu nekonečné.

Pozor taky na to, že věřitel nemusí nutně žalovat a vymáhat hned celou dlužnou částku, klidně může mazaně vymáhat jen jistinu, nebo jen její část, a pak příslušenství až když dluh nabobtná.

• Nahlásit
  • Citovat
13148
5.8.15 19:01

Proboha 18 a půl tisíce ti srážejí? A z čeho žiješ? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13042
5.8.15 19:26
@chipsa píše:
Proboha 18 a půl tisíce ti srážejí? A z čeho žiješ? 8o

to bych řekla, že je ten dluh, ne vlastní srážka ze mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:29

@sagina tak exekutor chce mít logicky nejdřív zaplacenou svou práci, dokud je z čeho srážet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama