Hypotéka co je třeba

Anonymní
1.8.15 10:04

hypotéka co je třeba

Ahoj,

máme učet u airbank a uvažujeme o hypotéce, bohužel, já ani přítel nikdy neměli ani půjčku, takže vůbec nevíme co a jak..a ohledně hypoték už vůbec..

Má smysl zaplatit si nějakého poradce, nebo se jít informovat do své banky a lze mít hypo i jinde než máme účty?

My máme na spořícím 135 tis. a můžeme ručit pozemkem v hodnotě 450 - 500 tis. přítel vydělává v sezoně 25 tis čistého a mimo sezonu (cca 6 měsíců) 19 tis. čistého, já jsme ted namatřeské, kterou mám 11 000, po mateřské nastupuji do firmy bratra, kde budu mít 18 tis. v začátku, pak více, ale ted by se posuzovala ta mateřská, takže 11 tis. čistého.

jde o to, zda máme čekat až nastoupím do práce (cca rok a půl - 2) nebo to zkusit ted..a na co bychom tak měli nárok, já vůbec nevím na jakou výši bychom s tímto dosáhli..stavět nechceme, spíš bysme něco koupili, menšé starší baráček, který bysme si postupně rekonstruovali, či menší byt..musí už v době žádání o hypo mít něco vyhlídlé, dle čeho se to posuzuje?

my ted žijem v Praze v pronájmu a šílený ty pronájmy, mít hypo, jsme na tom stejně či lépe, proto uvažujeme, navíc nám tu pořád dávají smlouvu na rok, jednou už jsme se museli stěhovat, pre měsíc před koncem smlouvy, že to dál neprodloužíé, že tam chtějí nastěhovat babičku..a s děckem tohle nechci zažívat..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
1.8.15 10:14

Finančního poradce neplatíte vy, ale banky provizí. Jestli s ním nebo ne? To záleží tak na konkrétní situaci. My, až budeme refinancovat, tak už poradce ne. Není mi to příjemné, když nevím, co se děje a v bance se mnou nechtějí mluvit.
Do banky nemusíte jít hned s něčím vyhlídnutým. Můžete tam jít, že máte takové plány, jestli vám propočítají, na co dosáhnete a jde mít i předschválenou hypotéku a pak si už jen něco vyberete.
Toho rodičáku se bude počítat asi jenom část kolem 6.000,–, to tak v bankách bývá. Možná už i některé banky počítají celý, ale to nevím.
Hypotéku jde mít jinde, než máte účty, ale většinou banky požadují mít u nich i otevřené účty. My se např. o hypo vůbec nemusíme starat, banka si to z účtu stáhne vždycky sama 15. v měsíci. Potom i pojištění si stáhnou sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22500
1.8.15 10:18

Můžete jít do banky jen pro informace, nebojte se jich obejít víc. My jsme taky dlouho běhali
Účet mít u té banky nemusíte, ale je to lepší. My jsme Byli u KB, hypo jsme brali u RB a nakonec jsme přešli i s účtem k nim - dali nám za to dolů 1% z úroku.
Poradce jsme neměli, chceme si takové věci řešit jen sami.
Z rodičáku mi počítali tuším 4500(nevbo tak nějak kolem), mám 7100 :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
1.8.15 10:21

Hypotéku samozřejmě můžete mít i jinde, ale většinou ty banky vyžadují, abyste u nich měli i běžný účet.
Pokud znáte nějakého spolehlivého finančního poradce, tak bych ho určitě zkusila, my jsme díky němu dosáhli na lepší úrokovou sazbu, banky si samozřejmě můžete obejít i sami. Poradce neplatíte.
Min. vám zatím mohou spočítat bonitu, jak vysokou hypotéku by vám mohli dát a za jakých podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.15 10:25
@atominnka píše:
Můžete jít do banky jen pro informace, nebojte se jich obejít víc. My jsme taky dlouho běhali Účet mít u té banky nemusíte, ale je to lepší. My jsme Byli u KB, hypo jsme brali u RB a nakonec jsme přešli i s účtem k nim - dali nám za to dolů 1% z úroku.
Poradce jsme neměli, chceme si takové věci řešit jen sami.
Z rodičáku mi počítali tuším 4500(nevbo tak nějak kolem), mám 7100 :think:

a můžu se zeptat proč se počítá jen tahle částka a ne celý?

• Nahlásit
  • Citovat
22500
1.8.15 10:25
@Anonymní píše:
a můžu se zeptat proč se počítá jen tahle částka a ne celý?

netuším, ani jsem se po tom nepídila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
1.8.15 10:27
@Anonymní píše:
a můžu se zeptat proč se počítá jen tahle částka a ne celý?

To je nějaký jejich interní předpis. Možná i proto, že rodičovský příspěvek se dá každý, myslím, 3 měsíce měnit, tak aby sis na žádání nenavýšila na maximum a pak to neshodila třeba na 4.000 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22500
1.8.15 10:27
@Meha píše:
Hypotéku samozřejmě můžete mít i jinde, ale většinou ty banky vyžadují, abyste u nich měli i běžný účet.
Pokud znáte nějakého spolehlivého finančního poradce, tak bych ho určitě zkusila, my jsme díky němu dosáhli na lepší úrokovou sazbu, banky si samozřejmě můžete obejít i sami. Poradce neplatíte.
Min. vám zatím mohou spočítat bonitu, jak vysokou hypotéku by vám mohli dát a za jakých podmínek.

jj to určitě, to je dobré vědět ;) ale taky se může stát, že vám něco spočítají a za měsíc to bude jinak, takto jsme narazili my u KB :roll: Jeden měsíc nám řekli, že v pohodě, dosáhneme na to, co jsme chtěli a za 2měsíce už to nešlo, protože začali odpočítávat lidem pracujícím v zahraničí 20% zplatu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
1.8.15 10:29
@atominnka píše:
jj to určitě, to je dobré vědět ;) ale taky se může stát, že vám něco spočítají a za měsíc to bude jinak, takto jsme narazili my u KB :roll: Jeden měsíc nám řekli, že v pohodě, dosáhneme na to, co jsme chtěli a za 2měsíce už to nešlo, protože začali odpočítávat lidem pracujícím v zahraničí 20% zplatu :zed:

No jo, tak to už je zase taková blbá souhra těch předpisů no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
1.8.15 10:31
@atominnka píše:
jj to určitě, to je dobré vědět ;) ale taky se může stát, že vám něco spočítají a za měsíc to bude jinak, takto jsme narazili my u KB :roll: Jeden měsíc nám řekli, že v pohodě, dosáhneme na to, co jsme chtěli a za 2měsíce už to nešlo, protože začali odpočítávat lidem pracujícím v zahraničí 20% zplatu :zed:

To se stát asi může, ale je to spíš výjimka.
V KB Ti např. dají závaznou nabídku, která trvá 3 měsíce, takže se divím, že to po 2 měsících změnili.

• Nahlásit
  • Citovat
50114
1.8.15 10:34
@Meha píše:
To se stát asi může, ale je to spíš výjimka.
V KB Ti např. dají závaznou nabídku, která trvá 3 měsíce, takže se divím, že to po 2 měsících změnili.

No jo jenže to je právě otázka, jestli tohle může být zaručený, když takhle zásadně změní podmínky. Nehledě na to, že jedna věc je nabídka a druhá věc je, že se schvaluje až v úplným závěru a tam by to stejně asi narazilo na tom předpisu nakonec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22500
1.8.15 10:34

@Meha jo, změnili, prý jim měnili předpisy, či co… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
1.8.15 10:38

@atominnka @RadkaCh Jak jsem psala, stát se to může, ale je to spíš výjimka.
Určitě je dobré vědět dopředu, na jakou hypotéku dosáhneš, pokud nemáš nadstandardní příjmy, což bohužel není případ zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
22500
1.8.15 10:39

@Meha jj to souhlasím, časté to není :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
1.8.15 10:39

@Meha No právě. Každý měsíc se ty předpisy nemění :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu