Extra silná menstruace

Anonymní
27.1.21 10:53

Extra silná menstruace

Ahoj, chci se zeptat, je normální extrémně silná menstruace? Ráno jsem celá od krve a dopoledne měním tampon každých 20 minut. Stane se mi, že proteču na oblečení často. Sotva dojdu na toaletu vytáhnout tampon, umýt si ruce a zavedou nový musím znovu utirat. :zed: Trvá od neděle, už 4 dny. Nikdy jsem tak etra silnou neměla, a když už se mi stalo že mám silnou, rozhodně trvala max dva dny a měnila jsem po dvou hodinách. A ještě ty křeče, nemůžu si ani k lince umýt podělaný nádobí či pověsit prádlo. :pocitac:
Máte nějaké zkušenosti podobné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10524
27.1.21 10:56
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, je normální extrémně silná menstruace? Ráno jsem celá od krve a dopoledne měním tampon každých 20 minut. Stane se mi, že proteču na oblečení často. Sotva dojdu na toaletu vytáhnout tampon, umýt si ruce a zavedou nový musím znovu utirat. :zed: Trvá od neděle, už 4 dny. Nikdy jsem tak etra silnou neměla, a když už se mi stalo že mám silnou, rozhodně trvala max dva dny a měnila jsem po dvou hodinách. A ještě ty křeče, nemůžu si ani k lince umýt podělaný nádobí či pověsit prádlo. :pocitac:

Takovou zkušenost nemám a asi bych minimálně zavolala svému gynekologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 11:02

@ivašot.
Tam jsem byla včera, řekla že to je údajně normální. Ale vysvětlovala jsem ji že jsem nikdy neměla takovou sílu a ani bolesti nebo potíže co dobrovazi holky při MS. Hlava záda břicho nic. A to jsem nic na sobě nezměnila, žádné prášky, sport cvičení životospráva atd. Pořád stejně jako posledních pět let.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 11:04

Mám, extrémně silná ms, bolesti jak blázen. Na gynekologii zjištěn myom který měl tohle všechno na svědomí. Takže hysterektomie, jiná možnost nebyla. Zajdi si na gyndu, dozvíš se víc. Já jsem ráda že už mám pokoj, bylo to strašný, v době ms jsem nemohla ani z domu.

• Citovat
  • Nahlásit
10524
27.1.21 11:10
@Anonymní píše:
@ivašot.
Tam jsem byla včera, řekla že to je údajně normální. Ale vysvětlovala jsem ji že jsem nikdy neměla takovou sílu a ani bolesti nebo potíže co dobrovazi holky při MS. Hlava záda břicho nic. A to jsem nic na sobě nezměnila, žádné prášky, sport cvičení životospráva atd. Pořád stejně jako posledních pět let.

Tak asi může čas od času být nějaký výkyv v průběhu menstruace. Ale teda podle popisu mi to úplně normální nepřipadá. Já bych počkala do večera a kdyby se to neměnilo, tak jela na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 11:17

Už mě napadlo jestli to lékařka neodbyla. Ale proč by to dělala. Ještě bych se mohla zeptat jiné, a když tak k ní přejít ale nevím jestli bude ochotná mi poradit když u ní nejsem v registraci.

• Citovat
  • Nahlásit
1055
27.1.21 11:52
@Anonymní píše:
Už mě napadlo jestli to lékařka neodbyla. Ale proč by to dělala. Ještě bych se mohla zeptat jiné, a když tak k ní přejít ale nevím jestli bude ochotná mi poradit když u ní nejsem v registraci.

To asi nebude. A už vůbec ne po tlf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
27.1.21 12:18

Tohle znám, po půl hodině protečený tampon i vložka, prostě skrz. Ale u mě to bylo normální, doktorka nic neshledala, bylo to ještě v době před dětmi. Po dvou porodech je to trochu lepší (pokud nepočítám první MS po porodu nebo potratu). Pokud by to u tebe byl jednorázový výkyv, tak bych to dál neřešila. Pokud by se to opakovalo, tak bych trvala na pořádném vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
27.1.21 12:20
@Anonymní píše:

Ono je dobré i napsat kolik ti je let. Já mám poslední dobou to stejné, ale je mi 45 a už je to nastupující menopauza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 14:19

@LenkaN26 23 let a žádné děti
@Sue2008 tak doufám že to je naposled, děti nemám, ale s přítelem chceme, pracujeme na nich :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 14:26

Myom, cysta nebo endometrioza - - > pozor, má kamarádka, každá MS přesně takové peklo. Nehne se od tamponu a vložek sedm dní.
Já měla polyp a taky krvácení ale mimo MS uprostřed cyklu.. Jinak nebyl vidět.
Probíhající potrat, o těhotenství jsi ani nemusela vědět.

Cokoliv z toho a rozhodne nezlehcovat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 14:28

Ještě tohle

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 15:37

Myom cysta atd, právě že to neberu na lehkou váhu, přijde mi to divný navíc abych neměla problém otěhotnět nebo v těhotenství.
Aplikátorem na tampony jsem si nic neporanila, nepoužívám ho. Kupuju normal tampony bez aplikátoru od o. b. Ria a kotex.

• Citovat
  • Nahlásit
1523
27.1.21 16:36

Pokud lékařka nic neshledala, tak bych počkala na další cyklus. Tedy v případě, že to přejde. Pokud byste takhle krvácela třeba 7 - 14 dní, trvala bych na dalším vyšetření. Pokud bude další cyklus ok, dál bych to neřešila. To je asi to, co myslela tím, že „je to normální“ - pokud se to stane jednou, tak opravdu je normální, že tělo občas udělá kopanec. Mě taky MS šlapala pořád stejně do cca 25 let. A pak kopance :) A od potratu taky kopance… Není moc běžné, že by váš cyklus vypadal celý život stejně a nikdy se na něm nic nezměnilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
27.1.21 16:44

Moje klasická ms už několik let, mám myom, v létě hysteroskopie, chvíli trochu pokoj a už jsem zase tam, kde jsem byla, v podstaně co půl roku hysteroskopie nebo jednou provždy odstranění celé dělohy u mne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat