Extrémně citlivá prsa a kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.7.22 05:43

Extremne citlive prsa a kojeni

Prekvapuje me ze tohle jeste nikdo neresil a neni podobna diskuze ani clanek nikde.
Prosim nebudte jizlive, kazdy si proste kojeni neuziva. Jsem hrozne citliva na prsa. Asi to ted muzu prisuzovat i menstruaci, ale je to opravdu nesnesitelne. Malemu jsou 4,5 mesice a mi to zacina delat opravdu problem nakojit a nebyt potom jeste 20 minut uplne rozhozena. Jedno prso je horsi nez druhe, uz sem uvazovala ze budu kojit jen z jednoho a druhe odsavat.
Jde o to ze jsem je mela uz pred tehu citlive a vadil mi kazdy dotek a ted mam kojit jeste minimalne rok? Ano vim ze MM je pro miminko to nejlepsi a proto se premaham, ale trpim. Zajimalo by me zda to taky nekdo takhle ma, ze to nedava. K tomu navic mam exem a jak me po prsu jakoby prejizdi jazyckem tak to jakoby lechta a me to pak hrozne svedi a monule sem je mela uz uplne rozskrabane a hrozne to bolelo :(
Opravdu je mi to hrozne neprijemne jinak bych to neresila a je mi to lito. Vsude ctu jak si to maminky uzivaji a me to vylozene nedela dobre. Mleka mam pritom dost i pro dva :(
Na umele prejit nemuzu. Manzel by me asi nepochvalil vzhledem k tomu, ze ted setrime kazdou korunu :( taky ze mam mleka dost a had by me odsoudili i v rodine, proc jako nekojim.
Nemate nejake rady? Zkusenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13653
4.7.22 06:17

Hm to je trochu prekerka…ja ac prokojici, nejsem zastancem kojeni, pokud je dlohodobobe zdrojem stresu, nicmene na UM nechces nejek kvuli kecum okoli, proti kterym by se ve finale slo obrnit, ale i kvuli penezum :think:
Za prve, vyhod z hlavy myslenku, ze vsechny ostatni zeny si kojeni neustale uzivaji…mozna takove jsou, ale z me vlastni zkusenosti i z meho okoli to nebyva uplne tak. Mas ke kojeni neco na rozptyleni? Ted tady moralni komando mozna nabehne taky, ale pokud ne, pust si k tomu serial, hudbu, audioknizku apod, at te to trochu odvede jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
4.7.22 06:21

A mas neco na bradavky? Dobry je Purelan, i kdyz neni nejlevnejsi. Ony casem i znecitliveji, to by taky mohlo pomoct :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
4.7.22 06:23

Pripadne lze zvazit i dlohodobe odsavani, ale to by zase chtelo investici idalne do oboustranne odsavacky…mam znamou, co takhle nesnesla dite na prsou a jela s odsavackou dost dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16237
4.7.22 06:58

Určitě zkus prsa namazat. Já jsem odkojila 5let děti a dneska nesnesu, aby mi někdo sáhl na prsa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 08:59

@beruska9 rozptyleni uz nefunguje. Cotim to a sem na nervy. Uz i brecim. Bezne na neco koukam nebo ctu nebo tak, ale je to horsi a horsi :( se pak davam do kupy i pul hodiny :(

@beruska9 mam ale nepomaha moc..

@lucynka25 mazat pred kojenim? @beruska9 uvazuju nad tim. V pul roce ci neco pred nim zacnem prikrmy tak by se mohla frekfennce kojeni trochu zmenasit a snad by to slo. Manzel mi to stale rika, at to tak delam. Ale nevim zdali bych mela dost mleka k odsani. Ted jak je horko pije maly treba co hodinu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
638
4.7.22 09:09

Přestan z toho citlivějšího postupně kojit. Taky asi od 4-5 měsíce kojím jen jedním. Druhé má nedovyvinutou žlázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 09:50

@řehořice stacilo na to to jedno prso?

• Citovat
  • Nahlásit
638
4.7.22 10:35

U mě ano, a pak jsme zaváděli příkrmy, akorát je důležité dkojit i v noci aspoň jednou, aby se tvořil prolaktin??(nějaký hormon)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 10:59

@řehořice v noci kojime dvakrat ted vetsinou a kdyz ne stejne se budim po 5 hodinach na odsavani, protoze prsa byvaji uz plne a svedi to jak se roztahuje kuze a jsou tvrde a tecou. Takze sem tam odsavam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 11:00

@řehořice jak moc se s prikrmama zmenila frekfence kojeni?

• Citovat
  • Nahlásit
638
4.7.22 11:20
@Anonymní píše:
@řehořice jak moc se s prikrmama zmenila frekfence kojeni?

Ze začátku jen 2-3 lžičky ochutnával-zkoušela jsem alergie. Po 2-3 měsících měl 2 jídla denně. Ale moje dítě jedlo rádo. To je individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat