Extrémně neposlušný 11letý syn

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 19:00

Extremne neposlusny 11ti

Maminky zdravim. Nazev uz napovida. Jsem uz na pokraji sil ze sveho 11ti leteho syna. Je extremne hubatej, neposloucha, cokoliv reknu, tak se semnou bavi jak s kamaradem. Neustale provokuje nejmladsi a to fakt doslova, vidim to. Reknu, at prestane a za par sekund jede znova a takto cely den.Taky mladsi provokuje a jak reknu dost, tak prestane. Jsem na deti sama a kdyz se zeptam zda si toto dovoli na otce, kdyz u nej je a na jeho partnerku, tak ne. Me vubec neposlechne az na ponekolikaty a stejne jede svoji. Otec mu nikdy nic nekoupil nevenuje se mu a ja se snazim dat detem prvni posledni a takhle se syn ke me chova. Uz nevim co dal. Zakazy nefunguji vlastne nic. Jsem tak vycerpana, ze i kdyz mam psychicky narocnou praci, tak jsem radsi tam nez doma :( prosim zeny neco poradite?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2727
21.11.21 19:08

Má telefon? Sebrat. Má kapesny? Sebrat. Může sám ven? Zakázat. Nemá doma povinnosti? Zavést. Nejsi dost důsledná? Tak začni být. Nevěnuješ se mu? Tak začni. Venujes se mu moc? Tak přestaň. Musíš prostě přijít na to, proč to dělá. A taky na tom co na nej platí. Pokud jen prudi, protože ho baví tvoje naštvaně reakce, tak ho ignoruj. Chvíli bude boj, ale bez diváků nebude divadlo. Pokud prudi, protože volá po pozornosti, tak se mu venuj aktivně, aby se tě nabazil. Pokud prudi, protože prostě může, nic se mu nestane, krom toho, ze matka něco naštvaně vykládá, tak tvrdé tresty viz výše. Na každý důvod je jiné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 19:10

Poslala bych ho k tátovi na převýchovu. At si ho užije! Doma mám taky provokatéra (bude mu 11let)svojí mladší ségru neustále provokuje, pošťuchuje dělá naschvály. Vše říkám x krát než to udělá, vše mu trvá…hubatej je zatím jenom občas. Na něj hodně platí táta. Maji spolu hezký vztah, jeho poslouchá jak hodinky. Bohuzel manžel pracuje několik dní v týdnu mimo domov a to tady trpím.
Přeju pevný nervy :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
5308
21.11.21 19:36

Puberta. Rozšiřuje si nastavené teritorium. Nám velmi pomáhá fotbal, jak je v tom klučičím týmu s trenérem, kde se podporuje soustěživost, dravost a zároveň tým + fair play. Je vidět, jak to strašně potřebuje, máme něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8092
21.11.21 19:38

Má nějaké povinnosti a záliby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
21.11.21 19:49

Tahle prvotní fáze puberty je děsná :zed:
na drzost a provokace u nás zabírá odnětí mobilu..

je to těžké ustát, uklidňuju se vždy tím, že doživotně to trvat nebude :lol: ale pár let od těch 11-15 může být holt výživných..
závidím kámošce, co má 20letou dceru a na tohle téma mi řekla : Ty ona je tak hodná a svědomitá a pečlivá, že jsem si u ní žádné puberty nikdy nevšimla 8)

závist, bledá závist… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 19:50
@Midaku píše:
Má telefon? Sebrat. Má kapesny? Sebrat. Může sám ven? Zakázat. Nemá doma povinnosti? Zavést. Nejsi dost důsledná? Tak začni být. Nevěnuješ se mu? Tak začni. Venujes se mu moc? Tak přestaň. Musíš prostě přijít na to, proč to dělá. A taky na tom co na nej platí. Pokud jen prudi, protože ho baví tvoje naštvaně reakce, tak ho ignoruj. Chvíli bude boj, ale bez diváků nebude divadlo. Pokud prudi, protože volá po pozornosti, tak se mu venuj aktivně, aby se tě nabazil. Pokud prudi, protože prostě může, nic se mu nestane, krom toho, ze matka něco naštvaně vykládá, tak tvrdé tresty viz výše. Na každý důvod je jiné řešení.

Vse je aplikovano, ale bezvysledne. Venuju se mu, kdyz mladsi tu neni a mame program pro vetsi. Pres tyden se toho moc nestihne. Prijedu z prace, ukoly, povinnosti do skoly a pak jestli zbyde cas, tak deskovka. Tel. ma zabaveny, tedy pouziva jen na volani, hry ma zablokovane, za kazde hubovani a neuposlechnuti mi da z kasicky 10,–.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 19:57
@Anonymní píše:
Poslala bych ho k tátovi na převýchovu. At si ho užije! Doma mám taky provokatéra (bude mu 11let)svojí mladší ségru neustále provokuje, pošťuchuje dělá naschvály. Vše říkám x krát než to udělá, vše mu trvá…hubatej je zatím jenom občas. Na něj hodně platí táta. Maji spolu hezký vztah, jeho poslouchá jak hodinky. Bohuzel manžel pracuje několik dní v týdnu mimo domov a to tady trpím.
Přeju pevný nervy :pankac:

Mam obavy, ze u otce by to dopadlo rychle spatne. Syn si sam neudela ukoly, nebude se ucit. Vzdy mu musim rict, aby si sel udelat ukoly, naucit se co maji noveho a otec se s nim nikdy neucil a, ucit nebude. Vzdy kdyz prijede od nej tak ukoly 0, nova slovicka 0 a tam by sel hodne se znamkama dolu, zatim ma same 1. Oni spolu maji vztah takovy nijaky. Nevenuje se mu, uprednostnuje deti od partnerky a je tam odstrceny. Rikal mi to. Kezby byl otec co k cemu a vzal si syna do late.

• Citovat
  • Nahlásit
2727
21.11.21 19:58
@Anonymní píše:
Vse je aplikovano, ale bezvysledne. Venuju se mu, kdyz mladsi tu neni a mame program pro vetsi. Pres tyden se toho moc nestihne. Prijedu z prace, ukoly, povinnosti do skoly a pak jestli zbyde cas, tak deskovka. Tel. ma zabaveny, tedy pouziva jen na volani, hry ma zablokovane, za kazde hubovani a neuposlechnuti mi da z kasicky 10,–.

Tak to máte nastavený pěkně, tak holt vydržet. Puberta je zlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 19:59
@dedrichov píše:
Puberta. Rozšiřuje si nastavené teritorium. Nám velmi pomáhá fotbal, jak je v tom klučičím týmu s trenérem, kde se podporuje soustěživost, dravost a zároveň tým + fair play. Je vidět, jak to strašně potřebuje, máme něco podobného.

Dobry napad, tam by mohl ze sebe vybit co vybiji na me

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:03
@pannda píše:
Má nějaké povinnosti a záliby?

Po spolecny domluve a vedeme tabulku, kdy a jakou povinnost ma co se tyce domacnosti a chodi na sportovni krouzek a skaut. Jak vyse @dedrichov pise, tak prihlasit ho na fotbal

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:06
@Lucy75 píše:
Tahle prvotní fáze puberty je děsná :zed:
na drzost a provokace u nás zabírá odnětí mobilu..

je to těžké ustát, uklidňuju se vždy tím, že doživotně to trvat nebude :lol: ale pár let od těch 11-15 může být holt výživných..
závidím kámošce, co má 20letou dceru a na tohle téma mi řekla : Ty ona je tak hodná a svědomitá a pečlivá, že jsem si u ní žádné puberty nikdy nevšimla 8)

závist, bledá závist… :lol:

Ja se tim taky snazim uklidnit, ale to drive zesedivim nebo padnu na zem. Taky mam kamaradku a tise zavidim samozrejme v dobrym slova smyslu. Musim to prezit i kdyz jsem uz tak vycerpana

• Citovat
  • Nahlásit
5308
21.11.21 20:19
@Anonymní píše:
Po spolecny domluve a vedeme tabulku, kdy a jakou povinnost ma co se tyce domacnosti a chodi na sportovni krouzek a skaut. Jak vyse @dedrichov pise, tak prihlasit ho na fotbal

Tu energii může vydat i na těch sportovkách ne? Pokud k fotbalu netíhne a nikdy ho nehrál, je už skoro pozdě s ním začínat. I když neříkám, že se to nedá zkusit. Jen ten grif trénují kluci už několik let. U nás se začíná od fotbalové školičky cca 4-5 let.
A jsem moc ráda, že ho to baví, vozíme na tréninky a zápasy, i když ne vždy jsme z toho odvázaní. Kluci potřebují ten mužský element, ve školách jsou většinou učitelky (nic proti nim), ale ten klučičí svět je jiný a dospělý chlap je pro ně vzorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5308
21.11.21 20:24
@Anonymní píše:
Mam obavy, ze u otce by to dopadlo rychle spatne. Syn si sam neudela ukoly, nebude se ucit. Vzdy mu musim rict, aby si sel udelat ukoly, naucit se co maji noveho a otec se s nim nikdy neucil a, ucit nebude. Vzdy kdyz prijede od nej tak ukoly 0, nova slovicka 0 a tam by sel hodne se znamkama dolu, zatim ma same 1. Oni spolu maji vztah takovy nijaky. Nevenuje se mu, uprednostnuje deti od partnerky a je tam odstrceny. Rikal mi to. Kezby byl otec co k cemu a vzal si syna do late.

Hele, já teda razím jiný přístup. Vžívám se do Tvého syna… všechno zakázané, za trest to a tamto… nefunguje? Tak přidáme další zákaz… u otce a jeho nové rodiny je jako páté kolo u vozu. Doma… je to vážně doma???
Sama za sebe bych teda ubrala, ale tak bych to udělala já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:50
@dedrichov píše:
Tu energii může vydat i na těch sportovkách ne? Pokud k fotbalu netíhne a nikdy ho nehrál, je už skoro pozdě s ním začínat. I když neříkám, že se to nedá zkusit. Jen ten grif trénují kluci už několik let. U nás se začíná od fotbalové školičky cca 4-5 let.
A jsem moc ráda, že ho to baví, vozíme na tréninky a zápasy, i když ne vždy jsme z toho odvázaní. Kluci potřebují ten mužský element, ve školách jsou většinou učitelky (nic proti nim), ale ten klučičí svět je jiný a dospělý chlap je pro ně vzorem.

Sportovky ma jednou za tyden. Fotbal ho bavi a s kamosema jen tak obcas hraje. Doma muzsky element nema. Ma za tridniho ucitele, tak tam vidi muzsky element a ma respekt ovsem doma se ke me chova hnusne

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat