Extrémní únava - páteř?

12114
14.5.11 21:38

Extrémní únava - páteř?

V posledních týdnech jsem úplně extrémně unavená, usínám během dne, mám zpomalené reakce, bolí mě hlava. Krevní testy mi dělali nedávno kvůli něčemu jinému a všechno ok. Uvažuju, jestli to může být od páteře (možná krční?), jinak se zády problém nemám. Máte někdo podobnou zkušenost?
K dr se dostat mám problém, jsem sama na 4 děti a asi 10 hodin týdně pracuju. Od září bych měla mít úvazek ještě o něco větší a už teď fakt padám na pusu, tak nevím, jak to zvládnu.
Povzbuzuju se kafem, zeleným čajem, jím hodně zeleniny, ale nepomáhá. Brala bych i nějaký tip na životabudič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.5.11 22:13

Ahoj.
Nemáš nějaký problém s chůzí??
Známá měla na noze bradavice, kvůli tomu jinak našlapovala a byla dost unavená, špatně se soustředila atp.
Už jsou pryč a vše je ok..

• Nahlásit
  • Citovat
12114
14.5.11 22:15

Ne, to nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.11 22:26

ginkobiloba třeba?v lékárně určitě poradí,doplnků je spousta.krevní testy mohou být jeden den tak a za 2dny jinak-trpím chronickou anemií a jsem unavená tak,že udělám večeři a pak už nezmůžu nic,o žehlení nemluvě.Taky jsem na děti sama a jsou zdr.handicapované obě,pracuji omezeně,ale vyčerpává mě to.Jeden den jsem měla hemoglobin 92,2dyn předtím ale 103(norma je tak či onak 120-160tuším).Právě začínám léčbu na hematologii.Únava z páteře se mi moc nezdá,ale nejsem dr.,taky může jít o únavový syndrom-mě stačí péče o 2děti,natož pak 4…A zase pokud má únava ložisko třeba v páteři,pak asi žádný životabudič nepomůže.Mě taky nic nepomohlo…Držím palce a olouvám se za anonyma

• Nahlásit
  • Citovat
lucineeccka
14.5.11 22:43

Já bych řekla, že spíš stres…

Eliška píše:
V posledních týdnech jsem úplně extrémně unavená, usínám během dne, mám zpomalené reakce, bolí mě hlava. Krevní testy mi dělali nedávno kvůli něčemu jinému a všechno ok. Uvažuju, jestli to může být od páteře (možná krční?), jinak se zády problém nemám. Máte někdo podobnou zkušenost?
K dr se dostat mám problém, jsem sama na 4 děti a asi 10 hodin týdně pracuju. Od září bych měla mít úvazek ještě o něco větší a už teď fakt padám na pusu, tak nevím, jak to zvládnu.
Povzbuzuju se kafem, zeleným čajem, jím hodně zeleniny, ale nepomáhá. Brala bych i nějaký tip na životabudič.
  • Nahlásit
  • Citovat
8912
14.5.11 23:00

Kdybys ještě připsala brnění nohou, případně špatná chůze (tzv. „vynechávání“ funkce nohy), tak bych řekla borelióza. Spolu s tvými měla takové příznaky máma (a kdy měla klíště si nevzpomněla, mohlo to být i před lety). A že to sakra dlouho trvalo, než jí na to přišli. Krev měla také v pořádku, pak byla v nemocnici na infekčním (už nevím, na co měli podezření), než přišli na to, že je to ta borelia.

Nechci tě strašit, proto to nebude více rozepisovat, ale úplně zdravá není do dnes (už je to cca 8 let, co to začalo). Stabilizovaná, ale zcela fit ne.

Ovšem neběhala kolem 4 dětí, takže to u tebe může být spíš „jarní únava“, taková ta vyčerpanost, nedostatek vitamínů atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
15.5.11 06:22

A víš co všechno ti Dr. vyšetřoval? Odebíral i hormony na štítnou žlázu? Jak to popisuješ, mohla by to být snížená funkce - má jí v dnešní době hodně lidí a únava je poměrně typický příznak. Já než mi na to přišli, tak jsem si musela chodit odpoledne lehnout, jinak jsem vůbec nezvládala a ve 20h. jsem už zas odpadla. Pokud se k dr. nedostaneš, tak jí alespoň zavolej, jestli to kontrolovala. Jinak můžeš pořídit jod, alespon 150. Pokud je snížená funkce z autoimun. zánětu, tak by to nepomohlo, ale často bývá i z nedostatku jódu, tak by to trochu pomoct mohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
15.5.11 06:40

hele neni problem v tom, ze jsi sama na 4 deti? jenze na to asi zadna tabletka ani bylinka nepomuze

jinak never krevnim testum provedenym na neco jineho, laboratorni vysetreni je treba presne cilit. krevnak a jaterky ti mozna udelali, ale treba hormony stitne zlazy se fakt bezne neberou.

zivotabudic - no v nejhorsim Modafen, ale to neni na dlouhodoby problem, spis kdyz mas treba extremne blbou noc, - oni by ti ho ani vic neprodali, tedka se hlida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.11 08:39

Ahoj,
taky jsem byla extrémě unavená a krev naprosto na vse v pořádku. A BYLO to opravdu od krční páteře. Jenže - já se k tomu ještě i trochu motala.. Zajdi k neurologovi nebo na msáž krční páteře, třeba to pomůže.A nebo i nové krevní testy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
15.5.11 09:16

dělali ti testy na cukr?? Cukrovka taky zapříčiní velkou únavu.Tedy neléčená ..

Může to ýt cokoliv, klidně i jen prosté vyčerpání z práce a hoňky kolem domácnosti, ale dojdi k dr, ať ti udělá testy na všechno co jde.

• Nahlásit
  • Citovat
8273
15.5.11 09:43

Eliško-příčin může být opravdu hrozně moc.A než se ptát takto na netu,tak zbytečně ztrácíš čas.Je lepší si udělat čas a zajít k lékaři.Může to být obyč.únava ze stresu,vyčerpání,ale také nějaký zdravotní problém.A je potřeba to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
15.5.11 09:48

to může být cokoliv, bracha mel ten samy problem a nakonec ma zapal plic, ktery byl odhalen az na rentgenu, nekaslal, bez teplot - prostě nic, jen strašná únava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
15.5.11 09:51

Přikláním se k názoru, zda to nemůže být od štítné žlázy… Moje mamka měla stejné příznaky (myslela si, že je to ze čtvrtého dítěte, které měla v 38 letech a říkala si, že už teda není žádná mladice…) a pak šla na nějakou kontrolu k dr po angíně a zjistili jí z krve sníženou funkci štítné žlázy… tak bere léky a každý půlrok chodí na kontrolu… A je ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
15.5.11 09:53

Pokud je to větší únava, než jaká u tebe bývá obvyklá při zápřahu se 4 dětmi, tak bych to taky moc neodkládala a řešila to. Ono to totiž může poměrně dlouho trvat, než na to ten doktor (doktoři) přijde, co to je (krční páteř, štítná žláza, cukrovka atd.).

Já si vzpomínám, že mámu posílali po všech čertech a ďáblech, pořád měla všechny vyšetření OK, ale cítila se čím dál hůř (btw, v tý době vypadala fakt strašně, brr, to bylo hrozné období) a ještě byla vystreslá z toho, že se na ni ti doktoři dívají jako na simulanta, co že si to pořád vymýšlí za únavu…!! :roll: (to bylo asi nejhorší, že jí furt tvrdili, že je v podstatě zdravá a chodila tak do práce!) Zabralo to snad půl roku než to odhalili, byla pak fakt v děsným stavu, borelii nakonec vyléčili, ale spustilo jí to polyneuropatii a po té má následky do dnes. :nevim:

Takže fakt neváhej a co nejdřví k doktorovi, ať tě může co nejdřív správně léčit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
15.5.11 09:53

Ahoj, já mám jednou za čas období, kdy jsem hrozně unavená (ne ospalá), nemám vůbec žádnou energii, ke všemu se musím přemlouvat. V noci si vůbec neodpočinu, unavená se už vzbudím a přes den se to jen zhoršuje :roll: Nasazuju si hořčíkovou kůru, konkrétně si kupuju Magne B6 a to mi vždycky pomůže.

Příčin může být spousta, držím palce, ať to brzy přejde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama