Extrémní (?) výška a váha u tříleté

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 26.09.18 16:52
Extrémní (?) výška a váha u tříleté

Dámy, prosím o váš názor. Naše dcerka 3 roky, šikovná, normální dítě, spokojená, nebývá skoro vůbec nemocná. Porodní váha klasika 2910 a 49 cm. Cca do roka kojená, začala už jako mimčo rychleji růst a vždy patřile mezi větší děcka, jí poměrně zdravě, miluje zeleninu, s ničím problém nemá. V roce měla 11.5 kg a 80 cm, ve dvou letech měla 100cenťáků určitě. Teď na tříleté 105 (my doma naměřili i víc) a 23 kg z tabulek vyjíždí až do pr…čic. Doktorka to hodnotila komplexně, prý je pevně stavěná, rozhodně neříkám, že je to lesní víla, ale osobně si nemyslím že je tlustá, má širší ramena, od miminka je prostě taková pevná, ze strany manžela má být po kom takto větší, v jídle jí „neomezuju“ ve smyslu diety, ale hlídám, aby nejedla úplně blbě a aby se necpala zbytečnostma. Nicméně i tak si říkám, že je opravdu velká a opravdu mi připadá, že snad nikdo neměří a neváží tolik :nevim:
Nikdy nikdo nic neprohlásil na její adresu, spíš si lidé myslí, že je starší. Pouze můj otec teda občas prohodí něco, co mě nutí se zamýšlet, ale přece jí půlku neuříznu :roll:
Jsme opravdu až takový „exoti“?
Omlouvám se za román, opravdu ocením zkušennosti ostatních, tedy jestli existuje někdo, komu takto vyrostlo mládě…?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 26.09.18 16:56

@Mellounowaman­zelka no my jsme opak, 3,8 roku a 13 kilo, 98 cm. Ale ja jsem mala a drobna. Pokud je manzel statny vysoky, tak ma holt po nem geny :nevim: pokud to Dr neresi, neresila bych a neladovala sladkostmi atd, ale to stejne nedelas

Knoflice
Echt Kelišová 7867 příspěvků 26.09.18 17:01

@Mellounowaman­zelka
dcera měla ve 3 letech 104 cm, dotáhla to na konečných 175
vážila teda 15,5 kg pro úplnost

neřeš … ;)

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 26.09.18 17:01
@Mellounowaman­zelka píše:
Dámy, prosím o váš názor. Naše dcerka 3 roky, šikovná, normální dítě, spokojená, nebývá skoro vůbec nemocná. Porodní váha klasika 2910 a 49 cm. Cca do roka kojená, začala už jako mimčo rychleji růst a vždy patřile mezi větší děcka, jí poměrně zdravě, miluje zeleninu, s ničím problém nemá. V roce měla 11.5 kg a 80 cm, ve dvou letech měla 100cenťáků určitě. Teď na tříleté 105 (my doma naměřili i víc) a 23 kg z tabulek vyjíždí až do pr…čic. Doktorka to hodnotila komplexně, prý je pevně stavěná, rozhodně neříkám, že je to lesní víla, ale osobně si nemyslím že je tlustá, má širší ramena, od miminka je prostě taková pevná, ze strany manžela má být po kom takto větší, v jídle jí „neomezuju“ ve smyslu diety, ale hlídám, aby nejedla úplně blbě a aby se necpala zbytečnostma. Nicméně i tak si říkám, že je opravdu velká a opravdu mi připadá, že snad nikdo neměří a neváží tolik :nevim:
Nikdy nikdo nic neprohlásil na její adresu, spíš si lidé myslí, že je starší. Pouze můj otec teda občas prohodí něco, co mě nutí se zamýšlet, ale přece jí půlku neuříznu :roll:
Omlouvám se za román, opravdu ocením zkušennosti ostatních, tedy jestli existuje někdo, komu takto vyrostlo mládě…?

Nevím, no, moje 5,5 letá má teď 22 kilo a měří 118 cm, ve 3 letech měla 103 cm a 16,5 kg. Takže jo, 23 kg se mi zdá dost. Ale neznám Tvoji dceru.

Druhá dcera měla v pěti letech 17,5 kg a 110 cm a ve 3 letech 14,2 kg a 97 cm a nejstarší dcera měla v 5 etech 110 cm a 20 kg a ve 3 letech 15,5 kg a 99 cm.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 26.09.18 17:03

neřeš to, teď začne vytahovat :kytka:

AndyR
Závislačka 3334 příspěvků 26.09.18 17:03

ahoj,my teda taky patříme k těm větším dětičkám,mám chlapečka,ted v prosinci mu budou 4 a kolikrát si ho lidi tipuji na školáka :roll: ted on je trochu hyperaktivní a nesouměrně občas mluví,že mu není rozumět,tak i tak ta jeho výška budí dojem,že mám,,tak velké dítě a ještě neumí mluvit" to zase trápí mě.Narodil se s mírami 3500/53 takže uplně normální a zdravý chlapec.POkud vám ale doktorka nenašla nic,,abnormálního" tak si myslím,že se zbytečně stresuješ a pokud má být,jak píšeš,po kom velká,tak tím spíš bych se tím netrápila:))My s manželem také nejsme žádní trpaslíci,já mám 173cm a manžel asi 186cm :mavam:

tininas
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 26.09.18 17:04
@Mellounowaman­zelka píše:

Ahoj.

Nechápu, co řešíš.

Jakože pediatrička a Tvůj otec prohlásili, že Tvá dcera nemá postavu Twiggy?

Jj. Zaděláváte dcerce na pěkný problém, jen tak dál. :)

AndyR
Závislačka 3334 příspěvků 26.09.18 17:06
@Zabatko píše:
Nevím, no, moje 5,5 letá má teď 22 kilo a měří 118 cm, ve 3 letech měla 103 cm a 16,5 kg. Takže jo, 23 kg se mi zdá dost. Ale neznám Tvoji dceru.Druhá dcera měla v pěti letech 17,5 kg a 110 cm a ve 3 letech 14,2 kg a 97 cm a nejstarší dcera měla v 5 etech 110 cm a 20 kg a ve 3 letech 15,5 kg a 99 cm.

zdá-nezdá…takto bych to asi nepsala,pač genetika dělá dost:))a pokud píše,že tlustá prostě není,a doktoři neobvyklého nevidí,neřeši­la bych

Dulii
Kecalka 351 příspěvků 26.09.18 17:07

Syn měl ve 3 letech výšku 100,5cm a váhu 20,8kg a MUDr. docela nadávala, že by měl mít tak 15kg. Teď má cca 110cm ve 4 letech a přibral, kdyby teď měl mít podle tabulek, tak je hrozně hubenej. Je akorát, tlustej není.

Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 26.09.18 17:07

Chlap nemá 2 metry ale je prostě takový osvalený, má velké stehna a ramena, tchán to už je vyloženě vazba, takže teoreticky tam předpoklady jsou. Sladkosti u nás příliš nefrčí, nikdo se moc sladkým necpem (jooo občas vyloudí gumovýho medvídka, lízátko, ale rozhodne tohle není zvykem).
Co se týká tvého dítka, kolem sebe vidím všechny podobné váhy a výšky , nikoho nad 100cm ani nad 15 kg asi ani neznám :lol: , z toho soudím, že tvé dítě je úplně v pohodě.

Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 26.09.18 17:08

Mám tříletou dceru. Na prohlídce měla 103 cm a 16.5 kg a postavu bych rekla že má akorát. Vašich 23 kg mi přijde docela dost, ale třeba je to v pořádku, Vasi dceru jsem neviděla.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 26.09.18 17:09
@AndyR píše:
zdá-nezdá…takto bych to asi nepsala,pač genetika dělá dost:))a pokud píše,že tlustá prostě není,a doktoři neobvyklého nevidí,neřešila bych

Já to neřeším, prostě v porovnání s mými 3 holkami mi ta váha přijde extrémně hodně, ale jak jsem psala, neznám dítě ani rodiče, takže soudit nemůžu. Jinak já 177 cm a parter 187 cm, takže děti mají našlápnuto k výšce. Co se mohutnosti týče, tak fakt nevím, já taky nejsem žádná Twiggy a nikdo od nás z rodiny. Je fakt, že kolikrát vidím takové mohutné puclíky, ale z domu to prostě neznám.

Alušáček
Závislačka 3246 příspěvků 26.09.18 17:18

@Mellounowaman­zelka Je to dost, ale co naděláš, do země ji nezaraziš a pokud víš, že se stravuje zdravě a nepřejídá se, není co řešit..

Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 26.09.18 17:20

Rozhodně se nehádejte. Já svou dcerku miluji a zatím jsem nikdy neporovnávala, pouze se někdy zarazím, jak „moc“ mi vyrostla. Já pouze chtěla vědět, jak jsou na tom ostatní :think: , nic víc. Doktorka mi neřekla vůbec nic špatného, ale samozřejmě míry nejsou úplně standardní, co si budem povídat.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 26.09.18 17:20

Těžko soudit, ještě jsem neslyšela milující matku, která by si byla ochotná přiznat, že má tlusté dítě. Na stranu druhou si myslím, že takhle malé dítě by dietu držet vážně nemělo. A můj chlap byl jako malej hroznej buřtík a jak vlezl do školky, tak hodně zhubl a je hubeňour doteď, z kamarádů je nejhubenější. Takže zaděláno na problém fakt neměl :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >