Strach ze šikany ve školce, jak reagovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 08:08
Jak reagovat? Školka

Sama sem ve skolce neměla kamarády (nastoupila sem behem posledniho roku chozeni do školky) a na zakladce jsem se neuměla zaclenut a byla sem šikanována. Kde jaka snaha zpratelit se propadla v opacny efekt. Od te doby to mam tak, ne ze bych byla introvert, jennevim o cem se bavit.
Nicméně, id doby kdy muj 3-lety syn nastoupil do skolky. Bojim se šikany. Nedavno mi rekl ze jen kluk Danda ho veskolce furt zlobí. Ptam se ho zda zlobi i jine děti. Na to neodpovi, ale kdyz sem podsla fotku ze skolky at mi.ho ukaze, ukazal ho a pak se na tu fitku zacal zlobit a bouchat do mista kde je ten kluk. Ucitelky ve skolce o tehle vecech sami nezačnou. Jak se nejlepe zachovat? Žádám o zachovani anonymity, je to pro me bolestivé téma.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 08:13
@Anonymní píše:
Sama sem ve skolce neměla kamarády (nastoupila sem behem posledniho roku chozeni do školky) a na zakladce jsem se neuměla zaclenut a byla sem šikanována. Kde jaka snaha zpratelit se propadla v opacny efekt. Od te doby to mam tak, ne ze bych byla introvert, jennevim o cem se bavit.
Nicméně, id doby kdy muj 3-lety syn nastoupil do skolky. Bojim se šikany. Nedavno mi rekl ze jen kluk Danda ho veskolce furt zlobí. Ptam se ho zda zlobi i jine děti. Na to neodpovi, ale kdyz sem podsla fotku ze skolky at mi.ho ukaze, ukazal ho a pak se na tu fitku zacal zlobit a bouchat do mista kde je ten kluk. Ucitelky ve skolce o tehle vecech sami nezačnou. Jak se nejlepe zachovat? Žádám o zachovani anonymity, je to pro me bolestivé téma.

Promluvit si s ucitelkou. Zkusit rozmluvit syna, aby rekl vic a naucit ho, ze se musi branit, kdyz mu dela nekdo zle. A posilovat mu sebevedomi. A hlavne stat za nim!

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 22.09.18 08:23

V prvé řadě bych nepřenášela své zážitky a zkušenosti na dítě. Že to musí mít stejné. Využít zkušenosti ano, ale ne se jimi nechat ovlivnit natolik, že budete za vším hledat šikanu. Abyste svým přístupem nevzbuzovala v dítěti pocit, že je šikanovaný a chudák, kdyz nevite a skutečnost může být úplně jiná. Zdá se mi podivné, že začne (agresivně) bouchat do fotky.
Pokud máte pochybnosti, zajděte za učitelkou a požádejte ji o zvýšený dohled, aby mohla situaci zhodnotit.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 22.09.18 08:37

Nevis proc se navzajem kluci zlobi, zeptej se ucitelky. Treba si zacne ten tvuj aten druhej mu to par vrati nebo naopak… do urcity miry za me aby si to deti vyresili mezi sebou. My taky nezalovali a skolka pro me byla obcas peklo, jsem za to ale rada protoze si nenecham nic libit

karkarka
Závislačka 2845 příspěvků 22.09.18 08:37
@Anonymní píše:
Nicméně, id doby kdy muj 3-lety syn nastoupil do skolky. Bojim se šikany. Nedavno mi rekl ze jen kluk Danda ho veskolce furt zlobí. Ptam se ho zda zlobi i jine děti. Na to neodpovi, ale kdyz sem podsla fotku ze skolky at mi.ho ukaze, ukazal ho a pak se na tu fitku zacal zlobit a bouchat do mista kde je ten kluk. Ucitelky ve skolce o tehle vecech sami nezačnou. Jak se nejlepe zachovat? Žádám o zachovani anonymity, je to pro me bolestivé téma.

Jak dlouho uz syn chodi do skolky?

Russet
Extra třída :D 12172 příspěvků 22.09.18 08:38
@Anonymní píše:
Že jsi sama něco takového prožila, tak to neznamená, že se to bude opakovat u syna. Jak to, že učitelky nic neřeknou? Nejspíš to asi nebude tak hrozné. Ony tam s ním jsou celou dobu a měly by ti říct, jak se syn ve školce projevuje.
sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 22.09.18 08:38

Je moc dobře, že jste syna dala do školky už ve třech letech. Bude mít vetší šanci se začlenit a naučit se sociálním interakcím, než jste měla Vy. Z toho, co píšete, mi nepřijde, že by se dělo něco hrozného. Zmínila bych se učitelce a chtěla vědět více informací.

Gosi
Kelišová 5794 příspěvků 22.09.18 08:54

A krome toho zlobiveho, mluvi doma i o nejakych kamaradech? Kdyz ho privedes, nebo vyzvednes ze skolky a jsou tam jiny decka, jak se chovaj k sobe navzajem? Neco brebentej, nebo se „ignorujou“, on se tam tesi, nebo neitral, nebo rano dela sceny a jak pro nej prijdes se chova jak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 09:09

@Gosi
Nejcasteji mluvi, ze si hraje s holkou kamaradkou. Ue se snazi hrat se starsima klukama fotbal. Rano rekne ze jit nechce ale v pohide jde. A ve skolce uz neprotestuje.

Gosi
Kelišová 5794 příspěvků 22.09.18 09:20
@Anonymní píše:
@Gosi
Nejcasteji mluvi, ze si hraje s holkou kamaradkou. Ue se snazi hrat se starsima klukama fotbal. Rano rekne ze jit nechce ale v pohide jde. A ve skolce uz neprotestuje.

Tak akorat bych se zeptala ucitelek, jestli si toho vsimly a jestli je to normalni postuchovani, nebo to obcas musi vic resit i ony… Jinak to je asi normalni, ze si ne vsechny decka(a urcite ne celou dobu) nejak nesednou a kdyz se umi kamaradit, tak je možná i dobre, ze se nauci vychazet s nekamarady…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 09:38

Jsem ucitelka v mateřské skolce a jeslich, takze tuhle situaci Ti muzu zodpovědět z pohledu učitelky. Nejhorsi je, kdyz za námi maminka prijde s tim, ze mela sama v dětství problem ve skolce, a to je pak nekdy i zbytecne vysvetlovat, ze jeji dite to ma jinak, ze nemusi byt zrovna po ni ci po partnerovi. Nejdůležitější je, aby maminka prisla za ucitelkami a rekla, jaká je situace, co se deje doma a jak se syn chova, kdyz vidí fotku s daným klukem. Pokud jsi se dozvěděla, ze tvuj syn zlobí, tak to asi nebude jen tak. My učitelky jsme s těmi dětmi, bohuzel, obcas mnohem více, nez rodice a vime, jak se to dite za dané situace chova. Takze kdyby zlobil, jen z toho důvodu, ze ho nekdo provokuje, tak by Ti to ucitelka jiste rekla. U nas ve skolce plati to, ze kdyz vidime, ze se neco deje, ze se perou o hračku nebo se provokují, nechame j, at si to vyřeší sami a kdyz situace přesáhne sve meze, tak zasahujeme. Deti se musi naucit komunikovat mezi sebou a zvykat si, ze ne vzdy jim bude vyhověno. Dalsi nejvetsi chybou, kterou se rodice dopouští je, ze kdyz vidí problem nebo dite breci, ze tam nechce, tak to dítě do te skolky přestanou davat. Nesmi se jim ustoupit, oni pak vědí, ze kdyz budou brecet, ze tam nebudou muset. Ono kolikrát breci jen, kdyz maminka nebo tatinek odejde, zavrou se Dvere a je klid. Takze neustupuj, do skolky chodte, promluv si s ucitelkami a ver, ze kdyby neco bylo spatne, tak ti to reknou ;)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.09.18 09:46

Řešila bych vše s ucitelkou. Narovinu. Ze mas obavy atd. A co ti doma dítě řeklo. Ony si to pohlídají a je dobre říci dítěti nebo řešit ro před dítětem aby vědělo ze se to řeší a ze když cokoliv muže za paní ucitelkou. To ze jsi měla problém ty neznamená ze problém bude mít i dítě neboj…

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2161 příspěvků 22.09.18 09:48

Jak dlouho chodí do školky? Tohle je poprvé, co se o tom zmínil? Mně to připadá spíš jako běžné dětské šarvátky, dcera taky občas přijde s tím, že ji někdo udělal nebo řekl něco ošklivého, často taky použije obrat „on(a) mi pořád dělá…“ a přitom druhý den se nadšeně vítají už v šatně. Zeptej se učitelek, to není nic proti ničemu, ale nenech se ovlivnit svými zkušenostmi a nechoď tam už „přednas*aná“ s tím, že se tvému dítěti děje ve školce něco zlého, to vzájemné komunikaci moc neprospěje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >