Proč nedávat dětem toustový chléb?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 14.09.18 09:36
Proč nedávat dětem toustový chléb?

Včera byl muž ve školce na schůzce pro rodiče a mimo jiné se dověděl, že nemáme dávat dětem na svačinu toustový chléb. Zajímá mě proč zrovna tento druh chleba je tak špatný. A celkově toto jídlo. Chápu, že by jim vadila buchta, cukrovinky a podobně. Ještě upřesním, že do školky si děti nosí svačinky z domova. Děkuji za komentáře názory.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 14.09.18 09:41

Tak to by mě také zajimalo. Syn ho ma nejraději, protože je měkký a lehce se mu kouše,tak snad nedělám žádnou chybu když mu ho davam :zed:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 14.09.18 09:41

Podle mě v dnešní době jsou schopni říct o všem že je škodlivé. Toustovy chleba je u nás nejoblíbenější hlavně s nuttelou :palec:

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 14.09.18 09:42

Toustak dcera miluje víc než rozpeceny rohlík. Nevidím v tom nic spatneho :think:

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 14.09.18 09:43

Proč se nezeptas v té školce? Tak je to bílá mouka, vydrží ti věky ale že by to mělo být zakázané, to by museli zakázat i rohlíky

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 14.09.18 09:49

Jestli to nebude tím, aby děti které mají všechno bio-eko bez lepku (ne ze zdravotních důvodů) a podobně nekradly toustový chleba těm ostatním.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4157 příspěvků 6 inzerátů 14.09.18 09:51
@Heivka píše:
Jestli to nebude tím, aby děti které mají všechno bio-eko bez lepku (ne ze zdravotních důvodů) a podobně nekradly toustový chleba těm ostatním.
:mrgreen: :potlesk:

Russet
Extra třída :D 11599 příspěvků 14.09.18 09:51
@PufinkaS píše:
Včera byl muž ve školce na schůzce pro rodiče a mimo jiné se dověděl, že nemáme dávat dětem na svačinu toustový chléb. Zajímá mě proč zrovna tento druh chleba je tak špatný. A celkově toto jídlo. Chápu, že by jim vadila buchta, cukrovinky a podobně. Ještě upřesním, že do školky si děti nosí svačinky z domova. Děkuji za komentáře názory.

Asi je z hlediska výživy zdravější poctivý kváskový chleba, ale dětem chutná. To je nějaká lesní školka nebo co? Co je školce do toho, co má na svačinu, když to sama nepřipravuje? Kdyby to byla denné tabulka čokolády, tak neřeknu, ale toustový chleba jednou týdně snad dítě na životě neohrozí.

Premek_Orac
Závislačka 4389 příspěvků 14.09.18 09:56

To je úsměvné…
Tak jako se dá koupit toastový chléb s lepším i horším složením, tak se dá koupit i jiné pečivo lepší nebo horší…
Takže paušálně říct, že taosťák je špatný, mi přijde nesmysl.

Růžička17
Povídálka 13 příspěvků 14.09.18 09:59

Nevidím v něm nic špatného. Pečivo jako každé jiné ;) Syn jej má moc rád.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 14.09.18 10:04

A to se muz, nebo nekdo dalsi nezeptal primo na te schuzce ? :think: Myslim, ze nejsi jedina koho to zajima. Me by to tedy taky zajimalo :mrgreen: Co to je za skolku ? Jsem stastna, ze nemusim takove veci resit a dcera ma ve skolce 3 jidla denne.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 14.09.18 10:11

Taky dělám klukům k svačině běžně „sendvič“ z toastového chleba celozrnného nebo světlého, např. toastovy chléb + lucina + salatová okurka.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26444 příspěvků 14.09.18 10:28

@PufinkaS Školka k těmhle věcm má vždy nějaký důvod. Pochybuji, že výživový, jelikož to je přeci na rodičích dítěte.
Podle mě - a je to asi tak jediné co mě napadá - je toastový chleba takový „lepivý“. Je možné, že se stalo, že se dítku třeba přilepil na patro a rázem je problém :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49032 příspěvků 14.09.18 10:29

Se koukni na složení, je v tom spoustu sajrajtů, cukru tam bude víc,než v domácí buchtě Nechápu teda, co do toho škole je, at si každý dývá co chce, klidně bompary.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 1 inzerát 14.09.18 10:48

Mohla by ses ve školce zeptat, proč je toustový chleba špatný? Děti milují tousty. Takže je dělám denně, někdy i 2×. Máme šílenou spotřebu tousťáku. :think: Kupujeme to velké balení snad každé 3 dny :lol: Ale je pravda, že jsem si nikdy nečetla složení nebo nezjišťovala, zda je zdravý.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Nádherná dcera Jiřího Dvořáka ze StarDance: Je kopií Scarlett Johansson!

Už jste viděli krásnou dceru herce Jiřího Dvořáka (51) a jeho exmanželky... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >