Neohlášené návštěvy dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 19:29
Neohlášené návštěvy dětí

Ahojky, chci se zeptat, jak řešíte to, že k Vám chodí kamarádi vašich dětí neohlášeně. Nejde o nic extra strašného, ale denně dojíždím docela daleko do práce a vracím se 2× týdně kolem 18.00, 2× kolem 16.00, jeden den mám takový volnější. Těžko snáším, že po příjezdu domů nemám moc klid, dcerka (je jí 5) už chodí sama ven, bydlíme na vsi, takže taková ta jedna velká rodina, zkrátka děti lítají všude po naší ulici, jednou tam, jednou sem, a není neobvyklé, že s dcerkou přilítnou další děti a vehementně chtějí k nám hrát si s jejími hračkami, jenže já jsem fakt po celém dni celkem unavená, nemám náladu na hordu dětí, natož pak po nich uklízet atd., mám co dělat, abych stihla třeba uvařit, něco poklidit, sama si chci taky trochu odpočinout… Zatím je držím na zahradě, protože je tam hezky, ale máme dvorek vlastně hned u vchodu do obýváku, to je pořád teto to, teto tamto, napít, podat něco atd. Zkrátka úplně se nemůžu srovnat s tím, že k nám takto chodí bez předchozí domluvy, ale ono to asi ani nejde, vyplyne to ze situace. Většina zdejších maminek do práce nechodí (mají další děti), nebo jsou doma dřív a nemají asi takové stresy nebo nevím…

Nechci ale na druhou stranu působit jako semetrika, co nemá ráda děti a nechci, aby dcerka nebyla oblíbená atd. Nechci se nikoho dotknout a působit nepřístupně atd… Ona děti miluje a pořád je k nám zve, a sama se zve zase k jiným:-))). Opakovaně jí vysvětluju, že to není slušné atd. Zkrátka mám raději předem domluvené návštěvy, ale toto jsou spíš takové jakoby rychlovky z hřiště a tak… Snad to je srozumitelně napsáno, děti mi v podstatě nevadí, jen to začíná být poměrně často a já fakt nemám jeden den po práci klid.

Máte to někdo stejně? Jak to řešíte?

Píšu anonymně, kdyby náhodou někdo moji diskusi ze známých četl… Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 20.09.18 19:32

Já tě chápu, já si taky někdy připadám, že jsem semetrika, ale prostě člověk toho má nad hlavu. Např. přes léto jsem měla doma své děti- což jako nehrotím :mrgreen:, ale každy den zua ním chodil, jeden, pak durhý kamarád a pořád dokola každý den. Pak se nahlásila jedna rodina s mé strany s dětmi, pak rodina s druhé strany s dětmi apořád dokola..
Zase člověk je rád, že třeba kluk má kamarády, ale už jsem mu řekla, že domů ne, porstě jenom ven..
Měla jsem toho taky už dost… Malé děti je horší, to většinu je ještě s maminkama, co si zasednou s kávou :mrgreen: co si pamatuju, ale zase někdy je člověk rád, že si pokecá

astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 20.09.18 19:34

ale tak u vás nejsou denně, ne? dcerka asi taky lítá k jiným domů.
Nebo chodí hlavně k vám proč?¨

No bud to akceptuješ, nebo to zatrhneš..ale pokud to není denně, zkusila bych se s tím smířit, protože dcer lítá i k jiným určitě..

Já bych jim dala džbán s pitím ,nějaké křupky a obslužte se samy nebo je prostě vyzvala at si jsou hrát ven..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 20.09.18 19:36

Pracuji, nephlasene navstevy mame a neva mi.

eliskaj
Kelišová 5604 příspěvků 20.09.18 19:38

Pracuji, prakticky denně ze školy z družiny stahují kamarádky, protože se ve škole domluvily. Nevadi mi to. Máme vždy domluvu max do 17h. Pak učení, večeře,…

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 20.09.18 19:41

Ja mam ted takove navstevy skoro denne. :D Chodi kamaradi obou kluku. Jsem za to rada, alespon maji zabavu. Vetsinou jsou venku, ale nekdy jdou dovnitr, to pak na kluky houknu, at si uklidi, az je po vsem. Ja obcas doma pracuju, takze mam sluchatka na usich, obcas kolem mne probehne cizi dite treba na zachod, ani to nevnimam, jsou to deti , neni to zadna ofiko navsteva, ktere musim nabidnout kafe a bavit ji :)

tabusenka
Kecalka 286 příspěvků 20.09.18 19:41

Taky by me to docela zajimalo. Ja to nenávidím.Uz se mi nekolikrat stalo ze se u nas objevilo dite ktery ani neznam,nevim kde bydli,nemam kontakt na rodice…Nemuzu pochopit jak muzou dite 5 let nechat u cizich lidi (bydlim ve meste ) bez svolení,bez strachu ze se mu muze neco stat kdyz ani nevi kam jde 8o

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18776 příspěvků 20.09.18 19:44

Čtu dobře, že pětiletá holčička lítá celý den sama venku bez dozoru a ty jsi v práci? Když pominu, že bych asi umřela starostí o ni, tak bych asi v takové situaci byla jenom ráda, že je s dětmi a přijala bych to jako daň za to, že situaci neumím lépe zorganizovat. Pětileté děti sotva pochopí, že ty jsi unavená a chceš si odpočinout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 19:48
@astoret píše:
ale tak u vás nejsou denně, ne? dcerka asi taky lítá k jiným domů.
Nebo chodí hlavně k vám proč?¨

No bud to akceptuješ, nebo to zatrhneš..ale pokud to není denně, zkusila bych se s tím smířit, protože dcer lítá i k jiným určitě..

Já bych jim dala džbán s pitím ,nějaké křupky a obslužte se samy nebo je prostě vyzvala at si jsou hrát ven..

Díky moc, asi jo, pokouším se s tím srovnat, nechci být prostě za zlou a jsem ráda, že má kamarády. Je to téměř denně, dcerka lítá k jiným taky, ale tuhle třeba ta druhá mamka jim to dovnitř nedovolila, tak mám naději, že nejsem jediná:-))), venku je to zatím OK, snažím se to prostě snášet, ale není to, že bych měla zkrátka klid, nakukují dovnitř a hned vidí dcerky hračky v obýváku, tak je to láká. Křupky a pití bych pak hodinu uklízela… Na to fakt není čas. Ale můžu jim to dát ven, to je dobrý nápad. My teda dma běžně křupky nemíváme a pijem jen vodu, což zase ostatní děti moc neocení:-(. Nejsem na to zkrátka moc připravená, dneska chtěla jedna housku, viděla ji na stole (večeře pro muže) a já jsem neměla navíc, vytáhla jsem poslední z mrazáku, pak si připadnu, že jim t nechci dát… Ach jo.

@eliskaj píše:
Pracuji, prakticky denně ze školy z družiny stahují kamarádky, protože se ve škole domluvily. Nevadi mi to. Máme vždy domluvu max do 17h. Pak učení, večeře,…

No, jenže v 17 já teprve přijdu domů. Často až v 18. Ale říkám si, že jak bude už tma, tak už venku tolik nebudou a nebudou se potkávat a návštěvy budou více organizované a domluvené, s tím nemám problém a psychicky se na to nachystám:-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 19:50

Mám tu sousedy denně, 2 - 3 děti, jak kdy k tomu malé miminko, takže by člověk klid uvítal ale jsem ráda, že jsou u nás, protože kdyby naše dítě bylo u nich, nedostane ani rohlík, ani pití, a v telce koukají na bůhví co. Takže čas pro sebe ani náhodou, klid taky nic moc, čas s manželem, až děti usnou …

No ale ty se nesmíš bát, ostatním maminám, když na to přijde, říct třeba: Včera byly holky u nás, tak dnes půjdou k vám atd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 19:51
@hanka.br. píše: Čtu dobře, že pětiletá holčička lítá celý den sama venku bez dozoru a ty jsi v práci? Když pominu, že bych asi umřela starostí o ni, tak bych asi v takové situaci byla jenom ráda, že je s dětmi a přijala bych to jako daň za to, že situaci neumím lépe zorganizovat. Pětileté děti sotva pochopí, že ty jsi unavená a chceš si odpočinout.

Ne, nečteš dobře. Je to poté, co se vrátím z práce. Vyzvedávám ji u babičky, kde je po školce (v jiné vesnici). Pak jedeme domů, ona jde na chvíli ven a přilítne domů s kamarádkama. To hřiště je asi 200 metrů a všechny děti se znají a ví, kde kdo bydlí:-). Vše se odehrává tak na území 200-300 metrů kolem našich domů.

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:53
@hanka.br. píše: Čtu dobře, že pětiletá holčička lítá celý den sama venku bez dozoru a ty jsi v práci?Když pominu, že bych asi umřela starostí o ni, tak bych asi v takové situaci byla jenom ráda, že je s dětmi a přijala bych to jako daň za to, že situaci neumím lépe zorganizovat. Pětileté děti sotva pochopí, že ty jsi unavená a chceš si odpočinout.

Taky mě to zarazilo. Nedovedu si představit, že pustím svého pětiletého samotného bez dozoru, ať si lítá, kde chce. 8o Jsme taky na vsi, ale hned u frekventované silnice, všichni tu jezdí jak blázni, fakt si nedovedu představit, že ho jen tak vypustím. Ještě tak, kdyby bylo před barákem třeba na dohled hřiště apod. Fakt si to nedovedu představit. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 19:54
@hanka.br. píše: Čtu dobře, že pětiletá holčička lítá celý den sama venku bez dozoru a ty jsi v práci? Když pominu, že bych asi umřela starostí o ni, tak bych asi v takové situaci byla jenom ráda, že je s dětmi a přijala bych to jako daň za to, že situaci neumím lépe zorganizovat. Pětileté děti sotva pochopí, že ty jsi unavená a chceš si odpočinout.

Když si to po sobě čtu, mohlo to tak vyznít, ale ne, právě všechno se odehrává poté, co se s dcerkou vrátíme domů, tedy kolem 18.00 nebo třeba 16.00 - 16.30… Podle mojí práce. Já nemám problém, když je volno a mám tak nějak celý den doma, jsem v klidu, ale ty všední večery mě prostě stresujou… Ale pokusím se s tím smířit, zase jsem ráda, že má dcerka kámošky (znají se ze školky:-))

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:55
@Anonymní píše:
Ne, nečteš dobře. Je to poté, co se vrátím z práce. Vyzvedávám ji u babičky, kde je po školce (v jiné vesnici). Pak jedeme domů, ona jde na chvíli ven a přilítne domů s kamarádkama. To hřiště je asi 200 metrů a všechny děti se znají a ví, kde kdo bydlí:-). Vše se odehrává tak na území 200-300 metrů kolem našich domů.

Aha, takže jsou 200 m na dohled. Ono to vyznělo, že lítají všude, ani nevíš kde. Jinak k těm návštěvám - kdyby byly děti venku, tak mi to nevadí. Aby mi vpadla horda děcek kdykoli do baráku, to fakt nee. :mrgreen: U nás je taky dětí plno, ale syn má jednoho nejlepšího kámoše a toho si vodí.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18776 příspěvků 20.09.18 19:56
@Anonymní píše:
Ne, nečteš dobře. Je to poté, co se vrátím z práce. Vyzvedávám ji u babičky, kde je po školce (v jiné vesnici). Pak jedeme domů, ona jde na chvíli ven a přilítne domů s kamarádkama. To hřiště je asi 200 metrů a všechny děti se znají a ví, kde kdo bydlí:-). Vše se odehrává tak na území 200-300 metrů kolem našich domů.

Aha - no z toho tvého úvodního příspěvku vyplývá spíše to, že je sama. Ale i tak - když přijdeš z práce pozdě odpoledne a jsi unavená, je nutné, abys takhle malé dítě prostě vypustila samotné ven? Jestliže jsi na to už jedou přistoupila a ty holčičky k vám už chodí, těžko to teď budeš měnit. Holt odpočívej, když malá lítá venku, nebo ji ven samotnou denně nepouštěj, ať si hraje doma a ty máš klid.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >