Výchova 3leťáka. Už nevím (váhy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:47
výchova 3leťáka... už nevím... (váhy)

Sdílené neštěstí poloviční neštěstí… :(… v poslední době mi připadá že se moje čerstvě tříleté chová spokojeně jen v jakékoli jiné než mojí přítomnosti
jen malý příklad dneska… na hřišti hází kamínky jakože hrozně nenápadně u dětí, zakázala jsem… tváří se hrozně pobaveně, za chvíli znova… pak náhodou zvednu hlavu zrovna když má prst v nose.. jako OK to neřeším.. ale právě, že to neřeším. Nechá si ho tam, schválně jestli máma napomene.. nic, tak jde pořád s tím prstem v nose ke mně. Tak toho mám už dost a (po třech hodinách venku) beru batoh a že jdeme domů. Tak cesta domů rovná se ječák. OK to samozřejmě chápu… skoro u domova se sama od sebe omlouvá a že už se máme rádi a že už je hodná atd.
Doma je to furt Pust Tomáš (mašinku Tomáše) - pustím a v tu chvíli Pust tohle, pust tamto. Říkám že už jsem pustila Tomáše. Nejnevinnější hlásek: Posím Tomáš. A takhle klidně celej večer. Dobrý. Dávám do dřezu hrnec do kterýho chci nalít vroucí vodu… „Můzu si hát?“ „Ne bude ta voda tam vařící.“ „já si budu hát jo?“ „Posím hát“. Pak večeře a začne totální klasika… s posledním kouskem prvního chleba si začíná hrát tak aby to dělalo co největší bordel.. protože to řešíme POŘÁD a já už mám za dnešek dost… tak beze slova beru talíř… následuje mega scéna…
já nevím už co dělám blbě…
občas ztratím nervy… a co mě dostává, někdy jí to probere a začne se do minuty chovat normálně… někdy ale ani to není k ničemu
chodí už rok do školky 2× týdně, teď jsem ale nastoupila do práce a tak začala už celý týden… měla jsem obavy z toho jak zvládne nástup do školky naplno… no tak zatím spíš mám pocit že jí tam je nejlíp a mně jaksi taky, ať vymýšlím sebezábavnější program na společný čas který by mohl zaručit minimum třecích ploch… :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Taciras
Extra třída :D 11132 příspěvků 22.09.18 19:11

To zní jako úplně normální dítě. Není moc co na tom vykoumat, ono se to pomalu zlepšuje, jen to trvá a tipuju (tak daleko ještě nejsme), že pak to bude několik vteřin super, následně někde něco cinkne, jako že další level a začne puberta.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 22.09.18 19:28

Jsi trochu měkká. Alespoň já třeba s házením kamínky, pískem byla neúprosná, jednou to zkusili, důrazné napomenutí, zkusili podruhé a během minuty jsme byli z hřiště venku. Párkrát se stalo, že jsme byli na hřišti pět minut a už se frcelo pryč. Výsledkem ale bylo, že moje děti byly a jsou na hřišti naprosto bezproblémové.
Když něco dělali pravidelně, tak už jsem byla předem připravena ke skoku. Tudíž kolem tvého dítěte bych při večeři kroužila jak jestřáb a jakmile by s kouskem chleba jen naznačilo jiný úmysl než dát do pusy, šlo by v té vteřině od stolu a večeře by zmizela a nevrátila se.
Ona vidí, že tě svým chováním ovládá, tak zkouší, co všechno může způsobit. To bys měla otočit ve svůj prospěch.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:29

@Taciras dobře takže je stejně tak i normální že se snažím být důsledná i za cenu věčnýho řvaní a pocitu že jsem asi ten nejhorší člověk pod sluncem pro ní..... To zní hrozně berte prosím s nadsázkou ale fakt už mám pocit že mi klepne..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:32

@Helileli tyjo asi máš pravdu. Já si přijdu hrozně tvrdá. Naši byli dle mého osobního pocitu až moc přísný a já se hodně snažím to porovnávat s nima a s tím jak jsem jejich přístup vnímala já. Ale přitom já si připadám právě hodně přísná. V okolí třeba vidím že ten talíř by nakonec dítěti nesebral NIKDO. Fakt nevím.

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 22.09.18 19:36
@Anonymní píše:
@Helileli tyjo asi máš pravdu. Já si přijdu hrozně tvrdá. Naši byli dle mého osobního pocitu až moc přísný a já se hodně snažím to porovnávat s nima a s tím jak jsem jejich přístup vnímala já. Ale přitom já si připadám právě hodně přísná. V okolí třeba vidím že ten talíř by nakonec dítěti nesebral NIKDO. Fakt nevím.

Ja bych talíř sebrala a ještě by dostali na prďku, takže fakt nejsi tvrdá. Na mne spis mekkejs. Musíš ji srovnat včas, jinak te bude mít na háku.

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 22.09.18 19:39

Ja mam skoro čtyřletýho a po nástupu do školky se chová podobně. Nic se mu nelíbí, nic nechce, všechno je špatně. Co mě vyřádí nejvíc je to, jakým způsobem si testuje hranice. Už jsem se pomalu radovala, jak moje výchova konečně nese ovoce a najednou jsme zase zpátky. Cokoliv řeknu, buď ignoruje nebo odmítá. Když něco zákazu, tak pokračuje a u toho na mě kouká stylem „Tak schválně, co teď uděláš, když neprestanu“. To, co vždycky fungovalo, najednou nefunguje. Ale já vím, že je to školskou, tak doufám, že se zase srovná, protože je to fakt děs. Pokud to tvoje dcera dělá nezávislé na nějakých vnějších okolnostech, tak bych asi přitvrdila. Nebo taky jen pockala, protože kolem toho třetího roku třeba u syna ještě probíhalo období vzdoru, na které nic kromě čekání a přežívání neplatilo.

Jannys
Kelišová 6509 příspěvků 22.09.18 19:45

Dle mého zcela normální vyvíjející se dítě :palec:
Věř…bude hůř. :roll:

Verunecka289
Závislačka 3343 příspěvků 22.09.18 20:08

@Helileli souhlasím :palec: děti mám tři a kdybych byla jak zakladatelka, hodila bych si brzo mašli 8o

A k zakladatelce: vážně nechaváš takhle velký dítě se štourat v nose? 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:16

Dobrá takže odcházet z hřiště ihned. Ach jo a děvčata jak jste zvládali takové to… nevím jak u vás ale u nás hřiště rovná se přidá se k nějakým dětem, je taková kontaktní, a já si jdu číst knížku. Takže 3 hodiny na hřišti jsou pro mě klidné odpoledne. Když si představím, že po 5 minutách odcházím dom kvůli jejímu zlobení, tak hned vím že doma to rozhodně klidné čtení nebude… Jak zvládáte tohle nebo jak se pak doma chováte, když se tam jaksi to dítě nemá ke komu přidat, zabavit se, a tudíž se nudí a je 100× otravnější než doma…

@chaela píše:
a u toho na mě kouká stylem „Tak schválně, co teď uděláš, když neprestanu“.

jo jo asi tak!!!!

Ty vněšjí okolnosti těžko říct… nastoupila jsem teda do práce a ona chodí do školky celej týden, ne jen 2× týdně. Ale chodí pořád do stejný soukromý kde je max. 6-8 dětí a teta s úžasným a zároveň dobrým výchovným přístupem, tak nevím jestli tohle na ní může mít negativní vliv. Taky mám nového přítele ale zatím je to čerstvé a vídáme se tak 2-3× týdně, nebydlíme spolu, ale už pochopila že ten její idol „stejda“ je ohrožení a přestala ho např. zdravit a tak… :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:17
@Anonymní píše:
a je 100× otravnější než doma…

oprava - stokrát otravnější než venku

Verunecka289
Závislačka 3343 příspěvků 22.09.18 20:24

U nás se odešlo jen jednou. Od té doby stačí říct, že ještě jednou a odcházíme. Dítě musí vědět, že to myslíš vážně, pokud to 100× zopakuješ a teprve pak se něco skutečně stane (např. odchod), tak je jasný, že z tebe má srandu :nevim:

tulipán
Závislačka 3363 příspěvků 22.09.18 20:28
@Anonymní píše:
Dobrá takže odcházet z hřiště ihned. Ach jo a děvčata jak jste zvládali takové to… nevím jak u vás ale u nás hřiště rovná se přidá se k nějakým dětem, je taková kontaktní, a já si jdu číst knížku. Takže 3 hodiny na hřišti jsou pro mě klidné odpoledne. Když si představím, že po 5 minutách odcházím dom kvůli jejímu zlobení, tak hned vím že doma to rozhodně klidné čtení nebude… Jak zvládáte tohle nebo jak se pak doma chováte, když se tam jaksi to dítě nemá ke komu přidat, zabavit se, a tudíž se nudí a je 100× otravnější než doma…

jo jo asi tak!!!!

Ty vněšjí okolnosti těžko říct… nastoupila jsem teda do práce a ona chodí do školky celej týden, ne jen 2× týdně. Ale chodí pořád do stejný soukromý kde je max. 6-8 dětí a teta s úžasným a zároveň dobrým výchovným přístupem, tak nevím jestli tohle na ní může mít negativní vliv. Taky mám nového přítele ale zatím je to čerstvé a vídáme se tak 2-3× týdně, nebydlíme spolu, ale už pochopila že ten její idol „stejda“ je ohrožení a přestala ho např. zdravit a tak… :zed:

Tak jestli tady neni zakopany pes… Tri hodiny s knihou na hristi, ze se k nekomu prida. Hmm. To ji nehoupes, nejdes se podivat, jak leze stenu, co namalovala na tabuli, nechechtate se spolu. Kdyz se detem behem dne takto nevenuji (jsem nemocna a sotva lezu), tak jsou otravne a znudene doma. Nerikam stat za zadkem, ale u trileteho jsem se ucastnila hodne, aby melo cas straveny s mamou, hecovala jsem, chvalila, fotila, povidala - tady nejvice vykecali, co bylo ve skolce a kdo co povidal. Pak jsem si deset minut cetla a kdyz si pro me prisli, tak jsem zase delala mamu. Plne si ctu ted se sedmiletym. To co pises, si neumim predstavit, ze tak male dite uspokoji. Tim chci rict, ze temi naschvaly si asi pritahuje tvou pozornost a ty ji jen napomenes, protoze hriste je pro tebe pohodlne cteni.

Příspěvek upraven 22.09.18 v 20:30

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:30

@Verunecka289 no já to neopakuju. To právě vůbec. Jenom mi třeba přijde, pokud vyloženě hází kamínky na děti tak jí důrazně napomenu nebo třeba řeknu Ty chceš jít hned teď domů viď (no a ona te´d momentálně odpovídá třeba „tady budeme!“ :zed: ) pak je to spíš o tom že když pak vezme jako hrozně nenápadně jen jeden kamínek a hodí ho jiným směrem a jen tak trochu, vlastěn ho nechá spadnout z ruky ,tak mě by přišlo jako hrozný pruzení se v tu chvíli zvednout a jít domů. :nevim:
ale samozřejmě když pak celej večer probíhá tak že jsem vyřízená, tak zmíním, že si musí ještě trošičku tím kamínkem hodit. I když v tu danou situaci mi připadalo že jí za to napomínat nemusím. :nevim: :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 22.09.18 20:32

@tulipán souhlasím. Tři hodiny s knizkou na hřišti - to je úplná utopie. A to dítě to vidí, ten nezájem o nej a koukani do knihy. Možná proto zlobí. Pro mne je naopak hřiště záhul a ne odpočinek

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >