Eye q nebo esprico - proti hyperaktivitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smurfka
Vesmírná mluvilka 30022 příspěvků 02.02.18 13:58
eye q nebo esprico

Chtěla bych znát zkušenosti maminek které to používají při adhd, hyperaktivitě, nesoustředění atd..
Co vám lépe pomohlo - co je pro děti chutnější?
Nebo používáte ještě něco jiného ( levnějšího )..co jsem pochopila tam při těchto potížích je důležité aby to obsahovalo omega 6 gla a EPA hlavně..
díky za rady.

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 02.02.18 14:14

Vím, že už sme to řešily ;) přesto se vtírnu s informací, která by tě mohla zajímat.
Jen dodám informaci k espricu - dle sestry je eyeQ lepší a měli s ním dlouhodobě lepší výsledky. Esprico je sice levnější, nicméně má menší účinek. Navíc EyeQ se „honosí“ klinickými studiemi, které u doplňků stravy nejsou běžně potřeba, tedy nikdo nezkoumá účinnost. Důležitá je ta EPA, která je prý u eyeQ v lepších a hlavně pevně stanovených poměrech, narozdíl od Esprica, u kterých se (právě proto, že není studie a nedokládá se přesný poměr těch jednotlivých omega) nedá zaručit, kolik tam čeho je, nebo respektive není. Prý je to asi tak, jako když srovnáš Chlorellu od GreenWays s „obyč“ Chlorellou z lékárny.
Nicméně osobně jsem nezkoušela. Ale samotnou by mě zajímalo, jestli mají to i to vyzkoušené i jiný maminky ;)

smurfka
Vesmírná mluvilka 30022 příspěvků 02.02.18 14:20

@Mar__tanka1983 no ono to esprico levnější není - prodává se jen v 60tce a to je teda levnější vůči 60tce eye q, ale když člověk vezme eye q 180 tak už je levnější ten eye q..
jen se prostě bojím té chuti no..prý to esprico je dobré, ovocné i když ho rozkousne dítě, -že se to může žvýkat, zatímco ty tobolky eye q když se prý rozkousnou tak z toho vyletí právě ta hnusná rybí chut no.. škoda že se u nás nedá objednat to eye q v jahodové formě - tobolky..viděla jsem to v polsku, u nás to není :zed:

mau-mau
Závislačka 3221 příspěvků 02.02.18 14:22

My jsme zkoušeli oboje, ještě i Efamol brain (Efalex), který manžel kupoval v Londýně (vylepšené složení), a řekla bych, že v našem případě žádný efekt. Ten má až Ritalin.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 02.02.18 14:23

@smurfka jo, tak ono sestra mi o tom říkala v době, kdy se ty největší balení EyeQ (360tob.) ještě nedělaly a možná teda Esprico od té doby podražilo :D
Jo, jinak zkusila jsem tu tobolku eyeq rozkousnout a pak to chutná po rybách :?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 02.02.18 14:25

Jinak má nabídka, že ti pár tobolek pošlu, trvá, tak jestli chceš, můžete zkusit i bez kupování celé pixly… :mrgreen:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30022 příspěvků 02.02.18 14:25

@Mar__tanka1983 tak esprico 60 stojí cca 300,– a eye q 180 cca 650,–

smurfka
Vesmírná mluvilka 30022 příspěvků 02.02.18 14:26
@Mar__tanka1983 píše:
Jinak má nabídka, že ti pár tobolek pošlu, trvá, tak jestli chceš, můžete zkusit i bez kupování celé pixly… :mrgreen:

víš kolik dneska stojí poštovné:-( se je snažím dotovat co nejméně vydřiduchy.. :,(

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 02.02.18 14:52

Nám byl doporučen rybí tuk Mollers, dcera ADHD. K tomu bere MagneB6. Za rok se hodně zklidnila, otázkou je, jestli to není i věkem. Každopádně Mollers dávám všem 3 dětem a všichni mají o dost lepší imunitu.

IvanaOl
Závislačka 3191 příspěvků 02.02.18 19:04

Nám zas na jedné přednášce doproučoval neurolog i dětský psychiatr to Esprico. Ten psychiatr nám ukazoval i studii, která se právě na Esprico dělala - možná teda něco novějšího. Každopádně mým dětem Esprico nechutnalo. Zato obyčejný rybí tuk v kapslích polykají vcelku schopně (ale už to zvládnou polknout v celku - 6 let i větší tobolku).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >