Eye q nebo esprico - proti hyperaktivitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smurfka
Nadpozemská drbna 28988 příspěvků 02.02.18 13:58
eye q nebo esprico

Chtěla bych znát zkušenosti maminek které to používají při adhd, hyperaktivitě, nesoustředění atd..
Co vám lépe pomohlo - co je pro děti chutnější?
Nebo používáte ještě něco jiného ( levnějšího )..co jsem pochopila tam při těchto potížích je důležité aby to obsahovalo omega 6 gla a EPA hlavně..
díky za rady.

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 02.02.18 14:14

Vím, že už sme to řešily ;) přesto se vtírnu s informací, která by tě mohla zajímat.
Jen dodám informaci k espricu - dle sestry je eyeQ lepší a měli s ním dlouhodobě lepší výsledky. Esprico je sice levnější, nicméně má menší účinek. Navíc EyeQ se „honosí“ klinickými studiemi, které u doplňků stravy nejsou běžně potřeba, tedy nikdo nezkoumá účinnost. Důležitá je ta EPA, která je prý u eyeQ v lepších a hlavně pevně stanovených poměrech, narozdíl od Esprica, u kterých se (právě proto, že není studie a nedokládá se přesný poměr těch jednotlivých omega) nedá zaručit, kolik tam čeho je, nebo respektive není. Prý je to asi tak, jako když srovnáš Chlorellu od GreenWays s „obyč“ Chlorellou z lékárny.
Nicméně osobně jsem nezkoušela. Ale samotnou by mě zajímalo, jestli mají to i to vyzkoušené i jiný maminky ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 28988 příspěvků 02.02.18 14:20

@Mar__tanka1983 no ono to esprico levnější není - prodává se jen v 60tce a to je teda levnější vůči 60tce eye q, ale když člověk vezme eye q 180 tak už je levnější ten eye q..
jen se prostě bojím té chuti no..prý to esprico je dobré, ovocné i když ho rozkousne dítě, -že se to může žvýkat, zatímco ty tobolky eye q když se prý rozkousnou tak z toho vyletí právě ta hnusná rybí chut no.. škoda že se u nás nedá objednat to eye q v jahodové formě - tobolky..viděla jsem to v polsku, u nás to není :zed:

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 02.02.18 14:22

My jsme zkoušeli oboje, ještě i Efamol brain (Efalex), který manžel kupoval v Londýně (vylepšené složení), a řekla bych, že v našem případě žádný efekt. Ten má až Ritalin.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 02.02.18 14:23

@smurfka jo, tak ono sestra mi o tom říkala v době, kdy se ty největší balení EyeQ (360tob.) ještě nedělaly a možná teda Esprico od té doby podražilo :D
Jo, jinak zkusila jsem tu tobolku eyeq rozkousnout a pak to chutná po rybách :?

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 02.02.18 14:25

Jinak má nabídka, že ti pár tobolek pošlu, trvá, tak jestli chceš, můžete zkusit i bez kupování celé pixly… :mrgreen:

smurfka
Nadpozemská drbna 28988 příspěvků 02.02.18 14:25

@Mar__tanka1983 tak esprico 60 stojí cca 300,– a eye q 180 cca 650,–

smurfka
Nadpozemská drbna 28988 příspěvků 02.02.18 14:26
@Mar__tanka1983 píše:
Jinak má nabídka, že ti pár tobolek pošlu, trvá, tak jestli chceš, můžete zkusit i bez kupování celé pixly… :mrgreen:

víš kolik dneska stojí poštovné:-( se je snažím dotovat co nejméně vydřiduchy.. :,(

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 02.02.18 14:52

Nám byl doporučen rybí tuk Mollers, dcera ADHD. K tomu bere MagneB6. Za rok se hodně zklidnila, otázkou je, jestli to není i věkem. Každopádně Mollers dávám všem 3 dětem a všichni mají o dost lepší imunitu.

IvanaOl
Závislačka 2782 příspěvků 02.02.18 19:04

Nám zas na jedné přednášce doproučoval neurolog i dětský psychiatr to Esprico. Ten psychiatr nám ukazoval i studii, která se právě na Esprico dělala - možná teda něco novějšího. Každopádně mým dětem Esprico nechutnalo. Zato obyčejný rybí tuk v kapslích polykají vcelku schopně (ale už to zvládnou polknout v celku - 6 let i větší tobolku).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama