Fenka dlouho hárá

23.5.16 14:18

Fenka dlouho hara

Dnes je to 18den, co nam fenka začala harat. Kolem 13dne byla krev světlejší, fenka byla svolna k pareni, nechali jsme ji nakryt. Další den začal být vytok tmavý až dohned. Pořád čekám, kdy už se konečně začne vytracet a ono nic. Vytok nezapacha. Fenka žere, je aktivní, živá. O pyomere u fen vím, tak se trochu obávám jestli se nemůže jednat právě o zánět. Nikdy předtím takhle neharala.Bude mít 4 roky. Máte někdo zkušenost s dlouhým krvavým cyklem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

854
23.5.16 14:29

Tak fenky haraji cca 3 tydny. Takze bych byla v klidu.
Muzu se zeptat jake plemeno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11626
23.5.16 14:29

@NikiRusicova není lepší zavolat na veterinu? feny hárají snad až měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 14:32

Mi to přijde jako standardní průběh. Výtok může být i tři týdny, ke konci jak píšeš spíš tmavě hnědý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
23.5.16 14:32

@NikiRusicova Nám fena barví vždy cca 3 týdny. Ale pokud se ti cokoliv nezdá, tak návštěvou veterináře nic nezkazíš, přece jen znáš svou fenu a víš, co je u ní normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 14:41

Je pravda ze dřív byla venku, takže jsem ji tak nesledovala, jen hlídala případně zenichy. Teď to od začátku sleduji kvůli připouštění. Fena právě vypadá v pohodě, nejeví absolutně žádné příznaky, ze by bylo něco v nepořádku. Jen jsem myslela ze už teď by měl být vytok slabounky světlý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
23.5.16 15:04

Nam fenka harala vzdycky 3 tydny, takze ma jeste cas. Ke konci uz jen tak spini. Jednou preharavala o tyden, ale normalne zrala… potom ale zacala byt takova zvlastni, pocurala se nam doma, coz nikdy neudelala. Dalsi den prestala zrat, tak jsme s ni hnali na veterinu a byl to zanet delohy a chytali jsme to dost na posledni chvili. Kazdopadne 3 tydny jsou normalni, pokud by to byli ale vic jak 4 tydny, radsi bych na tu veterinu zasla, clovek nikdy nevi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 15:24

Nosí vaše fenky doma hárací kalhotky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
23.5.16 15:26

@NikiRusicova normální hárání je cca 21 dní, ale pokud se vám zdá, že takto nikdy nehárala…raději zajedte na ultrazvuk. Každá fena je jiná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 11:52

@NikiRusicova Ještě počkej. Nehledě na to, že jestli zabřezla, hormony začnou fungovat trochu jinak a i konec hárání může vypadat jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.16 08:32

Takze plany poplach, ale diky za reakce. Prekvapila me tmava krev při doharavani a zdalo se mi také. ze je te krve nejak moc.Dnes 21-22den a spini uz jen trosku.diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama