fibrilni krece z horecky

483
12.2.05 14:38

fibrilni krece z horecky

Ahoj holciny,
za svoji kamaradku, ktera nema internet bych se vas rada zeptala, zda mate zkusenosti s fibrilnimi krecemi u minimenk, pri jake teplote vam doktori doporucili zavadet leky na snizeni horecky a jake apod.
Jeji syn, kteremu je nyni 18 mesicu je jiz 2× dostal (nedavno a asi v roce)a byl v nemocnici. Vzdy horecka vylitla najednou, zdal se jinak zdravy.
Je vystrasena, nevi, jaka je sance, ze uz se to nebude nikdy opakovat atd.

Tak predem diky a mejte se fajn.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
12.2.05 15:08

Ahoj Evi,

já bych teda Panadol dala už při teplotě kolem 38 st., ale poradila bych se taky s doktorkou. Jako malá jsem křeče měla taky, ale naštěstí jen 1× a v té době jsem byla 14 dní v nemocnici a pak mě sledovali na neurologii.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
12.2.05 18:14

Ahoj,
moje malá měla bohužel koncem lonského srpna záchvat febrilních křečí z vysokých teplot (záněty středního ucha) - při příjmu do nemocnice měla 40,5 C - a to je sakra hodně. Febrilní křeče jsou způsobeny nezralostí nervového systému a on se pak při teplotách doslova „zahltí“ - no a výsledkem jsu právě ty křeče. Hrozí nejvíce v předškolním věku, pak už je nervový systém natolik vyzrálý, že by mělo toto nebezpečí odeznít. Řeší se to podáváním Diazepamu při zvýšené teplotě, ale různí neurologové považují za zvýšenou teplotu každý něco jiného. Já malé hlídám teplotu celkem pečlivě, při zvýšené teplotě podávám Panadol nebo Brufen, pokud přesto vyskočí přes 38,5 dávám i čtvrtku Diazepamu 3× denně. Sice z toho nejsem nadšená, ale je to lepší než sledovat dítě se záchvatem. Dcera trpí na záněty středního ucha, bohužel se u ní projevují pouze teplotou, bolestí asi ne, protože nepláče.
Naštěstí tyto záchvaty, pokud nejsou podceněné, dítě nijak nepoznamenají. Přesto dítě sleduje neurolog, hrozí malé nebezpečí, že se nejedná o febrilní křeče z teplot, ale o první projevy epilepsie.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.05 21:23

Ahoj holky,
ještě pro upresnění.Pro febrilní křeče je typické,že nastanou při náhlém a rychlém vzestupu teplot.To znamená na začátku onemocnění.Nikdy ne v průběhu nemoci-pask už je to známka epilepsie.Je dobré uz při 38 st.podal Panadol,při 38,5 i Diazepam.Pokud některé děti na křeče trpí opakovaně,je lepší pohlídat celkový stav dítka-pokud vidíte že okolí je nastydlé a dítko je takové nijaké,neco na něj leze a ještě se to neprojevilo,je lepší dát hned něco na teplotu.Při opakovaných febrilních křečích je dobré mít doma diazepam rektální,aby bylo možno hned přetnout záchvat křečí.
A nakonec povzbudivě-většina febrilních křečí nepřechází v epilepsii a vymizí do 6-tého roku věku,kdy je mozek vyzrálý.

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.05 09:38

ahoj, nase verunka taky dost trpi na vysoky teploty - je ji 2,5 roku, asi v roce mela 41, asi 3× kolem 40 - tenhle tyden mela napriklad tri dny za sebou 39 - 40. davala jsem ji panadol stridave s nurofenem (aby mohla uz po 3 hod.), ale nejvic ji pomohly zabaly - namocila jsem osusku, trochu vyklepala, aby byla chladna, zabalila do ni, chvili ji v tom nechala a pak normalne osusila a oblikla. to ji pomohlo hned, jinak leky zabiraly vzdycky az po delsi dobe. ty krece nastesti nedostala - taky jsem mela strach, moje mama na to trpivala. verunka uz je ted 4 dny bez teplot, ale porad je jeste slaba jak moucha. ja uz se taky zacinam vzpamatovavat - je to vzdycky zahul na nervy!
kacatko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
13.2.05 12:00

Rektální Diazepam máme, vozím ho spolu s tabletami všude sebou, ale přesto doufám, že ho nikdy nebudu potřebovat. Uf, byla jsem tenkrát strašně vydešená, když mi malá začala křečovat - ale bylo to tak jak říkáš, ráno byla bez teplot, večer záchvat křečí při 40,5 a o půlnoci na JIPce už zase bez teplot… Druhý den byla skleslá, ale třetí den si už normálně hrála. Byly jsme ještě dva dny na neurologii, ale pak už nás pustili domů…
Na neurologii jsem byla hospitalizovaná s malou, moc se mi nelíbí systém péče o kojence v našich nemocnicích, ale vím, že se to jen těžko dá dělat jinak… Tedy ve stávajícím systému - ale to je už na jinou diskusi…
Každopádně pokud je s dítětem v nemocnici i maminka, je to hned o něčem jiném.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
25.11.12 14:20

Ahojky! Malej(11měsíců) pravě taky prodělal křeče ihned sem volala zachranku, tam mi poradily sprchovat vlažnou vodou a to pomohlo hned se probral. Byly jsme přes noc v nemocnici na JIP, malej už bez teploty a odpoledne nas pustily domu s diazepanem. Doufam, že už se to nebude opakovat ufff hrozny zažitek!!! :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama