První MS po porodu - stále nic?

zzz
13
11.2.05 19:13

První MS po porodu - stále nic?

Holky prosím vás, kdy čekat první menzes po porodu?? Já odrodila loni koncem června, 6měsíců jsem plně kojila, teď už druhý měsíc dáváme dva příkrmy a stále kojím - i v noci. No a nic? Ne že by mi to nějak zvláště chybělo, ale říkám si, jestli to už není dlouho? Díky Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

569
11.2.05 19:21

Ahoj,
já rodila v dubnu 04 a taky pořád nic.kojim 1× přes den a cca 3× za noc.Tak asi ještě máme čas

Petruše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7463
11.2.05 19:29

neboj,ja jsem rodila v unoru 04 a prvni MS ( kojit jsem prestala na zacatku prosince ) dorazila az koncem ledna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
11.2.05 20:08

Kliiiiid, pokud kojis, je to uplne normalni. Ja kojila do 23M a prvni MS jsem dostala az rok a par dni po porodu, kdy jsem parkrat kojila mene z duvodu stehovani a litani okolo toho, pak trvalo asi dalsi 3-4 mesice, nez zacala MS chodit pravidelne, ale to uz jsem kojila opravdu tak 3× denne.

Takze si uzivej dny bez MS, je to bajo! Jenom v pripade, ze touzis rychle opet otehotnet chapu, ze touzis i po navratu MS:-))

Sulanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
11.2.05 20:50

Ahoj, já jsem rodila v 05/2001 a menstruaci jsem měla až 06/2003.Kojila jsem do 05/2003 a užívala Exluton do 04/2003. Ted jsem 7 měsíců po porodu a také nic. Kojím a opět užívám Exluton. Menzes mi tedy rozhodně nechybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.2.05 21:25

Ahoj, klíííídek!! Já dostala první MS až 22 měsíců po porodu a nijak mi to nechybělo. Už od 18 měsíců jsem kojila jen 1× denně, ale stejně si MS dala na čas… vadilo mi to teda jen proto, že jsme se nemohli snažit dřív o druhé mimi (tedy snažili jsme se, ale bez OVU to jaski nejde, že jo… každej strašil, že kojení není antikoncepce, ale u mě fungovala na 100%), ale začli jsme „vyrábět“ až teď… necháváme to na přírodě.
Měj se krásně, Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
2613
16.2.05 13:22

Ahojky holky,
chtěla bych se zeptat ohledně menzes. Rodila jsem 6/04 a první jsem dostala v lednu 05. Protože již bohužel nekojím, tak jsem začala užívat logest. Menstruace trvala téměř tři týdny, to by nebylo zas až tak nenormální, ale ještě jsem nedobrala platíčko a mám to zase??? Nevíte co s tim???
Prosim poradte!!! Díky Meduleinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
24.2.05 11:18

Meduleinko,

nejlepsi pro tebe bude dojit si na gynekologii a poradit se s odbornikem. Treba ti daj nejakou injekci a vse se spravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
24.2.05 12:19

Ahoj Zuzko a ostatní mamky , buďte v klidu naše Eli se narodila v červenci 2002 a já MS poprvé měla v listopadu 2004 ( za 28.měs.),celou dobu malou kojím a také užívám EXLUTON.Manža si ze mě dělal srandu,že jsem porodila a už jsem v přechodu :? .No ale od toho listopadu to stojí za to ,co 14 dní a skoro 5 dní :cry: .Prý je to podle mé gynekoložky v pořádku,že to EXLUTON tak dělá.Tak buďte v klidu vše je v normálu.
Krásný den přeje Anna+Eli (31.měs a 5 dní a stále se kojící) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
11.3.05 20:10

Holky,
myslíte, že je možné „dostat“ MS 4 měsíce po porodu, při plném kojení bez žádných pilulek?
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
11.3.05 20:30

Ahoj holky,po prvnim porodu jsem dostala MS hned po 6-nedělích,měla jsem málo mléka a kojila jsem jen do 3 měsíce!Po druhém produ jsem dostala MS az za rok,kojila jsem 39 měsíců!Tak že si myslím že si tělo poručí samo!Mě osobně MS nechyběla!!

Mějte se krásně a pohodový víkend!!! Roomy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
14.3.05 07:50

:roll:
Ahojky. Tohle téma je teď u nás aktuální. Mrně se narodilo v 11/04, plně kojím, mléka je dost. Do toho jsem dostala MS. Mám obavy, že kvůli hormonálním změnám nebude mlíčko malinké stačit a přejít na dokrmování se mi ještě nechce. Po MS se mi fakt nestýskalo. :o/
dorka+ani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.05 08:18

Ahoj Dorko,
tak tohle je přesně můj případ. Rodila jsem 11/04, plně kojím, nedokrmuju a přesto MS přišly tak brzo. Musím přiznat, že jsem vůbec nevěřila, že by mohly přijít tak brzo. Synáček první den nechtěl skoro pít (asi to mlíko muselo být „hnusný“, protože jinak pije jak duha), ale další den už to bylo dobrý. Chtěla bych plně kojit aspoň těch 6 měsíců, tak snad to dopadne.
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
8
14.3.05 09:00

Ahojte, malý se narodil 07/04, plně jsem kojila do 4M a teď už dáváme příkrmy a stále ještě kojím. Přes den i v noci ještě kojím 3× až 4×. MS se dostavila po půl roce :( . Je fakt, že neberu žádnou antikoncepci. Myslím si, že u každé z nás je to jinak.
Dáša a Michal(8m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
14.3.05 10:47

Ahojky,
v jedne knize jsem cetla, ze podle jakesi studie, pokud zena plne koji cca 6 mesicu a pak podle potreby ditete, je prumerna doba navratu MS od porodu 14.6 mesice. Podle tehle studie se par zenam vratila MS hned pred 9. mesicem (i hned po sestinedeli), nejdele amenorhea trvala 38 mesicu. Nejcastejsi navrat MS byl ve 13-16mesicich po porodu.

Me osobne by se MS vratila po 11 mesicich, pokud bych hned ten prvni cyklus znovu neotehotnela…

Nika (cvrcci 14m & 15tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama