Kdy dát naušničky?

15
11.2.05 19:11

Kdy dát naušničky?

Ahoj maminky

Kdy se dávaj holčičkám píchat uši na naušničky?

Kuželka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zzz
13
11.2.05 19:21

Ahoj Kuželko, je to různé-někde to píchají už v porodnici, někde po 6 týdnech, někde v 18ti letech :) . Nám bylo pediatrou doporučeno po druhém očkování - tzn. v 5ti měsících. Ono je to i lepší takhle časně, protože jak jsou holky už trochu víc odrostlejší, tak si za ty čerstvě píchnuté ouška tahají a může se to hůř hojit. Myslím, že bys tu i ve starších diskusích na téma naušničky dost našla. Ahoj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.05 19:32

Ahoj Kuželko. Naše Anežka má píchnuté naušničky od šesti týdnů. Podle mého názoru je to lepší takhle brzy, protože si dítě ouška ještě v této době nechytá, a tak se lépe hojí. Tedy aspoň my jsme to měly do týdne zhojené :D
A ještě jednu radu. Kup raději větší naušničky, ne ty malinkaté miminkovské. Babička aktivně koupila ty malinké a minulý týden musela koupit nové. :lol: :lol: Anežka má 4,5 měsíce, takže dlouho nevydržely :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
11.2.05 19:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
11.2.05 20:55

Ahoj Kuželko,
po zkušenosti s nastřelováním naušnic čtyřměsíční dcery zastávám názor, že čím dřív, tím líp. Ve 4 měsících je to už dost pozdě. Hrozně nerada na tu akci vzpomínám. Pokud by to šlo ještě v porodnici, byla bych pro všemi deseti.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.2.05 22:02

Ahoj Kuželko,
nám bylo pediatrem doporučeno po prvním očkování…takže my si musíme počkat do 4 měsíců. Já osobně si myslím,že je to dost pozdě, ale co nadělám.
Mějse Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.05 08:19

nausnicky

Ahoj Kuzelko, my jsme nechali nastrelit nausnicky v 6 mesicich a myslim, ze to nebylo tak hrozne. Jakmile jsme sly z ordinace Kristynka uz o tom ani nevedela. Jen je potom dulezite potirat dirku Framykoinem. Dokonce jsme si i nausnicky (male pecicky) mohly vybrat primo u dr.

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
17
15.2.05 00:03

Ahojky,
většinou se píchají až po druhém očkování.Naušničky mají být namočené den dopředu v lihu.Potom je důležité oška promazávat a naušničky posouvat.
Ať máte skvostná ouška! :D
Bibi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
15.2.05 08:23

Ahojky,

náušničky jsem se svou čtyřměsíční dcerou absolvovala minulý týden. Moje doktorka mi doporučila počkat s naušničkami až po prvním očkování, kde je už i tetanovka.

Dále mi doporučila koupit u ní nastřelovací naušničky. Stály 180,– Kč a doktorka je za:,–(ila rovnou do nastřelovací pistole, takže po nastřelení už neprobíhalo žádné zastrčení naušničky, ta už tam byla, jen se ze zadu zajistila uzávěrem. Malá mi seděla na klíně, držela jsem jí ručičky a téměř neplakala.

Tuto metodu můžu vřele doporučit.

• nepíchat, ale nastřelit
  • naušničku vložit rovnou do pistole, předejde se tak komplikovanému prostrkávání naušničky do čerstvé dírky v uchu.

Naušničky od paní doktorky mají modrý kamínek a vůbec nevypadají jako provizorní. Příští týden nás čeká druhé očkování, při kterém paní doktorka Markétce naušničky vymění za její zlaté.

Markéta a Markétka 20 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
25.2.05 18:09

Ahoj tak máme jeden den po píchání oušek jsou nám tři měsíce a myslím,že jsme to zvládli dobře ikdyž můžu říct,že až se nám narodí druhá holčička,jestli to tedy bude holčička tak už nic takového nepodstoupím,protože Elinka tak strašně plakala a já si to ted moc vyčítám,že jsem neměla nikoho poslouchat a řídit se jenom sama sebou no podruhé už takovou chybu neudělám ,sice si říkám,že na to rychle zapoměla,ale přeci jenom určitě to bolelo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
25.2.05 20:20

Ahoj, malé je právě sedm měsíců a v ůterý jdeme na nastřelení, mám z toho hroznej strach, není to v sedmi měsících už moc pozdě? Pořád jsem to odkládala, nejdřív kvůli očkování a pak byla pořád nemocná :cry: :cry: :cry: Ona si furt tahá za vlásky a za ouška, tak se bojím, aby se jí to vůbec pořádně zahojilo. Nechávala jste některá svojí holčičce píchat (resp. nastřelit) náušničky když jí bylo víc jak šest měsíců? 8O :o 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
25.2.05 20:23

Ahojky. My dokonce už měli náušničky koupené od tchýně, ale nakonec jsme si ti rozmysleli. Když jsem viděla známé holčičku, jak si pěkně roztrhla ouško, kdž si vzteky rvala náušničky, tak jsem měla jasno! :roll:
Pochopitelně nám to bylo stále předhazováno, ale dnes jsem moc šťastná, že jsem malé nepřidělávala ještě více boleti než je nutné. :wink:
Jinak ale všude doporučují až po očkování, ale taky někde píchají už v nemocnici. Asi záleží jak kde a jak kdo. :?
Soňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
26.2.05 14:00

Ahoj maminy,
já se rozhodla už před porodem, že svoji holčičku trápit nenechám a pokud bude naušnice chtít, bude i vědět, že to znamená vydržet tu chvilku bolesti. Já sama si v dětství ucho roztrhla a dodnes nemůžu naušnice nosit (což mě někdy mooooc mrzí).
Sice slýchám jak krásného máme chlapečka (je to taková Prcek kulička) ale vůbec mi to nevadí :)
Prostě až bude ten správný čas, rozhodne se sama

pěkný den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.05 15:02

Ahoj,
Taky nám doporučili náušničky až po očkování, jenže jí zároveň to očkování pořád odkládali kvůli spoustě vyšetření, takže na náušničky došlo nakonec až v roce. Malá to nesla statečněji než já a brečela jen chvilku, dneska už si na to ani nevzpomene a náušničky jí sluší.

Verča a Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.2.05 15:25

Ahoj,
Taky nám doporučili náušničky až po očkování, jenže jí zároveň to očkování pořád odkládali kvůli spoustě vyšetření, takže na náušničky došlo nakonec až v roce. Malá to nesla statečněji než já a brečela jen chvilku, dneska už si na to ani nevzpomene a náušničky jí sluší.

Verča a Klárka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama